Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


NARDYK meetas. Alaušas 2006
Paskutiniai prisijungę
bannyk06:55:02
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Romo ir Tomo nuotykiai 2. Pirma medžioklė.
Pirma medžioklė.
Aš, Romas, pasakoju jums apie savo pirmąją medžioklę su Tomu.

Šiandien paskambino Tomas ir pasakė, kad žino įskaitinio dydžio žuvų ežerą. Turėsim būti labai atsargūs, nes medžioklė su scuba – brakonieriavimas. Haaa, irgi mat, protingą vaidina (ko gero nusipirko žvejo mėgėjo taisyklių knygelę). Smalsu visgi, kodėl su scuba nevalia medžiot?? Tiek to, jei nepasiseks - sužinosim. Susitariam susitikt pas Tomą namie ir viską susiplanuot.

Vakaras. Ateinu į svečius pas Tomą. Tik įėjus į laiptinę girdžiu muziką – daiverių himną. Kitaip ir būti negali, ji sklinda iš Tomo „būstinės“. Svetainėje ant stalo keli „bambaliai“ „Ryklio“ alaus. Joooo, pas Tomą viskas susiję su nardymu... Tomas supažindina su savo vaikystės draugu. Tai Vytas, pravarde „Šplintas“, visos apylinkės vandens telkinių žinovas. Jo senelis buvo profesionalus naras. O aš prisimenu, kaip Šplintas man mokykloj buvo pamušįs akį, bet negi pyksi ant naro?

Ant sienos kabo ežero batimetrinis žemėlapis ir dekompresinė lentelė dideliu formatu.
Tokį vaizdelį jau buvau matęs. Per National Geographic laidą apie narus. Šplintas pataria mums daryt kelis panėrimus, jei norėsime surast įspūdingo dydžio šamą. Kadangi gyliai nemenki, jo senelio patarimu, reikia planuotis panėrimus. Taaaaip, žiūrime susimąstę į Deco lentelę. Praėjo keli mėnesiukai po kursų, ir kaip ten ką skaičiuot, ką prie ko sumuot, mes su Tomu nepamenam. Deco lentelė tai toks skaičių kratinys buvimo po vandeniu laikui apskaičiuoti. Jas turi mokėt kiekvienas daiveris, bet nė vienas nemoka. Imam „Ryklio“ atminčiai atgaivinti ir bandom skaičiuoti. Nė velnio neišeina. Vėl imam „Ryklio“ ir bandom skambint Ichteandrui, kad primintų. Atsiliepia Ichteandras, ir vos pažinęs Tomą, ima rinktiniu kovinių narų žargonu „motyvuoti“ Tomą, mane, mūsų mamas ir visas dienas, kartu praleistas baseine. Paskui viskas nutyla, matyt mobilaus baterija nuseko. Gaila, taip ir nespėjo paaiškinti apie tas demo lenteles. Padarom po keletą gurkšnių alaus. Šplintui pabosta į mus žiūrėti, todėl jis pats nubraižo mūsų deko planą. Hmmm, atrodo neblogai!..Beje, Šplintas pataria nerti naktį, tuomet žuvys drąsesnės. Bandau protestuoti, kad mūsų OWD paprasti, ne naktiniai. Šplintas protingu veidu pareiškia: jei OWD sertifikatai trukdo nert naktį, juos reikia palikt namie. Nusprendžiame taip ir padaryt. Naktinis nėrimas – reikalas rimtas, reikia turėt kompasą ir mokėt juo naudotis. Kompasą jau esu bandęs, tai toks išprotėjęs laikrodis, tiksliai parodantis plieninio baliono tvirtinimo vietą už nugaros.

Planavimas - jėga, be plano nė žingsnio. Šplintui tenka dar kartą sulakstyti alaus. Buteliais prispaudžiam prie stalo batimetrinį žemėlapį. Šplintas riebaluotu pirštu žymi šamų vietas. Tomas pagal kompasą su kečupo buteliu raudonais taškeliais tvarkingai žymi maršrutą. Atrodo, man prasideda „azotkė“.
Dar atsimenu, kaip Tomas rodė seną „TeleLoto“ bilietą ir įrodinėjo Šplintui, kad čia yra naujausia deko lentelė. Daugiau nieko neatsimenu.

Namo gryžau po pusiaunakčio, bet su kompasu rankoje. Jūratė nepatingėjo ir dar išdėstė man savo požiūrį į tokio tipo planavimus. Ne koks Jūratės planas nakčiai.
Sapnavau didžiulį šamą aplinkosaugininko uniforma, skaniai ryjantį mūsų OWD sertifikatus.

Rytas. Ar bandyt užsimint Jūratei apie prožektoriaus naudą naktiniuose nardymuose?
Kol kas nesakysiu. Kaip sako patarlė - "Tylėjimo medžio vaisius - taika".
Skambino Tomas, jam geriau, apie prožektorių savo namuose gali kalbėti garsiai. Vėžys atsiskyrėlis. Pareiškė, kad jau rado du prožektorius, pigiausias variantas, ir jau užsakė. Berods, BLED vadinasi, ilgai šviečia, patogūs. O kaina? Kaina kaip mano krištolinio sietyno, kurį dabar man reikia parduoti. Nejučiom pagalvoju apie Jūratę. Ne, geriau jau iš bendradarbio pasiskolinsiu.

Šplintas rado rūsyje senelio kompresorių. “Startas-2M“. Ką reškia 2M? Modernizuotas! Du kartus! Pats senelis modernizavo, iškart kai tik karas baigėsi. Po modernizavimo praktiškai nenaudotas! Bus kuo balionus užpildyti kol šamus dorosim krante. Nepatikliai žiūriu į tą kompresorių. Išvaizda jo labiau panaši į „Finiš – A+A“... Tomas karštai prieštarauja, kad pavadinimas nieko nereiškia, svarbiausia, kad tai - nepriklausomas suspausto oro šaltinis!!!. Rytoj važiuojam į kaimą pildyti balionų, nes ten oras grynesnis.

Po pietų dėl visa ko apsilankiau pas Ichteandrą. Pamatęs mane tarpdury bandė slėptis, bet iki baseino buvo toli, todėl tik pavartojo savo firminį slengą, kažką apie jūrų karves. Paskui susigėdo ir pakvietė vidun. Na kaipgi pamirši – juk jis buvo mūsų su Jūrate piršliu. Tuokart sumainėme su Jūrate žiedus baseine, po vandeniu. Tai progai jis laiko savo spintoje seną sunkiąją naro įrangą - „triochboltovke“ vadinamą. Ant galvos varinis šalmas apvaliais langeliais, ant krūtinės švino plokštė, batai su švininiais padais. Ichteandras toje įrangoje panašus į MICHELIN personažą. Mano ir Tomo galva, “triochboltovkė“ netika povandeninei medžioklei. Na, nebent, hipopotamus medžiotum . Beje, ar naudojant „triochboltovkę“ irgi brakonieriavimas ???

Pasakiau dėl ko atėjęs. Ichteandras tarp gylio ir laiko sąvokų vis įterpdamas pasileidusios moters terminą, priminė man declentelių esmę ir nėrimų trukmės paskaičiavimo metodiką. Ne labai ką supratau, nes po „vakarykščio“ man galvoje dar pliaukšėjo šamas. Tiek to, tiks ir Šplinto deko planas. Apie naktinį nėrimą Ichteandrui kol kas neužsiminiau...

Vakaras. Iš Ichteandro nuėjau į nardymo reikmenų parduotuvę, kur susitikę su Tomu nusipirkome puikius prožektorius. Iš tikro jie vadinasi LED. Nekantraujam, todėl nešamės juos išbandyt pas mane vonioje.

Prileidžiam vandens. „Pružai“ šviečia kaip velniai. Bet tai juk dar nieko nereiškia, įdomu kaip jie ežere švies? Tomo veidas nušvinta – reikia sukelti dirbtinį drumstumą! Bet kaip? Pasirausęs stalčiuose, randu seno guašo. Raudonas, bet vis geriau negu nieko. Uždažom vonią rausva spalva ir vėl bandom. Ne labai kas gaunasi, Tomas siūlo lįsti vonion ir žiūrėti, tik taip galima pamatyti. Nusirengiu ir su kauke lendu vonion. Sakau Tomui, kad nieko nesimato. Tomas netiki, todėl nusirengia ir pats lenda vonion. Užleidžiu jam vietą ir laukiu rezultatų.
Pasigirsta skambutis. A, Jūratė grįžo… Užsisvajojęs apie būsimą medžioklę, einu atidaryti durų žmonai. Ji užeina namo ir ... staiga mano svajones nutraukia širdį veriantis klyksmas. „AAAA!!!!!!!! Jergutėliau!!!!!” Nesuprantu kas darosi, žmona skubiai sprunka virtuvėn ir užsibarikaduoja. Šiaip ne taip ją nuraminu - čia gi aš, Romas. Tiesa, atrodau tarsi kraujuotas nuo to guašo. “Ach čia tu, bjaurybe?” – durys plačiai atsidaro ir mano brangioji su visu smagumu vožia man su keptuve kakton. BAM-M-M!!! “Juratėle, už ką? Baik, mes su Tomu vonioj įrangą testuojam!..” Žmona kunkuliuoja koviniu ryžtu: „ir ŠITAS čia??!! Šakės jam!!!”
Tuo tarpu Tomis pakelia galvą iš vandens. BAM-M-M!!! – gauna keptuve į kaktą mano geriausias draugas.
Paskui buvo ašaros, atsiprašinėjimai, priesaikos…

Palydžiu Tomą gatvėn. Apsižiūrim nuostolius. Pas abu ant kaktų ryškiai šviečia TEFAL “TermoSpot” ženkliukas. Pats kaltas, mirtinai išgąsdinau žmoną, kai pusplikis ir “kraujuotas” atidariau duris.
Raminu Tomį, kad čia visdėlto „Tefal“, o ne koks gelžgalis. Na, liko gražus „akuratnas“ ženkliukas, netgi gan gražiai atrodo. Šiaip tai net nubrozdinimo neliko, tefloninė danga dalykas rimtas. O vat ant stalo dar ir mėsmalė gulėjo, tu tik pagalvok, Tomai... Visko pasitaiko narų gyvenime, ir ekstremalių situacijų irgi...
Tomas nenorom sutinka. Atsisveikinam.

Savaitgalis.
Tomas visą dieną nedavė ramybės skambinėdamas ir skaičiuodamas laiką iki darbo dienos pabaigos. Galiausiai vakare paskambino ir pasakė, kad viskas paruošta, ir mes jau galim važiuoti į medžioklę, mašina laukia kieme. Jis jau viską nupirko už tuos pinigus, kuriuos buvo man skolingas (dabar jis jau nieko man neskolingas). Sukčius. Tiek to, draugas juk. Kad tik nepamiršus maišų žuvims dėti.

Šplintas jau laukia mūsų prie savo sodybos ūkinio pastato. Mus pamačius, jam ant kaktos išvirsta akys: „jūs ką blin, visai pablūdot? Kam tas tatuiruotes ant kaktų pasidarėt?“ Aš nusuku iš gėdos akis, bet Tomas nepasimeta ir paaiškina, kad čia „štatų“ povandeninių katinų (kotikų) ženklas, neša laimę ir tt...“ Šplintas kraipo galvą, o Tomas greičiau atidaro bagažinę. Šplinto akys dar labiau iššoka. Gal šiandien ir neneriam? Jo, pasiruošė draugas rimtai. Bagažnikas panašus į alkoholio mini skyrių...
Ech, sudie sveikata... Iš kitos pusės - pirma medžioklė!

“Startas“ jau paruoštas darbui. Oro filtro vamzdelis iškištas pro ūkinio pastatėlio langelį. Viskas pagal instrukciją.
Prijungiame pirmąjį balioną ir einame tyrinėti „triochboltovkės“. Monstras. Sunkus ir didelis varinis šalmas. Ne ką lengvesnis ir pats kombinezonas. O jau batai batai ... Lastų ant jų, kad ir kaip norėdamas neuždėsi. Eksperimento dėlei į „triochboltovkę“ įgrūdam Šplintą. Uždedam šalmą, ant krųtinės švino plokštę, švininius batus. Atrodo super - tikras ufonautas. Po pirmo baliono užpildymo „padarom“ alaus ir po antro - alaus. Nusprendžiame, kad Šplintas galės mums padėti medžioklėjė baidydamas žuvį iš kito ežero kranto. Šplintas linksmai siūlosi baidyti žuvį, po vandeniu daužydamas plaktuku į keptuvę. Paminėjus keptuvę, abu nejučiom krūptelnam.

Įkuriam stovyklą. Išsiverdam katilą pupelių su mėsa ir vėl imam alaus. Už pirmą medžioklę! Šplintas mus įtikina, kad narui svarbiausia – stipri širdis, o jai stiprinti geriausiai tinka raudonas vynas. Už lastakojus! Dėžei įpusėjus, užtraukiam dainą apie kažkokį narą, kuris savaitei išvažiuoja į Lentvarovą (ar Komarovą) ieškoti lobio. Labai liūdna daina, nes naras gali paskęsti, todėl dar imam vyno. Įrodinėju Tomui, kad su scuba medžioti visdėlto nevalia, bet jis atšauna kad jam nuo tų kvėpavimo sulaikymo pratimų jau antras smegenų sutrenkimas. Na gerai, suderam, kad tik išbandysim šautuvus. Tomis siūlo juos krante „atšaudyti“, bet šiaip ne taip įkalbu to nedaryti, geriau jau taikiklį prisabačinti. Tomis čia pat iš tuščio vyno butelio darosi „pricielą“.

Mums jau visai smagu. Supykęs, kad pro naują butelinę „optiką“ arba dvejinasi arba nieko nesimato, Tomis kviečia mane dueliui. Vargais negalais, po papildomo vyno butelio, jį nuraminu. Susitaikom. Šplintas ta proga pasiūlo užkasti karo kirvius, kaip indėnai. Kažką užkasam. Man, atrodo, vėl prasidėjo azotkė. Šiąnakt medžiot neapsimoka.

Rytas. Apsižiūrim nuostolius. Galvoj ūžia, bet gal čia nuo gaivaus miško oro? Įranga sveika, prakeiktas alkoholis sunaikintas. Virš laužo pamautas ant iešmo kybo iškeptas ežiukas. Gaila spygliuočio, sakiau aš Tomui kad čia ne jūrų ežys... Niekur nerandam šautuvų. Ant ežero kranto šviežiai supiltas kapas. Vajetau, nejaugi Šplinto? Fu, viskas gerai - pasirodo čia mes vakar vietoj kirvių užkasėm šautuvus. Šplintą randam ramiai miegantį „triochboltovkėj“. Su keptuve ir plaktuku rankose, trys varžtai kažkokiu būdu užsukti iš vidaus. Bandom jį žadinti, bet Šplintas tik piktai suurzgia ir užsimoja ant mūsų keptuve. Abu kaip nuplikyti atšokame. Po paskutinio prožektorių bandymo mano vonioje pas mus su Tomu atsirado kažkokia alergija keptuvėms.
Bala nematė to Šplinto, apsieisim be varovo.

Neriam. Kaukės rasoja. Burnoje karvių mėšlo tvaikas.
Nesuprantamas dalykas dedasi aplinkui Tomą: didesnės žuvys sprunka kuo greičiau. Čia jos taip tikrus medžiotojus jaučia. Paskui žiūriu, smulkmė krenta ant dugno, vėžiai mojuoja žnyplėm ir lenda į urvus. Maža to, dar stengiasi urvo angą akmeniu užritinti. Nesuprantami dalykai darosi ir su Tomu: graibosi už BCD, šokinėja kaip jo-jo. Bet juk tam ir reikalingas budis! Tomas nelaimėje! Plaukiu gelbėti Tomo. Priplaukiu. Nesuprantu kas darosi Tomo kostiumui – jis banguoja.

Nuo pasturgalio kostiumas išsipučia, paskui milžiniškas burbulas šiaip ne taip prasispraudžia pro liemenę ir galop pasiekia šalmą. Dabar Tomas atrodo kaip ufonautas – milžiniška galva su išsprogusiom akim. Staiga šalmas neatlaiko ir koks kubas oro šauna į viršų. Bemaž po sekundės į dugną lėtai nusileidžia nustipusių žuvelių būrys, dar po akimirkos jiems pavymui į dugną sminga dvi apsvilusios žuvėdros ir kažkodėl – spiningas.

Stveriu Tomą už pakarpos ir velku į viršų. Kylam. Bum, bum!!! Atrodo, savo galvom taranavom valtį. Išneriam. Pas abu ant galvų net ir pro šalmus matyti po gumbą. Valtyje sėdi apstulbęs žvejas. Ūsai apsvilę, už širdies graibosi. Viskas aišku, prakeiktas brakonierius, matyt bandė savadarbe bombike žuvį dubasinti. Teks gelbėti ir jį, niekšą. Pradžiai, nutaisęs griežtą miną, klausiu kas nutiko. Senis aiškina, kad tik užsirūkė cigaretę, kai staiga kaip driokstelėjo, vos valtis neapvirto! Man staiga kyla kažkoks įtarimas – žiuriu į Tomą, o šis nekantrauja vėl nerti. Taaaaaip, vakare alus, pupelės, ryte trys porcijos žirnių - viskas aišku. Tomas dabar pats dirba kaip kompresorius.

Senis irgi atsipeikėja, ir matyt supratęs, kad čia Tomas kaltas, stveria irklą. „Ach jūs vėžio kiaušų išnaros!“ Bum! Paskui man. Bum! Irklas lūžo į mano galvą, dabar jau aš irgi nieko prieš nerti atgal.
Dugne apsižiūrim nuostolius. Pas abu galvose po du milžiniškus gumbus, o senis klykia kad net dugne girdisi. Kad senis nurimtų, pakeliu spiningą ir atsargiai iškišu į paviršių jo galiuką. Spiningas dingsta, klyksmas kiek nurimsta. Ech... Tomai ...

Tomis liūdnai kasosi galvą. Velnias, mėšliuku dvokiančio oro liko visai mažai. Rodau Tomui ženklais – laikas kilti. Tomas ryžtingai purto galvą, atrodo jis geriau čia mirs nei kils į viršų. Senis vis dar klykia ir dar turi minimum vieną irklą. Kilti pavojinga, plaukiam krantan dugnu.

Laimingai pasiekiam krantą. Sveiki gyvi išlipam. Mus pasitinka žuvų varovas Šplintas, nešinas maišais žuvims dėti. Papasakojam Šplintui savo nuotykius ir keistą suspausto oro smarvę. Na blin, tik dabar Šplintui toptelėjo, kad nepakeitė „Starto‘“ oro filtro. O oro padavimo vamzdelį su senu filtru jis gi iškišo pro ūkinio pastatėlio langelį, už kurio buvo sukrauta visa mėšlo krūva!.. Bet tai niekis, pareiškia Šplintas ir puola mus su Tomu sveikint, kadangi tai mūsų pirmas panėrimas su oro mišiniais. Juk pūdamas mėšlas išskiria padidintą azoto dujų kiekį, tai jau gaunasi NITROX. Pradedu Šplinto nekęst.

Apsižiūrim nuostolius ir „laimikius“. Nieko gero. Galvose po du gumbus, žuvies net nematėm, o galva plyšta nuo Šplinto „nitrokso“.
Gryžtam namo. Žuvienės nebus.

--------------------

Kita diena. Vakare paskambino Tomas. Sakė, kad povandeninė fotografija tai JĖGA. Kokių gražių nuotraukų jis ką tik matė ... Ir jau žino kaip galima pasidaryti povandeninį dėklą mano kamerai. Kokiai kamerai? Na, tai kurią tu pirksi po atlyginimo...

Na jau neeeeeeee...
Nors ką gali žinot?...
 Parašė sagelo sausio 22 2007 20:06:34 · 6 Komentarai · 4588 Skaityta Spausdinti
Komentarai
kosovaras sausio 23 2007 08:37:01
Jo cia be viedro Ryklio alaus su nitroxiniu misiniu neapseita
Axelis sausio 23 2007 13:13:17
Waterman plunksna
Egle sausio 23 2007 17:00:10
To Smekla -> Na cia Dalas kuryba, jeigu ka Sagelo tik padailino
Dalas sausio 23 2007 19:10:02
Oi ne,ne Dalas .... Tai Sagelo&Dalas,bet didesnis Sagelo indelis i shita "minciu kratiny- vinigretą "
Beuchat sausio 27 2007 12:59:16
jo
net akys asarom nuo juoko pratrysko
immortallas rugpjūčio 27 2007 23:09:41
PAKARTOT
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys