Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


NARDYK meetas 2007
Paskutiniai prisijungę
nierka10:20:58
Arunce11:07:09
Dlu21:00:21
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

10 naujų BC. (2007 rugpj.)
10 naujų BC.

Apžvalgoje pateikti modeliai:
Aeris: Caribe
Oceanic: Reef Pro
Sea Quest: Latitude XLT
Sea Quest: Pacifica
Sea Quest: Pro QD i3
Seasoft: Pro
DUI: Delta Wings
H2Odyssey: Venture
Tusa: BCJ-6900 X-Pert BB
Aeris: Atmos LX

Šis BC rinkinys iš tiesų yra kaip mišrainė – varijuoja kainos, savybės, stiliai (6 liemenės, 3 sparnai ir 1 hibridas), o jų dizainas – nuo klasikos iki avangardo.

Kad padėti nuspręsti, kuris modelis labiausiai jūsų vertas, mes kaip įprastai praleidome visas liemenes pro įprastą ScubaLabo testą. Nieko nelaukiant šokome į baseiną ir išmatavome visą eilę darbo rodiklių: tikrasis plūdrumas ir deklaruojamas gamintojo, savaiminis plūdrumas, oro išleidimo vožtuvų pajėgumai.
Antrajame etape šešių savanorių testuotojų komanda tris dienas nardė, keitė BC ir vertino kiekvieną jų atskirai ergonomikos kategorijose.

Toliau sekančioje apžvalgoje BC pateikiamos alfabetine tvarka pagal stilius.

Aeris: Caribe / Oceanic: Reef Pro
Privalumai: preciziška pakilimo kontrolė, lengvai surenkama, nedidelė kaina.
Trūkumai: vos keli naudingi dalykai (kitaip sakant jokių “navarotų”), galinis nuleidimo vožtuvas užsakomas atskirai kaip opcija.
Komentaras: jeigu jūsų biudžetas nedidelis, jums nereikia integruotos svorių sistemos ir jums patinka paprasti dalykai, jums patiks šios liemenės. Jeigu jums reikia daugiau funkcionalumo ir savybių, verčiau ieškokite kažko kito.

Praktiškai Aeris Caribe ir Oceanic Reef Pro liemenės yra dvyniai. Nors neturi nieko tokio ypatinga, tiems narams, kurių biudžetas apkarpytas – tai gera išeitis. Abi BC po vandeniu dirbo stabiliai, pakilimo kontrolė buvo lengva – infliatoriaus valdymas labai patogus, dideli nuleidimo vožtuvų brūzguliai. Abejų liemenių surinkimas yra paprastas ir greitas, mat jos turi integruotą rankeną nešiojimui ir pareguliuojamus baliono tvirtinimo diržus. Caribe ir Reef Pro turi žemiausią rekomenduojamą pardavimo kainą - 310 USD, todėl nesitikėkite daug privalumų – jos turi tik po dvi dideles kišenes, užklijuojamas velcro. Nors gale yra palikta vieta galiniam nuleidimo vožtuvui, norėdami jį įsistatyti teks pakloti dar apie 13 USD.Sea Quest: Latitude XLT
Privalumai: komfortiška, lengvi pasireguliavimai, puiki svorių sistema.
Trūkumai: beveik visiškai nenaudingos kišenės.
Komentaras: privalumai nusveria trūkumus, nebent jūs negalite apsieti be kišenių.

Kai Sea Quest nusprendė pagerinti savo Latitude liemenes, žodį tesėjo. Naujojoje Latitude XLT tiek daug visokių naujovių, kad praktiškai tai visiškai naujas modelis. Labiausiai pastebimas pagerinimas – SureLock svorių sistema. Kuri anot daiverių “pakraunama ir numetama neįtikėtinai lengvai”. Mažiau pastebimi yra plėtimosi įsiūvai, įtaisyti apatinėse oro pūslių dalyse – tai prideda papildomos keliamosios jėgos, bet jūsų rankos vis dar laisvos, jų neužspaudžia oriniai “kepalai” po pažastimis. Kitos naudingos savybės: Octo-pocket – kišenė oktopusui, reguliuojamas krūtinės diržas, patogi nešiojimo rankena. Visi test daiveriai sutiko, kad Latitude XLT yra komfortiška ir lengvai sureguliuojama. Tačiau, jie vienbalsiai sutiko, kad trūksta normalių kišenių. Esamos kišenės turi labai nedaug vietos (ypač kai pakrauti integruoti svoriai).Sea Quest: Pacifica
Privalumai: komfortiška, labai stabili, protinga kaina.
Trūkumai: labai mažai gerų savybių – nėra integruotos svorių sistemos, nėra galinio nuleidimo vožtuvo.
Komentaras: gera BC ieškantiems paprastumo, bet pernelyg paprasta visiems kitiems.

Minimaliai plūdrumo kontrolei už nedidelę kainą – Pacifica. BC turi mažiau nei puskilogramio savaiminį plūdrumą ir neblogą dizainą. Testuojant nuleidimo vožtuvus, šie laisvai susitvarkydavo su infliatorium. Testuotojai nurodė, kad ši paprasta liemenė neblogai pasirodė po vandeniu ir yra „geras bazinis modelis”. Yra daug visokių pasireguliavimų, todėl ji komfortiškai dėvisi, po vandeniu stabili, lengvai kontroliuojamas pakilimas. Reguliuojamas juostos diržas ir plati sagtis užtikrina patikimą susegimą. Paviršiuje liemenė laiko narą vertikaliai.

Paprastutis modelis, Pacifica turi didžiules kišenes, vietą peiliui arba retraktoriui, bet deja – nėra integruotos svorių sistemos. Beje, labai pasigedome ir galinio nuleidimo vožtuvo, kuris užsakomas atskirai.
Vienu žodžiu, tai nebloga išeitis, jeigu neturite daug pinigų, arba esate pradedantis daiveris.Sea Quest: Pro QD i3
Privalumai: intriguojanti infliatoriaus sistema, komfortiška, gera svorių sistema.
Trūkumai: brangi.
Komentaras: visais požiūriais puiki BC, ir jeigu susižavėsite naujuoju infliatorium, greičiausiai kaina bus ne taip jau svarbu.

„Beveik tobula“ – štai kaip atsiliepė apie šią liemenę vienas iš test daiverių. Bet ir kitų narų atsiliepimai buvo labai teigiami – ši BC surinko daugiausia taškų. Visame kame ji pagaminta labai kokybiškai: sustiprinti diržai, besisukiojančios sagtys, efektyvi svorių sistema, bet didžiausią įspūdį paliko naujoji i3 integruota infliatoriaus/defliatoriaus sistema. Ji pakeitė tradicinę gofruotą žarną su valdymo mygtukais – dabar valdymas yra kairėje BC šono pusėje. Valdymas igi labai patogus ir paprastas – pakeliate svirtelę ir kylat aukštyn, nuspaudžiat – leidžiatės. Išleidžiant orą, vidinės traukutės tuo pat metu atidaro abu priekinį ir galinį vožtuvus, todėl oras išeina labai greitai nepriklausomai nuo nėrimo padėties. Aišku, už visas naujoves reikia titinkamai mokėti – 655 USD. Tai brangiausia liemenė šioje apžvalgoje.Seasoft: Pro
Privalumai: galima susireguliuoti BC pagal savo kūną, gerai laiko poziciją plaukiant, integruoti retraktoriai.
Trūkumai: nėra kišenių, gan didelė kaina.
Komentaras: jeigu jums reikia specialaus dėvėjimo, ši universali BC gali būti pritaikyta bet kokiai figūrai.

Naujoji Pro BC suskurta kuo patogesniam dėvėjimui. Gaminama tik dviejų dydžių, kurie anot Seasoft gali būti pritaikyti parktiškai bet kuriam daiveriui – dėka daugybės visokiausių pasireguliavimo diržų ir dirželių. Kad viską prisitaikyti sau teks pasikrapštyti kelias minutes, bet kai viskas kartą jau sureguliuota, galėsite apie tai pamiršti. Visi test daiveriai be vargo sugebėjo prisitaikyti BC pagal save, ji patogiai jautėsi tiek paviršiuje, tiek po vandeniu. Integruota svorių sistama taip pat labai visiems patiko.
Svoriai lengvai pasikrauna į kišenes su užtrauktukais, o nusimeta timptelėjus žemyn už rankenų. Ši BC neturi kišenių. Tačiau, yra prožektoriaus kišenėlė su retraktoriumi, ir prožektoriukas įeina į komplektą! Dar vienas retraktorius su žalvarine sagtele skirtas konsolės prisegimui.DUI: Delta Wings
Privalumai: gruboka, bet komfortiška, daug pasireguliavimų, nulinis savaiminis plūdrumas.
Trūkumai: nedidelės kišenės.
Komentaras: kas pasakė, kad BC negali būti tvirta ir komfortiška tuo pat metu?

Atnaujinta Delta Wings laikosi principo “vienas dydis visiems”. Pakėlę mingkštą nugarėlę, po ja rasite pasireguliavimų šabloną, kuris leis jums modifikuoti dydį nuo S iki XL. Visi mūsų testuotojai nuo 54 kg moterėlės iki 110 kg vyro lengvai ir greitai susiderino liemenę pagal save. Gruboka liemenė, su plieniniais D-ringais ir baliono sagtimis. Tuo pat metu minkšta nugaros sienelė leidžia ją naudoti ir šiltuose vandenyse. Integruoti svoriai lengvai pasikrauna ir nusimeta. Liemenė turi 20 kg keliamąją jėgą, nedideles kišenes su užtrauktukais, patogią nešiojimo rankeną.

BC turi dar vieną diržą – jeigu nenorite nardyti su integruotais svoriais, arba esate linkęs naudotis DUI svorių sistema. Yra du integruoti retraktoriai.
Dar viena maloni smilkmena – tai buvo vienintelė BC su nuliniu savaiminiu plūdrumu.H2Odyssey: Venture
Privalumai: stabili padėtis po vandeniu, unikalus dizainas.
Trūkumai: didelis savaiminis plūdrumas.
Komentaras: prie naujos koncepcijos teks priprasti, bet po vandeniu ji puiki.

Venture yra tikrai unikalaus dizaino. Oro pūslė eina aplinkui balioną, o didesniam aptakumui aplinkui dar eina išorinis neopreninis apvalkalas su užtrauktuku. Šios konstrukcijos viduje yra įprastas baliono pritvirtinimo diržas, plius stabilizavimo dirželis, ant kurio tuo pat metu galima kabinti kompensuojamuosius (trim weights) svarelius.

Bandydami šią BC, testuotojai kabino prie jos įvairių dydžių balionus, bet Venture išliko vienodai stabili su visais jais. Vienintelis šio dizaino trūkumas – gana didelis savaiminis plūdrumas (matyt, dėl neopreninio apvalkalo) – beveik 1,5 kg, kuris yra didžiausias tarp visų testuotų BC.Tusa: BCJ-6900 X-Pert BB
Privalumai: kompaktiška, aptaki ir patogi.
Trūkumai: mažos kišenės, šiek tiek didokas savaiminis plūdrumas.
Komentaras: visos savybės ir funkcijos, plius nedidelis gabaritas.

Naujoji Tusa X-Pert BB sparno tipo BC buvo aptakiausia ir komfortiškiausia iš visų testuotųjų. Test daiveriams ji labai patiko. Pirmiausia, baliono diržo sagtis turi „pusiau užrakinta“ poziciją, kas labai palengvina patį užsegimą. Turi dar ir papildomą stabilizvimo dirželį – kad išvengti baliono klibėjimo. Integruoti svoriai lengvai pakraunami ir labai patikimi. Bet labiausiai visus nustebino tai, kaip BC dėvisi ant kūno: „kaip pirštinė“, „nėra suspaudimo krūtinės srityje“. Pakilimo kontrolė labai gera – dėka patogaus infliatoriaus ir net trijų alternatyvinių oro nuleidimo vožtuvų.

Testas atskleidė tik du nežymius trūkumus: kišenės kiek mažokos, o savaiminis plūdrumas – beveik 1 kg. Tai dar priimtina plūdrumo riba, bet tokiai aptakiai liemenei – stebėtina.Aeris: Atmos LX
Privalumai: komfortiška, geri pasireguliavimai, svorių sistema su papildomom saugumo funkcijom.
Trūkumai: mažos kišenės.
Komentaras: visame kame gera BC, kurios darbas ir savybės patenkins daugelį narų.

Atmos LX buvo vienintelė hibridinė BC šioje apžvalgoje. Tokiu dizainu siekta apjungti geriausias tradicinio ir sparno tipo BC savybes – laikyti kuo daugiau gremėzdiško oro jums už nugaros, bet tuo pat metu palikti pakankamą jo kiekį ties juosmeniu – kad užtikrinti patogią poziciją paviršiuje. Misija įvykdyta – BC stabili tiek plaukiant, tiek plūduriuojant. Beto, test daiveriams patiko QLR svorių sistema – svorių maišeliai viduje turi įdėklus ir laiko savo formą, dėl ko juos yra lengviau pakrauti.
Labai komfortiška BC. Kompensuojamas nuo gylio juosmens diržas, sustiprinti pečiai, greito atpalaidavimo sagtys, stora nugaros sienelė, krūtinės diržas su skirtingais tvirtinimo taškais – kartu viskas veikia puikiai ir užtikrina komfortišką devėjimą. Kišenės turi puikius užtrauktukus su pailgintais liežuvėliais, tik gaila vidinė ertmė po svorių užkrovimo kiek sumažėja.


Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo rugpjūčio 20 2007 13:36:35 · 1 Komentarai · 3665 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Trolis rugpjūčio 20 2007 19:08:53
Aeris atmos lx - tas pats kas Oceanic Outrigger , o tusa tai tikrai buchiau susigundes , tik keliamoji galia nera labai didele .
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier