Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Plaukianti lydeka.
Plaukianti lydeka.
Stasysm fotoalbumas.
Paskutiniai prisijungę
nierka09:58:32
Arunce10:44:43
Dlu20:37:55
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Prožektorių apžvalga (2007 liepa).
Prožektorių apžvalga (2007 liepa).

Geras prožektorius užima svarbią vietą naro ginkluotėje. Kuo stipresnė jo šviesa, tuo geriau.

Dažnai galima išgirsti, kaip daiveriai ginčijasi apie įvairius prožektorius. Vieni giria LED, kiti svaigsta apie kažkokius mistinius super šviesius diodus, kiti patyliukais nardo su paprastom lemputėm. Ištiesų prožektorius yra geras tiek, kiek ryškiai šviečia. Turėdami tai omenyje nusprendėme atlikti šiuo metu rinkoje esančių povandeninių prožektorių testą. Taigi, pagrindinis kriterijus – šviesos intensyvumas.

Testui gavome krūvą prožektorių su gan skirtingais šviesos šaltiniais: nuo HID (High intensity discharge), LED (Light emitting diode), Xenophot ir iki tradicinio halogeno.

Visi prožektoriai buvo išbandyti vienodomis sąlygomis: tokia pačia distancija buvo šviečiama į žalios spalvos kortelę, o šviesos matuokliu matuojama atspindėta šviesa.

Šviesos šaltiniai:
HID
Privalumai: itin ryški šviesa, nedidelė vartojama srovė, balta šviesa.
Trūkumai: gan trapūs, brangūs, trumpesnis gyvavimo laikas.
------------------
XENOPHOT
Privalumai: ryškus, tvirti, pigūs, normalus gyvavimo laikas.
Trūkumai: didelė naudojama srovė, geltona šviesa, kaista.
------------------
HALOGEN
Privalumai: gana ryškūs, tvirti, labai pigūs, normalus gyvavimo laikas
Trūkumai: didelė naudojama srovė, geltona šviesa, kaista.
------------------
LED
Privalumai: ypatingai tvirti, labai maža vartojama srovė, balta šviesa, labai ilgas gyvavimo laikas.
Trūkumai: nelabai ryškūs.EV reikšmė yra skaičius, kurį parodė šviesos matuoklis, ir tai yra kažkokia fotografinė sąvoka. Kad geriau suprasti tą EV skaičių, mes konvertavome jį į mums labiau suprantamą „šviesos stiprumą“. Kitaip tariant, silpniausio apžvalgoje prožektoriaus šviesos stiprumas yra 1, o visų kitų jis yra didesnis (kartais netgi gerokai) – pagal tai galite orientuotis kas ko vertas.

Taigi, Ev reikšmė 2 reiškia, kad prožektorius dvigubai ryškesnis (nei pats silpniausias), 3 – dar kartą dvigubai ryškesnis. EV 5 bus 16 kartų ryškesnis (1x2x2x2x2) nei pat silpniausias prožektorius apžvalgoje.

Visi prožektoriai buvo pakraunami.
Po testo jie išsidėstė tokia tvarka:

METALSUB CABLE LIGHT HID 200.
Šviesos matuoklio parodymai: 5,3 EV.
Šviesos stiprumas: X20.
Darbo laikas prie max galios: 110 min.


Sukurtas specialiai pagal JAV kariškių specifikacijas, HID 200 tiesiog nušlavė visus savo konkurentus – jo šviesa buvo ryškiausia. Tačiau, nors pagal skaičius artimiausi varžovai Treble-Light ir Greeforce kiek atsiliko, realiomis sąlygomis skirtumą tarp šviesos intensyvumo (šios trijulės) vargu ar galima pastebėti – tą užfiksavo tik jautrus prietaisas. Maitinasi prūžas nuo atskiro šaltinio, kuris beje nėra lengvas. Kita vertus, galima nuo diržo nusimesti kelis nereikalingus švino kilogramus.
Tai fantastiškas prožektorius giliems wrek nėrimams, turintis didelį darbo laiką (kuris gali būti dar ir padvigubintas, jeigu pasirinksite mažesnę galią). Yra diodinis baterijos lygio indikatorius, kabelis apsaugotas nuo netyčinio ištraukimo. Greito nuėmimo klampe (yra komplekte) galima labai lengvai ir greitai prisegti/nusegti bateriją prie baliono.

Komentaras: tvirtas ir ypatingai ryškus.
Darbas: 10/10.
TREBLE-LIGHT D1c 4.0
Šviesos matuoklio parodymai: 5 EV.
Šviesos stiprumas: X16.
Darbo laikas prie max galios: 55 min.


Nenuostabu, kad D1 parodė panašius rezultatus kaip ir GreeForce ir Metalsub – jie visi naudoja tokius pat šviesos šaltinius, kurie pirmiausia atsirado automobilių pramonėje. Nors tokia lemputė pakeitimui kainuoja nemažai – apie 360 litų, jos yra žymiai patikimesnės, nei įprastos HID. D1 yra ypač gražaus dizaino, turi 3 galios režimus, todėl jeigu reikia, darbo laiką galima ištempti iki beveik 2 valandų. Prožektoriaus gale rasite penkių diodų baterijos indikatorių. Sausumoje gan sunkus, bet po vandeniu jaučiasi gan normaliai. Galima sakyti, kaip rankje laikomam šviestuvui tai yra svorio riba. Jeigu jis būtų dar sunkesnis, prireiktų atskiro baterijų pako.

Komentaras: labai gerai pagamintas, bet kiek sunkokas.
Darbas: 10/10.
GREEFORCE FII UMBILICAL 250 HID.
Šviesos matuoklio parodymai: 5 EV.
Šviesos stiprumas: X16.
Darbo laikas prie max galios: 65 min.


Naudojantis 50 vatų HID šaltinį, šis šviestuvas išspaudžia 250 W tradicinės lemputės šviesos ekvivalentą. Šviestuvo galva didelė, bet gana platus šviesos kampas (30 laipsnių) duoda tiesiog superinį šviesos spindulį. Nors jis ir nėra geriausias, bet gali apšviesti didelį plotą, todėl labai gerai tinka wrekams.
Kitas geras dalykas: galite naudoti jį su kabeliu, arba nuimti kabelį ir tiesiog sujungti su baterija – gausite rankoje laikomą šviestuvą. Darbo laikas apie 65 minutes – pakankamai vienam nėrimui, bet jeigu reikia, galite nusipirkti ir didesnės talpos bateriją.

Komentaras: platus švietimo kampas, todėl gerai tinka dideliam plotui apšviesti.
Darbas: 10/10.
KOWALSKI XENON.
Šviesos matuoklio parodymai: 4,2 EV.
Šviesos stiprumas: X10.
Darbo laikas prie max galios: 60 min.


Tai yra vienas ankstesnių HID šviestuvų, pagal sumanymą skirtas filmuojamiems objektams apšviesti. Dabar yra galimybė pakeisti paprastą reflektorių į specialų – kad gauti 9 laipsnių pločio šviesos spindulį, ir naudoti jį kaip paprastą dive prožektorių.
Gamintojas perspėja, kad HID lemputė yra gan trapi, todėl nerekomenduoja nardyti su juo iš pripučiamų katerių (matyt dėl to, kad ant bangų šie gerokai šokinėja ir trankosi).
Šviesa puiki, o dizainas ir apdaila – aukščiausio lygio.
Akumuliatoriaus pakrovimas – išorinis, todėl nereikia nieko ardyti ir atidarinėti – tai patogu.

Komentaras: stilingas dizainas, išorinis pakrovimas.
Darbas: 9/10.
SEAC SUB HALLEY 50
Šviesos matuoklio parodymai: 3,5 EV.
Šviesos stiprumas: X6.
Darbo laikas prie max galios: 55 min.


Halley 50 ir JMD B5060 yra vieninteliai, naudojantys Xenophot lemputes. Kitaip sakant, tai kaip paprasta lemputė, tik „prišerta“ kultūristo steroidais. Nors tokios lempos tvirtesnėsir žymiai pigesnės nei HID, šviečia jos nepalyginamai silpniau. Kitaip sakant, prūžas šviečia patenkinamai, yra gerai padarytas, bet neturi galios reguliatoriaus – reiškia, negalima ir pailginti darbo laiko.

Komentaras: tvirtas, gerai pagamintas prožektorius.
Darbas: 8/10.
B5060.
Šviesos matuoklio parodymai: 2,2 EV.
Šviesos stiprumas: X2,5.
Darbo laikas prie max galios: 60 min.


B5060 naudoja tą ta pačią lenpa kaip ir Halley ( 50W), tik kompaktiškesniame korpuse. Malonu tai, kad šviesos kampą galima keisti nuo siauro iki plataus – tiesiog sukiojant žiedą ant prūžo galvos. Tai šviestuvas su atskirtu akumuliatoriumi. Kabelis pajungiamas greitai ir lengvai, galima pasijungti ir dar vieną akumą ilgesniam darbo laikui.

Komentaras: reguliuojamas šviesos srauto kanpas, ilgas darbo laikas.
Darbas: 7/10.
PRINCETON TEC SHOCKWAVE.
Šviesos matuoklio parodymai: 2 EV.
Šviesos stiprumas: X2.
Darbo laikas prie max galios: 60 min.


Shockwave turi gerą kainos/kokybės santykį ir su savo halogenu duoda normalų šviesos srautą. Veikia apie valandą, tačiau, jeigu neturite kur pasikrauti akumuliatoriaus, galite jį tiesiog išimti ir sudėti į vidurius šešias C tipo baterijas, kurios veiks net tris valandas.

Komentaras: gera kaina ir ilgas darbo laikas.
Darbas: 6/10.
PLATINUM.
Šviesos matuoklio parodymai: 1 EV.
Šviesos stiprumas: X1.
Darbo laikas prie max galios: 50 min.


Platinum yra biudžetinis šviestuvas – pagamintas iš aliuminio lydinio, su gera šviesa. Gali naudoti visur lengvai randamas 20, 35 arba 50 W halogenines lempas (visos trys yra komplekte) – priklausomai kokios šviesos ir kaip ilgai jums reikia. Vienintelis nemalonus dalykas yra tame, kad pakrovėjas dirba tik nuo 220V tinklo, ty kitose šalyse su 110 V tinklu jį nelabai panaudosi.

Komentaras: biudžetinis šviestuvas su gera šviesa.
Darbas: 5/10.
CDU15.
Šviesos matuoklio parodymai: 1 EV.
Šviesos stiprumas: X1.
Darbo laikas prie max galios: 90 min.


Puikus prožektorius, kurį galima naudoti kaip atsarginį, arba jeigu nenorite tampytis didelio. CDU15 pagamintas iš aliuminio lydinio ir atrodo ypač tvirtas, dėl ko jį galima naudoti ir sudėtingomis sąlygomis. Nepaisant savo nedidelių gabaritų, iš savo 4 LED‘ų duoda gan ryškią šviesą. Pakraunamas tiek iš tinklo, tiek iš 12-24 V šaltinio.

Komentaras: tvirtas ir kompaktiškas.
Darbas: 5/10.
OMS PHANTOM HID.
Šviesos matuoklio parodymai: 1 EV.
Šviesos stiprumas: X1.
Darbo laikas prie max galios: 4,5 val.


Nors ir nepapuolęs į pirmą lygą su kai kuriais HID šviestuvais, jis tiekia įtikinamą šviesos srautą. Lengvas ir kompaktiškas, ir turi didžiulį net 4,5 valandų darbo laiką. Kaip Kowalski Xenon, lenpa yra senesnio modelio HID, todėl įjung/išjungt reikia atsargiai. Bejo, OMS lempai apsaugoti sumontavo specialią amortizacinę sistemėlę. Laidas atsparus brūžinimams, yra papildomas adaptorius pakrovimui nuo 12 V.

Komentaras: lengvas ir su dideliu darbo laiku.
Darbas: 6/10.
COLTRI-LED 50.
Šviesos matuoklio parodymai: 1 EV.
Šviesos stiprumas: X1.
Darbo laikas prie max galios: 3 val.


Naudojantis tokį pat LED rinkinį, kaip ir CDU15, Coltri-Led50 parodė tokį pat rezultatą. Tai yra standartinės 50W halogeninės lemputės ekvivalentas, todėl ir rezultatas labai vangus. Jis dvigubai didesnis už CDU, bet užtat ir dega dvigubai ilgiau.
Tai vienintelis šviestuvas, naudojantis nepakraunamas standartines AA tipo baterijas. Galima naudotis ir pakraunamomis, bet tada veikimo laikas žymiai sumažės.

Komentaras: didelis su dideliu darbo laiku.
Darbas: 5/10.
Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D.Britanijos narų žurnalui.


 Parašė sagelo liepos 19 2007 08:07:28 · 6 Komentarai · 7455 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Trolis liepos 19 2007 17:51:29
Kokia nesamone , kad HID lemputes trapios , jei trapios kaip tiek valandu atitarnaja automobiliuose ? ir dar lietuvishkais keliais . Gal kas patarsit kur pirkti jungtis akumui sujungti su shviestuvo galvute ?
sagelo liepos 20 2007 05:29:33
tarnauja ilgai dėl to, kad viskas mašinoj ant amortizatorių, gumų ir tt. o tu pabandyk HID iš pusmetrio numesti ant kieto laivo denio. bet geriau nebandyk.

jungtys vilniuje: lemona, evita, spika
Trolis liepos 20 2007 06:57:26
Na bandzhiau savo hid nutrenkto ant asfalto ish kokio pusantro metro , viskas OK nenumiro
borus liepos 23 2007 18:06:46
troli daugiausiai sansu rasti ten kur pirkai prozika, o jei pasakytum proziko gamintoja ir modeli tai gal ir kiti padetu
Dalas liepos 29 2007 05:39:40
Troli, kelk kartele, daba reiktu pamegint ish 2.5 m
Svaigis liepos 29 2007 08:20:29
Siulau proza kartu su Troliu mesti is 2,5 aukscio. kazin kuris geriau atlaikytu?
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier