Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka10:26:56
Arunce11:13:07
Dlu21:06:19
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Šlapio tipo kostiumai: dešimt didžiausių nesąmonių.
Šlapio tipo kostiumai: dešimt didžiausių nesąmonių.
Neleiskite kostiumų gamintojams jūsų mulkinti ir šaldyti.

Kostiumų pardavimas yra marketingo triumfas prieš sveiką nuovoką. Kitais žodžiais tariant, tai yra akių dūmimas, nesąmonės, visiški niekai, visiškas š.. , na gerai, jūs supratote. Jokia kita scuba įrangos dalis nepardavinėjama su tiek daug melo, išpūstų ir klaidinančių tvirtinimų.
Bet čia kaltas tik paties dalyko nežinojimas. Dauguma narų, daugybė pardavėjų ir akivaizdžiai, kai kurie kostiumų gamintojai patys nesupranta, kokiu būdu šlapio tipo kostiumas laiko šilumą. Jie pasikliauja klaidinga analogija, kaip drabužiai saugo šilumą ore, arba nerūpestingai kartoja prasimanytus tvirtinimus užsienio medžiagų tiekėjų, kurie tikriausiai niekada nebuvo susidūrę su Federaline prekybos komisija. Bet būkime sąžiningi – dauguma gamintojų ketinimai yra geri ir jie nesiekia apgaudinėti, tiesiog kai kurie jų tvirtinimai yra klaidinantys.

Taigi, atėjo laikas patikrinti kaip gi yra iš tikrųjų. Toliau sekantys klaidingi teiginiai yra paimti iš katalogų, web puslapių, reklamų ir pardavėjų. Kaltųjų vardai neskelbiami, kad išvengti badymo pirštais į tuos kelis nelaiminguosius, kai tuo tarpu visi mes dalinai esame kalti.

Visų nesąmonių Motina.
“Kostiumo paskirtis – laikyti vandens sluoksnį tarp jūsų kūno ir kostiumo. Kūnas tarsi krosnis šildo šį sluoksnį kartu su kostiumu, dėl to jums šilta.”
Tai yra seniausias, nors ir ne pats kvailiausias mitas apie kostiumus. Faktas, kad vanduo, patenkantis į vidų, yra žalingas šilumai išsaugoti, ir jums būtų šilčiau be jo. Iš tikrųjų dujų burbuliukai, esantys neoprene, gina mus nuo šalčio, bet ne vanduo.
Tačiau šiame prasimanyme yra šiek tiek tiesos. Jeigu jau vanduo kartą pateko į kostiumą ir sugėrė jūsų kūno šilumą, jūs aišku norėsite kad jis bent taip greitai neišbėgtų atgal. Taigi, “laikymas” yra geras dalykas. Jeigu negalite apsaugoti savo namus nuo plėšikų, bent sukliudykite jiems – padarykite namie langus, mažesnius negu jūsų televizorius.

“40 procentų daugiau” nesąmonė.
Nesąmonė ar tiesiog paprasčiausias neopreno ir titano folijos savybių nesuvokimas? Mokslininkai sako, kad atspindėti šaltį yra neįmanoma.

“Mes padengėme titanu abi puses mūsų pačių gaminamo ekskliuzyvinio neopreno. Titanas užtikrina geresnę izoliaciją, atspindėdamas šilumą atgal link jūsų kūno iš vienos pusės, ir atspindėdamas šaltį iš išorės iš kitos pusės. Jau įrodyta, kad jums bus šilčiau.”
Jūs perskaitėte teisingai – “atspindi šaltį iš išorės”. Ir dar čia yra gražus paveikslėlis.
Tiesiog viena mažytė techninė detalė – šaltis neegzistuoja kaip atskira realybė. Šaltis yra šilumos nebuvimas. Tai tas pats, kaip ši lakios vaizduotės kompanija paskelbtų: veidrodis, kuris atspindi tamsą!
O kaip gi su žodžiu “įrodyta”? Nei kostiumų, nei neopreno gamintojai kol kas dar niekada nepateikė viešų išbandymų ir įrodymų, kad titanas padeda. Tai paprasčiausi niekuo nepagrįsti pareiškimai. Kai kas galbūt taip pat pavadins tai nesąmone.

Bet palaukite, čia yra ir daugiau nesąmonių!
“(Mūsų) titano folijos neoprenas (TFN) yra vientisas sluoksnis titano folijos, kuria padengtos ABI PUSĖS neopreno medžiagos. Titano barjerai sukuria įpatingą atspindintį paviršių, kuris spinduliuoja šilumą atgal į naro kūną.”
Čia tie patys tautiečiai, kurie tvirtino, kad jų produkcija atspindi šaltį. Kai jie suvokė, kokias kvailystes jie skelbė, jie paliko produktus, bet pakeitė argumentus. Dabar jie naudoja panašius paveikslėlius kaip ir tas, kurį mes čia parodėme.
Taigi, neleiskite man suklysti: kažkiektai jūsų kūno šilumos kažkokiu būdu praslysta pirmąjį atspindinčiojo titano sluoksnį, prasimuša pro neopreno izoliaciją, pasiekia antrąjį titano sluoksnį, bet šį kartą nuo jo atšoka, tada vėl prasimuša atgal pro neopreno izoliaciją, pasiekia pirmąjį titano sluoksnį, bet šį kartą vėl praeina jį kiaurai, užuot atšokęs.... Palaukite minutėlę, man pradeda skaudėti galvą.

“Titanas prideda 20 procentų daugiau šilumos”nesąmonė.
“Šis kostiumas pagamintas iš 7 mm. TFN, kuris yra 20-čia procentų šiltesnis nei standartinis neoprenas”, “Metalite neoprenas atspindi jūsų kūno šilumą atgal”, “ ... kombinuotas su metalo dalelytėmis, kurios tiekia papildomą šilumą”.
Žinau, kad tai skamba įtikinamai, tai tarsi viena iš teorijų apie metalo folijos apklotus, kuriais gelbėtojai šildo nelaimėn pakliuvusius žmones. Problema tame, kad po vandeniu ši teorija neveikia.

Priešingai visuotiniam įsitikinimui, metalo folijos apklotai pagrinde dirba po savimi sulaikydami izoliuojančio oro sluoksnį. Atspindėjimo efektas yra tik papildomas, ir vertingas tik tada, kai jūs jau turite daug izoliacijos oro pavidalu, arba esate vakuume.
Po vandeniu šilumos perdavimas spinduliavimo būdu yra menkas, palyginus su šilumos perdavimu tiesioginio kontakto būdu (laidumu). Kai oda ir kostiumas yra tiesioginiame kontakte, veikia tik tiesioginis laidumas ir izoliacija. Šilumos spinduliavimas ir atspindėjimas tiesiog neturi reikšmės.
Pagalvokite: ar galima išvengti apsideginimo prisilietus prie karštos krosnies, jei po ranka laikysite vien metalo folijos gabalą? Aišku kad ne.

“Papildomo sluoksnio” nesąmonė.
“...dėvėkite po kostiumu papildomus marškinėlius (Lycra) – lengvai šilumos izoliacijai”, “(Šis kostiumas turi) ... papildomą pliušo pamušalą geresnei izoliacijai”, (Su) ... vidiniu sluoksniu minkštos, izoliuojančios vilnos”.
Tai yra viena iš tų klaidingų analogijų su įprastais drabužiais. Vidinis vilnos sluoksnis ar Lycra marškinėliai prideda papildomos izoliacijos tuo atveju, kai jūs vaikščiojate gatve, arba nardote su sausu kostiumu, kadangi audeklas sulaiko orą, esantį tarp jo plaušelių, o oras ir yra izoliacija. Bet kai jūs esate kelių atmosferų slegio gylyje, visas oras išstumiamas lauk, ir vilna arba Lycra neturi izoliuojančios vertės.

Aišku, jeigu jūs dėvite vien papildomus marškinėlius, jie yra šiltesni, negu visai nieko, kadangi jie truputį sumažina vandens judėjimą virš kūno. Bet jeigu jūs dėvite juos po kostiumu, šlapia medžiaga sukuria kaipo kanalą vandeniui judėti, dėl ko galbūt jums bus tik šalčiau. Plonas pliušinis pamušalas neopreniniuse kostiumuose yra dar blogiau. Galbūt tokie kostiumai parduotuvėje ir atrodo šilti ir patogūs, bet po vandeniu jie yra šaltesni.

“Išlaikymo” nesąmonė.
“Skirti nardymui šiltuose vandenyse Polyolefin’o terminiai rūbai (thermalwear) išlaiko jūsų kūno šilumą ir išstumia nuo jūsų odos drėgmę lauk. Polyolefinas nesugeria vandens, todėl kostiumas išdžiūna per kelias minutes”.
Ar tikite stebūklais? Polyolefinas yra vienas iš tų puikių sintetinių medžiagų, kuris gerai izoliuoja ir gerai išstumia drėgmę, bet tik ore. Po vandeniu jis taip pat įmirksta kaip ir vilna ir visa kita. Tikiuosi, jūs rimtai netikite, kad jis po vandeniu “išstumia nuo jūsų odos drėgmę lauk”. Ar neatrodo, kad šie tautiečiai tiesiog paėmė megztinių ir švarkų reklaminius skelbimus, o prie savo kostiumų dar iš priekio prisiuvo “skirti nardymui šiltuose vandenyse”?

“Trilaminato” nesąmonė.
“(Trilaminato) medžiaga pagal šiltumą prilygsta 2 mm. neoprenui”, “(Šis trilaminato kostiumas) turi vidinį sluoksnį minkštos izoliuojančios vilnos ir yra neutralaus plūdrumo”.
Deja. Mums visiems patiktų izoliacija su neutraliu plūdrumu, bet taip nebus. Tiktai dujos (tokios kaip oras) turi pakankamai žemą terminį laidumą, kad užtikrinti izoliaciją nuo šalčio. O dujos yra plūdrios.
Trilaminatas sumažina vandens tekėjimą pro medžiagą, taigi jis sumažina ir jūsų šilumos nuostolius. Bet trilaminato kostiumas nebus toks pat šiltas, kaip ir 2 mm. neopreno kostiumas – nebent paviršiuje.

“Padidinto greičio” nesąmonė.
“Kostiumo speciali krūtinės panelė daro jus labiau hidrodinamiškais”, “Super žemas pasipriešinimas vandeniui (jums dėvint šį kostiumą) leidžia plaukti/nerti žymiai greičiau”.
Galbūt tai padeda olimpiniams plaukikams, bet nepadės jums. Jie plaukia didžiausiu įmanomu greičiu, jiems hidrodinaminis efektyvumas yra svarbus, bet jie išlošia tik šimtąsias sekundžių dalis. Be to, pas juos nėra jokių specialių krūtinės panelių.
Krūtinės panelės paviršius yra gera idėja, bet dėl kitos priežasties. Jums būnant paviršiuje, ji džiūsta greičiau, todėl jums bus ne taip šalta vandeniui garuojant.

“Vienas dydis tinka visiems” nesąmonė.
“Kiekvienas kostiumas yra anatomiškai suprojektuotas taip, kad apgaubti kiekvieną jūsų kūno išlinkimą, ir puikiai jums tiks tiesiog nuo kabyklos”, “kad sukurti galutinį variantą, dydžių šablonai buvo kuriami daugiau nei 25 metus ir patyrė daugybę pataisymų”.
Šios rūšies tvirtinimai paprastai reiškia atsiprašymą, kodėl kompanija siūlo vos kelių dydžių kostiumų pasirinkimą. Renkantis kostiumą, pirmoje eilėje reikia rasti tokį, kuris labiausiai atitinka kiekvieną jūsų kūno dalį, ir kuo didesnis aukščio-pločio pasirinkimas, tuo didesnis jūsų šansas rasti sau tinkamą. Kai kurios kompanijos siūlo daugiau nei 15-kos dydžių pasirinkimą. Kitos už nedidelį mokestį pritaikys kostiumą pagal jus. Netgi pilnas kostiumo pagaminimas pagal individualų užsakymą nekainuos žymiai brangiau.

“Made in USA” nesąmonė.
“Mes naudojame 100% amerikietišką DuPont neopreną”.
Mes visi šiek tiek mėgstame pamosikuoti vėliavėlėmis, bet ar pastebėjote, kad praktiškai kiekvienas gamintojas giriasi naudojąs DuPont neopreną? Žodis “neoprenas” tapo vos ne DuPont’o prekybiniu vardu (chemikai šią medžiagą vadina chloropreno polimeru), ir jeigu jau sakoma “neoprenas”, tegul geriau jau tai būna DuPont, arba DuPonto advokatai prismegs jus šakėm prie sienos.

Iš tiesų gi, DuPont gamina tik kietas neopreno granules, ir jam visai nerūpi, kaip gerai jos veiks jūsu kostiume. Dauguma šio kieto neopreno, skirto gaminti kostiumams, keliauja pas užsienio putplasčio ir porolono gamintojus. Gamintojai prideda visokių priemaišų ir kitų medžiagų, nuo kurių galutinis variantas bus geresnis arba blogesnis, tada į masę pripučia dujų arba oro burbuliukų, paskui ją supjausto reikiamo storio riekėm. Gyrimasis apie DuPont truputį panašus į pasakymą, kad šis pyragas yra pagamintas iš “tikrai amerikoje užaugintų kviečių”.

Ar tai sukčiavimas?
Ar gamintojai ir pardavėjai sąmoningai meluoja mums apie kostiumus? Daugumoje atvejų – ne.
Dauguma šių nesąmonių buvo tiek kartų pasakytos ir pakartotos, kad žmonės jau tiesiog įsitikinę jų teisingumu. Šilto vandens sluosnio mitas, pavyzdžiui, yra toks pat senas, kaip ir pats divingas apskritai.
Idealu būtų, jeigu pardavėjai ir vadybininkai prieš pradėdami ką nors kartoti, du kartus praktikoje patikrintų savo pareiškimus. Bet dauguma jų niekada nestudijavo termodinamikos, o jų pareiškimai skamba labai įtikinamai. Be to, medžiagų tiekėjai “turėtų žinoti”, kaip dirba jų produkcija.
Taigi, nevadinkime to sukčiavimu, geriau jau netaktiška prekyba.
Svarbu pažymėti taip pat, kad netgi tos kompanijos , kurios akivaizdžiai nusišneka, dar nebūtinai gamina prastos kokybės kostiumus. Kai kurios kompanijos, paskelbusios daugybę nesąmonių apie titaną, gamina “titaninius” kostiumus, kurie buvo gana aukštai įvertinti objektyviuse titaninis - paprastas kostiumų palyginimų testuose. Tai reiškia, kad netgi jeigu titanas ir nedirba taip gerai, kaip skelbiama, jis ir nekenkia.

Kas gi nėra nesąmonė?
Ne visi pardavėjų šmaikštūs žodeliai yra iš piršto laužti. Kai kurie turi rimtą pagrindą:
- Riešų ir kojų sandarikliai padeda sumažinti patenkančio vandens srautą.
- Yra trumpi užtrauktukai, tiesiog užtrauktukai ir užtrauktukai su įsiūta medžiaga po jais.
- Didysis kostiumo užtrauktukas turėtų turėti specialų sandarinimo liežuvį, ir geriausia jei šis tolygiai priglunda prie kostiumo.
- Apykaklės, suprojektuotos užsandarinti kaklą su pareguliavimo galimybe ir lygiu paviršiumi, yra svarbus privalumas. Apykaklė tikriausiai yra labiau svarbi sandarinimo detalė, nei riešai ir kojos, kadangi yra didelė ir turi tendenciją jums plaukiant pirmyn “srėbti”vandenį.
- Truputį sulenktos kostiumo rankos ir kojos turi prasmės.
- Storesnės medžiagos liemuo gerai dėl šilumos, plonesnės medžiagos rankos ir kojos gerai judėjimui.
- Kostiumai su vientisu vidiniu padengimu tikriausiai sumažina vandens įtekėjimą, kadangi jie tarsi užsandarina kostiumą iš vidaus. Tokį kostiumą galbūt bus kiek sunkiau užsidėti, bet užtat jis greičiau džiūsta. Šio vidinio padengimo spalva nėra svarbi.
- Neopreninės “odos” (1 mm. ir mažiau) neturi geros šilumos izoliacijos, bet yra naudingos siekiant neprileisti prie kūno vandens, kadangi gerai priglunda prie kūno ir atsparios vandeniui.
- Lycra “odos” apsaugo odą nuo saulės įdegimo ir nubrozdinimų. Jos taip pat truputį apsaugo kūną nuo vandens srauto.
- Vilnos kostiumai taip pat apsaugo nuo saulės ir nubrozdinimų, ir saugo kūną nuo vandens srauto šiek tiek geriau nei vien Lycra.

Kaip iš tikrųjų veikia šlapio tipo kostiumas.
Šlapio tipo kostiumas:
- sulaiko vandenį. Bet koks vanduo, patekęs į kostiumo vidų, vėl iš jo netrukus ištekės. Patekęs į vidų, vanduo sugeria kūno šilumą. Kai jis išteka iš kostiumo, jis išsineša šią šilumą su savimi. Taigi, pirmučiausia, ką kostiumas turi daryti – neleisti šaltam vandeniui tekėti kiaurai pro jį. Tinkamas kostiumo dydis yra kritiškai svarbus, kadangi tada jūs jausite savo kūną vienodai šiltai, tuščių ertmių po kostiumu bus minimaliai, todėl šaltas vanduo negalės cirkuliuoti palei kūną.
- sudaro izoliaciją šilumos nuostoliams. Truputis mokslo: kieti kūnai ir skysčiai gerai praleidžia šilumą, o dujos – blogai. Pavyzdžiui oras yra apie 20 kartų mažiau laidus šilumai nei vanduo. Praktiškai, siekiant geros šilumos izoliacijos (tiek virš, tiek po vandeniu), viskas siejama su oro ar kitų dujų sulaikymu kažkokiu būdu. Todėl ne vata, ne polypro ar dar kažin kas daro jūsų striukę šiltesne, šilumą saugo oras, esantis jų plaušeliuose. Po vandeniu mums reikia medžiagos, kuri išlaikytų orą. Štai kodėl neoprenas taip gerai veikia. Duju burbuliukai (paprastai azoto) yra tvirtai surakinami uždaruose medžiagos narveliuse. Titanas, kuris yra žymiai laidesnis šilumai nei dujos, neprideda izoliacijos. Nors tvirtinama, kad jis atspindi šilumą atgal į kūną, tai prieštarauja kai kuriems svarbiems fizikos dėsniams. Remiantis mūsų testais, jeigu titanas ir daro neopreną šiltesniu, tai nebent šiltuose Floridos vandenyse, jeigu iš viso tai daro.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).
 Parašė sagelo gegužės 01 2006 17:40:35 · 0 Komentarai · 4156 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier