Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk+VRAAD=Balsio ež. valymo akcija
Paskutiniai prisijungę
nierka10:47:01
Arunce11:33:12
Dlu21:26:24
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Penki žingsniai, padėsiantys geriau fotografuoti žuvis.
Penki žingsniai, padėsiantys geriau fotografuoti žuvis.
Mokomės iš fotografijos guru Stefeno Frinko.

Kartą kaip tik baigiau vesti pažengusių fotografų kursą savuosiuose Key Largo vandenyse (Floridoje). Kursų metu kartu su studentais nardėme ir kartu fotografavome – kad pamatyti ir palyginti kaip skirtingi žmonės išnaudoja tokias pačias fotografavimo galimybes. Visi kurso dalyviai buvo gana patyrę fotografai, todėl kai jie po kursų ėmė mane vadinti „žuvų užkalbėtoju“ (dėl mano savybių sučiupti kadran netgi baikščiausias žuvis), nejučia pajutau pasididžiavimą.

Į jų klausimus : „ kaip tu tai darai?“ tuo metu neturėjau jokio realesnio atsakymo. Tegalėjau nutaisyti paslaptingą miną ir sumalti kažką panašaus į „ooo, jaunuoliai... Susiliekite su jūra, pajuskite jos alsavimą, ir nuostabios žuvų nuotraukos ateis savaime...“ Bet atmetus visus juokus, manau, kad čia yra tam tikra aukščiausia jėga. Negaliu to įrodyti, tačiau tikrai manau, kad kad žuvys turi pirma jumis patikėti – kad nepadarysite joms nieko bloga, ir tada galbūt ta aukščiausia jėga jums padės ir gausite nuostabių kadrų.

Toliau pateiksiu savo Top5 patarimus, kurie padės jums arčiau prisėlinti prie savo svajonių žuvies ir atsivežti namo daugiau puikių nuotraukų. Įpraskite sistemingai naudotis šiais patarimais, ir jūs tapsite ne ką prastesniu „žuvų užkalbėtoju“.

Keliaukite ten, kur yra žuvų.
Suprantama, kad tai ir taip yra akivaizdu, tačiau nepamirškite, kad žuvims mūsų laikais darosi ne taip jau lengva išgyventi. Pasaulyje jau dabar yra daug vietų su labai geru matomumu, įspūdingais rifais, bet ... vos su keliomis baikščiomis žuvimis. Fotografas, medžiojantis žuvų portretus, bus labai nusivylęs tokiu rifu. Tačiau šansai gauti geras nuotraukas labai padidėja nardant jūrų draustiniuose ar kitose saugomose teritorijose.

Key Largo dešimtmečiais buvo draudžiama medžioklė, o nesenai buvo įvesti draudimai ir įprastai žvejybai. Rezultate žuvų čia labai daug ir jos dažnai priplaukia.
Bonaire – kita gera vieta fotografuoti, su daugybe žuvų ir griežtais gamtos apsaugos reikalavimais. Faktas, tačiau Bonairėje yra 20 iš 25 geriausių Atlanto/Karibų rifų, su didžiausia žuvų įvairove. Key Largo turi 3 tokius top rifus.

Netgi tokiose nutolusiose ir neliestose vietovėse kaip Indonezija, kai kurios vietos yra geresnės, nei kitos. Pavyzdžiui, kai buvau Raja Ampat metų pradžioje, netikėtai atradau, kad žuvis labai sunku fotografuoti. Kadangi buvau įsitikinęs, kad tokioje atokioje vietovėje (kur labai maža narų) , žuvys bus nebaidytos, todėl galėsiu prie jų prisėlinti, o gal jos pačios ims plaukioti priešais mano objektyvą. Deja, gavosi visiškai priešingai, ir netgi ėmiau manyti, kad būtų geriau, jei čia būtų daugybė daiverių, prie kurių žuvys jau būtų pripratusios ir nesibaidytų.

Neaišku kaip ten buvo, tačiau kaip po savaitės nardžiau Bali Tulambeno regione, mano fotografijos produktyvumas buvo žymiai didesnis. Priedo, vietiniai dive centrai ir viešbučiai greitai suvokė, kad gamtos apsauga (turtinga jūros gyvūnija) didina jų pajamas, rezultate čia labai daug žuvies.

Pagerinkite savo nardymo įgūdžius.
Gera plūdrumo ir kvėpavimo kontrolė yra svarbiausi dalykai fotografuojant žuvis. Jeigu užsikrovėte per daug švino, galimai teks daugiau irtis plaukmenimis, reiškia sukelsite dumblą nuo dugno ir sugadinsite matomumą. Man patinka būti šiek tiek sunkesniam, bet tik tiek, kad nuleidus orą iš BCD galėčiau stabiliai gulėti ant dugno ankštielninkas ir visais kampais pleškinti iš apačios žuvis ir praplaukiančius daiverius, arba gulėti ant pilvo ir „gaudyti“ dugnines žuvis (ypač tas, kurios mėgsta įsirausti į smėlį). Baigus visus reikalus, pakanka tik šiek tiek pridėti oro į BC, ir tuoj pat truputį pakylu nuo dugno – tiesiog nereikia mosikuoti plaukmenimis, nesukelio dumblo ir palieku vietą nesujauktą, o kiti fotografai vėl gali ja pasinaudoti.

Kvėpavimo kontrolė fotografui yra dar svarbesnė. Be jokios abejonės, žuvys reaguoja į iškvepiamo oro keliamą triukšmą, todėl turėkite omenyje, kad vieną kartą neatsargiai iškvėpus, kitos nuotraukos gali ir nebūti. Aš nepatariu iš visų jėgų sulaikyti kvėpavimo, tačiau tuo metu, kai maksimaliai priartėjote prie savo objekto, kvėpavimo kontrolė yra gyvybiškai svarbi. Paprastai aš kurį laiką stebiu žuvis per atstumą ir bandau nuspėti jų elgseną. Jeigu galima išnaudoti tą kryptį, kuria plaukia žuvys, iškarto pasiruošiu ir bandau plaukti ta kryptim, tuo pat metu fotografuodamas. Kai toks sprendimas jau yra priimtas, gana lengva kontroliuoti savo kvėpavimą, ir kai jau reikia iškvėpti paprastai būna padarytos keletas nuotraukų.

Pagerinkite savo foto zoną.
Žuvims fotografuoti yra tam tikra labai patogi zona, kurią aš vadinu foto zona. Tai labai nedidelė sfera (ne daugiau 1,5 m spinduliu), kurioje paprastai gaunasi įspūdingiausios nuotraukos. Jei esate toliau nei 1,5 m nuo žuvies vargu ar išgausite geras spalvas ir ryškumą. Todėl jums reikia prisėlinti arčiau, tačiau ne pernelyg arti, kad neišgąsdinti žuvies. Kartą įėjus šion sferon, veiksmas gali vystytis labai greitai, todėl venkite nereikalingų judesių, triukšmo ir burbulų, kitaip galite išbaidyti savo objektą.

O štai kaip reikia pasiruošti prieš įeinant į foto zoną:
- įsivaizduokite. Pakankamai gerai žinokite savo optikos galimybes ir bandykite mintyse įsivaizduoti, kaip atrodys nuotrauka įėjus į foto zoną. Nesenai fotografavau barakudą, ir kadangi turėjau 100 mm makro objektyvą, iš anksto žinojau, kad iš 0,6-1 m atstumo geriausiu atveju padarysiu tik barakudos galvos nuotrauką. Kito nėrimo metu sutikau draugiškai nusiteikusį angelfishą, ir kadangi turėjau sumontuotą 24-70 mm objektyvą, turėjau žymiai daugiau kompozicijos pasirinkimo galimybių.
- sureguliuokite nustatymus ir strobus. Jeigu norite gauti puikios kokybės paveiksliuką (tarsi pro padidinimo stiklą), turite žinoti, kokiu atstumu jums reikia prisėlinti prie objekto, ir čia tampa labai svarbu iš anksto turėti tam reikalui nustatytus kameros nustatymus ir strobus. Pakliuvus foto zonon ne laikas lankstyti strobo rankas ir maigyti kameros meniu. Akį reikia laikyti ant vaizdo ieškiklio, o pirštą ant mygtuko. Padarius bent vieną nuotrauką, galima pabandyti ir kitus nustatymų/strobų variantus, tačiau šis pirmas kadras gali būti ir paskutinis – taigi, turėkite tai omenyje.
- žinokite savo objekto elgesio įpatumus. Kuo mažiau judėkite. Aišku, šis patarimas labiausiai galioja baikščioms žuvims. Su „sėsliais“ objektais (tokiais kaip akmenžuvė, arba krokodilžuvė) galite daryti kokias norite manipuliacijas su strobais ir pūsti burbulus kiek jums patinka. Aišku, gera plūdrumo kontrolė visada svarbi – tiesiog, kad nesukelti dumblo.

Rinkitės tinkamą foto įrangą.
Geresniems žuvų portretams jums galbūt teks pagerinti turimą savo foto techniką, ar išvis įsigyti naują. Ir svarbiausias dalykas renkantis (ypač kompaktines kameras) – kameros greitis, tai yra tas užvėlinimas, kuris atsiranda nuo mygtuko paspaudimo momento iki realios nuotraukos padarymo. Netgi nedidelis toks užvėlinimas gali reikšti labai daug – ar gausite puikią kompoziciją, ar tik nuplaukiančios žuvies uodegą. Kompaktinės kameros kol kas dar niekada neturėjo žymiai sumažinto užvėlinimo, tuo tarpu skaitmeninėse SLR kamerose tai ne problema. Pasaulyje yra prigaminta milijonai kompaktinių kamerų, ir šių fotografai gerai pažysta tą jausmą, kai prieš spausdamas mygtuką nežinai kas gausis – netgi ir idealiai sukomponavus nuotrauką, dažnai gauni tik tuščią kadrą, nes kol kameros smegenys „virškino“ informaciją, žuvis jau seniai nuplaukė.

Kameros vaizdo ieškiklis irgi gali būti labai svarbus, nes nuo to priklauso fokusas ir pati nuotraukos kompozicija. Vis daugiau ir daugiau povandeninių boksų gamintojų (tame tarpe Subal, Seacam ir Aquatica) siūlo padidintus papildomus ieškiklius. Light and Motion irgi jau turi tokio ieškiklio prototipą. Narams su puikiu regėjimu tai galbūt ir ne problema, bet tokiems trumparegiams kaip aš, tai labai svarbu – padidintas ieškiklio vaizdas leidžia geriau matyti nustatymus ir tiksliau sufokusuoti.

Kuo daugiau kadrų galite padaryti po vandeniu – tuo geriau, nes didėja šansai, kad juose paklius ir puikių kadrų. Dabar 8 Gb kortelės jau nėra tokios brangios ir nėra prasmės taupyti jose vietą – darykite tiek nuotraukų, kiek tik įmanoma vieno nėrimo metu.
Kamerų baterijos su laiku irgi žymiai pagerėjo, ir dabar atlaiko net iki 500 nuotraukų.
Nuo savo atsiradimo, strobai irgi praėjo ilgą vystymosi kelią. Senasis Nikon SB105 su alkaline baterijomis nusibaigtų žymiai anksčiau, nei būtų užpildyti 8 Gb, tačiau naujas Ikelite DS125 strobas su NiMH baterija atlaikys ir visus gigabaitus, ir po kiekvieno blyksnio staigiai pasikraus naujai nuotraukai.

Rinkitės nardymo įrangą protingai.
Aišku, rimti fotografai skiria savo foto įrangai labai daug dėmesio, tačiau geriausi iš jų ne ką mažiau rūpinasi ir savo nardymo įranga.
Taigi, jūs pagerinsite savo nuotraukas, jeigu investuosite į:
- Gera kaukė. Absoliuti tiesa tokia – fotografams reikia juodos kaukės, ir jokia kita netinka. Pavyzdžiui, naudojantis skaitmeninėmis SLR fotografui tenka žiūrėti per vaizdo ieškiklį, ir bet kokia šviesa, patenkanti pro kaukės šonus mažins matomo vaizdo kontrastą ir detales. Taigi, kaukės su skaidriais sijonais ir šoniniais periferinio matymo stiklais aiškiai prieštarauja produktyviam fotografavimui.
- Geri plaukmenys. Fotografui reikia tokių plaukmenų, kurie apjungtų visas geriausias savo savybes: greitį, manevringumą, kontrolę, leistų greitai sustoti, pakibti virš objekto ar nepastebimai slinkti prie jo. Daugelį metų maniau, kad šiuo atveju geriausiai tinka tik irklo tipo plaukmenys, tačiau dabar atradau, kad ir naujieji skelti plaukmenys dirba ne ką blogiau. Fotografams labiau tinkantys skelti plaukmenys turėtų būti kiek kietesni, su pastorinta šonine briauna. Tačiau plaukmenys yra labiau asmeninis dalykas, todėl prieš įsigydami išbandykite kiek įmanoma daugiau modelių ir išsirinkite labiausiai jums tinkančius.
- Geresnis kostiumas. Sunku susikoncentruoti fotografavimui, jeigu jūs drebate nuo šalčio. Investicija į aukščiausios kokybės kostiumą gali greitai atsipirkti superinių kadrų pavidalu, ypač jeigu reikia išbūti po vandeniu ilgą laiką tykant ypač baikščių padarų.

Versta maloniai leidus scubadiving.com
 Parašė sagelo birželio 26 2008 20:23:11 · 1 Komentarai · 2887 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Svaigis birželio 28 2008 16:26:11
turiu ideja. tarp musu kolegu naru yra tikrai nemazai geriau ar blogiau fotografuojanciu, na bent jau bandanciu tai daryti. gal pasikvietus kada i koki susirinkima ta fotografa lietuvi, sviesa tyloje albumo autoriu sauliu kirvela? manau tikrai turetu ka papasakoti zmogus, ir mes ka paklausti turetume. na gal nepasidziuotu zmogus. ka manot kolektyvas?
va siek tiek info apie autoriu kas dar nesusidures
http://www.knyguklubas.lt/lt.php/knygos/knygos_albumai/sviesa_tyloje_nuotrauku_albumas/24723
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier