Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk 2
Paskutiniai prisijungę
bannyk07:55:31
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Geriausi reguliatoriai 2007.
Geriausi reguliatoriai 2007.

Dažnai narų tarpe galima išgirsti klausimą – kuris reguliatorius yra geriausias? Atsakyti sunku todėl, kad iš esmės sunku apibrėžti tą „geriausias“. Ar geriausias yra tas, iš kurio lengviausiai kvėpuojasi? O gal tas, kuris gali dirbti didesniame gylyje? O galbūt kalbama apie patikimumą, o gal apie beprobleminį servisą bet kurioje pasaulio vietoje? Galbūt kažkam labiausiai svarbu pats konstrukcijos patikimumas, ty kad reguliatorius atlaikytų smūgius, nereikalautų priežiūros ir pan.
Dar kitiems žmonėms labai svarbu, kad antra pakopa būtų „dvipusė“ – ty ją galima būtų naudoti tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės – tai svarbu techniniams narams, montuojantiems „steidžinius“ balionus iš šono. Nardantiems šaltuose vandenyse svarbiausia, kad reguliatorius neužšaltų.
Kaip matome, yra daugybė kriterijų, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Dar labiau komplikuoja situaciją tai, kad šiuo metu rinkoje „plaukioja“ apie 120 reguliatorių modelių – galima išprotėti beieškant savojo vienintelio!..

Taigi, kad nors kiek išsiaiškinti padėtį užklausėme garsiausius gamintojus ir paprašėme duoti mums pabandymui po geriausią savo reguliatorių.

Pirmasis bandymų etapas praėjo ant ANSTI mašinos. Testai ant simuliatoriaus visada yra svarbūs – mašina yra nešališka, testą galima atkartoti kelis kart, testo sąlygos tos pačios. Mes išbandėme reguliatorius pagal EN250 standartą – jį privalo praeiti visi reguliatoriai, parduodami Europoje.

Testui buvo nustatyta:
Mišinys – oras.
Gylis – 50 m.
Kvėpavimo dažnis – 62,5 litrai per minutę (25 įkvėpimai).
Slėgis balione – 50 bar.
Vandens temperatūra - +20 C.
Jeigu kvėpuokliai turėjo pasireguliavimą, jie buvo nustatomi lengviausiam kvėpavimui.

Svarbiausias ANSTI parametras yra kvėpavimo darbas, kuris standartiškai negali būti didesnis nei 3 džauliai/litrui. Kuo mažesnis šis skaičius, tuo geriau.
Malonu pranešti, kad visi bandyti reguliatoriai parodė rezultatus, gerokai mažesnius nei šis skaičius.
Kai kuriais atvejais jie dirbo taip gerai, kad nusprendėme sunkinti sąlygas ir testi testą tol, kol reguliatorius galutinai išsikvėps. Šiuo tikslu buvo nuspręsta keisti (didinti) maksimalų imituojamą gylį. Mūsų ANSTI mašina galėjo imituoti maksimalų 80 m. gylį, ir keturi reguliatoriai įveikė šį barjerą ir sugebėjo veikti dar giliau.

Be mašininių testų, mes panardėme su jais ir atvirame vandenyje – juk mašina negali nuspręsti, kuris yra komfortiškas, kuris mielesnis ar sunkesnis. Pagal tai jie ir išrikiuoti. Jeigu norite, galite laikyti , kad tai yra savotiški povandeninio pasaulio „RolsRoysai“.

Apeks XTX200 TUNGSTEN (kaina 468 svarai).

Tungsten labiau panašus į neperšaunamą Mersedesą, nei į Rolsroisą. Balansuota, izoliuota nuo aplinkos pirma pakopa tiekia orą su neįtikėtinu lengvumu. Šarnyrinis antros pakopos sujungimas užtikrina, kad žarna visada bus optimaliausioje padėtyje – taigi, galėsite laisvai sukioti galvą į visas puses.po vandeniu kvėpuojasi taip lengvai, kad seklumoje teko netgi kiek pamažinti oro padavimą. Apeksas optimizavo reguliatoriaus darbą 50-čiai metrų gylio, tikriausiai todėl jis ir neįveikė 80 m. ribos.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 0,58 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 72 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 1,30 J/l.Scubapro MK25/S600 (kaina 385 svarai).

Atrodo, kad pirmai pakopai MK25 ANSTI mašinos testas buvo tartum lengvas pasivaikščiojimas. Netgi 80 m. gylyje jos kvėpavimo darbas buvo geresnis, nei T2 50 m.! Nors šis reguliatorius ir nėra toks naujas, iki šiol lieka vienas iš geriausiųjų. Aš naudojau jį skirtingų dujų mišinių kursuose, ir netgi 75 m. gylyje jis veikė puikiai. Netgi aukštyn kojom pozicijoje reguliatorius dirbo be priekaištų, tik su vos vos juntamu drėgmės prieskoniu. Vienas iš kelių stūmoklinių reguliatorių, garsėjantis savo patikimumu. Ne visai povandeninis Rolsroisas, greičiau Porshe Turbo.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 0,61 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 80 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 0,75Aqualung LEGEND LX SUPREME (kaina 390 svarų).

Dauguma šio reguliatoriaus detalių yra pagaminta Apekso gamykloje, ir Legend yra vienas iš reguliatorių lyderių. Nors kvėpavimas giliau 50 m. kiek pasunkėja, net ir 80 m. gylyje jis dirba įspūdingai. Abi pakopos turi chromuotas apdailos detales, gerai kontrastuojančias su juodu plastiku. Dizaineriai pridėjo dar ir radiatorių ir stilingus portų kaištukus – atrodo jis puikiai. Beje, puikiai pasirodė jis ir po vandeniu – kvėpuojasi iš jo labai lengvai.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 0,65 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 80 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 0,85 J/l.Atomic Aquatic T2 (kaina 780 svarų)

Iš visų bandytų reguliatorių T2 parodė tobuliausius rezultatus. ANSTI išmatuotame grafike matyti, kad jo darbas buvo tolygiausias, pirmos pakopos slėgio perkritimai buvo santykinai nedideli – tai reiškia jis gali patiekti daugiau oro, nei galima buvo išmatuoti su mūsų ANSTI mašina. Tačiau, jo kvėpavimo darbas nebuvo mažiausias. Beto, Atomiko užgaida naudoti silikoną pirmos pakopos konstrukcijoje turi ir trūkumų – tokio reguliatoriaus servisas kiek sudėtingas ir brangus. Vandenyje jis buvo lengvas kvėpuoklis, su kuriuo malonu nardyti.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 0,80 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 80 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 1,00 J/l.Mares ABYSS (kaina 330 svarų).

Kiek prastesnis darbo atžvilgiu, bet gerai padarytas reguliatorius. Tvirtai suręstą antrą pakopą praktiškai neįmanoma užšaldyti po vandeniu – tą mes jau išbandėme ankstesniuose testuose. Taip yra dėl metalinio jos priekio ir kiek keistai atrodančio šuntuojančio vamzdelio. Nors iš esmės pirmai pakopai reiktų papildomo rinkinuko šaltam vandeniui, atrodo kad Maresui tas negalioja – prie +10C jūros temperatūros jis veikė be problemų. Nors rodikliai kiek prastesni, realiame gyvenime būtų sunku pajusti kvėpavimo skirtumą. Tiesiog tai geras, tvirtas ir patikimas daiktas.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 0,87 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 75 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 2,16 J/l.Cressi-sub ELLIPSE TITANIUM (kaina 260 svarų).

Palyginus su kitais varžovais, Ellipse yra labai mažiukas. Antra pakopa pagaminta iš plastmasės ir titano, dėl ko ji dar ir labai lengva. Pripakuotas daugybės visokių dalykų, o gamintojas dar garantuoja, kad galėsite iki nulio išsiurbti visą orą iš baliono. Kuom jis dar gali būti patrauklus daiveriams? Tiesiog geras kvėpavimas už nedidelę kainą. Įdomus faktas – pirma pakopa taip atsikišusi, kad norint pratestuoti, mums netgi teko kiek perdaryti savo ANSTI mašiną.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 0,89 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 75 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 1,35 J/l.Coltri Sub OCEAN C11000 (kaina 185 svarai).

Geriausias Coltri kvėpuoklis turi labai gerą kainą, bet kaip jis dirba? Nors negalima pasakyti, kad jis dirbtų blogai, kuo giliau – tuo prasčiau. Netgi gylyje virš 50 m. tarpinis slėgis perkrisdavo iki žymaus 3,5 bar. Švelniai tariant – esant reikalui dalintis oru su budžiu dideliame gylyje būtų ... hmm ... užduotis ne silpnų nervų žmonėms. Nors šiaip reguliatorius gan neblogas, ir vandenyje dirbo pakenčiamai. Tiesiog reikia suprasti, kad tai biudžetinis reguliatorius.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 1,08 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 62 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 1,89 J/l.Poseidon XSTREAM DURATION 90 (kaina 430 svarų).

Nors jis ir nedirbo taip, kaip visi tikėjosi, tačiau to pakako kad atitikti reikalavimams. Mes pastebėjome, kad jis turi gana mažą tarpinį slėgį, tačiau tai atleistina, kadangi jis neturi jokių pasireguliavimų. Reguliatorius lengvai susidorojo su 80 m. gyliu, bet čia nieko nuostabaus – tai vienintelis reguliatorius, oficialiai sertifikuotas 200 m. gyliui. Deja, Xstreamas nėra geriausias iš geriausiųjų – tiesiog tai darbinis arklys. Tikriausiai dėl to jis lieka populiarus modelis nardymui dideliuose gyliuose ir olose. Vienintelis reguliatorius šioje grupėje, kurį galima montuoti bet kurioje šoninėje padėtyje – padėtis jam nesvarbi.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 1,13 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 80 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 1,61 J/l.Beuchat VX200 (kaina 320 svarų).

Prancūziškas stilius gali būti ir labai elegantiškas, bet (bent jau žiūrint į automobilius) nevisada. Atrodo, šią jų savybę galima pritaikyti ir jų reguliatoriams. VX200 atrodo tiesiog beviltiškai pasenusio dizaino. Kvėpavimo darbas buvo tikrai geras, ir tokiu išliko iki pat savo maksimalaus gylio ribos. Nustebino tai, kad šis kvėpuoklis turi labai nedidelį tarpinio slėgio perkritimą – tik 1,4 bar – tai geriausias rezultatas iš visų. Beuchat pasistengė pagaminti tikrai gerą pirmą pakopą – su žymiais pajėgumais. Galėsite po vandeniu surengti vakarėlį, ir svečių skaičius bus apribotas tik pirmos pakopos portų skaičiumi. Geras daiktas, tik kiek prastai atrodo.
Išvada:
Kvėpavimo darbas prie 50 m. : 1,20 J/l.
Maksimalus pasiektas gylis: 76 m.
Kvėpavimo darbas maksimaliame gylyje: 1,94 J/l.

Pabaiga.
Visi reguliatoriai parodė tokius rezultatus, kokių iš jų ir buvo tikimasi. Dauguma jų turėjo dar ir didelę galimybių atsargą. Jeigu jums tektų išbandyti juos visus po vandeniu, skirtumai tarp jų tokie nežymūs, kad realiai vargu ar pajustumėte skirtumą. Vieni jų turėjo patogesnius kandiklius, bet juk jie lengvai gali būti pakeisti. Juk neatsisakysite pirkti gero automobilio vien todėl, kad jums nepatinka jo padangos?

Taigi, mes neatradome savojo povandeninio Rolsroiso analogo. Atomic T2 buvo netoli to, Apeks XTX200 buvo neįtikėtinai tolygus, Scubapro su savo MK25 buvo beveik be priekaištų. Kaip būtų puiku, jeigu visų trijų kompanijų inžinieriai susirinktų keliems mėnesiams ir kartu dirbtų kuriant „povandeninį Rolsroisą“!
Pagyvensim, pamatysim. Galbūt taip kada nors ir nutiks. Tikėkimės.
O kol kas, kuriam savo turimas povandenines „mašinėles“ ir maunam nardyti!

 Parašė sagelo birželio 05 2007 05:49:31 · 3 Komentarai · 4087 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Beuchat birželio 11 2007 13:09:18
na kazkaip apex pasisiko
ar jms taip neatrodo?
decostop lapkričio 28 2007 15:09:18
o kur nuoroda i info šaltini?
decostop lapkričio 28 2007 15:22:51
rašo XTX, o ant nuotraukos ATX!
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys