Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


NARDYK meetas. Alaušas 2006
Paskutiniai prisijungę
nierka10:09:44
Arunce10:55:55
Dlu20:49:07
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Kaip fotografuoti narus.
Kaip fotografuoti narus.
Povandeniniai modeliai gali sugadinti nuotrauką, arba paversti ją šedevru.
Stephen Frink

Retkarčiais aš gaunu e-mailus (dažniausiai nuo jaunų merginų), kuriuose žmonės, matydami mūsų žurnalų viršeliuose diverius (dažnai tai būna jaunos moterys), stebisi, kaip kažkas gali būti povandeniniu foto modeliu. Realybė tokia, kad dažniausiai modelis yra toks svarbus ( vos ne pagrindinis) sėkmingos nuotraukos komponentas, kad būtinai turi būti gražus ir gerai sudėtas.

Deja, dažniausiai fotografai neturi tokio biudžeto, kad nardymo vietoje galėtų samdytis profesionalius modelius, nebent tai būtų komercinis užsakymas iš įrangos gamintojo ar kelionių agentūros. Ir kai mane samdo tokiems projektams, aš esu linkęs mokėti modeliams.
Jie dirba taip sunkiai, ir aukojasi daug, todėl jeigu tik yra galimybė aš visada atsilyginu jiems už jų darbą. Bet daug dažniau, daugelio povandeninių fotografų nuotraukose matomi narai yra ne tikri modeliai, bet fotografų draugai ir šiaip norintys padėti pagalbininkai. Labai gaila, bet tiems žmonėms, kurie nori padaryti povandeninio modelio karjerą, reikia pasakyti, kad žmonės nuotraukose dažniausiai yra neapmokami šio meno savanoriai. Nors neapmokami, tai dar nereiškia – nevertinami.

Kad mažiau kankinti savo modelį, palengvinti jų dalią ir daryti produktyvesnes nuotraukas, foto meistrai turi savų gudrybių.

Skirkite laiko pasiruošimui ir strategijai.
Prieš nėrimą aptarkite su modeliu povandeninius signalus, įsitikinkite kad jis jus supras. Štai keli signalai, kuriais sėkmingai naudojuosi:

Tūt. Kad paduoti ženklą modeliui susikaupti, aš naudojuosi gerai girdimu “tūt, tūt, tūt, tūt”, kurį galima išgauti per savo reguliatorių. Kadangi fotografo rankos užimtos aparatu ir strobais, visokie barškinimai į balioną yra nepatogūs. Tūtavimas yra geriausias būdas duoti ženklą žiūrėti į mane ir sukaupti dėmesį. Jeigu modelis yra per tris metrus nuo jūsų – išgirs.

Vertikaliai ar horizontaliai? Rankos sulenkimas per alkūnę – ranka aukštyn arba į šoną pasako modeliui, kaip aš noriu komponuoti nuotrauką. Tai svarbu, nes modelis tada gali įsivaizduoti, kaip jis maždaug atrodo kadre. Jeigu jis mato, kad aš fotografuosiu vertikaliai, jis galbūt nuleis kojas ir priims statesnę pozą, kad geriau užpildyti kadrą.

Grojimas pirštais. Greitai judindamas keturiais pirštais (tarsi grodamas įsivaizduojamu pianinu) aš paduodu modeliui ženklą. Daugeliui tai sukeltų nuostabą, bet iš anksto instruktuotas modelis žino, kad tai reiškia “čia pernelyg daug plaukiojančių smulkių dalelių, per daug sukelta dumblo, plaukiam kitur”.

Piršto sukimas. Ištiesto rodomojo piršto sukimas ratu reiškia “praplauk pro kadrą dar kartą”. Galbūt priekiniam plane yra koks ešerys, ar stiklinio mailiaus būrys, ir aš noriu kad modelis praplauktų pro jį, ar šalia, ar tiesiog norisi gyvesnio kadro. Modeliui dar paviršiuje reikia išaiškinti, kad apsisukti reikia nedideliu ratu. Nėra reikalo gryžti per 20 metrų atgal vien tam, kad vėl praplaukti per kadrą. Reikia tiesiog kiek atsitraukti – kelių metrų paprastai pilnai pakanka.

Linzės. Parodykite modeliui savo kamerą ir naudojamas linzes. Gali būti, kad modelis irgi fotografuoja ir intuityviai supras kokio platumo linzėmis jūs naudojatės. Paaiškinkite jam, kad jeigu naudojate plačiakampę “fisheye” (180 laipsnių), diveris nuotraukoje matysis kaip nedidelis objektas, arba jeigu naudojate 24 mm linzę, nuotrauka gausis kaip portreto tipo (galva-pečiai). Nesvarbu kokiomis linzėmis naudojatės, bet modelis turi turėti tam tikrą supratimą, kokį plotą padengs kadras, kaip arti reikia būti prieš fotografą. Patyrę modeliai patys nustato, kiek vietos jie užims kadre priklausomai nuo distancijos.

Akių kontaktas. Labai svarbus povandeniniam modeliavime, vienas svarbiausių fotografijos aspektų. Modelis visada turėtų žiūrėtį į tą objektą, į kurį nukreiptas objektyvas. Retai reikia, kad modelis žiūrėtų tiesiai į objektyvą. Juk daug geriau, kai naras nuotraukoje stebi kokią žuvį, ar žiūri į kokį nors kitą daiktą. Fotografo darbas – teisingai apšviesti tiek priešakinio plano objektus, tiek modelio akis.

Dar kartą. Rodomasis pirštas, iškeltas aukštyn (dažnai lydimas maldaujančio žvilgsnio) reiškia “padarykime tai dar kartą”. “Vienas kartas” dažniausiai virsta kokiais šešiais ar septyniais. Laimei, modeliai kantrūs ir dar nebuvo nė vieno atvejo, kad modelis parodytų fotografui savo nuosavą vieno piršto ženklą.

Naudokite teisingą aprangą ir teisingas dekoracijas. Kai rengiu savo modelius į “jokios spalvos, viet tik juoda” rūbus, kartais apima depresija. Juodas kostiumas yra gerai, nes jis maskuoja dėmes, kurios galbūt išryškėtų ant šviesaus kostiumo. Bet kodėl modeliui bent jau neuždėjus spalvotų plaukmenų ir kaukės? Šviesiai spalvoti plaukmenys padeda išskirti ir paryškinti narą tamsiame vandenyje, o kaukė su skaidriu sijonu ir spalvota apdaila tiek paryškina veidą, tiek padeda apšviesti akis. Kai kurios liemenės yra visiškai juodos, bet kitos turi turi tam tikrus spalvotus akcentus ir detales. Jeigu yra galimybė, aš renkuosi spalvingesnę liemenę, bet plaukmenys ir kaukė iš tikro yra svarbiausi aprangos elementai.

Ryškus povandeninis prožektorius yra naudinga dekoracija, kadangi leidžia modeliui kažkuo užimti savo rankas ar spinduliu parodyti kuo domisi naras priekiniame plane. Panašiai veikia ir kamera su sulenkta strobo ranka – tai šauni dekoracija modelio rankose, bet įsitikinkite, kad kameros strobas išjungtas arba nustatytas minimaliu galingumu, priešingu atveju gausite galingą blyksnį atgal iš modelio pusės, kai suveiks jo kameros sinchronizavimo sistema.

Viena maža detalė, apie kurią visi dažnai pamiršta yra oro žarnų prisegimo klipsas (karabinas). Fotografui, dirbančiam su modeliais, privalu turėti kelis atsarginius tokius klipsus. Naras nuotraukoje žiūrisi žymiai tvarkingiau ir maloniau, kai visos konsolės ir kiti besitabaluojantys daiktai būna prisegti arčiau kūno ir nesivelka per koralus.

Srovė. Netgi kai fotografai instinktyviai visada stengiasi užimti poziciją pasroviui (modelis aukščiau), geriausia visdėlto būtų užleisti šį tašką modeliui. Jeigu nėra srovės, pasirinkite savo poziciją priklausomai nuo šviesos ir fotografuojamo objekto. Bet kai yra srovė, būkite tokie geri ir leiskite modeliui stovėti žemiau jūsų – taip jam bus lengviau išsilaikyti (menkas malonumas pozuoti, kai tave iš už nugaros stumia srovė, o tu nieko negali padaryti)

Atpildas už gerai atliktą darbą.
Netgi jeigu po nėrimų jūs neturite kuo atsiskaityti su modeliu, labai svarbu leisti jam suprasti, kad jo darbas labai vertinamas. Galbūt tai reiškia, kad įrašysite jai (jam) savo geriausių nuotraukų CD, atspausdinsite kelias nuotraukas, pavaišinsite gėrimu ar vakariene. Daugelyje geriausių mano nuotraukų, padarytų per pastarajį dešimtmetį, dirbo tie patys modeliai.
Fotografas turėtų branginti pasiaukojamą modelių darbą ir gerbti jų įgūdžius.

Versta maloniai leidus scubadiving.com
 Parašė sagelo spalio 05 2006 18:43:03 · 0 Komentarai · 2323 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier