Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


NARDYK meetas 2007
Paskutiniai prisijungę
nierka09:57:55
Arunce10:44:06
Dlu20:37:18
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Kaukės. Dvylika geriausių plautaus matymo kampo kaukių.
Dvylika geriausių plautaus matymo kampo kaukių.

Buvo testuotos šios kaukės:
Aqua Lung Mythos
Aqua Lung Tyke
Deep See Spectra
Mares X-Vision
Mares X-Stream
Mares X-Comfort
H2Odyssey Glacier 3
HydroOptix Mega Double-Dome
Oceanic Prizm
Promate Swift
Sherwood Scuba Magnum 6
Tusa Visualator
XS Scuba Fusion 2


Mes paprašėme kaukių gamintojų atsiūsti mums pačias naujausias ir geriausias kaukes, su plačiausiais matymo kampais. Atmetus tuos modelius, kurie jau buvo pratestuoti anksčiau, liko 31 naujas modelis.
Pusė iš jų turi papildomus nedidelius langelius – akivaizdžiai tam, kad padidinti periferinį matymą. Bet yra ir kitas būdas praplėsti “paveiksliuką” – montuoti stiklus arčiau akių, kas beto sumažina ir kaukės tūrį. Dėl šios priežasties jaučiama tendencija gaminti mažesnes, bet su didesniais stiklais kaukes. Kaukės su šoniniais stiklais irgi tapo mažesnės. Naujovė – šoninis stiklas sujungtas su pagrindiniu be papildomo statramsčio, sujungimo kampas gan nuožulnus, dėl ko praktiškai nepastebimas.

Mes atlikome testus tiek vandenyje, tiek ore, ir labai greitai paaiškėjo vienas faktas: tai, ką jūs su kauke matote po vandeniu labai skiriasi nuo to, ką matote matuodamiesi kaukę parduotuvėje.
Mūsų 2003 m. “Bandytojų geriausias” dvyliktukas.

AQUA LUNG Mythos
Gal ji atrodo maža, bet turi didžiulį matymo kampą. Naujoji Aqua Lung’o kaukė uždirbo tvirtus dešimtukus – tiek už mažą tūrį, tiek už platų horizontalų matymą. Kaukė turi puikų vertikalų matomumą, dalinai dėl žemyn ištemptos stiklų formos – kad pagerinti žiūrėjimą žemyn. Nors kaukė neturi šoninių stiklų, dėka didelių išpjovų plastmasiniame rėme galima truputėlį žiūrėti ir per skaidrų sijoną. Mythos yra mažiausio tūrio kaukė – nieko mažesnio niekada neteko testuoti. Mythos surinko absoliučiai daugiausiai taškų – 29.


AQUA LUNG Tyke
Tyke turi gerą išvaizdą ir beveik tokia pati maža, kaip ir Mythos. Kaukė gavo “puikiai” už tūrį ir horizontalų matymą, ir “labai gerai” (8 iš 10) už aukštyn/žemyn matymą. Šiek tiek mažesnis įvertinimas už vertikalumą tikriausiai buvo nulemtas stiklų formos, kuri yra labiau kampuota. Tyke turi tokį pat dirželį ir kaukės rėmo atvirą dizainą, kaip ir Mythos. Taigi, jeigu pasirinksite modelį su skaidriu sijonu, galėsite šiek tiek žiūrėti ir per jį.


DEEP SEE Spectra
Spectra gavo daugiausiai taškų už matymą į šonus. Aukšti kampuoti stiklai leidžia gerai matyti ir kampuose (nėra ko stebėtis, kad TV ekranas yra kampuotas). “Vaizdzialis” per jos didelius stiklus jaučiamas natūraliai, patogiai ir yra didesnis nei kitų kaukių. Matomumas žemyn – puikus (9/10). Dirželio pareguliavimas labai paprastas.MARES X-Vision
Keistos formos stiklai daro įspūdį, kai pro juos žiūrite. Stiklo zigzagas akių lygyje stipriai praplečia tiek šoninį, tiek žemyn žiūrėjimą. Rezultatas: aukščiausias įvertinimas už horizontalų matymą ir “labai gerai” už vertikalų. Beto, ji praktiškai neturi rėmo, dėl ko ją galima sulankstyti į blyną, nes dirželio sagtys tvirtinasi ne prie rėmo, bet prie sijono. X-vision yra labai kompaktiška (9 iš 10 balų už mažą tūrį).


MARES X-Stream ir X-Comfort
Abi kaukės atrodo labai panašiai ir turi širdies formos stiklus, kurie pagerina žiūrėjimą žemyn. Mažo tūrio ir su puikiu horizontaliu matymu. Skaidrus sijonas leidžia ir šiek tiek žiūrėti pro jį, aišku vaizdas ne toks ryškus, kaip žiūrint pro stiklą. Bet vėl gi, nepamirškime kad šoniniai stiklai paprastai reiškia didesnį kaukės tūrį ir siauresnį matymo kampą iš priekio. Abi kaukės gavo vienodą taškų skaičių. Jos atrodo identiškai, išskyrus sijonus. X-Stream dėl savo sijono formos geriau prilimpa ir tinka daugeliui “feisų".


H2ODYSSEY Glacier 3
Šoniniai stiklai, įmontuoti tiesiai į sijoną prideda matymo į šonus. Stiklai plokšti, todėl nekraipo vaizdo (palyginus su išgaubtais). Kaukė neturi rėmo, sagtys pritvirtintos prie sijono, todėl kaukė gali būti gan kompaktiškai sulankstoma keliaujant. Sijonas matinis. Dėl šoninių stiklų priešakinis matymas kiek prastesnis, bet palyginti dar geras. Tuo tarpu aukštyn-žemyn matymas ir kaukės tūris – vidutiniškas.


OCEANIC Prizm
Prizm gavo gerus rezultatus už matymą per priekinius stiklus tiek horizontalioje, tiek vertikalioje plokštumose. Šoniniai stiklai plokšti, nekraipo vaizdo ir jungiasi su priekiniu stiklu nuožulniai ir be statramsčio. Ore per kaukę matomumas kaip kino teatre. Tačiau po vandeniu pro kiekvieną stiklą turėsite šiek tiek skirtingą vaizdą ( dėl iškraipymų ). Galbūt kai kuriems narams toks vaizdų nesutapimas pasirodys nepriimtinas, bet jeigu jums patinka papildomi išgaubti veidrodeliai, klijuojami ant jūsų automobilio šoninių veidrodžių, galbūt jums patiks ir Prizm šoniniai stiklai. Nepaisant jų, Prizm buvo įvertinta nuo “gerai” iki “patenkinamai”. Turi platų minkštą sijoną ir paprastą dirželio pasireguliavimą. Yra ir versija su vožtuvu (Prizm 2).


PROMATE Swift
Tai vos ne klonuota berėmio dizaino kaukės versija, pristatyta prieš keletą metų Scubapro. Didžiulis kvadratinis stiklas duoda puikų matomumą tiek į šonus, tiek vertikaliai, tiek kampuose. Kaip tokio tipo berėmei kaukei, turis yra nedidelis. Kaukė kompaktiškai susilanksto, ir tie narai, kurie mėgsta visada turėti atsargą, galės laikyti ją BC kišenėje.SHERWOOD SCUBA Magnum 6
Magnum 6 yra unikali, kadangi turi ne tik šoninius stiklus, bet ir dar porą stiklų apatinėje sijono dalyje – galėsite nepalenkdamas galvos žvilgtelėti į savo diržo sagtį, konsolę ir tt. Langiukai maži, bet stikliniai, todėl vaizdas ryškus ir galima normaliai skaityti konsolės parodymus. Su kitomis kaukėmis norint taip žiūrėti, teks gerokai palenkti galvą, ir gan dažnai antroji reguliatoriaus pakopa tam trukdo. Visi šie stiklai kiek padidina kaukės tūrį ir pablogina matymą žemyn pro priekinį stiklą. Horizontalus matymas buvo geras ir nepaisant šoninių stiklų. Nepaisant visko, testuotojai nusprendė, kad apatinė papildoma stiklų pora yra gana veringas dalykas.


TUSA Visualator
Visualator yra didelio tūrio kaukė ( maždaug dvigubai didesnio tūrio, nei daugelis testuotų kaukių ), bet gavo aukščiausius įvertinimus tiek už matomumą į šonus, tiek vertikaliai – faktas, bet tai vienintelė kaukė (tarp didelių ir mažų), gavusi tiek taškų. Kame gi gudrybė? Didelis rėmas ir sijonas, užeinantis aukštai ant kaktos, bet neišsikišantis per toli. Dėvėti Visualator yra tas pats, kaip turėti ant veido blyną, o alaus skardinę – daug tešlos, bet plačiai išminkytos ir plonos. Priekinis stiklas yra milžiniškas, bet ne taip jau toli nuo akių. Didelis minkštas sijonas komfortiškas ir tikriausiai gerai tiks dideliems veidams.


XS SCUBA Fusion 2
Fusion 2 buvo geriausia tarp kaukių su šoniniais stilais kategorijoje – tiek už vaizdą pro priekinį stiklą, tiek pro šoninius, aukštyn – žemyn. Už tūrį buvo įvertinta tik patenkinamai (dėl šoninių stiklų). Šoniniai stiklai yra plokšti, skaidrūs ir neturi statramsčių. Diveriai pasidalino į dvi stovyklas, besiginčydami ar statramsčiai yra privalumas, ar trūkumas. Vienų nuomone, stiklų sudūrimas be statramsčio reiškia daugiau stiklo, t.y. daugiau vaizdo. Kitų nuomone, papildomas statramstis sudūrimo vietoje veikia kaip “demilitarizuota zona”, t.y. nesijaučia tokio vaizdo iškraipymo tarp priekinio ir šoninių stiklų. Nepaisant to, Fusion 2 buvo gerai įvertinta už matomumą visomis kryptimis vien tik pro priekinį stiklą. Yra ir versija su vožtuvu, ir pamažinta versija mažesniems veidams.


Aukščiausio lygio plačiakampė?
HYDROOPTIX Mega Double-Dome
Koncepsija: kristalinis vaizdas, jokių iškraipymų, faktiškai neribotas matymas po vandeniu. Taip skelbia HYDROOPTIX – gamintojas Mega-4.5d Double-Dome – ultraplataus matymo kampo kaukės. ScubaLab tuo metu neturėjo šanso pratestuoti šį stebūklą, bet kaukė buvo puikiai įvertinta povandeninio fotografo David Doubilet.
Dizainas sukurtas bendromis mokslininkų, daktarų ir holivudo dizainerių pastangomis, o gamintojas skelbia, kad matymo kampas yra 350 procentų platesnis, o vaizdas – 100 kartų ryškesnis ( palyginus su įprastomis “plokščiomis” kaukėmis ). Polikarbonato linzės pagamintos iš neperšaunamos medžiagos, dėlto labai atsparios smūgiams. Du turbo vožtuvai skirti greitai pašalinti vandenį – labai svarbus dalykas tokio dydžio kaukei.
Pernelyg gerai skamba? Čia yra ir spąstai: norint naudotis tokia kauke, daugumai narų teks naudotis vienkartinėmis kontaktinėmis linzėmis, kad padaryti save trumparegiais (jeigu jūs jau ir taip esate trumparegis, galbūt jums to ir nereikės). Po vandeniu išpūsti stiklai veikia kaip negatyvi dioprinė linzė – ir ištaiso trumparegišką matymą. Valio – jūs galite matyti.

Tačiau – jeigu nenorite kaip kvailys klupinėti laivo denyje, teks nusipirkti (60 USD) specialias linzes, uždedamas ant kaukės kad normaliai matyti ore, arba (tik) už 85 USD – paviršinių intervalų rinkinį, į kurį įeina: korekciniai akiniai, saulės akiniai ir graži sandari dėžutė visam šiam turtui saugoti. Bet vėl gi, galite spjauti ir apsieiti ir be viso to, tiesiog tada teks spoksoti pro specialų monoklį (įeina į komplektą), ir Šerloko Holmso stiliumi ieškoti savo pusryčių lėkštės po visą laivą.
Kaina: $150, Kontaktinės linzės parduodamos atskirai. Kontaktas: HydroOptix tel. 877-943-3393; web www.HydroOptix.com.

Kitos testuotos kaukės.

ACTION PLUS Oasis
Oasis turi šoninius stiklus, sujungtus su priekiniu stiklu statramsčiais. Matomumas į šonus pro priekinį stiklą tik patenkinamas, tačiau neblogas vertikaliai. Didelė, didelio tūrio kaukė. Ir nebrangi.

AERIS Goby 4
Goby 4 šoniniai stiklai yra rėmo dalis. Jie šiek tiek išlenkti, todėl vaizdas kiek iškraipytas. Priekinis stiklas ir rėmas turi neblogą dizainą. Yra ir versija su dviem priekiniais stiklais.

AERIS Max View
Nėra šoninių stiklų, bet matomumas pro didelius priekinius stiklus yra geresnis nei Goby 4 ar Moray 4 – įvertintas “gerai” tiek vertikalia, tiek horizontalia kryptimi.

AERIS Moray 4
Kaip ir Goby 4, turi skaidrias išlenktas rėmo dalis. Matomumas pro priekinį stiklą yra geras, kaukės tūris pakankamai mažas. Galima sumontuoti ir koreguojančias linzes.

AQUA LUNG Falco
Mini kaukė, gavusi “puikiai” už mažą tūrį ir matomumą horizontaliai, bet tik “patenkinamai” už aukštyn-žemyn (dėl stilingos stiklų formos). Kad pakliūti į “testuotojų geriausiųjų” kategoriją jai pritrūko tik vieno taško.

DACOR Nautilus
Neturi šoninių stiklų, bet nepaisant to gavo “puikiai” už matomumą abiem kryptim. Vertikliai – “labai gerai”, už tūrį – “patenkinamai”.

DACOR Phaz
Dar viena kaukė su šoniniais stiklais be statramsčio. Deja, stiklų sudūrimo vietose vaizdas po vandeniu gerokai nesutampa. Vertikaliai – “labai gerai”, už tūrį – patenkinamai.

DEEP SEE Talon
Nepaisant pakankamai didelio tūrio, Talon turi gerą matomumą pro vienintelį priekinį stiklą, vertikaliai – patenkinamai. Gera kaina.

IDI Bonaire 4
Pro priekinį stiklą horizontaliai – “gerai”. Šoniniai stiklai skaidrūs ir sujungti su priekiniu stiklu kiek kampu, bet vaizdeliai po vandeniu nesutampa. Turi vožtuvą.

IDI Cozumel
Ne taip kaip daugelyje tokio tipo kaukių, nosies kišenė mažiau užeina ant priekinio stiklo, todėl matomumas į šonus geras abiem akims. Cozumel neturi rėmo, todėl ją galima sulankstyti.

IDI St. Croix
Stilinga ir gan maža kaukė su vientisu priekiniu stiklu, St. Croix duoda gerą vaizdą į šonus, bet kažkaip riboja aukštyn-žemyn matymą. Šoniniai stiklai praplečia periferinį matymą, bet vaizdas iškreiptas, kadangi stiklai išlenkti.

OCEAN MASTER Equalizer One
Nepaisant kaukės dydžio, turi labai gerą horizontalų matomumą ir gerą vertikalų. Kad ne taip kliudytų matymui, turi daug stiklo virš nosies kišenės. Komplektuojama su unikaliu OCEN MASTER “Q strap” dirželiu, kuris pasireguliuoja už galvos, o ne kaip įprastai iš šonų. Būna su ir be vožtuvu.

OCEANIC 4 Site
Šoniniai stiklai integruoti į rėmą. Stiklai išlenkti, todėl vaizdas kiek iškraipytas.geras matomumas pro priekinius stiklus. Galima keisti linzes.

OCEANIC Contour
Gražiai išlenktas rėmas ir gan mažas priekinis stiklas, todėl tik “patenkinamai” už horizontalų matomumą. Vertikalus matomumas – žemiau vidutinio lygio.

PROMATE Hammerhead
Turi skaidrius šoninius stiklus, sumontuotus į berėmį sijoną. Transportuojant sagtis galima sulenkti, šoniniai stiklai taip pat susilenkia, taigi, gaunasi gan kompaktiška konstrukcija. Matomumas pro priekinį stiklą – “gerai”, o aukštyn – žemyn – “patenkinamai”. Didelio tūrio.

PROMATE Ocean Window
“Gerai” už mažą tūrį, o tai jau pasiekimas trijų stiklų dizainui. Matomumas visom kryptim pro priekinį stiklą – “patenkinamai”. Šoniniai stiklai plokšti, todėl neiškraipo vaizdo.

TILOS Panoramic Double
Nekraipantys vaizdo šoniniai stiklai neturi statramsčių (savi pliusai ir minusai). Matumumas pro priekinį stiklą: “gerai” horizontaliai, “patenkinamai” vertikaliai. Versija su vožtuvu kainuos papildomus 4 baksus.

TILOS Panoramic Single
Panoramic Single taip pat neturi statramsčių, vienas priekinis stiklas. Matomumas – kaip ir Panoramic Double.

Kaukių gamintojai:
ACTION PLUS
www.action-plus.com

AERIS
www.diveaeris.com

AQUA LUNG
www.aqualung.com

DACOR
www.divedacor.com

DEEP SEE
www.deepseeinc.com

H2ODYSSEY
www.h2odyssey.com

INTERNATIONAL DIVERS, INC.
www.internationaldivers.com

MARES
www.mares.com

OCEAN MASTER
www.oceanmaster.com

OCEANIC
www.oceanicworldwide.com

PROMATE
www.promateusa.com

SHERWOOD SCUBA
www.sherwoodscuba.com

TILOS
www.tilos.com

TUSA
www.tusa.com

XS SCUBA
www.xsscuba.com

Vertinimo sistema. Taškai buvo paskirstomi tokiu būdu: tūris iki 10, matomumas horizontaliai iki 10, aukštyn – žemyn iki 8, šoniniai stiklai iki 3, apatiniai stiklai iki 3. Didžiausias įmanomas taškų skaičius – 34. Kaukės, pasiekusios 26 ir daugiau taškų, gavo “Testuotojai renkasi” titulą.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo balandžio 10 2006 17:53:42 · 0 Komentarai · 4032 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier