Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Rifas Erog el Gifton  naktÄÆ Rd.j.
Rifas Erog el Gifton naktÄÆ Rd.j.
Jūsų darytos nuotraukos po vandeniu
Paskutiniai prisijungę
nierka10:47:09
Arunce11:33:20
Dlu21:26:32
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Kita DIR medalio pusė, arba pasaulis nardo DIW.
Kita DIR medalio pusė, arba pasaulis nardo DIW.

Daug daug metų atgal, ankstyvaisiais 90-siais grupė narų, vedama kilniausių tikslų, sukūrė filosofiją, pavadinę ją DIR - Doing It Right.

DIR buvo skirtas pagerinti nardymo techniką – saugesniam Floridos olų tyrinėjimui. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas įrangos konfigūracijai ir tipui, taip pat narų komandos procedūroms.

DIR koncepsija buvo naudinga, ir tiek anksčiau, tiek dabar turi naudingų idėjų. Tačiau viskas pasikeitė, kai keli aršiausi jos gynėjai ėmė begėdiškai naudoti DIR kaip rinkodaros įrankį. Šiais laikais DIR yra grynai prekinis ženklas, tiesiogiai susijęs su liūdnai pagarsėjusiu Džordžu Irvinu, kuris kelis metus kėlė triukšmą dėl DIR pranašumų, kol kiti akcijų turėtojai nesuvokė, kad šios nesąmonės tik daro žalą už to stovinčioms kompanijoms. Toliau pateikiama trumpa istorija apie kelis žmones, kurių geri ketinimai keistis informacija apie gerą ir blogą įrangą ir procedūras, galiausiai virto kažkokia gestapine organizacija, šluojančia nuo savo kelio viską ir visus – kas tik nepriklauso jiems.

Apie 1995 metus Tech-daiverių internetinėje skelbimų lentoje kilo triukšmas, kai tam tikri pseudo ekspertai ėmė įrodinėti savo tiesas, tiesa anonimiškai ir iš netikro pašto. Visiško mėšlo prekiautojai buvo WKPP, su jų mažybiniu fašistiniu lyderiu Džoržu (GIT). Visa jo bravada paprastai privesdavo, kad „mes geresni negu jūs, mes protingesi, mūsų ola geresnė“ ir pan., tačiau kalbos apie įrangą būdavo žymiai agresyvesnės, su aiškiai juntama sponsorių įtaka.

Po tariamai atliktų ilgų nėrimų olose ir dar sunkesnių deko stopų virtualus mula GIT vos neišprotėjo nuo savo paties triumfo ir buvo pasiryžęs papasakoti apie savo žygdarbius kiekvienam, kas tik sutiktų jo išklausyti. Silpnesni ir norintys pasipuikuoti atrado savo lyderį. O GIT, rodės, atrado dievą - internetas tiesiog užtvinko nuo kasdieninių jo tiradų apie jo reikšmę, jo pasiekimus ir tt. GIT buvo netgi toks bukaprotis, kad leido suprasti, jog neva kažkas „nulaužė“ jo paštą ir iš jo pašto jam nežinant siuntinėjo visokias nesąmones kitiems.

GIT dažniausiai (bet ko gero, teisėtai) užsipuldavo mokymo agentūras, nors pats iš esmes buvo žemiausio lygio TDI instruktorius, kol jo viešai galiausiai neišmetė iš šio darbo dabar jau velionis ir genialus cave daivingo legenda Robas Palmeris. Tuo pat metu forume pasirodęs veikėjas komikas Aquacorp‘as gyvai padėdavo GIT‘ui, ypač juokingi buvo jo nepagarbūs ir menkinantys komentarai sausų kostiumų gamintojo DUI adresu. Ar galėtų dabar šiuolaikinis daiveris netgi įsivaizduoti, kad vos kelis metus atgal DUI kostiumai buvo ne DIR? Kaip greitai keičiasi laikas...

Karščiausi DIR fanai galėtų pasirausti archyvuose ir paskaityti (kas tikriausiai nelabai jiems patiks), kaip GIT rekomenduoja žmonėms nusišauti, arba kaip šis biržos brokeris aprašo savo 90 m nėrimą ant nitrokso. Arba, tvirtina atlikęs 65 000 logintų nėrimų.

Tiek to, GIT dingo, ir staiga kaip feniksas iš pelenų išnyra DIR – su visa savo įranga, agentūra, rebrizeriu ir visa krūva taisyklių ir reguliavimų, skirtų užimti neturinčias ką veikti minias.

Pradėkime nuo įrangos ir pažiūrėkime, kas yra DIR, o kas ne.
(Debatuose apie DIR dažnai figūruoja terminas „bungeed“ wingas – sparnas su didele oro pūsle, suvarstyta guminėmis virvutėmis, pripučiant pūslė plečiasi, o nuleidžiant orą dėl šių gumyčių susitraukia. Kadangi tikslaus lietuviško termino kaip ir nėra, paliksime anglišką pavadinimą „bungeed“).

Bungeed sparnas aiškiai prideda stabilumo narui su suporintais balionais. DIR propaguotojai paprastai aiškina, kad bungeed sparnas sukuria nepriimtiną pasipriešinimą ir neturi būti naudojamas. Tai yra visiška nesamonė. Daugelis narų nardo jūrose, ir kaip taisyklė plaukia pagal vyraujančią srovę. Kitas DIR argumentas – kad bungeed sparnas greičiau išleis orą, jeigu staiga būtų pradurtas ppo vandeniu. Iš savo patirties pasakysiu, kad bet kokiai pradurtai BCD ar sparnui bus sunku ilgiau išlaikyti orą.

Bungeed sparno „netinkamumas“ DIRui yra daugiau autorinių teisių dalykas ir GIT prastos reputacijos reikalas – dėl ko jis negalėjo užsitikrinti Bungeed sparnų gamintojo paramos visam šitam cirkui. Argumentai dėl aptakumo ramiuose olų vandenyse turi kažkiek prasmės, tačiau tada kodėl jie dėvi membraninius sausus kostiumus, kurie turi milijonus raukšlių ir taip blogina daiverio tolygų aptakumą?

Dvigubi sparnai (pastaba – tokius naudoja technonarai - su dviem atskirom oro pūslėm ir dviem infliatoriais) atrodo yra žymiai geresnė alternatyva jeigu reikia atsarginio plūdrumo. DIR nuostata naudoti viengubą sparną, o atsarginiam plūdrumui naudoti sauso kostiumo plūdrumą, galioja tik nardant su aliumininiais balionais, ir praktiškai yra savižudiška nardant su plieniniais balionais.

Taisyklė visada nardyti su aliumininiais balionais tinka tik nardant šiltuose Floridos vandenyse. Tačiau jei ruošiatės nerti normalioje (šaltoje) jūroje su plieniniais balionais, padarykite sau malonę ir gaukite dvigubą sparną. Norėčiau pamatyti, kaip DIR guru stato pavojun savo paties saugumą ir kyla iš gelmės su virš/pripūstu sausu kostiumu, leidžiančiu šaltą vandenį vidun per plėvesuojančią apykaklę.

Kodėl DIR‘e visi sausi kostiumai yra juodi? Tas pats liečia ir plaukmenis ir sparnus. Juk jeigu išties nori kažką daryti teisingai, reikėtų dėvėti ryškesnę įrangą, kad būtum lengviau matomas.

DIR cave daiveriai tikrai blogai planuoja nėrimus vandenyno potvynių/atoslūgių salygomis – jiems reikėtų dėvėti rožinius kostiumus, kad padėti gelbėjimo tarnyboms...

Kai prieš porą metų nusipirkau Halcyon sparną, padariau klaidą. GIT tikriausiai šiuo klausimu greitai rastų nerišlių pasiteisinimų apie ankstesnę kokybę ir tt. Vidinė pūslė buvo apsaugota aiškiai ne pirmos jaunystės mašinos rato „kamera“, o infliatoriai buvo baisūs. Jie arba nuolat ir labai pavojingai pripūsdavo sparną, arba sparno nebūdavo galima išleisti, kadangi defliatoriaus spyruoklė buvo pernelyg stipri – jo mygtuko negalima buvo nuspausti vienu pirštu. Infliatoriaus mazgas buvo (ir yra) pagamintas iš plastmasės, su metaliniais komponentais. Jeigu tik metalas būdavo kiek perveržiamas, plastikinis sriegis iškart tapdavo pažeistas – genialu! Jeigu kas nors sumanys pirkti naudotą Halcyon sparną (nebent naujo dizaino), jis tikrai drąsus žmogus.

Dar galima pakalbėti apie garsiąją DIR „pakinktų“ sistemą su vienu visur einančiu diržu. Kai praeidinėjau cave kursus Floridoje, instruktorius vis neryžtingai aiškino, kad negalima turėti jokių greito atsegimo sagčių. Neva jis girdėjo, kaip kažkam sulūžo sagtys, balionas nukrito narui nuo nugaros ir šis mirė paslaptinga ir baisia mirtimi... Visiški kliedesiai. Netgi jeigu sagtis sulūš – nieko neatsitiks. Visiškai nieko – balionas niekur nedings, nes jį laikys juostos diržas. Per savo 12 metų nardymo nei karto nemačiau po vandeniu lūžusios sagties, ir tik du kartus – krante, abu kartus ant žemiausios kokybės rekreacinių BCD. Vieno diržo sistemą sunku nusiimti netgi sausumoje. O jeigu daiveris pats negali nusiimti įrangos, vienintelė alternatyva jo budžiui – peilis arba žirklės. Taigi, manau kad vieno diržo konsepcija yra tik dar viena nesąmonė iš DIR stovyklos. Padarykite gyvenimą lengvesniu ir įsitaisykite papildomą sagtį (tik vienos tereikia).

Reguliatoriai, kuriuos „stumia“ DIR yra aiškiai parinkti, kad patenkinti JAV gamintojus (pastaba – JJ savo knygoje nurodo tinkamus DIR reguliatorius nuo Scubapro, Beuchat ir Sherwood). O ilgos žarnos argumentai tėra paprasčiausias būdas padidinti dive centrų pelnus, kadangi užsakomos ilgos žarnos yra žymiai brangesnės, nei standartinės. Nesenai nusipirkau DIR ilgas žarnas – tai tebuvo aiškiai prastos kokybės lengvos žarnos, kurios pratarnavo man tik 4 mėnesius. Jeigu jau išties norite daryti ką nors teisingai – naudokite ryškiai nuspalvintas ilgas žarnas – tokias yra žymiai lengviau pamatyti prietemoje ar esant blogam matomumui.

Nardymas su palaidom antrom pakopom yra labiau maivymasis, nei naudingas dalykas. Teko matyti idiotus, bandančius pamėgdžioti savo didvyrius ir nardančius su palaidomis ilgomis žarnomis, ir jie atrodė visiškai nešauniai, kai antra pakopa visiškai išsisuko (pastaba – pagal DIR antros pakopos negali būti tvirtai užveržiamos – kad jas būtų galima atsukti rankomis ir pakeisti po vandeniu), ir iš ilgos besivelkančios žarnos oras laisvai ėjo lauk.

DIR daiveriai visada atrodo keistai, kai ant deko balionų naudoja didelio našumo reguliatorius – vėl gi, tai daugiau skirta padidinti pardavimų pelnus, nei saugumo priemonė. Kai didelio našumo reguliatorius ima free-flovinti, jūs prarandate daugiau oro. Beto, daugiau šansų kad jie suges, kadangi jie yra sudėtingesni ir turi daugiau mazgų abejose pakopose. Praktiški daiveriai ant deko balionų turėtų naudoti žemo našumo stūmoklinius reguliatorius – juos pigiau tiek pirkti, tiek prižiūrėti, be to, jie neabejotinai saugesni naudojant su deguonimi.

Kai matau DIR ™ diverį su didelio našumo reguliatoriumi ant baliono su argonu – ima juokas. Apart didesnės gedimo tikimybės, dujos išeina greičiau ir dėl to yra šaltesnės, nei naudojant žemo našumo reguliatorių. Ir dar – pamirškite argoną, tai tik rodo, koks nepatyręs esate. Pripūskite sausą kostiumą su silpniausiu deko miksu. Manyčiau, kad 99% DIR diverių nardo ramiuose ir šiltuose vandenyse, tad kodėl, kodėl jie pučia sausus kostiumus argonu?

Man tikrai labai patinka SMB plūduro dizainas, stumiamas DIR ™ instruktorių. Tai įprastas SMB, bet su prijungtu BCD infliatoriumi „lengvesniam pripūtimui“. GIT savo laiku labai mėgo terminą „totali nesąmonė“. Jeigu SMB pripūtimui reikia atjungti sauso kostiumo žarną, prijungti ją prie SMB ir pripūsti ir tai netinka „totalios nesąmonės“ terminui aprašyti, neaišku kas tada išvis yra nesąmonė. Įsivaizduokite, kaip SMB nutempia jus berėkiantį paviršiun užsikirtus kostiumo žarnai (kas dažnai pasitaikydavo ankstyvuose modeliuose, ar netgi paskutinėse versijose, kur tik atsirasdavo vario oksidacijos požymių). Kam iš paprasto dalyko sudaryti tokias komplikacijas?

Negaliu sulaukti pasirodant naujųjų DIR permatomų SMB. Specialiai sukurtos įžvalgiems DIR daiveriams, kurie nenori „paišytis“ minioje ir galės vėl ir vėl visiškai anonimiškai ir slapta išskleisti savo plūdurą – skirtas specialiai neišmanėliams ir žemos savigarbos tipams.

O kur čia DIR kalbant apie imperinę matų sistemą? Metrinė sistema yra aiškiai puiki tiek matuojant gylį, tiek visiems planavimams ir skaičiavimams. Tikriausiai netrukus DIR guru paskelbs, kad visi tikri DIR daiveriai turi rašyti savo planus aramėjų kalba ar dar kuo nors, tokiu pat beviltišku kaip ir pėdos/coliai.

... (Toliau eina dalykai, liečiantys dekompresiją, RGBM algoritmus ir standartinius DIR deko mišinius. Tiesiog nesiėmiau versti to, ko pats dorai nesuprantu)...

Bet kokia institucija – ar tai būtų dive agentūra, kunigų seminarija ar vyriausybė, turi būti atsakinga už savo veiksmus. O tie, kurie šaukia esantys „šventesni negu jūs“ nusipelno įpatingo dėmesio – tiesiog todėl, kad jie šaukia garsiau ir labiau įtikinamiau, nei kiti. Doing IT Right koncepsija būtų gera, jei būtų iš tikro gera. Tuo tarpu dabartinėje DIR sistemoje pilna kartais labai pavojingų dalykų...


Originalus straipsnis anglų kalba yra čia. (ačiū už nuorodą Akelai).
----------------------------------------------

Kaip bebūtų keista, nepaisant visų peršamų DIR privalumų, daugelis narų tiesiog priešinasi naujai sistemai, ir ne tik dėl įrangos. DIR garsėja ir savo nepakantumu kitoms agentūroms ir kitaip mąstantiems – viskas, kas yra ne DIR dažnai yra atvirai ir aršiai puolama.

Pasirausus dive forumuose galima rasti tokius pasisakymus:

„ ... Netgi ir mažiausi nukrypimai nuo DIR dogmų nėra toleruojami. Pyktis ir tulžis forume iš DIR pusės yra tiesiog stulbinantis. Aš bandžiau būti kaip įmanoma taktišku, tačiau niekas negalėjo nuraminti DIR fanatų. Bet koks pasisakymas, kuris tik kertasi su DIR nuostatomis, tuoj pat užsipuolamas... „

„ ... Jūs negalite „sutikti nesutikti“ su DIR keistuoliais. Jie yra teisūs, o jūs neteisus. Tai vienintelė jų pasaulėžiūra. Faktiškai, esate ne tik kad neteisus, esate tiesiog idiotas – stroke, ir tikrai esate pasmerktas mirti artimiausio nėrimo metu, jeigu tik nesilaikysite kiekvieno DIR Dieviškojo Žodžio punkto... „

„ ... Tai nėra protinga diskusija tarp protingų suaugusių žmonių – tai labiau panašu į linčo teismo minią, ir deja, tai yra tipiškas DIR daiverių elgesys. Neabejotinai, DIR visuomenėje yra žmonių, kurie nepritaria tokiam elgesiui, deja jie yra visiškoje mažumoje... „

„ ... Mano asmenine nuomone, ieškojimas kur gi baigiasi povandeninė ola yra tiesiog kvaila. Nesuprantu, kaip kažkam gali taip rūpėti kokiu būdu kiti žmonės naudoja įrangą, kaip iriasi ir pan. DIR technika turi savo privalumų, tačiau didžiausia problema, su kuria susidūriau – pats pavadinimas. Jeigu jūs darote tai teisingai (Doing It Right), ar tai reiškia, kad aš viską darau neteisingai (Doing It Wrong) ??? Na, ir atsižvelgus į viską darosi aišku, kad tik DIR sistema yra vienintelė teisinga...
Bet iki šiol nardau DIW, kadangi nenoriu turėti nieko bendro su tokiais egoistiškais ir pasipūtusiais daiveriais... „

„ ... DIR patys kalti. Jau pats jos vardas nepalieka jokių alternatyvų. Tai yra kvaila, kadangi kaip žmogus gali priimti DIR logiką (nors jie turi daug logikos), jeigu pirmas dalykas vos susidūrus – pats pavadinimas – kuris iškart sugadina jiems nuotaiką.
Kažkas iškarto tampa DIR, kai tik G. Irvinas tai pasako. Tačiau labai ironiška, kai GUE ima mokyti kažko, su kuo Irvinas nesutinka, arba Halcyon ima gaminti kažką, su kuo Irvinas nesutinka. Tai nutinka nuolat, ir tą galima nesunkiai pastebėti...
DIR buvo sukurta olose, ir netinka ten, kur reikia temptis daug įrangos giliems wrek nėrimams. Tam yra žymiai efektingesnių konfigūravimo būdų. Tačiau problema tame, kad tai kertasi su Irvino interesais ir viskas tampa draudžiama, nes jis nedavė tam leidimo... „

„ ... Kad paskleisti savo mokymą, DIR pasekėjai išvystė DIR-F kursą (DIR-Fundamentals). Tai DIR open-water daiveriams, tačiau agresyviai brukamas kaip advanced treningas. Nors daugelis DIR aspektų turi prasmės nardant olose, ir bent jau dar veikia atvirame vandenyje, jie yra toli nuo realybės nardant vandenyne. Tas ypač taikytina wreck nardymui Šiaurės Atlante, kur daugelis DIR koncepsijų pasirodo esą su trūkumais, arba net tiesiog pavojingos... „

„ ... Nesenai supratau, ko taip trūksta DIR‘e – smaguuuuumoo! Jie tokie visi velniškai rimti ir paniurę, visiškai susikoncentravę ant įrangos, dujų ir pakvaišę dėl savo „viskas arba nieko“ holistinių principų. O kur gi nardymo džiaugsmas, kur gyvūnai, fotografija, įdomūs radiniai? Atsipeikėkit jūs DIR fanatai ir pridėkit kiek džiaugsmo į savo Fundamentals‘us... „

„ ... DIR dažnai yra karštų diskusijų objektas. Daugeliui kyla jausmas, kad jeigu jie nenaudoja DIR, tai tartum ir daro viską neteisingai. Ir nors daugelis žmonių mato DIR konfigūracijoj, technikoj ir principuose naudingų dalykų, kitiems tie dalykai nepatinka (pvz reikalavimas viską daryti tik DIR). Matyt todėl atsirado tiek daug įvairiausių pro-DIR, anti-DIR arba semi-DIR bendruomenių.
Be to, DIR šalininkai kažkodėl yra labai linkę pernelyg karštai skleisti savo tiesas ir dažnai su didžiausiu entuziazmu ima kritikuoti kitus daiverius. Tai savo ruožtu iššaukia anti-DIR reakciją. Kitas debatų šaltinis – dėl taisyklės Nr. 1 – nenerti su “stroke”. Daugelį žmonių įžeidžia pats faktas, kad jeigu jie ne DIR – tai automatiškai tampa “goželiais” ir nepaisant jų patirties, netgi žaliausias DIR daiveris tampa lyg ir pranašesnis…”

“ … DIR’ui įtinkanti įranga pagrinde yra gaminama vos kelių kompanijų, kurios turi finansinius ryšius su DIR propaguotojais. Tokiu būdu DIR daiveriai dėvi beveik identišką (visą juodos spalvos) įrangą, nupirktą iš DIR propaguotojų, o patys DIR daiveriai dažnai atsisako būti priskirti paprastai narų visuomenei. Gal būt dėl to DIR kai kuriems narams sudaro tam tikro kulto, ar netgi kažkokios militaristinės organizacijos įspūdį. Tai savo ruožtu atstumia tuos narus, kurie nardo tam, kad tiesiog atsipalaiduoti, šauniai praleisti laiką, pasigrožėti žuvimis, susirasti draugų ir nori pirkti tokią įrangą, kokia tik jiems patinka ir su kuria jie komfortiškai jaučiasi, nepriklausomai nuo gamintojo… “

“ … Kalbant apie įrangą, DIR šalininkai teigia, kad DIR buvo sukurta 90 pradžioje, kai nebuvo jokios specialiai DIR sukurtos įrangos. Tai tiesa, tačiau „DIR standartai“ yra taip kruopščiai aprašyti, kad praktiškai yra neįmanoma nardyti DIR su kitų gamintojų įranga. O standartai atitinka tik tą įrangą, kuri jau yra parduota tik DIR propaguotojams. Na, ir tikriausia niekam ne paslaptis, kad GUE palaiko glaudžius santykius su Halcyon. (tikriausiai tai tik atsitiktinis sutapimas, tačiau JJ yra ... vienas iš Halcyon šefų) ... „ Galite patys įsitikinti čia.

„ ... Top 10 priežasčių būti stroke:
1. Galite naudotis kompiuteriu ir nesukti sau galvos.
2. Jums tereikia turėti vieną BCD, o ne aliumininę nugarėlę šlapiam kostiumui, ir plieninę – sausam. Ir dar – jums nereikia pirkti visos kolekcijos wingų.
3. Jūsų atsarginis prožektorius gali kainuoti mažiau negu 100USD.
4. Galite daryti savo treniruotes su knyga rankoje.
5. Galite naudotis plieniniais balionais.
6. Po kursų galite linksmai leisti laiką su budžiais, o ne dvėsti iš nuovargio.
7. Galite naudotis visais įmanomais žaislais ir jungti prie infliatoriaus viską kas tik jums patinka – pvz sirenas arba alternatyvius okto.
8. Galite dėvėti rožinius plaukmenis.
9. Galite laikyti savo konsoles kur tik jums patinka.
10. Jums pakanka mokėti plaukti vos vienu būdu. ... „

„ ... Manau, kad 90% narų yra nusispjaut į DIR konfigūraciją, kadangi:
- Mes esame rekreaciniai narai, kurie mėgsta paplepėti apie nardymą, tačiau mes neesame tokie fanatiški dėl to, kaip tai reikia („teisingai“) daryti.
- Mes neesame instruktoriai, ir nemokome kitų nardyti.
- DIR tautiečiai gali išvesti iš proto kiekvieną, paklaususį apie jų hobį.
- Mes visi turime įprastą įrangą. Kompiuteriai, tradicinės BCD ir daugybė kitų žaislų. Mes neneriame į olas ir nesiruošiame to daryti. Mes nardome savo malonumui, o ne todėl, kad tai mūsų gyvenimo tikslas. Mūsų plūdrumas nėra idealus, kaip beje, ir mūsų pasiekimai teniso ar golfo aikštelėje. Na ir kas?
- Mes manome, kad ilga žarna ne tik atrodo kvailai, bet ir yra pavojingai ir gremėzdiškai apsisukusi apie kažkieno kaklą. Mes nenorime naudotis „plika“ cave ir tech įranga. Mums patinka tai, ką mes turime.
- Ne visi iš mūsų yra 20-čiai atletai. Ne visi iš mūsų gyvena prie vandenyno. Kai kurie iš mūsų turi atsakingus darbus. Bet mus vienija tai, kad mes mėgstame nardyti. Dėl amžiaus, fizinės formos ir laiko trūkumų mūsų nežavi DIR/GUE/TEC. Kai kurie mūsų mėgsta nardyti vidutiniuose gyliuose (taip kaip kai kurie slidininkai labiau mėgsta vidutinius kalnus). Nardymas yra hobis, kuris mums patinka. Mes užsiimam juo, kai tik galime. Kartais mes pakeliame dumblą, kartais atsitrenkiame į koralą, kartais mūsų plūdrumas nėra idealus. Mes esame rekreaciniai narai, ir bandome pagerinti savo įgūdžius... „

Pabaigai.
Užbėgant už akių nereikalingiems debatams, dar galima pasakyti – TAIP, mes visi nardome taip, kaip mums patinka. Visi esame laisvi pasirinkti tiek DIR, tiek DIW. Visi gali rinktis sau patinkantį budį, visi galime reikšti savo nuomonę.
Tačiau DIW daiveris turi vieną nenuginčijamą privalumą – jis laisvesnis, nes turi daugiau galimybių rinktis iš: daugiau agentūrų, daugiau įrangos, daugiau budžių. Galų gale, bent jau niekas jam neaiškina, kur laikyti jo paties konsolę.

Vėl gi - kiekvienam savo. :)

 Parašė sagelo vasario 12 2008 17:03:11 · 16 Komentarai · 3472 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Ernestas vasario 12 2008 18:28:06
Geras straipsnis, tegyvuoja minties laisvė, o mes pabandysim "nesusivelti" tarp visų +/- . Tik vat man atrodo, kad straipsnis galėjo baigtis be paskutinės pastraipos. Darykit ka norit, netikiu ir netikėsiu, kad gerą žmogų, narą ir tiesiog bičiulį DIR pavers bepročiu sektantu, nejaučiančiu nardymo laisvės ir malonumo bei matančiu aplink vien "goželius" Tegyvuoja laisvė ir nepradėkim >
Trolis vasario 12 2008 19:26:11
Tai kas su tais "goželiais" plaukios jei ne mes ????? Kazhkas taigi turi su jais plaukioti , kartas nuo karto pamokyti , drausmes nuduoti
Masonu lozhe tik po vandeniu
Taigi kiekvienam - savo
Andrius vasario 12 2008 19:59:48
cia kazhkaip benarshydamas interneta aptikau Andrejaus Chistiakovo puslapyje (turbut daugelis apie ji girdejo kaip apie puiku technini nara ir instruktoriu) O va cia jo irangos nuotrauka, kazhin ka primena ?
Akela vasario 12 2008 20:28:54
Labai geras straipsnis Sagelo,o man labai patinka DIW.(rock)
Tik kartais man kyla klausimas,kuris cia tas DIW o, kur cia DIR ar tik ca nebus kazkas per klaida neteisingai pasivadines..
sagelo vasario 13 2008 06:53:05
nesupratau komentaro. diras ir pradėjo savo kelią besiginčydamas su tec dėl konfigūracijos. dalis technikų pasirinko dir, likę liko diw.
kiek vėliau gue paskelbė, kad dir yra universalus ir tinka bet kokiam nardymui (matyt, kai nuo 2000 jj ėmė dirbti Halcyone ir suprato kad vien technikams daug sparnų neprakalsi).

reiškia, puikusis techninis naras Chistiakovas yra dir su tec atspalviu.
priešingu atveju jis nebūtų nei puikus (nes dir ir taip viskas puiku - gue tvirtina kad jie elitas), nei techninis (nes dir yra universali filosofija).
---------
ps. gal biski ne į temą, bet kai išgirstu apie kokį nors labai patyrusį ir gerą rusų narą, iškart kažkoks nesmagus jausmas apima - matyt dėl to, kad vien 2007 egipte bemaž tuzinas jų paskendo visi buvo labai garsūs ir patyrę.

bet jokiu būdu nepagalvokit, kad esu nusistatęs prieš dir. ne, iš tikro mes VISI (nepriklausomai nuo šlangos ilgio) priklausom vienintelei pasaulyje GSG sistemai. o kas kur toliau pasuka - kiekvienas pagal savo suvokimą ir pagal tai, kam ko reikia.
Rytis_A vasario 13 2008 06:53:10
Andriau, neatitiks Čistiakovas DIR normų- sparnas tai OMS , ant avarinio vožtuvo plastmasinis bumbuliukas kabo, o tai irgi pažeidimas
Rytis_A vasario 13 2008 06:57:47
Sagelo, su tais rusų skenduoliais Egipte viskas tvarkoje- iš nardančių Egipte, beveik 75% sudaro rusai, taigi pagal tokį kiekį tai visai normalu. O dar jei įvesti tą korekciją, kad nemaža jų dalis "naujieji".....
O Čistiakovas tikrai rimtas ir patyręs naras. Tuo galima neabejoti.
sagelo vasario 13 2008 07:05:29
oki doki, einu dirbti.
Dalas vasario 13 2008 08:33:45
Apie mirusius gerai arba nieko
Abu straipsniai puikus aciu Sagelo ir Akela.Labai tikiuosi ir viliuosi ,kad bent jau pas mumi neatsiras nei vienos nei kitos ish minetu sistemu fanatiku ir ïnkvizitoriu.Imsim ish nardymo praktiku tik tai kas mums priimtiniausia saugiausia.Tam ir renkames Nardyko meetuose ir musu puslapelyje,dalinames patirtim ir ziniom,nebrokijam jokiu yrangu juo labiau savo kolegu kad ir esanciu su vienokia ar kitokia negalia ,bet labai norinciu nardyt.JIEMS YPATINGAS RESPECKT !!!. Jieshkosim auksinio viduriuko,stenksimes tobulet
decostop vasario 13 2008 08:53:34
Tai Chistiakovas ir daro iskilima (recover) kunu Dahabe (Egipte) tu naru, kurie paniere vienu kartu daugiau, negu isnere. Sparnas Larry Green (Zinomo Cave diverio) gal dar ir del to kad jis neperseniausiai jis buvo Floridoj Urvose (caves) kur viko kursai... O konfiguracija kaip Techno, taip ir DIR panasios. Tai kad nerasikit tek`u i dir`us, Andriau )
Trolis vasario 13 2008 12:27:49
Konfiguracija kaip konfiguracija , tik kur jo sauso kostiumo zharna prisobachinta ??? Gal tik ne visi akli mato
Svaigis vasario 13 2008 15:17:06
Troli na kiek i matau ten desines puses reguliatorius su trimis slangomis, viena kazkur uzlindus, uz uztrauktuko gal.
o koks santykis tarp DIR ir GUE ? nelabai isikirtau as...
aciu uz puiku straipsi, o del tu visu skirtingu sistemu, tai mano nuomone- neismanymas nardyme yra daug mazesne blogybe nei blogas ismanymas .
Trolis vasario 13 2008 15:25:13
Sveigi atsimerk ir padidink nuotrauka @ kairys regiliatorius 1 Infliatorius , 2.Manometras , 3. antra antra pakopa ........
Svaigis vasario 13 2008 16:05:19
joa tu teisus Troli, nedaziurejau.
Trolis vasario 13 2008 18:19:14
Vot te i techno
Trolis vasario 13 2008 18:20:06
Aha sugalvojau Taigi argona atskirai sausiakui kabina ..... Oi loxi
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier