Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Idomu
ĮRANGOS IŠPARDAVIMAS...
Balionai
prozektorius
Parduodamas juostini...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


NARDYK meetas 2007
Paskutiniai prisijungę
Shrek04:46:21
sausas05:41:49
Dlu06:46:33
bannyk18:02:06
sagelo 1 dieną
supernial 2 dienas
donis 5 dienas
nierka 6 dienas
Oktopusas 1 savaitę
Vismantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 134
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Reguliatorių testas 2006.
Reguliatorių testas 2006.
Testuojame 2006 metų naujus ir atnaujintus modelius.

Dar niekada per visą ScubaLabo testų istoriją mes nebandėme tokios reguliatorių grupės, kuri puikiai dirbo tiek simuliatoriaus testuose, tiek nardymo realiomis sąlygomis metu. Iš 18 šių metų naujų ir atnaujintų modelių net 14 gavo aukščiausius „Testuotojai renkasi“ įvertinimus, ir nė vienas iš reguliatorių bendrame vertinime negavo mažiau negu „labai gerai“. Toks puikus rezultatas stebina dar labiau, kai pagalvoji, kad reguliatoriai gan varijuoja pagal savo stilių, įpatybes ir kainą.

Testuojame.
Pirma - mes surinkome reguliatorius, patikrinome ir apžiūrėjome, perskaitėme instrukcijas ir pasižymėjome, ką gi mums žada gamintojai.
Antra – aštuonių patyrusių diverių komanda kartu su visais reguliatoriais ir dar dviem stebėtojais atvyko į Catalina salą Kalifornijoje. Čia jie buvo bandomi tris dienas nardant jūroje. Kiekvienas testuotojas nardė su kiekvienu reguliatoriumi, vertindamas jo darbą septyniose ergonomikos kategorijose (taškais nuo 1 iki 5). Beto, kiekvienam reg testuotojas parašydavo savo komentarą.
Trečia – kiekvienas reguliatorius buvo patikrintas nepriklausomoje laboratorijoje ANSTI simuliatoriumi. ANSTI mašina leidžia tiksliai išmatuoti kvėpavimo pasipriešinimą prie įvairių gylių ir kvėpavimo manierų. Mašininis testas varijavo nuo normalaus kvėpavimo rekreaciniuose gyliuose iki ekstremalaus ekstremaliuose gyliuose.

Iš viso buvo surinkta daugiau nei 720 duomenų, gauta daugiau nei 100 grafikų. Visi šie duomenys buvo paversti vertinimo skaičiais. Pridėjus ergotestų rezultatus ir diverių komentarus jau ir gavosi aiškūs šių metų Top reguliatoriaus sarašas.

Tolimesnė apžvalga suskirstyta į dvi dalis: kaina virš 500 USD ir kaina mažiau nei 500 USD.

TESTUOTOJAI RENKASI.
Topiniai reguliatoriai šioje kainų kategorijoje visi parodė puikius rezultatus kvėpavimo simuliatoriuje, ir daugiau nei vidutiniškus rezultatus beveik visose ergo kategorijose.

Kaina virš 500 USD.

ATOMIC AQUATICS: B2, Z2 ir M1.
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 58 iš 70.

Šiemet Atomic‘as pateikė tris reguliatorius. Z2 yra naujokas, pasirodęs praeitų metų pabaigoje. Kiti du modeliai – atnaujintos jau žinomų reg versijos: gamintojas kiek pakeitė antrų pakopų dizainą ir pridėjo AFC (Automatic Flow Control) sistemą.

Visi trys modeliai naudojasi tokia pačia pirma pakopa: turelės tipo, kompaktiška, balansuota stūmoklio tipo. Antrosios pakopos taip pat gan panašios. Visos turi AFC sistemą, kuri palaiko stabilų kvėpavimo lengvumą nepriklausomai nuo gylio, visos turi Seat Saving Orifice sistemą – kažką panašaus į specialią tūtą, kuri atseit pailgina antros pakopos pajungimo prie žarnos tarnavimo laiką.

Kuom gi jie skiriasi? Visų pirma – metalais, iš kurių pagaminti, padengimais ir specifiniais bruožais. Pavyzdžiui, B2 pirma pakopa pagaminta iš 316 markės poliruoto nerūdijančio plieno ir žalvario, o antra pakopa – pilnai iš titano. Beto, B2 standartiškai eina su puikiu Comfort Swivel žarnos šarnyru. Tokį šarnyrą, bet jau atskirai, galima nusipirkti ir M1 ir Z2. Testuotas Z2 modelis turėjo tokią pat penkių žemo slėgio portų turelę kaip ir B2, bet iš tikro jis standartiškai parduodamas su septynių portų fiksuota pirma pakopa, ir maždaug 100 USD pigiau nei testuotas modelis. Antra pakopa pagaminta iš žalvario, su paladžio/cirkonio padengimu didesniam atsparumui korozijai, o svirtis, pajungimo lizdas ir spyruoklė pagaminti iš titano.

Kuriant M1, buvo atsižvelgta į tech diverius. Pirma pakopa pagaminta iš žalvario ir Monel – aukštos kokybės lydinio, plačiai žinomo dėl savo stiprumo, atsparumo korozijai ir suderinamumo su deguonimi. Pirma pakopa standartiškai eina su rinkinuku šaltam vandeniui ( kitiems Atomic‘o reguliatoriams jį reikia pirkti papildomai). Antros pakopos korpusas padarytas iš žalvario su paladžio/cirkonio padengimu, su titano elementais, turi radiatorių. Reguliatorius jau iš gamyklos išeina paruoštas 50 proc nitroksui, kiti deguonies mišiniai iki 80 proc gali būti naudojami, jeigu tik bus laikomasi nurodytų rekomendacijų. M1 turi kiek didesnę iškvepiamo oro angą, o prapūtimo mygtukas/dangtelis turi specialias išpjovas šonuose – kad sumažinti free-flow plaukiant srovėje.

Atomic‘as nemelavo – atnaujinti B2 ir M1 modeliai parodė kiek geresnį darbą simuliatoriuje, bet iš tikro visi šie pagerinimai realiai nedaug tereškia – ir ankstesnės versijos dirbo puikiai. Z2 be jokio vargo ėjo lygiosiomis su brangiaisiais savo broliais. Pakišti po vandeniu, visi kvėpuokliai dirbo puikiai visose padėtyse. Test diveriai nusprendė, kad B2, Z2 ir M1 yra visame kame geriausi šių metų reguliatoriai.
Reguliatoriams duodama dviejų metų/300 nėrimų serviso garantija.

<APEKS: XTX200, XTX100 ir XTX50.
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 55 iš 70.

Kažkada Apeks pristatė TX reguliatorių seriją, paskui atėjo ATX serija su mažesnėmis antromis pakopomis. Dabar Apeks siūlo XTX seriją, kuri gavo tokį pavadinimą dėl galimybės permontuoti oro žarną tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės (permontavimą gali atlikti autorizuotas Apekso technikas).

XTX200, XTX100 ir XTX50 yra topiniai XTX serijos reguliatoriai. Jų pneumatiškai balansuotos antros pakopos praktiškai yra identiškos (XTX50 neturi dekoratyvinio chromuoto žiedo), visos naudoja tokią pat pagerintą venturi sistemą (RVS - Reversible Venturi System), turi pasireguliavimo rankenėlę (rantytą, todėl ja lengva naudotis netgi su pirštinėmis). Reguliatoriai komplekte turi po du oro išmetimo vamzdžius, kuriuos galima pačiam keisti. Testuose mes naudojomės platesniu vamzdžiu, kuris minimizuoja burbulų interferenciją. Siauresnis vamzdis yra lengvesnis ir kompaktiškesnis, bet ne taip efektyviai išsklaido burbulus.

Nors šie reg turi skirtingas pirmas pakopas, visos jos yra virš-balansuotos diafragminės, su sausu izoliavimu. Virš-balansavimas leidžia žarnoje sukelti didesnį nei aplinkos slėgį, dėl ko reguliatorius greičiau reaguoja į įkvėpimą. Serijos flagmanas XTX200 turi elegantiškai atrodančią antrą pakopą, analogišką kažkada pasirodžiusiam Black Pearl, bet su poliruoto chromo apdaila.
Glotni XTX100 pirma pakopa turi žemyn nukreiptą išorinę diafragmą, ir bendrai paėmus – “neperšaunamą” išvaizdą. XTX50 turi keturis žemo slėgio portus ant turelės.

Prisegti prie simuliatoriaus, šie trys reg šaltakraujiškai praėjo visus kvėpavimo/gylio testus. Pakišti po vandeniu jie pakartojo puikų darbą, o test diveriai įvertino juos kaip aukščiau vidutinio lygio kvėpuoklius visose padėtyse, labai lengvai pasireguliuojančius ir prasipučiančius. Visi trys eina su nemokama dalių keitimo programa.

--------------------------------------------------

Reguliatorių garantija.
Atrodo, reguliatorių gamintojai ima eiti viena kryptimi – gerąja kryptimi diveriams, kai kalba eina apie garantijas. 2003 metais iš 24 testuotų reguliatorių tik 13 turėjo garantiją “iki gyvos galvos”, 2004 metais: 9 iš 15, 2005 metais: 6 iš12, bet šiemet visi 18 pateiktų testui reguliatorių turėjo limituotą amžiną garantiją. Ar taip atsitiko dėl aršios konkurencijos rinkoje, ar dėl to, kad šie reguliatoriai yra daug geresni nei vidutiniški, aišku, kad mes nuo to tik laimime.


---------------------------------------------------

<AQUA LUNG: LEGEND SUPREME ACD, LEGEND LX ACD ir LEGEND LX SUPREME ACD
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 55 iš 70.

AquaLung‘o top-end klasės Legend reguliatoriai šiemet ateina su naujom savybėm, skirtom prailginti pirmos pakopos gyvenimo amžių. Speciali sistemėlė (taip vadinama ACD - Auto Closure Device) uždaro pirmos pakopos įėjimą iškarto, kai tik pakopa nuimama nuo baliono čiaupo. Tai apsaugo nuo vandens patekimo į pakopos vidų keičiant balionus arba plaunant reguliatorių.
Legend serija naudoja virš-balansuotą diafragminę pirmą pakopą su sausu izoliavimu. Kaip ir Apekso atveju, tai leidžia žarnoje sukelti didesnį nei aplinkos slėgį, dėl ko reguliatorius greičiau reaguoja į įkvėpimą. Juodas poliuretaninis padengimas suteikia pakopoms stilingą europietišką išvaizdą ir saugo metalinius paviršius. Po du aukšto ir keturis žemo slėgio portus išdėstyti taip, kad optimaliai išdėstyti žarnas. O poliruoto chromo portų kamščiai dar labiau pagerina išvaizdą.

Visų trijų modelių antros pakopos, kaip ir standartinis Legend (žr. kategorijoje „žemiau $500”), yra pneumatiškai balansuotos ir eina su lengvai naudojama pareguliavimo svirtele VAS (Vane Adjustment Switch). LX turi dar ir pasireguliavimo rankenėlę. Legend LX turi dekoratyvinį paauksuotą žiedą, ir tuom skiriasi nuo Legend Supreme ir Supreme LX, kurie yra skirti šaltam vandeniui (rekomenduojami naudoti vandenyje žemiau 10C). Šie eina su poruoto chromo YOKE kamšteliu, chromuotu laikančiu žiedu ir lazeriu išgraviruota snaige ant antros pakopos.

Visi Legend komplekte turi ComfoBite ir standartinį kandiklį, kartu su daugkartinio panaudojimo tvirtinimo dirželiu – taigi, galima bet kada pasikeisti kandiklį. Legend Supreme ir Supreme LX virš kandiklio turi ir specialų skydą, saugantį lūpas nuo šalčio.

Dėl savo „tviskančio“ dizaino kai kam gali pasirodyti, kad jie yra gražūs, bet nieko daugiau. Bet išorė apgaulinga. Visi šie reguliatoriai yra galingi kvėpuokliai. Ant simuliatoriaus kiekvienas modelis parodė stebėtinai lengvą darbą, nepriklausomai nuo to, į kokį gylį ir kokiu kvėpavimo dažniu būdavo apkraunami. Vandenyje jie taip pat puikiai pasirodė – sausi, su galingu prapūtimu ir paprastais pasireguliavimais. Saugantis lūpas nuo šalto vandens skydas iš pradžių atrodo kiek keistai, bet visi testuotojai sutiko, kad jis padeda.
Visi trys reguliatoriai eina su nemokama dalių keitimo programa.

Kaina mažiau nei 500 USD.

