Galvės ežeras - povandenis skulptūrų parkas ir akmenynas.
Parašyta sagelo Spalio 21 2015 11:38:14
Galvės ežeras - povandenis skulptūrų parkas ir akmenynas.

Kaip žinia, Trakų Galvės ežeras garsėja savo povandeniniais atrakcionais, iš kurių pats seniausias – skulptūrų parkas (įkurtas, berods apie ... eeee .... 2000?). Beje, šis povandeninis stebuklas garsėja dar ir tuo, kad jį gan sunku surasti. Senbuvių patarimas „neri nuo palinkusių dviejų berželių, imi kryptį į meldyno kampo pusę“ suveikia nebūtinai. Aš pats nelaimingų skulptūrų pagal šį patarimą ieškojau tris kartus, ir visus, deja, nesėkmingai.

Todėl šiandien siūlome pasinaudoti mūsų išbandytu alternatyviu maršrutu, kuris yra pigesnis (nemokamas parkingas), smagesnis (kadangi pakeliui dar praplauksite gražų akmenyną) ir 100 procentų patikimas. Kad skaityti būtų smagiau, prikalbinau budį Vadimą pabūti manekenu ir papozuoti straipsnio nuotraukoms.

Taigi, Nuo Trakų – Rykantų keliuko sukam link Užutrakio, pravažiuodami „Slėnio“ kempingą parodom jiems liežuvį ir patenkam į neapsakomo grožio NEMOKAMĄ aikštelę.


Nusileidus prie ežero informacinė lenta skelbia, kad „vandens kokybė maudykloje puiki“. Nuostabu. Gerti mes jo negersim, bet vis tiek malonu.Sutempti įrangą iki vandens šiek tiek užtrunka, bet ką padarysi – ne visur gi galima tiesiai iš bagažinės nerti. Nubrendam proskyna tarp meldų ir neriam. Nerti reikia iki 8-9 m. ir sukti DEŠINĖN.

Darau pirmąją bandomąją budžio nuotrauką. Pokšt! Pamiršau išjungti blicą! Ups, sorry Vadimai!Na štai, dabar tvarka. Blicas išjungtas ir gaunam tipinį lietuvišką povandeninį žaliai žavingą vaizdelį. Ar čia dėdė, ar teta? Koks skirtumas - budis!Laikomės 8-9 m gylio ir netrukus atsiduriame ant labai gražaus akmenų šlaito. Akmenų labai daug, kartais jų plyšiuose tupi vėžiai. Matomumas mums pakliuvo ne koks, bet jums gal pasiseks ir labiau. Retkarčiais kompaniją mums palaiko milžiniški ešerių būriai, kurie debesų pavidalu kursuoja mums virš galvų.Jeigu laikysitės maždaug 8 metrų gylio, po kurio laiko akmenys ima retėti ir beveik pradingsta. Kantrybės, plaukiam toliau, ir ... PAGALIAU! Didingas skulptūrų parkas!!! Tiesą sakant, „parkas“ – tai vienas milžiniškas suolelis ir šalia jo stovintys ant kuolų pritvirtinti keli „tumbi-jumbi“ genties stiliaus mediniai balvonai.

Pagal sutartą planą Vadimas bando prisėsti ant suoliuko. Prisėsti niekaip nepavyksta, bet Vadimas nepasiduoda ir imasi atlikinėti tiesiog akrobatinius triukus. Stebėdamas visą tą erzelį plyštu iš juoko. „Tumbi-jumbi“ statuloms visai nejuokinga ir jos smerkiamai linksi savo žilomis galvomis. Po suoliuku guli tuščias šampano butelis.

Ok, statulos, nepykit.
Selfikas atminčiai, apsisukam ir plaukiam atgal.

Gryždami atgal paimam kiek giliau ir vėl grožimės akmenim. Akmenynas tęsiasi gan ilgai ir varijuoja nuo 6 iki 12 metrų (bent jau mes tokiuose gyliuose radom akmenų). Kai kur akmenų šlaitukas gan status.
Jeigu niekur neskubat, po nėrimo užlipkite į kalniuką kitapus kelio. Nuo čia atsiveria graži Galvės panorama.Lengvas ir paprastas nėrimas.
Pagarba parko kūrėjams (Romanui iš „Lagūnos“)!
Ačiū už kantrybę Vadimui.!

Rekomenduojam. :)