Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Akela. Cornwall pothkerris
Paskutiniai prisijungę
nierka10:47:12
Arunce11:33:23
Dlu21:26:35
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

17 atsarginių kvėpuoklių.
17 atsarginių kvėpuoklių.
Jūsų budis ką tik pajuto, kad pas jį baigiasi oras ir plaukia link jūsų. Ar jūsų oktopusas pasiruošęs išbandymui?

Jūs ramiai sau plaukiojate 20 m gylyje, kai staiga jūsų būdis išverčia akis, rodo kad jam „šakės“ ir plaukia prie jūsų. Būdamas geras žmogus, jūs norite padėti budžiui, pasidalinti su juo oru ir išsaugoti jam gyvybę. Bet ar jūsų atsarginis kvėpuoklis paruoštas?

Jeigu turite vieną iš septyniolikos šiame straipsnyje apžvelgtų oktopusų, jūs ir jūsų nerūpestingasis budis galėsite ramiai sau kvėpuoti. Kad įvertinti šiuo metu rinkoje esančius atsarginius kvėpuoklius, mes paprašėme visus pagrindinius įrangos gamintojus atsiūsti mums savo produktus, kad kruopščiai pratestuoti juos taip pat, kaip ir normalias pirmas pakopas. Bet kuris oktopusas, kuris gali gerai dirbti prie tokių sąlygų (visi galėjo), turėtų susitvarkyti su ta problema, kuriai jis ir buvo kurtas: ištraukti jus su budžiu avariniu atveju iš 40 m gylio.

Gauti oktopusai buvo suskirstyti į tris kategorijas:
Tradicinio stiliaus – identiški pirminėms pakopoms pagal dydį, funkcionalumą ir darbą. Jie linkę būti didesni, todėl juos kiek sudėtingiau kažkur laikyti, užtat jie parodė geriausius rezultatus: tiek pagal ergonomiką, tiek pagal darbą. Beto, jie yra narams įprasti pagal dizainą ir valdymą, kas gali praversti realioje stresinėje situacijoje.
„Išderinti“ tradicinio stiliaus. Šie taip pat yra identiški pirminiams kvėpuokliams, bet gamykloje jie buvo pereguliuoti taip, kad išvengti atsitiktinio laisvo oro išėjimo. Dėl to jie nebuvo vieni geriausių simuliatoriaus testuose, bet nepaisant to, be jokių pasireguliavimo galimybių puikiai atliks savo darbą.
Specifiniai oktopusai. Jie yra kompaktiški ir specialios formos, ir dėl to juos lengva transportuoti. Beto, dėl savo dizaino ir formos jais patogu naudotis dalijimosi oru situacijoje, bet jie parodė prastesnius testų rezultatus.

Pradedant testą.
Po pirminės apžiūros, patyrusi šešių narų-testuotojų komanda išbandė kvėpuoklius jūroje. Kiekvienas jų buvo vertinamas aštuoniose specifinėse kategorijose: nuo svarbiausių (kvėpavimo lengvumas, sausumas), iki vidutinių (prapūtimo lengvumas, burbulų interferencija, laikymo lengvumas) ir ne tokių svarbių (komfortas ir pasireguliavimas).
Pabaigoje oktopusai praėjo ANSTI kvėpavimo simuliatoriaus testus prie įvairių gylių ir kvėpavimo dažnumų. Kad išvengti klaidų, visi okto buvo pajungti prie tos pačios pirmos pakopos su 139 psi slėgiu (apie 10 bar).

Po visų testų gavome 190 duomenų, ir daugiau nei 75 lapus su grafikais.
Visi šie duomenys, kartu su ergo testų rezultatais ir daiverių komentarais ir padėjo išsiaiškinti šių metų geriausius atsarginius kvėpuoklius.

Tradicinio stiliaus oktopusai.
Pasiūlykite budžiui vieną iš šių oktopusų, ir labai netgi gali būti, kad šis bus geresnis, nei paties budžio naudotas pirminis kvėpuoklis. Išskyrus tai, kad jie turi ilgą geltoną žarną, ir geltonas apdailos detales, daugiau jie niekuo nesiskiria nuo savo „pirminių“ versijų. Tad nieko keista, kad jie gavo aukščiausius įvertinimus iš test daiverių ir parodė geriausius rezultatus ant simuliatoriaus. Daugelis turi pasireguliavimus (dive/predive jungiklį, pasireguliavimo rankenėlę, arba viską kartu), kad vartotojas galėtų išvengti free-flow nenaudojimo metu, ir išspausti iš jo viską, kai to prireiks.

ATOMIC AQUATICS: B2, Z2 ir M1.
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
Simuliatoriaus taškai: 20/20.
Ergo taškai: 64/80 (B2), 62/80 (Z2, M1).

Kaip ir pirminės pirmosios pakopos, šios okto versijos yra pneumatiškai balansuotos ir turi AFC. Vienintelis skirtumas nuo „normalios“ versijos – 90 cm ilgio žarna ir ryškiai geltoni apdailos akcentai.
B2 turi titaninį korpusą ir standartiškai eina su Atomic‘o Comfort Swivel šarnyru. Z2 korpusas yra žalvarinis, padengtas paladžiu/cirkoniu, viduje titano detalės. M1 – tas pat, bet su radiatorium šaltam vandeniui, kiek platesniu išmetimo vamzdžiu ir specialiu dangteliu, mažinančiu free-flow srovėje.
Visi trys okto eina su Atomic‘o dvigubo silikono kandikliais.

Ši grupė parodė geriausius rezultatus simuliatoriaus testuose, o testuotojai nurodė, kad šie okto yra sausi ir lengvi kvėpuokliai visose padėtyse. Visi minimaliai burbuliuoja netrukdydami matyti, turi galingus prapūtimus. Tačiau, B2 buvo kiek pranašesnis už savo brolius - dėl Comfort Swivel šarnyro juo lengviau naudotis. Beto, B2 buvo vienintelis oktopusas gavęs labai gerai už transportavimo lengvumą.


<AQUA LUNG: Legend Octo.
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
Simuliatoriaus taškai: 20/20.
Ergo taškai: 62/80.

Jeigu esate AQUA LUNG fanas, jums tikrai patiks Legend Octo. Išskyrus geltoną žarną, geltoną apdailą ir VAS (Vane Adjustment Switch) – tai ta pati Legend antra pakopa. Test daiverių favoritas: lengvas ir sausas visose padėtyse, su labai menka burbulų interferencija. Minkštą prapūtimo mygtuką lengva sugraibyti ir paspausti, pasireguliavimas efektyvus. Tinka šaltam vandeniui, turi standartinio dydžio kandiklį.


<APEKS: XTX50, XTX40 ir XTX20 Octos
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
Simuliatoriaus taškai: 20/20.
Ergo taškai: 60 /80.

Kaip ir daugelis, šie yra (išskyrus spalvinimą) yra tikslios XTX serijos pirmų pakopų kopijos. Reiškia, gali būti naudojami tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės. Parduodami su siauresniu oro išmetimo vamzdžiu, kad sumažinti gabaritą. Bet vartotojas gali nusipirkti ir platesnį vamzdį.
XTX50 Octo yra Apeks'o high-end modelis, turi RVS (Reversible Venturi System), pasireguliavimo rankenėlę. Paruoštas darbui šaltame vandenyje.
Vidutinio lygio XTX40 nuo XTX50 skiriasi tik tuo, kad neturi RVS. Low-end XTX20 netinka šaltam vandeniui.

Test daiveriai nurodė visus tris oktopusus esant tolygiais, sausais ir efektingais kvėpuokliais visose padėtyse. Pasireguliavimai veikia gerai, prapūtimas galingas. Tačiau kai kuriems narams pasirodė, kad prapūtimo mygtukas galėtų būti ir kiek didesnis.


AQUA LUNG: Calypso/Titan Octo
Simuliatoriaus taškai: 20 /20.
Ergo taškai: 59 /80.

Nors jam ir kiek pritrūko taškų, kad papulti į „Testuotojai renkasi“ šioje kategorijoje, bendrai paėmus tai paprasta, be jokių puošmenų ir verta dėmesio Aqua Lung'o Calypso antros pakopos versija. Ilga 90 cm žarna, galingas prapūtimas, didelis mygtukas (tai gali būti naudinga, kai supanikavusiam daiveriui reikės prapūsti pakopą).

VAS (Vane Adjustment Switch) padeda išvengti free-flow, kai okto yra nenaudojamas. Test daiveriams pasirodė, kad jungikliu kiek sunkoka naudotis mūvint pirštines, ir jis neaiškiai sužymėtas, bet jis dirba.
Išmetimo vamzdis kiek platesnis nei daugelio, dėl ko yra geresnė burbulų interferencija, bet tuo pat metu tokį okto yra sudėtingiau kažkur laikyti.
Bendrai paėmus Calypso/Titan yra normalaus dydžio oktopusas, su normaliu darbu. Simuliatoriuje jis pasirodė nuo labai gerai iki puikiai, o testuotojai jį nurodė kaip tolygų, sausą kvėpuoklį.


„Išderinti“ tradicinio stiliaus oktopusai.
Reguliatoriai šioje kategorijoje praktiškai yra identiški savo pirminėms versijoms, bet kad išvengti free-flow, jau gamykloje jie buvo suderinti taip, kad turi kiek didesnį nei įprasta kvėpavimo pasipriešinimą. Nors realiomis sąlygomis narai to gali net nepastebėti, jautri ANSTI mašina tai jaučia, ir atitinkamai testų rezultatai yra nežymiai prastesni.


<SCUBAPRO: R295 Octo
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
Simuliatoriaus taškai: 18 /20.
Ergo taškai: 60 /80.

R295 Octo yra paprastas nereguliuojamas reguliatorius, parodęs solidų darbą. Simuliatoriuje jis pasirodė nuo labai gerai iki puikiai, buvo patogus ir sausas jūroje. Jis beveik identiškas R295 pirminei antrai pakopai, bet nustatytas taip, kad turi didesnį pasipriešinimą ikvėpimui. Eina su gerai matomu geltonu žarnos protektoriumi, 90 cm žarna ir dideliu geltonu prapūtimo mygtuku. Beto, serviso technikas gali pajungti žarną tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės. Tai leidžia laikytis oktopusą ir iš kairės pusės, jeigu tik tai jums patinka. Į komplektą įeina ir karabiniukas prisegimui, kartu su kandiklio kamščiu – kad apsaugoti kandiklį nuo šiukšlių ir išvengti free-flow.


<MARES: Proton Metal Octo
Simuliatoriaus taškai: 19 /20.
Ergo taškai: 56 /80.

Kaip ir pirminė versija, Proton Metal octo yra kompaktiška antra pakopa, pagaminta iš žalvario, padengta nikeliu/chromu. Mares jau gamykloje nustatė 10 proc didesnį pasipriešinimą įkvėpimui (kad išvengti free-flow). Komplekte – vieno metro ilgio žarna, kandiklio kamštis, kurį bus galima prisegti prie BC. Šis kompaktiškas kvėpuoklis neturi vartotojo pasireguliavimų, bet turi VAD (Vortex Assisted Design).

Nepaisant mažų gabaritų, prapūtimo mygtuku labai lengva naudotis net ir su pirštinėm, o tinklelio tipo dangtelis minimizuoja free-flow srovėje. Šis oktopusas įrodė esąs labai geras kvėpuoklis, ypač plaukimo pozicijoje. Simuliatoriuje jis pasirodė nuo labai gerai iki puikiai.


<CRESSI-SUB: Ellipse Octo
Simuliatoriaus taškai: 14 /20.
Ergo taškai: 58 /80.

Šis okto pagamintas iš lengvų plastmasių, kad sumažinti žandikaulio nuovargį, ir yra elipsės formos. Yra dive/predive jungiklis, beto, viduje įtaisyta kiek kitokia spyruoklė (nei normaliame pirminiame Ellipse), skirta sumažinti free-flow kai oktopusas nenaudojamas. 90 cm žarna, geltona apdaila.

Test daiveriams patiko elipsės formos korpusas, nes tokį okto labai patogu laikyti prie savęs. Dive/predive jungiklis gerai pažymėtas ir legvas naudoti, bet prapūtimo mygtukas per kietas, reg sunku prapūsti. Galiausiai testuotojai įvertino Ellipse kaip efektingą ir sausą kvėpuoklį visose padėtyse, su patogiu kandikliu.


Specifinio stiliaus oktopusai.
Specialiai sukurti tik darbui avariniu atveju, šie oktopusai yra labiau aptakūs, lengviau transportuojami, lengviau ištraukiami. Nors jie prasčiau praėjo simuliatoriaus testus ir gavo prastesnius įvertinimus už ergonomiką, iš esmės jie dirba pakankamai gerai, ir tiks gelbėti nelaimėliui jūsų budžiui.


<APEKS: Egress.
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
Simuliatoriaus taškai: 18 /20.
Ergo taškai: 53 /80.

Pneumatiškai balansuotas Egress yra nedidukas kvėpuoklis, skirtas neužimti daug vietos.
Šioje kategorijoje Apeks Egress (ir Aqua Lung ABS) parodė geriausius simuliatoriaus rezultatus, beto, paliko gerą įspūdį po bandymų jūroje. Turi 90 cm ilgio geltoną žarną, juodą korpusą su geltonu prapūtimo mygtuku/dangteliu. Tarp kandiklio ir žarnos yra 120 laipsnių kampas, o skritulio formos okto gali būti naudojamas ir aukštyn kojom. Toks dizainas leidžia laikyti oktopusą ir iš kairės pusės, bet svarbiausia – supanikavęs budis gali stverti okto ir pradėti kvėpuoti nepriklausomai nuo savo padėties.

Egress neturi pasireguliavimų, nei oro išmetimo vamzdžio – burbulai išeina tiesiai iš akių. Test daiveriams pasirodė, kad didelis prapūtimo mygtukas kiek kietokas, bet aplamai tai yra sausas ir geras kvėpuoklis visose padėtyse.
AQUA LUNG: ABS.
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
Simuliatoriaus taškai: 18 /20.
Ergo taškai: 53 /80.

ABS yra ekonominės klasės nebalansuota Apeks Egress versija, su beveik identišku darbu. Tokio pat dydžio ir formos, gali būti naudojama iš kairės pusės arba aukštyn kojom. Neturi pasireguliavimų, burbulai išeina pro groteles. 1 m ilgio žarna. Komplekte yra originalus klipsas, leidžiantis laikyti okto prisegtą prie BCD, o esant reikalui – greitai nuimti. ABS turi minkštesnį mygtuką, nei Egress, ir standartinį kandiklį.


<XS SCUBA: AirWave.
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.
SCUBA DIVING „Geriausias pirkinys“.
Simuliatoriaus taškai: 15 /20.
Ergo taškai: 55 /80.

AirWave segasi iš kairės, kandiklis įtaisytas tiesiog korpuso šone. Labai nedidelis okto, kurį lengva transportuoti. Neturi išmetimo vamzdžio, oras išeina per kiaurymes korpuso šone. Turi 90 cm ilgio geltoną žarną, dive/predive jungikliuką.

AirWave tikrai patiko narams, gavęs daugiausia taškų šioje ergo kategorijoje. Geras kvėpuoklis visose padėtyse ir labai sausas. Dive/predive jungiklis nepažymėtas (tiesiog reikia prisiminti, kad „įjungta“ padėtis bus kai svirtelė bus nukreipta į kandiklio pusę). Prapūtimas galingas ir lengvas naudoti. Aukščiau nei vidutinio lygio darbas ir žemiausia kaina daro AirWave dar ir „Geriausiu pirkiniu“. XS Scuba siūlo įsigyti ir specialų rinkinuką , leidžiantį „įkirsti“ AirWave‘ą tiesiai į BCD infliatoriaus žarną (in-line).


<SHERWOOD SCUBA: Dual Octo.
Simuliatoriaus taškai: 16 /20 (In-line), 17/20 (standart).
Ergo taškai: 51 /80 (In-line), 48 /20 (standart).

Naujasis Dual Octo leidžia jums pasirinkti vieną iš dviejų konfigūracijų, kiekviena jų gali būti tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės – priklausomai nuo jūsų poreikių ir stiliaus. Standartinėje konfigūracijoje kandiklis stovi 90 laipsnių kampu į žarną. In-line konfigūracijoje kandiklis stovi tarsi žarnos gale. Abu stiliai kompaktiški ir užima mažai vietos.

Mes išbandėme Dual Octo abiem variantais. Standartinė konfigūracija patogi budžiui kvėpuoti, o in-line – dar geresnė. Simuliatoriaus testai ir daiverių bandymai nustatė, kad abiem atvejais kvėpavimas efektyvus. Tačiau vandenyje paaiškėjo, kad in-line versija yra sausesnė.


<ADVANCED DIVING PRODUCTS: Dynamo D.C. (Dual Configuration) Octo
Simuliatoriaus taškai: 17 /20 (In-line), 18/20 (standart).
Ergo taškai: 51/80 (In-line), 48/80 (standart).

ADP Dynamo D.C. yra beveik identiškas Sherwood Dual Octo. Skirtumas slypi tik tame, kad prapūtimo mygtukas minkštesnis, plius kiek ilgesnė žarna. Darbo požiūriu abu modeliai (abejomis versijomis) parodė vienodus rezultatus jūroje. Simuliatoriaus testuose ADP nežymiai pirmavo.


<XS SCUBA AltAir.
Simuliatoriaus taškai: 12 /20.
Ergo taškai: 53 /80.

AltAir yra kompaktiškiausias ir ploniausias oktupusas šioje apžvalgoje. Beto, yra unikalaus dizaino – iš šono turi X-Lock „tėvelį“, kuris tinka daugeliui modernių BCD su integruota „mamyte“. Jeigu jūsų liemenė ne pati naujausia, nesijaudinkite, nes komplekte yra atskiras klipsas su „mamyte“. Kol nenaudojamas, AltAir patikimai ir saugiai kabės jums prie šono, o kai ateis laikas pasinaudoti, pakaks tik trūktelėti, ir okto bus paruoštas darbui.

AltAir turi dvigubus išmetimo vožtuvus, be išmetimo vamzdžio, dėl ko kiek didesnė nei įprastai burbulų interferencija. Užtat galingas prapūtimo mygtukas. Šis okto gerai kvėpuojasi visose pozicijose, labai sausas ir patogus transportuoti.


Papildomos išvados.
Po trijų dienų testavimo vandenyje ir dviejų dienų simuliatoriaus testų, ScubaLabas priėjo tam tikrų išvadų.

DYDIS. Tiems narams, kuriems svarbiausia yra nepriekaištingas reguliatoriaus darbas, labiau patiko tradicinio stiliaus oktopusai (nepaisant to, kad jie yra didesni, gremėzdiškesni ir dėl to sunkiau transportuojami). Tačiau kiti narai buvo labiau linkę kiek paaukoti reguliatoriaus darbą, kad turėti nedidelį ir netrukdantį atsarginį kvėpuoklį.

PANIŠKAS PRAPŪTIMAS. Reikia apsispręsti: kai narai kurie manė, kad kai ateis laikas avariniu atveju dalintis oru su supanikavusiu budžiu, didelis prapūtimo mygtukas yra privalumas. Kuo didesnis mygtukas – tuo geriau.

DIAFRAGMA AUKŠTYN, DIAFRAGMA ŽEMYN. Simuliatorius ir vandens testai parodė, kad kvėpuojant iš specifinio dizaino in-line oktopuso, arba oktopuso su šoniniu kandikliu (diafragma gali būti arba normalioje padėtyje – aukštyn, arba aukštyn kojom – žemyn), mažiausias pasipriešinimas įkvėpimui bus kai diafragma stovi žemyn, bet tada kvėpuoklis yra žymiai šlapesnis. Tam išimtis - Apeks Egress ir Aqua Lung ABS, kiek mažesniu mastu - XS Scuba AirWave.

Versta maloniai leidus www.scubadiving.com
 Parašė sagelo gruodžio 01 2006 14:53:12 · 0 Komentarai · 3417 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier