Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka10:54:59
Arunce11:41:10
Dlu21:34:22
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Super skuteriai.
APOLLO AV-2 ir SEA-DOO SEASCUTER EXPLORER.

Narų povandeninės transporto priemonės - DPV (diver propulsion vehicle) šiuo metu staigiai populiarėja rekreaciniame nardyme. Pagrindinė to priežastis – šiuolaikiniai modeliai gan pigūs, bet gali dirbti gan dideliuose gyliuose. Ir nesenai pasirodę rinkoje du nauji produktai - Apollo AV-2 ir Ses-Doo SEASCUTER EXPLORER tai puikiai demonstruoja. Abu DPV transportuoja po vandeniu narą skirtingu būdu, ir kaip aiškina gamintojai, būtent jų būdas yra geriausias.

Naudojantis Sea-Doo modeliu, naras abiem rankom laikosi už rankenų, ir aparatas jį velka paskui save. Apollo modelis – atvirkščiai: naras sėdi apsižergęs, ir aparatas stumia jį priekin.
Mes visą mėnesį bandėme aparatus su skirtingais narais prie įvairių nėrimo sąlygų. Mūsų nuomone, abu aparatai veikia gerai, bet kiekvienas turi savo savitą dive stilių.Labiau tradicinis Explorer yra naujausias produktas Sea-Doo Seascuter linijoje. Jis turi reguliuojamą trijų pakopų greičio valdymą, kuris leidžia pasiekti maksimalų trijų mazgų greitį. Skirtas gyliams iki 50 m, sveria 14,5 kg kartu su baterija. Valdymas paprastas – tiesiog kabote įsikibęs į vertikalias rankenas, paspaudžiate vieną iš dviejų mygtukų ir viskas - propeleris ima suktis. Atleidus ir vėl paspaudus mygtuką pasirenkamas aukštesnis greitis, o dar kartą pakartojus procedūrą pasirenkamas didžiausias greitis.

Palyginimui: Apollo AV-2 maksimalus gylis yra net 70 m (20 giliau nei Explorer), bet jis išvysto tik dviejų mazgų greitį. Kalbant apie svorį, AV-2 yra 3,5 kg sunkesnis, bet jis ir veikia kitaip. Tiesiog sėdate ant jo ir spaudžiate „gazą“! Kaip pasakė vienas mūsų bandytojų: „tai kaip sėdėti ant milžiniško meliono su propeleriu“.AV-2 turi šonines rankenas laikymuisi ir svirtelę greičio režimams pasirinkti. Beje, toks plaukimo metodas leidžia jums turėti laisvas rankas. Pradžioje reikia kiek priprasti, bet jau po penkiolikos minučių mes apsipratome ir įvertinome šio metodo manevringumą. Negalima pasakyti, kad „jojant“ tuo pat metu jūs galite ir laisvai manipuliuoti savo kamera, bet manau turint pakankamai patirties, pavyktų ir toks triukas.


Bet jeigu jums mintis būti stumiamam nepatinka, tada verčiau laikykitės Explorerio. Mes išbandėme Explorerį su visais keturiais balastiniais svoriais, bet netgi tada jis buvo plūdrus, todėl jeigu norėsite kad jis būtų negatyvus, teks dar pridėti svorio.

Abu DPV idealiai tinka „su vėjeliu“ prašvilpti po vandeniu, ištyrinėti naują vietą, apžvelgti wreką. Jie ne tik žymiai praplečia jūsų ribas, bet ir sumažina oro sunaudojimą.

Abu modeliai maitinami rūgštinėmis baterijomis ir turi apsaugą nuo pilno iškrovimo, apsaugą nuo didelės srovės, saugumo spyną (kad aparatas pats vienas nenurūktų nežinia kur), automatinio išsijungimo funkciją ir baterijos lygio indikatorių.

Skelbiamas maksimalus veikimo laikas: 120 min Exploreriui ir 100 min AV-2, bet tokie skaičiai kiek perdėtai optimistiški. Kaip parodė bandymai, prie maksimalaus greičio abu modeliai atlaiko apie 60 min. Baterijų pakrovimas labai paprastas – abu modeliai turi indikatorius, informuojančius kada krovimas baigtas. Abejiems modeliams pilnai pakrauti reikia apie dešimt valandų.

Ar tai tik žaisliukai? Ir taip, ir ne. Jeigu jūs norite linkasmai leisti laiką, dalyvauti povandeninėse lenktynėse ar pažaisti su judriais ruoniais, AV-2 bus puikus pasirinkimas.
Iš kitos pusės, jeigu jums reikia apžiūrėti wreką ar ištirti didelius plotus per trumpą laiką, DPV duos neįkainojamą pagalbą, ir mes tokiu atveju rinktumėmės Explorerį. Giliuose nėrimuose, kai dugno laikas ribotas jis leis jums pamatyti žymiai daugiau.

Bet kokiu atveju, abu modeliai atliks savo darbą labai gerai.

Versta maloniai leidus DIVE! – didžiausiam D. Britanijos narų žurnalui.

 Parašė sagelo liepos 31 2006 16:53:53 · 1 Komentarai · 2367 Skaityta Spausdinti
Komentarai
sodininkas kovo 13 2008 15:44:53
noriu tokio daikto
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier