Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodu Suunto D9tx
Parduodu Aqualung Bl...
Trakų vrekas jau išk...
Klaipėdoje atidaryta...
Ieškome darbuotojų!
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Akela. Cornwall pothkerris
Paskutiniai prisijungę
winni 1 dieną
Shrek 3 dienas
nierka 4 dienas
nierkasas 4 dienas
bannyk 4 dienas
mirka13 1 savaitę
nerker 2 savaites
Arnaras 2 savaites
Stixas 3 savaites
sausas 4 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 563
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Kaukė – kaip pasirinkti ir nusipirkti.
Kaukė – kaip pasirinkti ir nusipirkti.

Svarbiausias dalykas ieškant kaukės – rasti tokią, kuri gerai tinka prie veido ir neleidžia vandens. Jeigu kaukė blogai priglunda, jūs dažniau prapūsdinėsite vandenį, nei grožėsitės povandeniniais vaizdais. Jokie apgaulingi kaukės “privalumai” neverti tų kančių esant po vandeniu, jeigu kaukė praleidžia.

Kaukės (kuri neleidžia vandens) pasirinkimas realiai reiškia pasibandymą narų parduotuvėje, o ne pirkimą per internetą. Jūsų marmūzė yra unikali, ir vienintelis būdas norint nusipirkti ir patekti į nepraleidžiančios kaukės rojų yra sekti mūsų instrukcijomis.
Po derėjimo prie veido, sekantis dalykas yra komfortas. Kai kurios kaukės turi kietus kraštus, kurie įsirėžia į kaktą, kai kurios yra minkštos kaip pagalvės. Geriau rinkitės pagalves. Kita problematiška vieta yra nosies apačia – kai kurios kaukės spaudžia nosį. Trumpo pabandymo metu parduotuvėje tai galbūt nebus taip jau blogai, bet po valandos vandenyje ši smulkmena pavirs skausmu.

Kalbant apie nosis, sekanti geros kaukės savybė yra tai, ar galite jūs per kaukę lengvai sugnybti nosies šnerves, mūvint pirštines. Suprantama, kad jūs turite turėti galimybę išlyginti slėgį ausyse, bet su kai kuriom kaukėm tą padaryti nėra lengva (ypač su kaukėm, kurios turi prapūtimo vožtuvus). Pabandykite kaukę mūvėdami pačias storiausias pirštines, kokias tik turite ar ruošiatės turėti.
Kas toliau? Kaina. Tos 200 kaukių, kurias mes įvertinome per pastaruosius metus, kainavo nuo 35 iki 150 USD, ir išskyrus nedidelį jų skaičių, niekada neteko matyti tiesioginio ryšio tarp kainos ir kokybės. Patarimas: aukštesnė kaina ne visada reiškia geresnę kokybę. Iš kitos pusės, geriau jau sumokėti truputį daugiau už tokią kaukę, kuri gerai jums tinka ir atitinka visus kriterijus. Nuraminkite save, kad tai yra protinga investicija labiau maloniam nardymui.

Dauguma šių dalykų yra asmeninis reikalas. Patys spręskite.
SIJONAS (minkštoji kaukės dalis). Parduotuvėje skaidrūs sijonai atrodo gracingai. Tačiau vandenyje, papildomi šviesos spinduliai, praėję pro skaidrų sijoną ant stiklo sukuria nereikalingus ir blaškančius dėmesį atspindžius. Štai kodėl fotografai renkasi juodos spalvos sijonus. Iš kitos pusės, klaustrofobams labiau patiks skaidrūs.
KAUKĖS APIMTIS (tūris). Dauguma narų mėgsta mažesnio tūrio kaukes, kadangi norint ją prapūsti ar išlyginti slėgį, reikia mažesnio iškvėpimo. Beto, jos turi mažesnį pasipriešinimą vandeniui ir suteikia didesnį matymo kampą, kadangi stiklas yra arčiau akių. Iš kitos pusės, nuo jūsų veido jos greičiau sušyla, surenka prakaitą (arba kremą nuo saulės, pvz.), todėl gali greičiau pradėti rasoti.
VIENAS STIKLAS AR DU? Kaukės su dviem stiklais leidžia išdėstyti stiklus arčiau akių. Jūs turėsite platesnį matymo kampą, bet bandydami pasukti akis į šoną, prarasite binokuliarinį matymą, kadangi nories pertvara blokuos vieną akį. Jeigu nešiojate akinius, dviejų stiklų kaukė leis jums įsistatyti tokius stiklus, kokių reikia normaliam regėjimui.
ŠONINIAI STIKLAI. Šoniniai stiklai siūlo geresnį periferinį matymą, bet pabandę tokią kaukę parduotuvėje, galite susidaryti klaidingą įspūdį. Ore vaizdas bus aiškus ir vientisas, bet po vandeniu toks stiklo padalinimas reiškia, kad šoninis ir priešakinis vaizdai neatitiks. Dėl vandens savybių šoninis ir priešakinis vaizdai bus skirtingų dydžių, jų kraštai nesutaps, o kai suksite galvą, vaizdai judės nepriklausomai vienas nuo kito. Be to, kaukės su šoninias stilais paprastai yra didesnio tūrio.
STIKLŲ FORMA. Kaukės su stiklais, kurie turi tarsi prailgintą žemyn stiklų formą, leis jums patogiau žiūrėti žemyn, bet tokia kaukė bus didesnio tūrio. Kai kurios kaukės apačioje netgi turi papildomą stiklų porą, kad galėtumėte žvilgtelėti į savo kojų pirštus. Bet kokių papildomų stiklų trūkumas yra vaizdo iškraipymas ir kibiro dydžio kaukės tūris.
IŠPŪTIMO VOŽTUVAI. Išpūtimo vožtuvai yra geras sprendimas tik tuo atveju, jeigu negalite rasti sau tokios kaukės, kuri neleistų vandens. Tiesiog pakreipkite galvą taip, kad vanduo, esantis kaukėje, atsidurtų netoli vožtuvo, ir švelniai išpūskite orą per nosį. Gera vožtuvinė kaukė pašalins vandenį be jokių pastangų. Neigiama tokių kaukių savybė yra ta, kad gan stambus vožtuvas gali kliudyti viena ranka užspausti nosį.
MEDŽIAGOS. Minkštas silikoninis sijonas ir atsparus braižymams grūdintas stiklas yra norma. Ir nė kiek mažiau. Nenusileiskite.
DIRŽELIO PAREGULIAVIMAS IR SAGTYS. Dauguma iš mūsų kartą pasireguliavę dirželį taip ir paliekame jį tokioje padėtyje. Bet jeigu jūs turite įprotį pirma pridėti kaukę prie veido, o paskui timptelėti dirželį, geriau pirma pabandykite tai atlikti parduotuvėje. Kai kurios sagtys yra tikra kančia, o kai kurios atsidaro taip lengvai, kad gali visai netikėtai atsidaryti. Patys dirželiai šiais laikais irgi būna skirtingo pločio. Galbūt tai neatrodo svarbu, bet kai kai vieną kartą prieš pat nėrimą dirželis suplyš, staiga jųs suvoksite, kad įprastas atsarginis dirželis jūsų kaukei netinka.
KAUKĖS BE RĖMO. Ne taip kaip kitose kaukėse, kur stiklas tvirtinamas prie sijono per kietą rėmą, šiose stiklas įmontuotas tiesiai į sijoną. Jos visos turi vieno stiklo dizainą, kadangi be kieto rėmo du stiklai gali pradėti kraipytis skirtingom kryptim, dėl ko kaukė suges. Kaukę be rėmo sulanksčius ji tampa plokščia, taigi ją lengva kur nors supakuoti. Kai kurie narai įsideda jas į BC kišenę kaip atsarginį variantą.

Svarbiausia - kad kaukė tiktų.
Kaip surasti nepraleidžiančią kaukę.
Pirmiausia, ką reikia apsvarstyti perkant kaukę – kaip gerai sijonas tinka jūsų veidui, ir nepaisant visų tvirtinimų, viena kaukė negali tikti visiems. Ir nors didžioji dauguma kaukių turi standartinį “šventą” 12,7 cm. sijono plotį, jos yra skirtingos. Todėl ieškant tokios, kuri jums geriausiai tiktų, nėra kitos išeities, kaip tik pabandyti ją užsidėti. Narai su siauresniais veidais galbūt iškarto gali pradėti matuotis kaukes, pažymėtas kaip vaikiško dydžio. Jų sijonai yra apie 10 cm. pločio, todėl daugiau šansų rasti sau tinkamą. Papildoma premija: tokios kaukės turi suaugusiųjų kokybę ir savybes, bet kainuoja mažiau. Pagaliau, matuodamiesi nepamirškite pabandyti įsidėti į burną reguliatoriaus ar vamzdelio, kadangi dėl kandiklio veidas truputį išsikreipia.

PIRMAS ŽINGSNIS. Visai nuimkite ar atpalaiduokite kiek tik įmanoma kaukės dirželį, kadangi jis neturi dideles reikšmės. Vandens slėgis, o ne dirželis prispaus kaukę prie veido.
ANTRAS ŽINGSNIS. Uždėkite kaukę ant veido (patikrinkite ar po sijonu nepateko plaukų) ir truputį pajudinkite į šonus, kol nepajusite, kad kaukė uždėta lygiai ir jūs jaučiatės patogiai. Patarimas: žiūrint į veidrodį, kartais gali pasirodyti, kad kaukė uždėta nelygiai, nes žmonių veidai dažnai yra nesimetriški.
TREČIAS ŽINGSNIS. Su kandikliu burnoje, švelniai patraukite į save orą per nosį. Jeigu kaukė yra sandari ir jums tinka, ji porai sekundžių prilips prie veido. Netraukite oro stipriai, nes tai tik iškreips sijoną, o jūs pagalvosite kad kaukė iš tiesų sandari. Gerai tinkanti kaukė prilimpa prie veido tik truputį patraukus orą.
KETVIRTAS ŽINGSNIS. Dabar pasireguliuokite dirželį taip, kad kaukė tik nesmuktų nuo veido (neveržkite stipriai dirželio), pakartokite trečią žingsnį vėl. Įtraukite orą, ir kaukė prisisiurbs prie veido. Sulaikykite kvėpavimą. Kaukė išliks prisisiurbusi kelias sekundes. Kuo ilgiau ji lieka tokioje padėtyje, tuo geriau ji jums tinka.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).
 Parašė sagelo liepos 15 2006 08:13:58 · 0 Komentarai · 5036 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
N meetas 2013 geriausia jei būtų:

birželį
birželį
21% [4 Balsai]

liepą
liepą
47% [9 Balsai]

per viduriuką
per viduriuką
5% [1 Balsuoti]

nesvarbu, dalyvausiu bet kada
nesvarbu, dalyvausiu bet kada
21% [4 Balsai]

meetus reikia uždrausti.
meetus reikia uždrausti.
5% [1 Balsuoti]

Balsai: 19
Pradėtas: 15/05/2013 05:53
Baigtas: 17/05/2013 06:25

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Laurute
SVEIKINAME levaldas
SVEIKINAME mukinaolha
SVEIKINAME Norge
SVEIKINAME omorvaukuida
SVEIKINAME St@@sys