Sprogdinam ... zumą.
Parašyta sagelo Sausio 02 2008 12:29:02
Sprogdinam ... zumą.

Susipažinkite su „susprogdintu zumu“. Šis geras efektas, kaip ir daugelis gerų dalykų buvo atrastas atsitiktinai, kuomet rinkoje pasirodė 80-200 mm objektyvai. Sumanus sportinis ir komercinis fotografas Gerris Cranhamas pastebėjo, kad keliuose jo kadruose fotografuojamas objektas tarsi iššoko iš nuotraukos, kadangi išlaikymo metu netyčia buvo pasuktas zumo žiedas. Atsitiktinumas peraugo į atskirą techniką, kurią ištobulinti nebuvo taip lengva. Jo nuotraukos imtos plačiai naudoti ir kopijuoti, o pats Gerris imtas vadinti „misteriu zumu“.

Šiais laikais efektas gali būti išgautas žymiai paprasčiau ir lengviau – pasinaudojus tokia programa kaip „Photoshop“. Tą puikiai demonstruoja Leno Deelejaus murenos nuotrauka, padaryta Raudonojoje jūroje 2006 gruodį.

Fotografavimo technika gan paprasta – sumontuojate kamerą ant trikojo, spaudžiate mygtuką, sukate priartinimo žiedą, ir tuo pat metu – fokusavimo žiedą. Pabandykite atlikti visa tai pirmiausia sausumoje, tada galbūt turėsite supratimą kaip neįtikėtinai sunku atlikti visa tai po vandeniu!
Todėl geriau ne nebandykite, ir patogiai įsitaisykite prie savo kompiuterio. Aišku, reikia dar turėti ir pačią nuotrauką.

Taigi, imam kokią nors eilinę nuotrauką – šiuo atveju niekuo neišsiskiriantį vėžį,

Akuratnai apipiešiam vėžį polygonal lasso tool įrankiu, tada spustelim Select - Feather.
Feathering‘as sukuria pažymėtos srities „minkštą“ perėjimą – objektas neatrodo tarsi iškirptas su žirklėmis. Feather laipsnis priklauso nuo to, kokio dydžio yra jūsų objektas ir kokio efekto norite išgauti. Čia galite paeksperimentuoti, aš pvz naudojau nustatymą nuo 5 iki 10 pikselių.

Pažymėtą sritį nukopijuojame į atmintį – Edit – Copy. Sukuriam naują sluoksnį – Layer – New – Layer. Naujame sluoksnyje įklijuojam nukopijuotą sritį: Edit – Paste. Vėl pasirenkam originalo sluoksnį, pasirenkam filtrą: Filter – Blur - Radial blur. Atsidariusiame lange galime pasirinkti Spin arba Zoom. Renkamės Zoom, pastumdom Amount šliaužiklį pagal savo norą. Spaudžiam Ok ir po kelių akimirkų grožimės neįtikėtino grožio nuotrauka – net akys raibsta.

Atsargiai naudojama, tokia technika gali būti labai efektyvi. Tiesiog galiniame plane reikia turėti detalių, kurios gali būti tokiu būdu „prizumintos“.

Be to, gana dažnai atsitinka taip, kad gan beviltiškos nuotraukos su netvarkingu galiniu planu panaudojus šią techniką duoda geriausius rezultatus. Deja, stebuklingos formulės čia nėra, su kiekviena nuotrauka reikia atskirai eksperimentuoti.

Nors čia dar galima ir pasiginčyti – ir originalus vėžys ne ką prastesnis...

Lietuviškas plačiažnyplis nuo Pastrevio iki "išvirimo" Photoshope:Po:Šiaip tai įdomiai žiūrisi...