Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Idomu
ĮRANGOS IŠPARDAVIMAS...
Balionai
prozektorius
Parduodamas juostini...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
Shrek05:12:16
sausas06:07:44
Dlu07:12:28
bannyk18:28:01
sagelo 1 dieną
supernial 2 dienas
donis 5 dienas
nierka 6 dienas
Oktopusas 1 savaitę
Vismantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 134
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Sausi neopreniniai kostiumai.
Sausas povandeninis pasaulis.

Ieškome kostiumo.


Neįprastai šilta žiema varo iš proto tuos narus, kurie neturi sauso kostiumo. Iš tikro – ledo nėra, vanduo nuskaidrėjęs iki neregėto lygio, o tenka sėdėti krante. Aišku, šalčiai vis tiek kada nors ateis, bet kol kas...
Jeigu rimtai nardote, tikriausiai vis tiek kada nors teks pripažinti – MAN REIKIA SAUSO!
Taigi, su kuo valgomas šis „sausainis“, į ką atkreipti dėmesį, kai kurie esantys rinkoje modeliai...

Dažnai narai ginčijasi, kas geriau – trilaminatas ar neoprenas? Vienareikšmiškai atsakyti į šį klausimą ko gero neįmanoma. Kiekviena medžiaga turi privalumų ir trūkumų. Trilaminatas yra žymiai lankstesnis ir nevaržo judesių, bet po juo teks daugiau apsirengti apatinių rūbų. Neoprenas yra šiltesnis (reikia mažiau rūbų), bet turi savo plūdrumą (reiškia, reikės daugiau švino) ir labiau varžo judesius.
Šios savaitės tema – sausi neopreniniai kostiumai.

Paprastas neoprenas turi vieną gan bjaurią savybę: gylyje jis susispaudžia, ir dėl to netenka tiek savo plūdrumo, tiek izoliuojančių savybių. Todėl dauguma šiuolaikinių kostiumų gamintojų gamybai naudoja iškarto suspaustą neopreną (kompresuotą), taip atsikratydami minėtos problemos. Beto, spaustas neoprenas yra lankstesnis, todėl ne taip varžo judesius.
Prieš pirkdami sausą kostiumą, apsispręskite, kokių kostiumo savybių jums reikia. Kuo storesnis neoprenas, tuo jis šiltesnis, bet tuo pat metu – labiau plūdrus ir nelankstus. Antra, kokių sandariklių (manžetų) norite: lateksinių ar neopreninių. Neopreniniai sandarikliai yra tvirtesni, ne taip brūžina odą, bet užsidėti tokį kostiumą gali būti nelengva (o nusiimti dar sunkiau), be to, galimi nežymūs vandens pratekėjimai per rankoves. Kitas dalykas - vožtuvai. Ar galite pasiekti vožtuvus ranka dėvėdami BC? Ar netyčia nenusispaus koks nors vožtuvas su kita įranga? Pagaliau, kokių savybių norite iš savo būsimo kostiumo? Kišenės? Apsaugos ant kelių, alkūnių? Kišenėlę peiliui? Šviesą ir radaro signalą atspindinčios medžiagos? Jungties sausoms pirštinėms?
Rinkitės patys.


SEA&SEA BARE XCD2 (700 svarų)

Bare XCD2 pagamintas iš Metalite neopreno, kuris buvo suspaustas nuo 7 iki 2 mm. Išorė padengta Diamond-Tuff nailonu, kuris garsėja savo tvirtumu. Kostiumas turi Bare patentuotą ATR (Automatic Torso Recoil) sistemą – aplink juosmenį yra įtaisyta tamprios medžiagos dalis, kuri palengvina kostiumo užsidėjimą ir prideda lankstumo. Kitos savybės: užtrauktukas iš priekio (galima rengtis ir vienam), šviesą atspindintys lopai ant rankovių, kevlaro antkeliai, vulkanizuoti batai, Si-Teck 360 laipsniu kampu besisukantis oro padavimo vožtuvas, neopreninis kaklo sandarintojas.
Neįtikėtinai komfortiškas kostiumas, labai lankstus, tik 4 mm storio.
Tinka: techniniams daiveriams, kuriems reikia lankstumo ir neopreno šiluminių savybių.
Darbas: 10/10.
OTTER ULTIMATE MK6 (654 svarai)

MK6 yra Otterio geriausias kostiumas, pagamintas iš šiuolaikiško 4-5 mm minkšto neopreno. Iš išorės padengtas super tvirtu nailonu, iš vidaus – pliušu. Visos siūlės atrodo suklijuotos, o paskui dar du kart persiūtos. Kitos savybės: tvirtas užtrauktukas, atšvaitai, viena standartinė kišenė, viena kišenė peiliui, Melco antkeliai, neopreniniai batai.

Už ta pačią kainą galima pasirinkti APEX arba SI-TECH vožtuvus, neopreninius arba lateksinius sandarintojus. Galima užsakyti kostiumą ir pagal savo išmatavimus. Į komplektą įeina ir krepšys, šalmas. Kostiumą galima priskirti vidutinio-aukšto tvirtumo grupei, nors jis yra pakankamai lankstus.
Tinka: nardymui šaltuose vandenyse, kur reikalingas tvirtumas.
Darbas: 9/10.
SCUBAPRO SPITZBERGEN (500 svarų)

4 mm spausto neopreno kostiumas, iš abiejų pusių padengtas tvirtu nailonu. Scubapro skelbia, kad jų pre-kompresuotas neoprenas atsparesnis didelio gylio slėgiui. Tai reiškia, kad gylyje neoprenas mažiau susispaudžia ir išlaiko savo termines savybes. Standartiškai eina su tvirtais guminiais antkeliais, neopreniniais batais, neoprenine apykakle. Komplekte krepšys, Everflex šalmas, remonto rinkinukas.
Gerai pagamintas kostiumas, atrodantis neįtikėtinai tvirtai.
Tinka: nardymui olose ir wrekuose.
Darbas: 7/10.
BEAVERSPORTS ICEBERG ULTRA (485 svarai)

Pagamintas iš didelio tankio neopreno, kuris palaiko temperatūrą ir priešinasi spaudimui, Iceberg yra 6 mm spausto neopreno kostiumas. Iš išorės padengtas Armourtex medžiaga, o iš vidaus super pliušu – skirtas nardyti su komfortu netgi ekstremaliose aplinkose. Kostiumą buvo stengtasi pagaminti iš kuo mažiau neopreno detalių, kad kaip įmanoma daugiau prailginti jo tarnavimo laiką ir padidinti termo izoliacines savybes.

Standartiškai eina su guminiais antkeliais, tvirtais batų padais, neopreniniais kaklo ir riešų sandarikliais, APEX besisukančiu padavimo vožtuvu, žarna ir nuleidimo vožtuvu. Standartinė kišenė iš dešinės, kišenė peiliui iš kairės. 7 mm šalmas.
Tinka: daiveriams, ieškantiems savo pirmo sauso kostiumo.
Darbas: 7/10.
NORTHERN DIVER CNX 25 (800 svarų)

Pagamintas iš hiper-kompresuoto neopreno, CNX25 yra lankstesnis nei dauguma čia apžvelgtų kostiumų. Labai tvirtas išorinis padengimas suteikia stiprumo, o vidinis pamušalas pagamintas iš tokios medžiagos, kuri atspindi šilumą atgal. Geros savybės: labai ilgas galinis užrauktukas, tvirti vulkanizuoti batai, išorinė ir vidinė užtrauktuko apsauga, kevlaro antkeliai, radarą ir šviesą atspindintys lopai, ventiliuojamas šlapias šalmas. Galima pasirinkti įpūtimo sistemą ir vožtuvus.
Puikus kostiumas nardymui ištisus metus. Nors yra kiek brangokas, už tą pačią kainą standartiškai gausite daug gerų dalykų, tuo tarpu kituose modeliuose jie kainuoja papildomai.
Tinka: nardymui ištisus metus.
Darbas: 9/10.
NORTHERN DIVER DIVEMASTER (650 svarų)

Divemaster pagamintas iš 4 mm hiper-kompresuoto neopreno, kuris beje, yra pakankamai lankstus. Išorei tvirtumo suteikia nailono padengimas, vidiniam komfortui – šilumos reflekcinė medžiaga. Standartinės savybės: tvirtas užtrauktukas, tvirti batai, kišenė įrankiams (kartu su peiliu komplekte), standartinė kišenė, radarą ir šviesą atspindintys lopai, ventiliuojamas šlapias šalmas su sndarinimu veidui. Jeigu nenorite paspaudžiamo mygtuko ant krūtinės, galite pasirinkti pajungiamą „pistoletą“ kostiumo pripūtimui.
Tinka: giliems wrekams.
Darbas: 7/10.
POSEIDON JETSUIT ( 634 svarai)

Naujausia Poseidono klasikinio kostiumo versija pagaminta iš 5 mm spausto neopreno. Išorinis nailonas išaustas tarsi mažyčiais rombais – tai turi suteikti tvirtumo, bet neprarandant lankstumo. Viskas suklijuota ir du kart persiūta, dėl to gerai atrodo. Abu vožtuvai turi gumines tarpines. Kitos savybės: antkeliai, guminiai batai, guminės apsaugos nuo svorių ant liemens. Šeina šalmas, žarna, krepšys. Jetsuit kostiumai gerai žinomi savo tvirtumu, už prieinamą kainą.
Tinka: tradiciniams paprastiems narams.
Darbas: 9/10.
TYPHOON SEAMASTER (380 svarų)

Biudžetinis kostiumas, pagamintas iš 7 mm neopreno ant kūno ir kojų, ir 3 mm rankovėms. Papildomai šilumai pamuštas titaniumu. Viskas atrodo pirma susiūta, o paskui perklijuota. Standartiškai eina su lateksiniu kaklo sandarikliu, Glideskin rankogaliais, apykakle, sustiprintais keliais, Termic neoprenu pamuštais batais, krepšiu. Gaminamas kelių dydžių nuo XS iki XXL.
Atsižvelgus į kainą, pirkdami jį kaip savo pirmąjį kostiumą, nieko neprarasite. Tik gaila, kad kaklo sandariklis atrodo toks nepatikimas.
Tinka: klubams, studentams ir visiems kitiems su lėšų stygium.
Darbas: 6/10.
TYPHOON COMPRESSOR ( 480 svarų)

Pagamintas iš 3 mm spausto neopreno su Tuftex medžiagos išoriniu padengimu. Gamintojas tvirtina, kad toks padengimas padaro kostiumą keturis kart tvirtesniu, nei standartinis neoprenas. Visi sandarikliai lateksiniai, yra neopreninė apykaklė. Kitos savybės: kišenė su užtrauktuku ir D žiedu, poliuretano guminiai antkeliai, užtrauktuko uždengimas, pastiprinti antpečiai, Termic neoprenu pamušti batai, besisukantis padavimo vožtuvas ir žarna.
Panašus į Seamaster, Compressor‘ius gaminamas įvairių dydžių, turi krepšį.
Tinka: Typhoon‘o gerbėjams, ieškantiems kažko geriau nei Seamaster.
Darbas: 7/10.
TYPHOON CNK NEO ( 580 svarų)

CNK yra Typhoon‘o top kostiumas, kurį gaminant buvo stengtasi padaryti jį tvirtu, ir lanksčiu. Pagamintas iš 3 mm neopreno su Tuftex išoriniu padengimu. Nors standartiškai eina su lateksiniais sandarikliais, pagal užsakymą galima gauti ir su neopreniniais. Viskas atrodo susiūta, o siūlė perklijuota. Kiti dalykai: šilta apykaklė, sustiprintos kelių vietos, nuimamos vidinės petnešos, Thermic neoprenu pamušti batai, besisukantis padavimo vožtuvas, žarna. Komplekte ir krepšys bei 5 mm šalmas.

CNK yra superinis kostiumas nardymui šaltuose vandenyse ištisus metus – gan lankstus, tvirtas, atsparus išoriniams įbrėžimams.
Tinka: daiveriams, ieškantiems šiek tiek lankstesnio kostiumo.
Darbas: 9/10.
SPORTS COMPONENTS OUTER EDGE (425 svarai)

Pagamintas iš 4,5 mm spausto super tampraus neopreno, Outer Edge turi gerą santykį tarp judesių laisvumo ir terminės izoliacijos. Išorinis padengimas atsparus įbrėžimams, vidinis padengimas toks, kad palengvinti užsidėjimą. Standartinės savybės: patikimas užtrauktukas su vidine ir išorine apsauga, batai tvirtais padais, sustiprinti lopai ant kelių, Sports Components vožtuvai, lateksiniai sandarikliai.

Komplekte ir krepšys, šalmas, talkas ir vaškas užtrauktukui.
Kostiumas pagamintas iš lankstaus ir tampraus neopreno, kuris suteikia neblogą terminę izoliaciją.
Atsižvelgus į savybes ir komplektaciją, geras pirkinys už tokią kainą.
Tinka: visiems nestandartinio dydžio narams, kurie nenori mokėti pinigų už pasiuvimą pagal išmatavimus.
Darbas: 9/10.
HYDROTECH DUI CNSE (858 svarai)

CNSE pagamintas iš hiper-kompresuoto neopreno, padengto ypač atspariu nailonu. Pirmas dalykas, kurį pastebėsite yra tai, kad batai skiriasi nuo daugelio kostiumų. Batai pagaminti iš tos pat medžiagos, kaip ir visas kostiumas. Bet iš viršaus ant pėdos užsideda dar vieni batai. Kitos savybės: galinis užtrauktukas, elastiškas liemuo, besisukantis padavimo vožtuvas, lateksinia manžetai. Tai lankstus kostiumas, bet nepaisant to jis turi ir savo nuosavą neblogą terminę apsaugą.

Tai brangus kostiumas, užtat visoms siūlėms suteikiama septynerių metų garantija.
Tinka: membraninių kostiumų gerbėjams, kurie nori pereiti prie šiltesnio neopreno.
Darbas: 8/10.
HYDROTECH DUI CF200 (1440 svarų)

CF200 pagamintas iš, anot DUI, „CF“ spausto neopreno. Šios medžiagos gamybai naudojamas patentuotas procesas, kuomet neoprenas tam tikrą laiką veikiamas tam tikru slėgiu ir temperatūra, ir dėl to pasikeičia medžiagos fizinė struktūra. CF200 galima rengtis ir vienam, nes užtrauktukas įrengtas iš priekio. Visa kita taip pat kaip ir CNSE, plius: teleskopinis liemuo, diržas per tarpkojį, šilta apykaklė, žiedai rankogaliuose. Be to, kad kažkaip reabilituoti tokią kainą, DUI pridėjo krepšį, talką, lubrikantą užtrauktukui.

Šis kostiumas buvo pats lanksčiausias iš visų čia testuotų. Jį lengva be pašalinių pagalbos užsidėti ir vienam (dėka priekinio užtrauktuko).
Labai brangus kostiumas, bet iš kitos pusės – kompanija turi gerą reputaciją ir garsėja savo produktų ilgaamžiškumu.
Tinka: daiveriui, ieškančiam kostiumo, kuris tarnautų jam ilgus metus.
Darbas: 9/10.
SEEMANNSUB CHALLENGER (677 svarai)

Anot Seemann‘o šis 3 mm spausto neopreno kostiumas nepraranda savo lankstumo ir termo savybių net ir dideliuose gyliuose. Neopreninis padengimas apsaugo lateksinį kaklo sandariklį, tuo pat metu neleisdamas cirkuliuoti vandeniui per šalmo sandūrą. Įtaisyti Si Tech vožtuvai.

Kitos savybės: sustiprinti keliai, kišenė ir tvirti batai. Gaminamas aštuonių dydžių vyrams ir keturių dydžių moterims. Yra krepšys. Tai sunkus kostiumas. Turi lengvai pakeičiamų rankogalių manžetų keitimo mechanizmą, geras naudotis su sausom pirštinėm.
Tinka: diveriui, kuris dažnai sugadina manžetus.
Darbas: 8/10.Versta maloniai leidus DIVE! – didžiausiam D.Britanijos narų žurnalui. Todėl ir kainos nurodytos svarais.
 Parašė sagelo sausio 26 2007 17:53:49 · 3 Komentarai · 11107 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Aquaholic sausio 27 2007 13:11:47
O situ kostiumu kainos cia nurodytos apibendrintos,parduotuviu ar gamintoju?
sagelo sausio 27 2007 15:14:38
šiaip tai kaina paimta iš žurnalo, tikriausiai vidutine. bet gali rasti ir pigiau, ir brangiau
borus sausio 27 2007 18:41:51
BARE xcd2 tech dry kostiumo kaina 2778 lt
BARE xcd2 pro dry kostiumo kaina 2435 lt
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Birželio 27 pie Alaušo:

Kaip visada būsiu.
Kaip visada būsiu.
32% [6 Balsai]

Būtinai būsiu.
Būtinai būsiu.
21% [4 Balsai]

Gal būsiu.
Gal būsiu.
21% [4 Balsai]

Norėčiau būti.
Norėčiau būti.
26% [5 Balsai]

Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
0% [0 Balsai]

Balsai: 19
Pradėtas: 04/06/2015 07:09
Baigtas: 07/09/2016 05:19

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME ezkimas
SVEIKINAME Robis
SVEIKINAME Steveliz