Sealife Reefmaster Mini SL320 kamera.
Parašyta sagelo Spalio 22 2007 12:38:17
Sealife Reefmaster Mini SL320 kamera.

Jeigu norite pradėti fotografuoti po vandeniu, greičiausiai jums teks naudotis įprasta „sausumos“ kamera, patalpinta į atsparų vandeniui boksą. Tai veikia labai gerai, bet fotoaparatas gaunasi kiek didokas (netgi naudojantis ir kompaktinėmis kameromis). Beto, ir pats boksas papildomai kainuoja.

SeaLife šioje srityje pralaužė ledus ir sukūrė visą šeimą kamerų – amfibijų, kurios yra labai kompaktiškos ir skirtos dirbti gyliuose iki 40 metrų, kas yra daugiau nei pakankama paprastam rekreakciniam narui.
Priedo, ji turi 6 milijonų pikselių rezoliuciją, o korpusas padengtas gumine apsauga – gamintojas skelbia, kad kamerai nieko nenutiks netgi numetus ją iš dviejų metrų aukščio. Turi 2 colių LCD ekraniuką, greitą paruošimą darbui ir greitą užraktą – labai tikėtina, kad dėka to prarasite mažiau gerų kadrų.

Kameros paruošimas darbui yra labai paprastas (kortelės ir baterijų įdėjimas), meniu ir valdymas – taip pat. Po savaitės testavimo kamerėlė įrodė esanti (kokybės atžvilgiu) ne ką prastesnė, nei kelis kartus brangesnės sistemos.

Naudojant „seklumos“ nustatymus kamera darė nuotraukas su puikiomis spalvomis, kurioms praktiškai nereikėjo jokios kompiuterinės korekcijos.

Profesionalaus fotografo Dereko Holvilo nuomonė: „ Manau, kamera labai tinka tiems narams, kurie nenori vargti su gremėzdiškomis kameromis ir boksais. Šią kamerą labai lengva prižiūrėti ir naudoti po vandeniu, ji puikiai telpa į BC kišenę. Buvau nustebęs kokios geros kokybės nuotraukas ji daro palyginti sekliame vandenyje. Idealiai tinka snorkeliuotojams arba tokiems entuziastams kaip aš, kurie nenori keliauti ir nardyti apsikrovę sudėtingomis foto sistemomis. Beje, šiek tiek silpnoką įspūdį paliko makro funkcija – bet čia galbūt tik patirties reikalas.“

Bet juk ir dauguma paprastų kamerų ne taip lengvai susitvarko su makro fotografavimu – daugeliu atvejų čia tenka pažaisti su rankiniais nustatymais ir apsiginkluoti kantrybe.

Šiaip ar taip, už 1000 litų SL320 yra puiki kompaktinė kamera.

Pavyzdyje – ši nuotrauka buvo daryta su SL320.