<<SCUBAPRO: MK17/S555
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 54 iš 70.

Naujoji MK17 pirma pakopa Scubapro sluoksniuose vadinama „ledlaužiu“, kadangi buvo gaminama specialiai sunkioms sąlygoms ir šaltam vandeniui. Terminio izoliavimo ir anti-užšalimo (TIS - Thermal Insulating System, AF - Anti Freeze) sistemos saugo vidines dalis nuo apšerkšnijimo ir pagreitina šilumos apsikeitimą, o sausa aplinkos kamera neleidžia patekti į vidų vandeniui, todėl reguliatorius gali be vargo dirbti net ir šalčiausiame vandenyje.

Pneumatiškai balansuota S555 antra pakopa taip pat yra nauja. Korpusas pagamintas iš metalo ir technopolimerų su anglies pluošto padengimu, kad apsaugoti ir izoliuoti visą vožtuvų mechanizmą. Nors antra pakopa neturi pasireguliavimo ratuko, VIVA (Venturi Initiated Vacuum Assist) sistema efektyviai kontroliuoja free-flow paviršiuje, nors jos svirtelė kiek mažoka ir ją sunku sugraibyti dėvint pirštines. Prapūtimo mygtukas didelis ir galingas, pats reg labai sausas, lengvai kvėpuojasi visose padėtyse. Reguliatorius eina su ortodontiniu kandikliu.
Prisegtas prie simuliatoriaus, MK17/S555 neatsiliko nuo lyderių ir gavo maksimalius įvertinimus visose kvėpavimo/gylio kategorijose.

<<APEKS: TUNGSTEN ATX
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 53 iš 70.

Apeks Tungsten gavo savo pavadinimą dėl volframo-plieno spalvos (tungsten – volframas). Jis panašus į ATX 200, bet turi patvarų pirmos pakopos padengimą (PVD - physical vapor deposition), kad labiau apsaugoti metalinius pakopos paviršius. Virš-balansuota, su sausa pakopos izoliavimo sistema, kuriai nereikia jokio silikono ar tepalo.

Antra pakopa - pneumatiškai balansuota, su specialaus dizaino dangteliu. IVS (Integrated Venturi System) sistema ne tokia kaip XTX serijos modeliuose, bet veikia ne mažiau efektingai. Reguliatorius turi pasireguliavimo ratuką, kuris lengvai apčiuopiamas ir su pirštinėmis.

Tungsten ATX sugebėjo nenusileisti savo XTX serijos giminaičiams simuliatoriaus testuose, ir beveik visuose nardymo testuose. Tačiau, jis turi siauresnį oro išmetimo vamzdį. Dėl to antra pakopa gavosi kompaktiškesnė, bet užtat ji kiek daugiau burbuliuoja.
Tungsten ATX eina su nemokama dalių keitimo programa.

<<MARES: V42 PROTON METAL ir V32 PROTON ICE EXTREME.
Simuliatoriaus taškai: 23 iš 25.
Ergo taškai: 50 iš 70.

Mares vadina savo V42 pirmąją pakopą (balansuota diafragma) mažiausia šiuo metu esančią rinkoje, ir panašu kad tai tiesa. Mažytė V42 pagaminta iš štampuoto žalvario, su nikelio ir chromo apdaila. Aukšto slėgio vožtuvas turi SCS (Spherical Core Seal ), kuris skirtas padidinti sistemos patikimumą. Aukšto ir žemo slėgio portai išdėstyti tokiais kampais, kad palengvinti žarnų išdėstymą. Dynamic Flow Control (DFC) ant pirminio žemo slėgio porto sumažina tarpinio slėgio kritimą įkvėpimo metu.

Nors V42 gali būti perdaryta šaltam vandeniui, V32 pirma pakopa jau standartiškai eina paruošta šaltam vandeniui. Kaip ir V42, ji irgi turi DFC sistemą ir kampais išdėstytus portus lengvesniam žarnų išdėstymui.

Abu reg naudoja kompaktiškas antras pakopas, pagamintas iš nikeliu/chromu dengto žalvario. Proton Ice Extreme padengta nelimpančia fruoropolimerų guma, kurie neleidžia ledo kristalams prikibti prie metalinių paviršių. Šis padengimas padarė reguliatorių tikru „seniu besmegeniu“ ir leido išgyventi per pačius žiauriausius JAV karo laivyno testus, kurių metu reg dirbo sūriame minus 1,6 C temperatūros vandenyje!

Mares‘o naujos versijos VAD (Vortex Assisted Design) sistema antros pakopos viduje turi šuntuojantį vamzdelį. Tokiu būdu oras, praėjęs per antros pakopos vožtuvus, nukreipiamas tiesiai į kandiklį per šį šuntuojantį vamzdelį. Dėl to gylyje yra lengviau kvėpuoti. Ant abejų antrų pakopų sumontuotas tikrai didelis prapūtimo mygtukas, kurį itin lengva naudoti, abi turi tinklelius kad sumažinti free-flow srovėje.

Simuliatoriaus testuose abu reguliatoriai parodė rezultatus nuo labai gerai iki puikiai. Bet ir realiomis sąlygomis test diveriams patiko lengvi ir kompaktiški V32 Proton Ice Extreme ir V42 Proton Metal. Antros pakopos neturi pasireguliavimų, bet nuo to netampa blogesnės – tiesiog diveriui nereikia sukti galvos. Normalioje plaukimo pozicijoje jos lengvai kvėpuojasi, nors V32 Proton Ice Extreme didesniame gylyje giliai įkvepiant turi tendenciją švilpti. Siauri išmetimo vamzdžiai sukelia kiek didesnę nei kitų reguliatorių burbulų interferenciją, net tik nežymiai ir tai nėra problema.

-----------------------------------------------------

Kandiklių paslaptis.
Mes taip ir nesupratome, ar šių metų reguliatoriai buvo tokie geri, kad diveriai ėmė kabinėtis prie mažmožių, ar diveriai tapo pernelyg jautrūs dėl gan šalto +14 C vandens, o gal didesnis nei įprastai testuotojų-moterų skaičius nuolat sujaukdavo testų rezultatus. Bet šiemet visada, kai tik prasidėdavo kandiklių komforto vertinimai, nebuvo įmanoma prieiti vieningos nuomonės.

Praeitais metais Atomic‘o pristatytas dual silicone kandiklis buvo bendrai pripažintas favoritas. Bet šiemet nors testuotojams vyrams šis kandiklis patiko, moterims jis buvo kiek per didelis. Tas pat nutiko ir su AquaLung’o Comfo-Bite kandikliu, ir su abiem Mares’o kandikliais. Visais atvejais, nebuvo rasta “auksinio viduriuko” – arba diveriams iš tikro patikdavo kandiklis, arba jie iš tikro jo nemėgo. (Tik Scubapro ir Zeagle reguliatorių kandikliai tiko visiems.)
Dėl šios priežasties, nors minėti reguliatoriai už komfortą buvo įvertinti gerai, iš tikro tai nereiškia, kad kandikliai yra tik vidutiniški. Geriau jau pasakyti, kad tai vidurkis tarp dviejų kraštutinių įvertinimų. Galų gale, juk kandiklis yra labiausiai asmeninė reguliatoriaus dalis, kurią lengviausia pasikeisti jeigu ji jums nepatinka.


-----------------------------------------------------------

<<AQUA LUNG: LEGEND ACD
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 55 iš 70.

Legend ACD yra standartinis modelis iš Legend serijos, bet vienintelis parduodamas už mažiau nei 500 USD. Bet kai kalba eina apie kvėpavimo darbą, jis nė kiek nenusileidžia brangesniesiems Legend‘ams. Jis turi tokią pat virš-balansuotą diafragminę pirmą pakopą su sausu izoliavimu, turi ACD (Auto Closure Device) sistemėlę, saugančią nuo vandens ir nešvarumų patekimo. Antra pakopa turi VAS (Vane Adjustment Switch), papuošta paauksuotu dekoratyviniu žiedu. Iš esmes, vienintelis skirtumas nuo Legend LX – nėra pasireguliavimo ratuko, kurio pagalba galima pasiderinti savo kvėpavimo lengvumą prie tam tikro gylio. Lyginant darbą, jie praktiškai identiški.

----------------------------------------

Pasireguliavimų niuansai.
Ne visi gamintojai siūlo savo reguliatoriuose visokius pasireguliavimo ratukus/jungtukus/rankenėles ir svirteles, kadangi ne visi diveriai nori su jais terliotis (dauguma mieliau nori stebėti povandeninius vaizdus). Tačiau tiems diveriams, kurie nori patys kontroliuoti oro padavimą, pagrinde yra du pasireguliavimo tipai:
- Kvėpavimo lengvumo reguliavimo ratukas (rankenėlė).
Jis leidžia priderinti oro padavimą pagal gylį arba srovę. Kai sukate šią rankenėlę, ji spaudžia antros pakopos vidinę spyruoklę ir įkvėpti darosi sunkiau. Tai yra geras daiktas praplaukiant bangų mūšos ruožą arba kertant stiprią srovę. Sukant rankenėlę į kitą pusę, spyruoklė atsileidžia, oras lengviau paduodamas, kvėpuoti lengviau, bet gali atsirasti laisvas oro nutekėjimas (free-flow). Naudinga leidžiantis į didesnius gylius.
- Dive/predive jungiklis.
Dažnai žinomas skirtingais vardais, kaip antai Vane Adjustment Switch (Aqua Lung), Integrated Venturi System arba Reversible Venturi System (Apeks), Venturi Initiated Vacuum Assist (Scubapro). Jis keičia svirtelės (arba mentelės) kampą antros pakopos viduje. Nusuktas į “closed” arba “minus” poziciją, pakreipia mentelę tokiu kampu, kad nukreipti oro srautą pakopos viduje, tokiu būdu mažinant jos jautrumą free-flow paviršiuje. Panėrę po vandeniu, pasukat svirtį į “open”ar “plus” poziciją, mentė pasisuka ir jūs turit maksimalų oro srautą laimingam nardymui.


------------------------------------------------------

<<APEKS: XTX40 ir XTX20.
Simuliatoriaus taškai: 25 iš 25.
Ergo taškai: 53 iš 70.

XTX40 ir XTX20 yra pigesnieji XTX serijos modeliai. Jų antros pakopos taip pat yra universalios, ir žarną galima pajungti tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės; pasirinktinai galima prijungti siauresnį arba platesnį oro išmetimo vamzdį. Abu reguliatoriai naudoja pneumatiškai balansuotas antras pakopas su RVS (Reversible Venturi System) venturi jungikliu, bet be pasiderinimo ratuko.

Komplekte eina su Comfo-Bite kandikliu. XTX40 naudoja virš-balansuotą diafragminę pirmą pakopą su sausu izoliavimu ir žemo slėgio portų turele, kaip ir XTX50. XTX20 yra pigiausias XTX serijos modelis, turi labai kompaktišką balansuotos diafragmos pirmą pakopą ir priskiriamas prie “šiltos” XTX serijos modelių – skirtas ne šaltesniam kaip + 10 C vandeniui.

Lyginant darbą, abu reguliatoriai yra beveik identiški aukštesnės klasės XTX’ams – tiek pagal simuliatoriaus rezultatus, tiek pagal nardymą atvirame vandenyje. Faktas, bet tik vienoje kategorijoje jie gavo kiek prastesnį įvertinimą – už burbulų interferenciją, bet ir tai tik dėl to, kad buvo bandomi su siauresniais oro išmetimo vamzdžiais. Standartiškai abu reg parduodami su siauresniais, bet jeigu yra noras, galima nusipirkti platesnį vamzdį atskirai. Tai toks ir skirtumas, visais kitais atžvilgiais jie yra identiški brangiesiems XTX modeliams.
Taip pat eina su nemokama dalių keitimo programa.

<<ZEAGLE: REZORT (Geriausias pirkinys) ir RAZOR.
Simuliatoriaus taškai: 22 iš 25.
Ergo taškai: 53 iš 70.

Šie du nauji ir pigūs reguliatoriai pasižymi geru darbu už nedidelę kainą.
Abu naudoja nebalansuotas stūmoklines pirmas pakopas ir tvirtas pneumatiškai balansuotas antras pakopas su efektyviais dive/predive jungikliais. ReZort turi tradicinį YOKE pajungimą, o RaZor – DIN. Dėl to RaZor labai patogu naudoti nepriklausomoms atsarginėms oro sistemoms. Komplekte yra ir YOKE adapteris.

Abu reguliatoriai puikiai dirbo imituojant rekreacinio divingo sąlygas, ir labai gerai labiau agresyviose kvėpavimo/gylio sąlygose. Vandenyje abu dirbo gerai plaukimo pozicijoje, bet ne taip gerai aukštielninki, kur jie parodė tam tikrą polinkį leisti vandenį. Platūs išmetimo vamzdžiai minimizuoja burbulų interferenciją. Dive/predive jungikliu lengva naudotis, prapūtimo mygtukas kiek grubokas, bet savo darbą atlieka. Beje, šie du gavo ir aiškiai teigiamą įvertinimą už kandiklius. Nors Razor galbūt yra kiek specialios paskirties *, standartinio YOKE pajungimo ReZort, su savo auk62iau vidutiniu darbu ir nenugalima kaina, be jokios abejonės gavo visus balsus kaip GERIAUSIAS PIRKINYS.

(Pastaba: JAV naudojami tik reguliatoriai su YOKE (klampė) jungtimi, DIN (sriegis) yra nepopuliarus arba naudojamas techno ir olų diverių dėl mažesnio gabarito).

-------------------------------------------------------

Vis dar ieškote puikaus reguliatoriaus? Pažiūrėkite praeitų metų Reguliatorių testas 2005 apžvalgą. Šie reguliatoriai vis dar prekyboje ir tikrai verti dėmesio.

-------------------------------------------------------

Reguliatorių įpatybės.
- Stūmoklis arba diafragma pirmoje pakopoje. Kad įleisti orą iš baliono į pirmos pakopos vidų, naudojamas arba stūmoklis, slankiojantis cilindriuke, arba besilankstanti membrana (diafragma). Kiekviena konstrukcija turi savo privalumų ir trūkumų, bet iš esmės abi jos gali puikiai dirbti.
- Balansuota ar nebalansuota pirma pakopa. Balansavimas stengiasi palaikyti stabilų oro tiekimą net ir tada, kai slėgis balione krenta, arba oro pareikalavimas yra didelis. Tačiau, dauguma nebalansuotų pirmų pakopų dirba ne ką prasčiau nei balansuotos.
- Portų kiekis. Daugiau portų – daugiau šansų patogiai išsidėstyti žarnas.
- Balansuota ar nebalansuota antra pakopa. Balansuotos antros pakopos oro srautą daro labiau stabiliu, bet kaip parodė mūsų testai, ir dauguma šiuolaikinių nesubalansuotų antrų pakopų dirba taip pat gerai.
- Dive/predive jungiklis. Jungikliukas ant antros pakopos, gan naudingas siekiant išvengti laisvo oro nutekėjimui paviršiuje.
- Kvėpavimo lengvumo pasireguliavimo ratukas/rankenėlė. Skirtas naudoti po vandeniu, kad atreguliuoti oro padavimą pagal savo poreikį, išvengti free-flow srovėje.
- Tinkamumas nitroksui. Ne visi reguliatoriai jau iš gamyklos išeina paruošti darbui su praturtintais deguonimi dujų mišiniais.
- Sausas izoliavimas. Izoliuotos nuo aplinkos pirmos pakopos neįleidžia į savo vidų vandens, dėl ko išvengia apledėjimo šaltame vandenyje (žemiau +10 C), jas galima naudoti užterštame vandenyje.

Versta maloniai leidus scubadiving.com

 Parašė sagelo spalio 16 2006 18:21:43 · 2 Komentarai · 5602 Skaityta Spausdinti
Komentarai
manttaz spalio 16 2006 21:53:15
na pats nardau su SCUBAPRO: MK17 pirma pakopa,tai tikrai esu pilnai ja patenkintas, geras daikciukas, na ir kaina nera labai didele
sagelo spalio 17 2006 05:13:07
o antra pakopa kokia?
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Birželio 27 pie Alaušo:

Kaip visada būsiu.
Kaip visada būsiu.
32% [6 Balsai]

Būtinai būsiu.
Būtinai būsiu.
21% [4 Balsai]

Gal būsiu.
Gal būsiu.
21% [4 Balsai]

Norėčiau būti.
Norėčiau būti.
26% [5 Balsai]

Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
0% [0 Balsai]

Balsai: 19
Pradėtas: 04/06/2015 07:09
Baigtas: 07/09/2016 05:19

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME ezkimas
SVEIKINAME Robis
SVEIKINAME Steveliz