Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Akela. Cornwall pothkerris
Paskutiniai prisijungę
nierka09:58:54
Arunce10:45:05
Dlu20:38:17
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Kompiuteris UWATEC GALILEO TERRA.
Kompiuteris UWATEC GALILEO TERRA.

Matyt, žmonės jau pavargo nuo vis smulkėjančios elektronikos, todėl pastaruoju metu pastebima tendencija didinti įvairius prietaisus. Ir UWATEC naujausias kompiuteris ne išimtis. Jis primena senus gerus laikus ir pirmąjį pasaulio dive konpiuterį Decobrain.

Poto, kai ėmiau naudotis Uwatec’o Galileo Sol daugiau nesidairiau į jokius kompiuterius. Tai pilnai funkcionalus dive kompas, integruotas, su visais įmanomais mišiniais ir netgi Polar pulso matuokliu. Deja, Sol yra brangus daiktas, todėl nesenai Uwatec pristatė pradinio lygio Galileo versiją, pavadintą Terra.

Ką gi, jeigu Sol reiškia saulę, Terra – žemę. Reikia tikėtis, kad netrukus pasirodys ir tarpinė versija Luna (mėnulis), o jeigu dar pridėti elektronikos trimikso skaičiavimui, matyt ne už kalnų ir Astra.

Terra nėra niekuo ypatingas. Jis neturi nei integruoto siųstuvėlio, nei pulso matuoklio. Tiesiog, kai kiti gamintojai pasuko kompiuterių mažinimo keliu, Uwatec pagamino paprastą klasikinį kompiuterį su didžiuliu ir lengvai skaitomu displėjumi.

Terra turi tokį pat didelį displėjų kaip ir Sol, su tiesiog genialiu elektroniniu kompasu. Kartais atrodo, kad kompasui išvis nesvarbu kokioje padėtyje jis laikomas – veikia jis labai gerai, ir kas ne mažiau malonu – pakankamai ilgai, kad spėtumėt nustatyti savo kursą.
Kaip ir Sol, korpusas užpildytas specialia alyva kad atlaikyti didžiulį vandens slėgimą. Savaime suprantama, baterijų skyrelis yra normalus – tam, kad vartotojas galėtų pats pasikeisti bateriją,
Ličio baterijos turėtų pakakti nuo trijų iki penkerių metų.

Valdomas trim dideliais mygtukais (be problemų netgi ir su pirštinėmis) ir labai intuityvus. Šiais laikais, kai bet kokia elektronika eina su didžiuliais nesuprantamais vartotojo vadovais, aš tiesiog pasiėmiau Terra į rankas ir viskas tapo aišku be jokių instrukcijų.
Tiesiog spaudžiate meniu mygtuką ir patenkate į meniu. Prasukate sarašėlį ir pasirenkate submeniu. Dabar mygtukai tampa “plius”, “minus” arba “save”. Kas begali būti paprasčiau?

Algoritmas.
Naudojamas tas pats algoritmas, kaip kituose Uwatec kompiuteriuse (pvz Aladinuose), tačiau jame yra numatyti keturi papildomi mikro burbuliukų šalinimo lygiai. “Nulinis” lygis yra senas geras Bulhmano ZH-8L algoritmas, kurį jau išbandė ištisos nardytojų kartos.

Mikro burbuliukų lygiai yra svarbesni tada, kai naras nusprendžia daryti pakartotinius nėrimus. Pasirinkus lygį nuo 1 iki 4, gali būti, kad kompiuteris paprašys kilimo metu padaryti papildomą sustojimą. Šie sustojimai vadinami “level” stopais. Jie ne tokie svarbūs kaip deko stopai, ir galite rinktis ar sustoti, ar “levelį” praleisti. Jei nuspręsite praleisti, kompiuteris paprasčiausiai pereis prie žemesnio ne tokio konservatyvaus mikro burbuliukų režimo.

Terra taip pat suteikia jums galimybę atlikti (dabar giliai įkvėpkite) PDIS sustojimus (Profile Dependent Intermediate Stops), verčiasi maždaug kaip “priklausomi nuo nėrimo profilio tarpiniai sustojimai”. Iš tikro čia nėra kaži kokia naujovė, o kažkas panašaus į jau senai žinomus “deep stop” (pvz Suunto). Vėl gi, jei praleisite tokį sustojimą, kompiuteris tiesiog perskaičiuos deko laiką ir tiek.
Terra gali būti nustatytas dirbti tik su vienu dujų mišiniu, tačiau už papildomą mokestį Terrą galima “pagerinti” dirbti ir su dviem mišiniais. Iš to aišku, kad kompiuteris gali palaikyti ir daugiau mišinių, todėl neabejoju jog po kurio laiko rinkoje pasirodys ir multi versija.

Vienas iš geriausių Terra dalykų (kaip beje ir Sol) – automatinis trijų minučių saugumo sustojimo taimeris – kuomet likęs laikas rodomas didžiuliais skaičiais.

Displėjaus skaitomumas.
Aišku, kad skaityti displėjų čia yra labai lengva. Jeigu jums visdėlto kažkas parašoma dar per smulkiai, galite atsisakyti kai kurios info, bet gauti pageidaujamą stambesniu šriftu.
Yra ekrano pašvietimas.
Bendrai paėmus, ekranas yra toks didelis, kad jame telpa visa reikalinga informacija (norint gauti papildomos informacijos, nereikia maigyti mygtukų). Jeigu kažkas ima eiti ne taip, kompas apie tai tiesiog parašo ekrane. Parašo normaliais pilnais žodžiais.

Nustatymai.
Kompas gali būti nustatytas bet kokiam nitroksui, tame tarpe pasirenkant vieną iš mikro burbuliukų šalinimo lygių.
Jeigu vėliau norėsite sekti ir savo širdies pulsą, per internetą galėsite užsisakyti programinės įrangos atnaujinimą.

Beto, į kompą galite įkelti tam tikras frazes (su SmartTrack programa, kuri įeina į komplektą). Tai gan patogu naudoti instruktoriams, arba bet kam, kam po vandeniu reikia normalesnio bendravimo. Juk išties patogu, kai nereikia mostaguoti rankomis, o budžiui gali tiesiog parodyti savo kompą, kuriam aiškiai užrašyta, pvz “Šmėkla gal plaukiam krantan ALAUS?” Budis iš netikėtumo gali ir paspringti.
Taškinio displėjaus dėka tokios žinutės labai aiškiai skaitomos.

Ir šiaip, visi užrašai pateikiami normaliais žodžiais, o ne ikonomis.

Kompiuteryje apstu gerų ir naudingų dalykų, tačiau teisybės dėlei reikia pasakyti, kad kaip pradinio lygio kompiuteriui Terra yra gan brangus – apie 470 svarų ( virš 2000 litų).

www.scubapro.com
 Parašė sagelo birželio 25 2008 15:00:37 · 0 Komentarai · 1810 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 75% [3 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 25% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier