Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


07.06.19 Lėktuvo radybos Alauše
Paskutiniai prisijungę
nierka11:59:26
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 4
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Su dviem balionais, bet be oro.
Su dviem balionais, bet be oro.

Sunkiai suvokama nėrimo schema paliko daiverį gilumoje su dviem balionais, bet be oro.

Džonas manė, kad jau viską matė po vandeniu, kol kartą nesutiko Rono. Ronas leidosi palei inkaro lyną žemyn, laikydamas rankoje po pažastim atsarginį balioną. Prie baliono nebuvo prijungto jokio reguliatoriaus, ir pats balionas netgi nebuvo niekaip prisegtas prie Rono įrangos, todėl Džonas pamanė, kad čia matyt kažkaip iškritęs iš laivo balionas. Džonas ženklais parodė duoti jam balioną, kad jis grąžintų jį paviršiun, tačiau Ronas tik draugiškai jam pamojavo ir nuplaukė link rifo. Nusprendęs, kad šiam įvykiui turi būti kažkoks logiškas paaiškinimas, Džonas gūžtelėjo pečiais ir toliau tęsė savo nėrimą. Kai po 15 minučių jis vėl sutiko savo draugą, negalėjo patikėti savo akimis. 20 metrų gylyje Ronas iš visų jėgų bandė prijungti prie jo gabento atsarginio baliono savo reguliatorių ir BC.

Narai.
Džonas buvo patyręs dive instruktorius ir dažnai keliavo. Ronas – buvęs Džono studentas, buvo gana patyręs naras, su AOWD sertifikatu. Abu vyrai dalyvavo tame pačiame safaryje Ramiajame vandenyne.

Nėrimas.
Jūra buvo gana rami, ir bendrai paėmus oras buvo puikus. Rono įranga, tačiau, nebuvo tokia puiki. Orą leidžiantis oktopusas greitai ištuštino jo balioną, ir jam teko nutraukti pirmąjį nėrimą. Faktas, oro nuotėkis buvo toks didelis, kad Ronas ėmė ieškoti kokio nors išradingo būdo, kaip pailginti dugno laiką. Prižiūrintis dive platformą įgulos narys pralinksmėjo, kai Ronas paklausė jo, ar galėtų jis pasiimti su savimi dar vieną balioną. Manydamas, kad šis juokauja, jūreivis nusprendė toliau žaisti šį žaidimą ir atsakė: „žinoma, gali pasiimti juos visus“. Dar po akimirkos jūreivis apstulbo, kai Ronas čiupo aliumininį balioną – be prijungto reguliatoriaus, be BC, ir laikydamas jį rankose šoko vandenin. Jūreivis vėl gi pamanė, kad Ronas matyt persistengė bejuokaudamas, todėl nepuolė paskui jį atiminėt baliono, juolab, kad šis jau buvo pusiaukelėje link dugno.

Incidentas.
Ronas nusileido iki 20 m ir pasimėgavo trumpu 15 min nėrimu, kol jo oro atsargų nepasidarė pavojingai mažai. Sekdamas savo „planu“, jis susirado smėlėto dugno lopinėlį, įsikando Spare Air balioniuką ir ėmė keisti balioną. Deja, Spare Air yra skirtas tiekti orą daiveriui, kad tik skubiai ir saugiai pasiekti paviršių. Jis neskirtas tiekti orą kelias minutes, kol jūs dugne prie trijų atmosferų slėgio taisote įrangą. Šią pamoką Ronas gerai įsisavino, kadangi jo Spare Air balioniukas ištuštėjo greičiau, nei jis spėjo permesti įrangą ant kito baliono.

Gelbėjimas.
Rono laimei, vandenyje tuo metu buvo divemasteris. Nors Ronas buvo atsiskyręs nuo grupės, vienas įgulos narys iš atstumo matė, kas atsitiko. Divemasteris pasiekė Roną kaip tik tuo metu, kai šis jau baigė iškvėpuoti buteliuką ir jau pradėjo panikuoti. Masteris nedelsiant ištiesė atsarginį kvėpuoklį , tada nutempė nelaimingąjį daiverį paviršiun kartu su visa besitabaluojančia įranga.

Analizė.
Kaip ir daugelyje nelaimingų atsitikimų, viskas ėmė eiti blogai dar iki to, kol Ronas įėjo vandenin. Ronui jokiais būdais nereikėjo bandyti nerti su leidžiančiu oktopusu, ir tuo labiau su taip leidžiančiu, kad jis netiko netgi trumpam nerimui. Neaišku, kodėl jis nesikreipė į įgulą, kad sutaisyti oktopusą, ar tiesiog pakeisti jį kitu.

Nors lengva suprasti, kodėl jūreivis denyje Rono klausimą palaikė keistu pokštu, iš tiesų jam taip elgtis nevertėjo. Kaip prižiūrėtojui, jam negalima laikyti pokštu jokio klausimo ar komentaro, nesvarbu kaip kvailai jie beskambėtų, iki nebus patvirtinta, kad tai iš tiesų pokštas. Be jokios abejonės, jūreivis turėjo sustabdyti Roną ir neleisti jam įeiti į vandenį su antru balionu.

Keisti balioną po vandeniu yra ne tik labai pavojingas triukas, bet ir labai kenksmingas jūsų įrangai. Norėdamas pakeisti reguliatorių, Ronui reikėjo kelioms minutėms pilnai atjungti pirminį oro padavimo šaltinį. Netgi jeigu jis būtų sėkmingai perjungęs reguliatorių ir per tą laiką nepaskendęs, jis būtų įleidęs į reguliatoriaus vidų druskingo jūros vandens. Geriausiu atveju dėl to tektų pilnai perrinkti reguliatorių, blogiausiu – reguliatorius visiškai nustotų dirbti.

Ir pagaliau, Ronas kelioms minutėms pasikliovė vien Spare Air balioniuku – kad nusiimti įrangą, nuimti balioną, uždėti naują balioną, persukti reguliatorių ir prapūsti antrą pakopą. Spare Air yra labai efektinga saugumo priemonė, bet tik tuo atveju, kai naudojama skubiam paviršiaus pasiekimui. Prie trijų atmosferų slėgio, 20 metrų gylyje Ronas naudojo orą tris kartus greičiau nei paviršiuje. Prie to pridėkite pagreitintą kvėpavimą dėl fizinės veiklos ir stresą dėl baliono keitimo po vandeniu, ir tampa aišku, kad Rono planas buvo pasmerktas. Ronui pasisekė, kad divemasteris greitai sureagavo ir neleido incidentui išsivystyti iki tragiškos atomazgos.

Išvados:
- Sekite gamintojo nurodymus ir nuolat atlikite įrangos servisą.
- Jeigu įrangos gedimas pastebėtas prieš nėrimą, sutaisykite jį, arba atsisakykite nėrimo. Niekada nebandykite jokiais būdais kompensuoti netvarkingai veikiančios įrangos, niekada nebandykite keisti balionų po vandeniu.
- Avarinio iškilimo įranga, tokia kaip Spare Air, būtent tam ir skirta – saugiam avariniam iškilimui. Ji nėra skirta ilgą laiką palaikyti kvėpavimą gylyje.
- Jeigu esate nėrimo prižiūrėtojas, į viską žiūrėkite rimtai. Niekada nemanykite, kad bet koks klausimas ar komentaras, kaip keistai jis beskambėtų, yra pokštas ar juokavimas.

Versta maloniai leidus scubadiving.com.

 Parašė sagelo vasario 21 2008 20:01:11 · 10 Komentarai · 2493 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Andreij vasario 21 2008 23:35:34
va cia tai ekstrimalas
gigas vasario 22 2008 05:53:52
Dziadas vasario 22 2008 06:13:46
Nu idiotu visur pilna...
Angelina vasario 22 2008 06:27:30
njo... va tau ir naras su patirtimi!
o siaip apie regiliatoriu - tai maciau Oceanic reklama, kad 1 pakopa visishkai nebijo vandens, galima atidaryta vandenyje laikyti gal kas girdejot apie tokia?
Trolis vasario 22 2008 07:30:18
Jo kazhkas nauja , keisti balioną , persukinėti reguliatorių po vandeniu , kažkaip nelabai su tom visom žiniom pas AOWD .....
Rytis_A vasario 22 2008 09:51:38
h1;kk9;m1;l4;l9;m0;k4;m1; m3;lk2;k3;lmm3; l7;l6;n5;l4; l4;m l7;kl9;l5;n2;....
Rytis_A vasario 22 2008 09:55:20
Kodėl nepriima rusiškų raidžių Ten buvo "bezumstvų chrabrych pojom my piesnių"
decostop vasario 22 2008 19:54:02
Aišku - tai beprotybe! Geriau jau visai be oktopuso, negu su taip leidžiančiu..
decostop vasario 22 2008 19:55:22
cituoju DIR F:
Kaip taisyklė vanduo negali patekti i reguliatorių, todėl kad oro spaudimas pirmoj pakopoj laiko vandeni išorėj. Bet vis dėl to jeigu baliono ventilis uždarytas, oras gali išeiti iš reguliatoriaus pirmos pakopos dėl atsitiktinio ar tyčinio priverstinio oro padavimo mygtuko paspaudimo. Reguliatoriaus pravalymas prie uždaryto baliono gali priversti prie vandens patekimo i reguliatorių. Todėl kad atsitiktinio balionu turinio praradimo prevencijai etapiniai ir dekompresiniai reguliatoriai turi būti „išjungti“, jeigu nenaudojami, jų užtvindinimas labiau tikėtinas. Daugelis reguliatorių lengvai perneša toki užtvindinima, bet dauguma stūmokliniu reguliatorių ypač atsparus tokiose sąlygose. Netgi, tokie reguliatoriai gali būti tyčia užtvindyti, jeigu techninis naras, pas kuri sulūžo reguliatorius vieno iš dekompresiniu balionu-stage‘iu, perstato veikianti reguliatorių nuo kito baliono, kad užtikrinti sau prieiga prie reikiamo mišinio. Ir nors tokia situacija galima su dauguma reguliatorių, mažiau tikėtinas problemų atsiradimas būtent pas stūmoklinius.
sagelo vasario 29 2008 05:10:28
nu blin stebuklas. jeigu reguliatoriai lengvai perneša užtvindymą sūriu vandeniu nuo jūros vandens nerūdijantis plienas ima rūdyti, o čia reguliatorius su precizišku mechanizmu.

priedo dar pilnai atsukamas - vanduo gali patekti is abieju pusiu.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 0% [Nėra balsų]
Labai gerai Labai gerai 100% [3 Balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys