Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Wreck'as Thislegorm6 Rd.j.
Wreck'as Thislegorm6 Rd.j.
Jūsų darytos nuotraukos po vandeniu
Paskutiniai prisijungę
nierka12:07:53
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 3
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Naudojamės snorkeliu.
Naudojamės snorkeliu.
Kada, kaip ir su kuo valgomas vamzdelis.

Turime prisipažinti – kartais nėra nieko geriau, kaip tik snorkeliuoti. Jokios grėmėzdiškos scuba įrangos – tik TU ir senas geras patikimas VAMZDELIS... Pats savaime gan primityvus vamzdelis irgi gali turėti visokių patobulinimų, o beto, esti gan daug gudrybių, kurias pravartu žinoti, norint priderinti šią kartais gan problematišką įrangos dalį prie scubos ekipiruotės.

- Ar man išvis to reikia? Gan dažnai vamzdelio išvis neprireikia, kartais jo prirekia tik trumpam, o kartais jis išvis kelia grėsmę saugumui. Ypač taip būna nardant olose ir jų sistemose, wrekuose, po ledu, su povandeniniais skuteriais, stiprioje srovėje ir kartais – giliuose nėrimuose su kontroliniu nusileidimo/pakilimo lynu.

- Kur jį geriausia laikyti? Kad sumažinti vandens pasipriešinimą ir laikyti snorkelį toliau nuo veido, daug kur įprasta ne prisegti jį prie kaukės, bet laikyti BCD kišenėje, specialiame dėkliuke arba ant kojos po peilio dirželiais. Galima specialaus klipso pagalba prisegti jį prie BCD, ar tiesiog užkišti už kokio nors BCD diržo.

- Ar reikia stengtis jį kuo mažiau naudoti? Taip. Scuba diveriai paviršiuje plaukia ne taip efektyviai, kaip po vandeniu. Todėl ilgesniems atstumams įveikti geriau vengti paviršinio plaukimo, geriau jau pasitreniruokite palaikyti neutralų plūdrumą ir orientuotis su kompasu. Tuo tarpu, jeigu jums reikia laukti paviršiuje, o oro sąlygos nelepina, geriau naudokitės reguliatoriumi. Jei visdėlto reikia plaukti paviršiumi – plaukite ant nugaros, taip efektyviau išnaudosite savo plaukmenis ir nereikės vamzdelio.

- Ar verta naudotis snorkeliu įeinant į vandenį? Žinoma ne. Nepriklausomai nuo oro sąlygų, šokant į vandenį su reguliatoriumi, jums nereikės jo prapūsti, tuo tarpu snorkelį – reikės. Beto, nuo smugio į vandenį pro vamzdelio vožtuvėlius gali patekti vanduo, dėl ko rizikuojate gauti pilną burną vandens.

- Kaip geriausia prapūsti vamzdelį?
Yra trys pagrindiniai metodai:
a) paviršiuje stipriai papūsti, išstumiant vandenį.
b) kylant paviršiun dar po vandeniu išpūsti vamzdelin šiek tiek oro, kad vamzdeliu kylantis oro burbulas pats išstumtų vandenį. Pasiekus paviršių, vandens jame lieka visai mažai. Metodas geras, bet teks pasitreniruoti.
c) išpylimo metodas. Naudojamas tik paviršiuje. Vamzdelis paprasčiausiai išimamas iš burnos ir vanduo išpilamas. Naudojamas su kai kuriais vamzdeliais, kuriuos ypač sunku prapūsti, taip pat jį mėgsta vaikai.

- Kaip geriausia kvėpuoti su vamzdeliu? Kvėpavimas su snorkeliu yra specifinis, kaip ir su reguliatoriumi. Su abiem jais geriausia kvėpuoti lėtai, giliai, atsipalaidavus, pilnai iškvepiant orą.

- Kodėl snorkelį reikia laikyti ant kaukės iš kairės pusės? Nors dauguma snorkelių gali būti prisegami tiek iš kairės, tiek iš dešinės, yra dvi priežastys „kairei“: kai kurių snorkelių dizainas sukurtas specialiai kairei pusei; būdamas iš kairės jis nesikabina už reguliatoriaus žarnos (kuri įprastai būna mums iš dešinės).

- Ką daryti jeigu ir po prapūtimo vamzdelyje lieka vandens? Jeigu vamzdelis turi vožtuvėlius, prieš prapūsdami kiek palaukite paviršiuje – vanduo savaime nutekės iki „vaterlinijos“, o jums bus žymiai lengviau prapūsti. Jei naudojate paprastą prapūtimo metodą, darykite trumpą galingą iškvėpimą. Naudojantis bet kokiu snorkeliu pirmą įkvėpimą po pakilimo darykite atsargiai ir švelniai, pridengdami burną liežiuviu, kad netikėtai nesriūbtelėti vandens. Jei vandens vis tiek liko, palenkite galvą į šoną ir dar kartą pūstelkite. Kartais vožtuvėliuose užstringa kokia smulki vandens augalo dalis, ir vanduo nuolat į jį renkasi. Nusiimkite vamzdelį ir stipriai pamakaluokite jį vandenyje. Šiukšlė turėtų išsiplauti, jeigu nepadėjo – pakartokite procedūrą vėl.

------------------------------------------------

Vamzdelio priežiūra.
- Po naudojimo praskalaukite gėlame vandenyje, retkarčiais praplaukite kokiu atskiestu indų valikliu ar šampūnu, ypač jeigu viduje matosi purvas.
- Po to kai išplausite ir kruopščiai išdžiovinsite, saugokite savo snorkelį vėsioje ir sausoje vietoje.
- Jeigu pakuojate įrangą kelionei, nuimkite snorkelį nuo kaukės. Tokiu būdu kaukę galėsite laikyti jos apsauginėje dėžutėje, ir išvengsite netyčinio klipso sulaužymo.
- Nelaikykite snorkelio karštos saulės spinduliuose ar šalia įkaitusių paviršių – išvengsite jo dalių suminkštėjomo ir formos praradimo.
- Stenkitės nepalikti ilgesniam laikui baltų ar skaidrių snorkelių kontaktuoti su juoda guma ar neoprenu. Nors snorkelio darbui tai neturės įtakos, jo dalys gali nusidažyti.

Versta maloniai leidus www.scubadiving.com.
 Parašė sagelo rugsėjo 27 2006 16:10:47 · 1 Komentarai · 2472 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Beuchat spalio 04 2006 06:58:49
as tai su spinatais vakarienei
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys