Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Alaušas 07.01.13
Paskutiniai prisijungę
bannyk11:00:41
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Gaminamės "minkštus" svorius
Sveiki, „lastakojai“ ir visi šiam reikalui prijaučiantys!

Vieną dieną pribrendo reikalas įsigyti svorių diržą, aišku ne bet kokį, o patogų, juk teks pačiam „ant kupros nešioti“. Žiūrėjau ten, „anen“, pamačiau, kad „minkštų“ svorių diržas ne toks jau pigus reikalas ir vien tik patys svoriai prilygsta tūlo lietuvio garbinamo 100 butelių geriausio alaus vertei. Kažkaip vieną vakarą, turbūt to paties garbinamo reikalo paveiktas, sugalvojau, kad svoriai ne toks jau sudėtingas reikalas ir visai gali būti, kad auksarankiai lietuviai ne tik nuo Suvalkijos lygumų sugeba patys pasidaryti tokius daiktus. Gerai panaršius po lietuvių narų diskusijas internete, detalios minkštų svorių gamybos technologijos neteko aptikti, tačiau kolegos narai patarimų negailėjo. Todėl viskas kas bus aprašyta ir pavaizduota toliau yra padėkos „lastakojams“ išraiška ir, galbūt, šiokia tokia pagalba ateityje svorius ketinantiems gamintis bendraminčiams.

Pirmoji problema – švino deficitas

Minčių buvo įvairių, pradedant visiškai neekologišku metodu – mašininių akumuliatorių ardymu, medžioklinių šovinių gamyboje naudojamų šratų įsigijimu ir netgi sporto prekių parduotuvėse parduodamų svarmenų ardymu. Pigiausias metodas atrodė akumuliatorių ardymas, tačiau baisi terlionė, tarša ir abejotina išgauto produkto kokybė vertė ieškoti kitų alternatyvų. Visgi kitos dvi aptartos atkrito dėl pernelyg didelės kainos, pvz. perkant medžioklėje naudojamus šratus už 1 kg tektų pakloti 15 vietinių tugrikų, taigi desėtkas kg būtų vertas 150 Lt, o lyginant su originaliais minkštais svoriais, kurių kaina tik 25-30 proc. didesnė, gaunasi brangoka. Tiesa, vienas žmogus sugebėjo gauti stendinių šovinių 9 kg už vieną butelį arielkos, o tai laikyčiau labai geru ir ekonomišku sprendimu. Deja, bet man taip gudriai „prasisukti“ nepavyko, tačiau padėties be išeities nėra, čia pasimaišė padangų sezono kaitos metas ir mintis įsigyti švino iš ratų montuotojų – balansuotojų. Mintis tapo kūnu, kai geriečiai montuotojai pastoviam klientui padovanojo net 17 kg švino, kuris apsuko pusė pasaulio greitkelių ant Frankų, Hansų ir visokių kitokių Švancų automobilių diskų, o dabar išvys ir povandeninį pasaulį.

Švino lydymo technologijos keliai ir klystkeliai


Šviną išsilydyti buvo itin paprasta, tereikia pasiimti kokia metalinę skardinę nuo kilkės ar pan. ir prisitvirtinti patogesnę rankeną, nes švinas ne toks jau lengvas, pilti reikia labai lėtai, o stengsta jis labai greitai. Gamybos metu naudojomės štai tokiu „instrumentu“.
Tačiau šviną išsilydyti yra vienos gėlytės palyginus su tuo, kaip jį priversti būti kiek galima mažesnėje ir tobuliausioje apskritimo formoje. Kolegos patarė „pilk lydytą šviną į vandenį šaltą. Tik atsargiai labai ir lėtai. Gausis tokie beformiai varvekliai, blynai, lašai.“ Tikra tiesa, varveklių ir blynų gavosi sočiai, tačiau jie pakankamai aštrus, ir jei hidrokostiumo kam nelabai gaila, tai pagailėkit savo vidurių. Rezultatus matote nuotraukoje.


Kitas kolega patarė: „jei turi balkoną 4-5 aukšte (kuo aukščiau - tuo geriau)... apačioje statai kubilą su h2o ir per norimo dydžio sietą pili išlydytą šviną, taikydamas į kubilėlį ir gauni n kiekį norimo dydžio šratų minkštiems svoriams“. Skambėjo linksmai, todėl galvojau juokauja, pasirodo ne. Tačiau kaip bebūtų gaila balkono miško namelyje neturėjau, o į pušį būčiau nespėjęs įlipti kol švinas karštas, taigi teko minėtą technologiją išbandyti iš kelių metrų aukščio. Rezultato net rodyti nedrįstu, kažkas panašaus į viename moteriškam kostiumėlyje atytą „broškę“, a nei formos, a nei meno, ir visai nepanašu į šratus, greičiau į itin plonus ir visaip susirangiusius šimtalapio elementus. Tuomet mėginom šviną pilti į bandymu metu išgerto alaus butelių kamštelius, gaunasi aišku gerai, tereikia Lenino portreto ir beveik monetos, tik vat didokos tos monetos.
Po tokių bandymų kilo mintis, kuria ir vadovavomės visos tolesnės gamybos metu. Ėmėmės
rimtų įrankių ir baslyje bei lentose pasidarėm griovelių švinui supilti.

Lydėm šviną ir pylėm, „pylėm“ ir lydėm, lydėm ir pylėm. Na ir rezultate prisigaminom maždaug tokių dešrelių:

Dešrelės pradžioje atrodė minkštos, lengvai lankstėsi ir karpėsi su paprastomis „kusačkėmis“, bet po kokio 50 kirpimų pagalvojom, kad taip karpymas truks amžinybę, o „mazoliai“ ant dažniausiai popierių čiupinėjančių rankų atsiras jau už 5 ar 10 minučių.


Po tokio „malonumo“, taip kaip evoliucionavo mūsų pirmykščių protėvių darbo įrankiai, vystėsi ir mūsiškiai, leidę pasiekti 10 kartų didesnį 1 švino gabalėlio per sekundė karpymo greitį.
Tokiu metodu nuolat pasisverdami savo darbo vaisius prisigaminom švino iki soties (net 13 kg). Beliko nusipirkti medžiagos ir išmokti siūti.
Pasirodo su nuolatine žmonos priežiūra ir patarimais net ir tai įmanoma. Taip po trupučiuką, po trupučiuką, metodam „naucnogo tyka“ su vienos adatos sulaužymu pasisiuvau krepšelius ir pakroviau juos reikiamu kiekiu švino.
Gatavas produktas, tai - 2,5 kg, 2 kg ir 1 kg „minkšti“ svoriai.

Istorijos moralas
„Minkštų“ svorių gamyba – ne kiaušinienę išsikepti, tačiau, jeigu neturite jokių metalurgijos ir siuvimo pagrindų – visai linksma. Gavosi taip, kaip gavosi ir svarbiausia visai ne pigi gamybos kaina, o tai, kad produktas turi „HANDMADE“ statusą.

Straipsnio autorius: Ernestas

 Parašė Gintaras balandžio 18 2007 19:26:30 · 11 Komentarai · 9116 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Rytis_A balandžio 19 2007 06:51:45
Na, viskas labai šaunu, tik pasirinkai silpnoką medžiagą. O taip sukarpyti švino gabaliukai turi ganėtinai aštrius kampus. Gal tu atsargai apsiūk tuos maišelius kokia oda ar kordūra. Nenoriu pasirodyti pesimistu, bet būtų nemalonu jei švinas išbyrėtų kokių 30 metriukų gylyje
Salto balandžio 19 2007 07:19:08
o cia man vienai dalis teksto tarp nuotrauku pasislepia?
sagelo balandžio 19 2007 09:56:41
dabar gerai rodo?
Ernestas balandžio 19 2007 10:07:22
to Rytis_A: medziaga padejo rinktis pardaveja, siaip gabaliukai gražiai kirposi, gal tik kai kurie aštresnį kampą turi, bet per medziaga jie nesijaucia, o, be to, su laiku turetu apsigludinti vienas i kita. Aptraukus oda, įtariu gan ilgai oras is krepseliu nepasisalintu ir nert butu sunku. Na, o kad is uzsegtu dirzo kiseniu išbyrėt svinas gali, be to, visi gabaliukai vienu metu tai greiciausiai nerealu
Aquaholic balandžio 19 2007 14:14:54
Yra dar vienas variantas kaip daryti tikrai gatavus gabalelius ,kad karpyt nereiketu,medziotojai zino kaip daromos savidarbes grankulkes . o va po karpymo,kad nebutu astrus kampai tai reeiktu tuos gabalelius sudeti i centrifuga ir gerokai pasukti tada tie gabaliukai susiapvalins ir netgi i sratus virs jei teisingai sukarpyti.Kartais dedavom saujale i stiklaini ir sukdavom ratu su rankomis tiesa tai varginantis procesas.
immortallas balandžio 19 2007 16:44:33
Skalbimo masina tinka ?
Gintaras balandžio 19 2007 17:23:10
As galiu pasakyti, kad Ernestas saunuolis.
Svaigis balandžio 22 2007 19:14:26
Sekantis etapas savo gamybos balionu darymas. Naudojama medziaga- suliniu kanalizacijos dangciai . Geras straipsnis, svarbiausia uzsispyrimas:. Maladiec.
Beuchat balandžio 23 2007 04:49:53
jeigu nori suapvalinti reikia paprasciausiaiant metalinio laksto padejus cilindro formos gabaliukus sukti su ant virsaus uzhmestu kitu lakstu ir susilanksto visi kampuciai ir gaunasi rutuliukas
p.s.
kazkada medzioklei taipgamindavausi saratus lygiavamzdziam sautuvui
DG lapkričio 07 2007 09:05:52
Mintis super ir ash tokią mintiju, bet Vistiek liko klausimas: Kur gauti švino ? Melgoj klausiau, tai jie centralizuotai susirenka...;)
decostop birželio 21 2008 17:49:26
straipsnis apie medžioklinių šratų gamybos ypatumus: http://www.kaliningrad-fishing.ru/hunter/o-hoz/hpres-0345.html
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys