Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Rifas Erog el Gifton  naktÄÆ Rd.j.
Rifas Erog el Gifton naktÄÆ Rd.j.
Jūsų darytos nuotraukos po vandeniu
Paskutiniai prisijungę
nierka11:09:25
Arunce11:55:36
Dlu21:48:48
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

14 naujų BCD (2006 gruodis)
14 naujų BCD (2006 gruodis)

Bilas Kendigas

Liemenė yra viena iš labiausiai komplikuotų įrangos dalių. Ji ne tik turi padėti jums išlaikyti neutralų plūdrumą ir plaukimo padėtį, ji dar laiko baloną ir visą kitą galybę įvairiausios įrangos, galų gale – ji turi jums paprasčiausiai tikti.

Jūsų dėmesiui – 14 naujų liemenių modelių. Jos buvo suskirstytos į tris kategorijas: liemenės tipo, sparno tipo ir kelioninės. Visos turi savo skiriamųjų bruožų. Kai kurios buvo kuriamos universaliam panaudojimui, kai kurios jų yra labiau specializuotos. Ir nors visos jos tinka rekreaciniam nardymui, tik vos keletas liemenių atitiko keliamus komforto, savybių ir darbo reikalavimus ir užsitarnavo garbingą „Testuotojai renkasi“ vardą.

Kaip mes jas testavome.
Sekdami savo standartine testų seka, viską patikrinome trim etapais.
Pirmajame etape bendrai patikrinome, kaip BC veikia. Apžvelgėme vartotojo instrukcijas, patikrinome visus žiedus, kišenes, diržus, sagtis ir pan., ir sulyginome, ar viskas atitinka skelbiamą specifikaciją.

Antrojame etape panėrėme su liemenėmis ir praktiškai patikrinome kai kuriuos dalykus:

Gamintojo skelbiamas ir tikrasis plūdrumas (keliamoji galia). Gera naujiena: neradome didelių skirtumų.

Savaiminis plūdrumas. Šis testas rodo, kiek keliamosios galios savaime turi liemenė su visiškai nuleistu oru. Kiekvienas savaiminio plūdrumo gramas praktiškai reiškia, kad norint tai kompensuoti, teks prisikrauti papildomo svorio. Tai yra, kuo mažesnis šis plūdrumas, tuo geriau. Ir čia mūsų vėl laukia geros naujienos: visos BC turėjo savaiminį plūdrumą mažesnį nei 1,3 kg (priimtina riba). Dauguma turėjo mažesnį nei 0,9 kg, o du modeliai buvo visiškai neutralūs.

Vožtuvų pralaidumas. Mūsų manymu, visų BC nuleidimo vožtuvai turėtų sugebėti nuleisti orą greičiau, nei infliatorius sugebėtų pripūsti (kad naras galėtų kontroliuoti plūdrumą tam atvejui, jei infliatorius užsikirstų įjungtoje padėtyje).

Šiam testui mes pririšome liemenes prie dugno vertikalioje padėtyje 4m. gylyje. Paskui po keliskart įjungdavome infliatorių, ir tuo pat metu – vieną iš nuleidimo vožtuvų – dvidešimčiai sekundžių. Po kiekvieno 20-sek. ciklo patikrindavome, kiek oro liko liemenėje (jei išvis liko). Realiame gyvenime, užsikirtus infliatoriui, daiveris greičiausiai naudos daugiau nei vieną nuleidimo vožtuvą, bet specialiai šiai apžvalgai mes išbandėme kiekvieną nuleidimo vožtuvą atskirai.

Trečiasis etapas buvo linksmiausias, nes testavome ergonomiką. Aštuonių savanorių komanda tris dienas murkdėsi vandenyje ir vertino kiekvieną liemenę aštuoniose kategorijose: pakilimo kontrolė, kaip veikia integruoti svoriai, kaip lengva pasiekti kišenes, kaip lengva susireguliuoti diržus ir pan. Kiekvienu atveju buvo vertinama nuo 1 iki 5 taškų, plius užrašomi asmeniniai komentarai.

Viską sudėjus, supliusavus ir susumavus, liemenės išsirikiavo tokia tvarka (kiekvienoje kategorijoje):

Liemenės tipo BC.

Mares Dragon/Dragon AT
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“


Ši nauja Mares BC savo darbu ir savybėmis padarė įspūdį mūsų testuotojams. Toks pavadinimas duotas tikriausiai dėl to, kad oro maišas kažkiek panašus į drakono sparną: pripučiant jis plečiasi ir iš dalies apgaubia balioną. Tokiu būdu gaunasi aptakesnė forma, mažiau spaudžiamas kūnas. Dragon turi ir naujausią MRS Plus integruotų svorių sistemos versiją.

Svorių maišeliai turi užtrauktukus ir laiko beveik po 6 kg kiekvienas, o be to, jeigu svorių užkraunate tik pusę, juos galima išdėlioti patogiau, nes viduje dar yra ir limpančios velkro juostelės. Testuotojai nustatė, kad galimybė pasikrauti svorius dėvint BC – vidutiniško lygio, užtat puikiai įvertino svorių numetimo sistemą.

Ši BC turi Mareso neutralaus plūdrumo BPS pamušalą, patogią susukto neopreno apykaklę, vidinį pliušinį pamušalą – dėl ko ji yra viena komfortiškiausių šioje apžvalgoje.
Po vandeniu Dragon yra labai stabili ir komfortiška.

Dragon AT yra ta pati liemenė, tik turi inovacinę Mares‘o Air Trim oro pripūtimo/nuleidimo sistemą, ir 100 USD didesnę kainą. Nors mums nepavyko pilnai pratestuoti AT, pabandžiusiems šią liemenę narams labai patiko naujoji sistema. Liemenės valdymas yra iš priekio kairėje pusėje, mugtukai yra dideli ir intuityvūs.

Kad nuleisti orą, Air Trim naudoja baliono slėgį ir tuo pat metu atidaro išleidimo vožtuvus ant kairiojo peties ir dešinės pusės apačioje. Mūsų nuomone, tai labai efektyviai nuleidžia orą, ir vos po kelių nėrimų prie šios naujovės lengvai priprantama, ir lengva naudotis kaip ir su standartiniu infliatorium.Oceanic Probe LX
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“


Probe LX kartu su Mares Dragon surinko po lygiai taškų. Ši BC turi Bioflex oro kameras, kurios, anot Oceanic‘o, išsiplečia iki 30 proc daugiau, nei tradicinės kameros – dėl to padidėja keliamoji galia ir gaunasi aptakesnė forma. Krūtinės diržas gali būti užveržiamas iš abiejų pusių. Kišenės didelės, turi specialias kiaurymes peiliui arba kitiems aksesuarams tvirtinti. Jums reikia vietos signaliniam vamzdžiui arba atsarginiam prožektoriui? Ant nugaros iš kiekvienos pusės rasite kišenes su vertikaliu užtrauktuku – kaip tik reikiamo dydžio.

Nardyti su Probe LX labai lengva, nes ji buvo sukurta taip, kad viską rasti, naudoti ir valdyti yra labai lengva, netgi ir dėvint pirštines. Infliatorius turi didelius mygtukus ir patogiai sėdi rankoje, nuleidimo vožtuvus lengva pasiekti. Didelių plastikinių žiedų pagalba ant diržų lengva viską pasireguliuoti. Probe LX vienintelė iš visų liemenių šioje apžvalgoje gavo puikiai už surinkimo lengvumą. Narams patiko ir QLR svorių sistema, kurią jie įvertino labai gerai tiek už pakrovimo, tiek už numetimo lengvumą.Aeris Coral
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“


Coral visais požiūriais buvo viena geriausių liemenių, gavusi labai gerai visose ergo kategorijose. Daiveriams patiko, kad dideli ir stiprūs pečių diržai padeda perskirstyti baliono svorį, o oro kamerų dizainas sumažina kūno suspaudimą pilnai pripūtus liemenę. Juostos diržas yra patogus ir pasireguliuojamas. Pečių diržų sagtys turi specialius pailginimus lengvesniam atpalaidavimui, o krūtinės diržą galima nustatyti tiek aukštesnėje, tiek žemesnėje padėtyje.

Integruojamų svorių maišeliai laiko 8 kg ir tvirtinami mechaninėmis sagtimis. Papildomi svorių maišeliai tvirtinami tiesiog ant baliono diržo ir laiko po 2,3 kg kiekvienas, juos lengva pakrauti.

Dvi didelės iš viršaus pakraunamos kišenės turi didelius užtrauktukus su pailgintais dirželiais, kuriuos lengva sugraibyti netgi su pirštinėmis.XS Scuba Nekton
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“


Nekton yra liemenės stiliaus BC, bet turi savyje pusiau minkštą MicroPac rėmą. Nors didžioji nugaros dalis yra minkšta ( ir dėl to lengviau supakuojama ), čia yra dvi plastikinės dalys, prie kurių tvirtinasi balionas. Ši BC turi daug malonių smulkmenų: minkšta nugarėlė ir neopreninė apykaklė jaučiasi labai patogiai, o dirželių galuose esantys žiedai ir visokie pailginimai labai padeda susireguliuoti. Svorių sistema laiko iki 8 kg, fiksuojasi mechaninėm sagtim kartu su velcro didesniam saugumui. Nekton turi ir dar du galinius papildomus svorių maišelius (po 2,3 kg kiekvienas), kuriuos, esant reikalui, irgi galima nusimesti.

Nuleidimo vožtuvų virvelės išvestos į priekį, turi didelius brūzgulius, kuriuos lengva sugraibyti ir su pirštinėmis. Testuotojams nelabai patiko tai, kad baliono tvirtinimo diržai turi savybę nuolat slinkti žemyn, kol juos užseginėja. Tikriausiai dėl to Nekton surinko tik vidutiniškai taškų už surinkimą.
Beje, Nekton buvo viena iš tų dviejų liemenių, turėjusių savo nuosavą nulinį plūdrumą.Aeris Sport
Labai gera liemenė.


Sport yra biudžetinė Coral versija. Nors ji turi tokias pat oro kameras, efektyvią svorių sistemą ir aptakų infliatorių, kai kurias mielas Coral savybes teko paaukoti – bet užtat Sport ir kainuoja 100 USD mažiau. Sport neturi sustiprintų antpečių, neturi nuleidimo vožtuvo ant dešiniojo peties, neturi konpensuojamo nuo gylio juostos diržo. Kiti, ne tokie svarbūs dalykai: kišenės užsegamos su velcro (o ne užtrauktukais), naudojami plastikiniai, o metaliniai žiedai.

Nors ši liemenė nesurinko pakankamai taškų, kad tapti „Testuotojai renkasi“, Aeris Sport bendrai paėmus yra puiki liemenė. „Tai geras bazinis modelis. Jis atlieka savo darbą, kaip iš jo ir tikimasi“ – pasakė vienas test daiveris.


„Sparno“ stiliaus liemenės.

Apeks WTX
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“


“Tvirta, universali, komfortiška“ – tokiais žodžiais testuotojai atsiliepė apie WTX. Modulinė sistema leidžia diveriui pasirinkti diržų komplektus, oro kameras ir aksesuarus, ir prisitaikyti prie savo poreikio. Mūsų testuotas modelis turėjo WTX diržus, WTX3 oro kameras ir SureLock svorių sistemą. Tokios konfigūracijos, ši BC gaunasi kaip minkštas paketas, bet gali būti naudojama ir su metaline nugarėle dviejų balionų tvirtinimui. Tai padarė įspūdį vienam patyrusiam tech daiveriui iš mūsų komandos: „Aš ją pirkčiau“. Kai kuriems pasirodė, kad nėrimui su vienu balionu ji pernelyg komplikuota, bet visi sutiko, kad ji turi viską ko reikia, o surinkti taškai ją be jokios abejonės priskyrė į „Testuotojai renkasi“ kategoriją.

SureLock svorių sistema pakraunama ir numetama labai lengvai, o už numetimą netgi įvertinta puikiai. Penkių centimetrų pečių diržai labai patogūs, kaip ir stora ištraukiama nugarėlė. Toks pat storas diržas, einantis per tarpukojį, neleidžia balionus slidinėti. Galimai dėl to WTX gavo puikiai už stabilumą. Tvirtas infliatorius veikia efektyviai, bet kiek gremėzdiškas.
WTX – antroji liemenė su nuliniu savuoju plūdrumu.Oceanic Excursion
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“


Excursion turi visą takelažą ir paruošta nėrimui prie wreko ar rifo, ir turi visas savybes, darančias ją tinkama pradiniam tech daivingo kursui. Narams patiks susukto neopreno apykaklė ir nugarėlė. Patentuota Bioflex oro kamera yra aptaki ir gerai susipakuoja. Visi diržai turi prastikinius D žiedelius lengvesniam sugriebimui, o juostos ir krūtinės diržus galima kiek perkelti. Test daiveriai pašlovino ir QLR svorių sistemą. Kišenės laiko 9 kg, tvirtinamos mechaninėmis sagtimis kartu su velcro. Be to, yra dar ir dvi galinės kišenės, galinčios sutalpinti dar 4,5 kg papildomo svorio.

Specialiai kiek palenkti plieniniai D žiedai yra ant pečių ir nugaros apačioje, ir gali laikyti deko balionus. Vidutinio dydžio kišenė dešinėje gali laikyti prožektorių ir kitą įrangą, kairėje pusėje yra specialios skylutės retraktoriams ir peiliui.Sherwood Scuba Axis
Labai gera liemenė.


Jeigu jums reikia liemenės, kuri gerai tiktų šiltuose vandenyse, bet turėtų keliamąją jėgą ir svorių atsargą kaip šaltiems vandenims, jums reikia Axis. Ji yra aptakios formos ir turi daug gerų savybių.

Iš kairės yra maža kišenėlė su prisegimo klipsiuku, plieninis D žiedas ir susegama sagtelė. Iš dešinės yra kišenė su užtrauktuku, susegama sagtelė, plieninis D žiedas ir kišenė snorkeliui. Patentuota Sherwood‘o CQR svorių sistema laiko 9 kg, o dvi papildomos kišenėlės laiko dar iki 4,5 kg. Palenkti D žiedai ant abiejų pečių labai palengvina įrangos prisegimą.

Papildomai prie pačios BC galima įsigyti ir rinkinuką (Pro Kit), kuriame rasite: didelį ir mažą retraktorių, BC peilį ir kišeninį halogeninį prožektorių. CQR svorių sistema lengvai pakraunama, patikimai laikosi ir lengvai nusimeta, dėl ko buvo įvertinta labai gerai.

Komforto ir pasireguliavimo įvertinimai daugumoje buvo labai gerai. Platūs, patogiai išlenkti pečiai teikia komforto, o pati liemenė po vandeniu buvo pripažinta labai stabili.Oceanic Outrigger
Labai gera liemenė.


Outrigger yra labai komfortiška ir stabili liemenė su papildomom unikaliom savybėm. BC turi inovacinę HLT (High Lift Transfer) sistemą: paviršiuje oras iš pagrindinės kameros pereina į nedidelę kamerą ant juostos diržo. Sistema skirta padėti narui paviršiuje laikytis veidu į viršų. Test daiveriai nustatė, kad sumanymas veikia, bet dauguma manė, kad liemenė ir be to yra puiki.

Toliau, kaip visada: visi diržai su plastiko D žiedais, juostos diržas – nuo gylio kompensuojantis, krūtinės diržas – trijų padėčių. QLR svorių sistema laiko iki 9 kg, galiniai papildomi maišeliai laiko dar 4,5 kg. Narams patiko papildoma QLR sistemos apsauga, bendrai įvertinta labai gerai.Riptide Rebel
Gera liemenė.


Spindinčios juodos spalvos, su kažkokiu baikeriniu logo, Rebel atrodo gan savitai. Lengvai supakuojama, laiko iki 11 kg svorio, papildomos kišenėlės ant baliono laiko dar po 2,3 kg kiekviena.
Juostos diržas – nuo gylio kompensuojamas, yra diržas per tarpkojį ir krūtinę – dėl to Rebel tvirtai sėdi ant kūno. Sustiprinta rankena nešiojimui padeda lengvai viską surinkti.

Rebel‘o integruotų svorių sistema neturi svorių maišų. Svoriai pakraunami per užtrauktuką iš viršaus, i numetami patraukus už specialios rankenėlės iš šono. Pakrovimo ir numetimo funkcijos buvo įvertintos gerai. Testuotojai pasakojo, kad Rebel nardant buvo labai stabili, o senamadiškas infliatorius veikė efektyviai, nors buvo kiek gremėzdiškas.

Ergonominis įvertinimas nukentėjo dėl to, kad liemenei trūksta kišenių. Yra tik nedidukas skyrelis su užtrauktuku ant juostos diržo.Kelioninės BC.

Sea Quest Malibu
SCUBA DIVING „Testuotojai renkasi“.


Paprasta, greitai paruošiama, transportabili – dėl to Malibu triumfavo šioje klasėje. Užsidedate, užsegate dvi sagtis (juostos ir krūtinės), ir jūs jau pasiruošęs nerti. Plius: Malibu gali būti nešiojama, praplaunama ir saugoma nuosavame tinkliniame krepšyje. Kitos smulkmenos: viena didelė kišenė iš dešinės, penki D žiedai, skylutės peiliui arba retraktoriui. Quick Draw svorių sistema laiko iki 9 kg, papildomi maišeliai talpina dar 4,5 kg. Narai nusprendė, kad juos lengviausia pakrauti ir numesti iš visų testuotų BC. Pasireguliavimai buvo įvertinti gerai. Komfortas taip pat, nes pečiai ir nugara turi veliūrinį pamušalą.Cressi-sub Aqualight R
Labai gera liemenė.


Iš pirmo žvilgsnio Aqualight R galima lengvai supainioti su tradicinio stiliaus liemene, bet pakanka ją tik kartą užsidėti, ir iškarto supranti, kad ji buvo specialiai sukurta tropinėms kelionėms. Sausos liemenės svoris – tik 2,6 kg. Test daiveriams ji pasirodė labai stabili (dėka dvigubų baliono diržų).

Aqualight gavo nuo gerai iki labai gerai daugumoje ergo testų, bet už svorių pakrovimą ir numetimą – tik vidutiniškai. Kodėl? Užuot naudojus atskiriamas svorių sistemas (kaip dauguma BC šioje apžvalgoje), Aqualight turi sulenkiamas kišenes, į kurias svoriai gali būti pakraunami ir numetami tik paspaudus kišenės sagtį. Tai irgi veikia, bet palyginus su atskiriamom sistemom, yra nepatogu (ypač kai reikia pakrauti svorius užsidėjus liemenę).

Tačiau bendrai paėmus narams liemenė patiko – dėl preciziškos pakilimo kontrolės, plono ir efektingo infliatoriaus, kuris gerai sėdi rankoje. Patiko ir išorinių nuleidimo vožtuvų išdėstymas, brūzgulius lengva rasti ir naudoti.Tusa Passage
Labai gera liemenė.


Passage yra lengva (mažiau nei 2,5 kg), tvirta (pagaminta iš 420 denjė nailono) ir komfortiška, puikaus stabilumo BC. Balionas tvirtinamas tarp dviejų „bėgių“, dėl to nekliba, o papildomas stabilizavimo diržas kartu su tvirtinimo diržu daro visą konstrukciją tvirta kaip uola.

Integrated Stabilizing Harness – diržų komplektas, dėl ko liemenė tvarkingai ir komfortiškai dėvima, dėvėjimas nepriklauso nuo oro kamerose. Integruota svorių sistema maišuose laiko virš 7 kg svorio, kas daugumoje atvejų yra pakankama šiltuose vandenyse. Svoriai įkišami į specialias rankoves 45 laipsnių kampu, dėl ko paskui atsikratyti svoriais yra nepatogu. Bet dar kebliau yra pakrauti svorius.

Nepaisant to, narams patiko Passage, ir už pakilimo kontrolę ir komfortą ji buvo įvertinta labai gerai. Gerų atsiliepimų susilaukė ir infliatorius – aptakios formos, su gerai pastebimu ryškiai oranžiniu pripūtimo mygtuku.XS Scuba Companion
Gera liemenė.


Naujoji Companion geriausiai tinka tiems, kurie tik laukia signalo kuo greičiau sprukti į tropikus. Iš tikro tai yra Pony Pack diržų ir oro kameros hibridas. Labai lengva (2,3 kg) ir užims itin mažai vietos jūsų krepšyje. Liemenė tokia „plika“, kad lengviau tiesiog pasakyti ko ji neturi. Neturi nei svorių kišenių, nei išvis jokių kišenių. Turi tik kelis diržus, susukto neopreno apykaklę, pamuštą veliūru nugarėlę ir tik du D žiedus. Companion daugumoje gavo gerai, bet testuotojai nusprendė, kad palyginus su kitom liemenės, pasireguliavimas gan prastas.
Galų gale, tai super paprasto dizaino BC, puikiai tinkanti šiltuose vandenyse. Vidutiniuose ar šaltuose vandenyse ji nelabai tinka dėl prasto pasireguliavimo.


Ergonomikos testas.
Terminas „ergonomika“ naudojamas aprašyti kaip veikia, tinka ir jaučiasi įranga kasdieniame naudojime. Ir vienintelis būdas įvertinti ergonomiką – duoti liemenes į pačiupinėti realiems žmonėms. Ir žmonių atsiliepimai vertinant liemenes yra labai svarbūs.

Įvairaus amžiaus, lyties ir patirties test daiveriams buvo išdalinti vertinimo lapai su aštuoniom vertinimo kategorijom, kuriose narai dėjo savo vertinimus nuo 1 iki 5. Be to, jų buvo paprašyta surašyti ir savo asmeninius komentarus liekvienai BC.

Ergonomika buvo sugrupuota į tris kategorijas: Labai svarbu, Vidutiniškai svarbu, Naudinga.

LABAI SVARBU.
Pakilimo kontrolė: kaip lengvai valdoma BC normalaus pakilimo metu.
Padėtis ir stabilumas: kaip liemenė laiko plaukiantį narą.
Svorių numetimas: kaip lengvai gali būti numetami svoriai suvaidinamoje avarinėje situacijoje.

VIDUTINIŠKAI SVARBU.
Vožtuvų darbas: kaip narui sekasi rasti ir panaudoti infliatorių, kaip nuleidžiamas oras iškėlus žarną virš galvos, patraukiant žarną ir su išoriniais nuleidimo vožtuvais.
Komfortas ir pasireguliavimas: patikrinama abu tiek vandenyje, tiek sausumoje, su prisegtu balionu.

NAUDINGA.
Surinkimas: atliekamas laivo denyje be jokių paaiškinimų.
Svorių pakrovimas: laip lengvai (sunkiai) pakraunami ir užtvirtinami integruojami svoriai dėvint liemenę.
Kišenės: tikrinama tiek sausumoje, tiek vandenyje – kaip lengvai (sunkiai) pasiekiamos ir panaudojamos kišenės.


Patarimai perkantiems liemenę.
Visų svarbiausias dalykas ieškant sau liemenės – kad ji gerai ir patogiai jums tiktų. Jūsų būsima BC ir balionas turi tarsi būti jūsų kūno dalimi. Kaip paviršiuje pridedate oro, liemenė turėtų jus kelti, o ne plūduruoti šalia.

Keli patarimai, kaip rasti geriausiai tinkamą BC:
Apsirenkite. Užsidėkite tą kostiumą, kurį planuojate dažniausiai naudoti su šia BC. Prisekite prie liemenės balioną, užsidėkite liemenę.

Pradėkite nuo juostos. Palikite visus kitus diržus laisvus, suveržkite juostos diržą, kol baliono svoris pakankamai patogiai bus perkeltas ant klubų. Jeigu čia yra velcro užsegimas (liaudyje taip vadinama „lipučka), turi būti bent 10 cm jo atsarga – kad galėtumėte naudoti BC su įvairaus storio kostiumais. Jeigu juostos diržas yra akivaizdžiai per trumpas ar per ilgas, paprašykite pardavėjo, kad parodytų kaip jį reikia atreguliuoti.

Susisagstykite sagtis. Pradėkite nuo krūtinės. Patempkite už diržo iki patogios padėties. Dabar patempkite pečių diržus, bet nepersistenkite. Dabar pasižiūrėkite į veidrodį – sagtys turi būti vidurinėse padėtyse.

Pilnai pripūskite liemenę. Jeigu kūnas suspaudžiamas, įsitikinkite, kad tai neapsunkina kvėpavimo ar judėjimo.

Nuleiskite orą, pasisukiokite į šonus. Paeikite kelis žingsnius pirmyn-atgal. BC ir balionas turi judėti su jumis kaip viena visuma.

Pakraukite ir numeskite. Jeigu tai BC su integruojamais svoriais, pakraukite kišenes normaliu svorių kiekiu – kiek paprastai imate svorio nerdami. Dabar, nežiūrėdami, patikrinkite, kaip lengvai ir intuityviai galite rasti svorius ir juos numesti.


Pavėlavę į traukinį.
Šie du pavėlavo į testus, bet jau yra prekyboje šiuo metu.


Mares Vector Epic

Epic yra pradinio lygio liemenė, tradicinio stiliaus, su integruojamais svoriais. Padengta 420 denjė nailonu, liemenė atrodo gan tvirtai. Didesniam komfortui turi BPS (Back Protection System – kažkas panašaus į „nugaros apsaugos sistemą“), pareguliuojamą-gylio kompensuojamą juostos diržą, patogias EZ sagtis. Turi naujają MRS Plus svorių numetimo sistemą, kuri laiko iki 12 kg balasto. Gera keliamoji galia – apie 18 kg (L dydis). Du tradiciniai papildomi nuleidimo vožtuvai ant peties ir gale ant nugaros. Turi dvi dideles kišenes su užtrauktukais. Priedo: signalinis švilpukas, trys D žiedai, viena Fastex QR sagtis. Kaina apie 375 USD.


The DeepOutdoors D2

Naujoji D2 pripučiama iš dviejų pusių. Dvigubo pripūtimo sistema veikia gan įdomiai: narui kylant į viršų, oras iš galinės pūslės perduodamas labiau į priekinę oro pūslę. Anot gamintojo, tai narui suteikia natūralesnę kilimo poziciją. Kiti dalykai: patentuota G5 Webloc svorių sistema, dvi išorinės kišenės, kišenėlė iš priekio, velcro juostos diržas. Kaina apie 875 USD.

Versta maloniai leidus www.scubadiving.com
 Parašė sagelo sausio 20 2007 15:21:46 · 0 Komentarai · 5135 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier