Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Andriaus & Egliuko foto albumas
Paskutiniai prisijungę
nierka10:28:48
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Liemenių testas. MARES Pegasus vs HALCYON Eclipse.
Liemenių testas. MARES Pegasus vs HALCYON Eclipse.

Sparno tipo BCD sparčiai populiarėja narų tarpe. Šiame trumpame straipsniuke apžvelgsim 2 tokias liemenes.

Italų gamybos MARES Pegasus yra naujas lengvas sparnas su viengubos oro pūslės konstrukcija ir Mareso integruotų svorių sistema (MRS). Turi įprastą „pakinktų“ sistemą ir dvigubus dirželius tarpkojui, susegamus šonuose (beje, nardant su viengubu balionu jie nelabai ir reikalingi).
Pegasus turi platų juostos diržą su didžiule suspaudžiama sagtimi ir krūtinės dirželį, po kuriuo labai patogu tvarkingai prisegti gofruotą BCD žarną.
Paslėpti elastiniai dirželiai visada apspaudžia sparną, o visi D žiedai pagaminti iš lengvo technopolimero plastiko. Bendrai paėmus Pegasus daro lengvos, tačiau tvirtos liemenės įspūdį.

Amerikietiškoji HALCYON Eclipse derina savyje du dalykus. Pagaminta laikantis senamadiškų paprastumo ir tvirtumo principų, tačiau su daugybe blizgučių, papuošimų – kas labai patinka naujos kartos daiveriams.
Oro pūslė yra dviguba. Du baliono tvirtinimo diržai pritvirtinti prie metalinės nugarėlės. Viengubo baliono adapteris irgi metalinis.
Kaip ir visuose Halcyon‘uose „pakinktų“ sistemą sudaro vienintelis diržas be jokių sagčių, kurią kiekvienas naras turi susireguliuoti pagal savo kūną. Ant juostos yra sunkus plieninis diržas, priekyje įtaisytas ir plieninis D žiedas skuterio prisegimui.

Mares visame kame naudojo šiuolaikinius technopolimerus, o Halcyon – nerūdijantį plieną. Skirtumas akivaizdus – pagal svorį. Mares gerokai lengvesnė.

Komfortas.
Abejos BCD yra vienodai komfortiškos dėvėti. Nors Eclipse tarp naro ir metalinės nugarėlės nėra jokio pamušalo, po to kai teisingai susireguliavau visus diržus ir ringus, ji buvo labai patogi dėvėti. Tiesa, nedavė ramybės įtarimas, kad išsikrapštyti iš jos nebus taip lengva.
Mares Pegasus nepateikė jokių siurprizų, mat ji turi visus tradicinius diržus su sagtimis ir pamušalu nugarai.

Efektyvumas.
Pegasus integruotų svorių sistema leidžia laikyti iki 6 kg svorio kiekvienoje pusėje be baimės ką nors pamesti. Svorių maišeliai į savo vietas įsistato pakankamai lengvai.
Tuo tarpu Halcyon nuėjo kitu keliu. Jūs galite prisegti svorių maišelius prie juostos diržo arba pridėti triminius svarelius ant baliono diržų, tačiau šie malonumai jau kainuos, nes tokie aksesuarai yra perkami atskirai. Kita įdomi Eclipse savybė – pritvirtinti prie viengubo baliono adapterio specialios formos svorius. Aišku, jie irgi perkami atskirai – keliaujančiam daiveriui tai vargu ar patiks, be to, tokių svorių ekstra situacijoje nusimesti jau niekaip nepavyks.

Po vandeniu liemenės laiko horizontalią poziciją kaip joms ir priklauso, tačiau reikia pastebėti, kad laikas nuo laiko Halcyon Eclipse tekdavo grabaliotis bandant surasti infliatoriaus žarną – ji išties trumpa ir kažkokia aikštinga.

Mares Pegasus integruotų svorių sistema įspūdinga. Visi 12 kg tupėjo kišenėse.
Tuo tarpu tuos pačius 12 kg su Eclipse teko laikyti ant atskiro diržo.

Nors Halcyon Eclipse yra parduodama pabrėžiant jos unikalų aptakumą, bendrai paėmus, po vandeniu patogiau jaučiausi su Mares Pegasus.

Pegasus turi kišenes su užtrauktukais (nors jos galėtų būti ir patogesnės).
Eclipse papildomos įrangos tvirtinimui turi tik plieninius D ringus.

Pakilimo/nusileidimo kontrolė.
Mares Pegasus galima išleisti orą trim būdais. Galima trūktelėti už gofros arba pasinaudoti vožtuvu ant priešingo peties. Arba galima pasinaudoti apatiniu vožtuvu (tik tada teks leistis horizontalioje pozicijoje, kitaip oras negalės išeiti). Papildomi vožtuvai turi lengvai sugraibomus brūzgulius. Oro pūslės forma yra gerai parinkta, todėl bet kokioje padėtyje oras lengvai migruoja į aukščiausią pūslės tašką.

Halcyon Eclipse dizaineriai numatė, kad jūs leisitės žemyn tik horizontalioje pozicijoje, todėl ji turi tik vieną (apatinį) vožtuvą.
Be to, kadangi jos oro pūslė yra paprastos ovalios formos be jokių pertvarų viduje, oras iš jos labai greitai išeina, todėl būkite atsargesnis priešingu atveju nė nepastebėsite kaip smigsite dugnan.
Eclipse ant savo apatinio vožtuvo neturi brūzgulio (laikantis DIR reikalavimų, kadangi jis gali už ko nors užsikabinti), todėl jį sugraibyti gali būti kebloka.
Aišku, visada galite išleisti orą patraukę už gofros arba nuspaudę infliatoriaus pripūtimo burna mygtuką, tačiau šiuo būdu išleidžiant orą sparnas yra linkęs prileisti į vidų vandens.

Paviršiuje.
Pilnai pripūstos abi liemenės efektyviai laiko narą paviršiuje. Abi liemenės turi nekintamą plūdrumą ty negalima rinktis liemenės su didesniu ar mažesniu plūdrumu), tačiau Pegasus galima rinktis su kelių dydžių diržais. Iš kitos pusės, Eclipse diržų dydis ne aktualu, kadangi jis reguliuojamas.
Pegasus turi kiek didesnę keliamąją galią (20,5 kg), nors iš pirmo žvilgsnio BC tokiems skaičiams atrodo kiek silpnoka. Tačiau, liemenė dirba išties efektyviai, kadangi ją pripučiant ji plečiasi, bet didesnė jos dalis lieka po vandeniu, dėl ko keliamoji galia padidėja (kaip supratau dėl viduje įtaisytų gumelių oro pūslės forma paviršiuje išlieka maždaug tokia pati).

Eclipse oro pūslė yra įdomios didelės „baronkos“ formos, apačioje ji siauresnė, o viršuje – platesnė. 18 kg keliamoji galia.
Atrodo, kad dėl to ji turėtų būti žymiai efektyvesnė nei Pegasus, bet iš tikro taip nėra. Iškilus paviršiun didesnė pūslės dalis atsiduria virš vandens, todėl jau niekaip neprisideda prie efektyvaus naro išlaikymo.
Eclipsui galima pritaisyti ir mažesnę (13,6 kg kel. galios) pūslę.

Nusiėmimo lengvumas.
Pegasus turi tradicinius klipsus ir sagtis, todėl ją nusiimti labai lengva.
Eclipse turi vientisą diržą, todėl nusiimti ją vandenyje yra gana sunku. Po to kai atsisegiau juostos diržą (pirma reikėjo įsitikinti ar tai reikiama sagtis, kad nesupainioti jos su svorių diržu), supratau kad teks dar pasiniurkyti po vandeniu, kad kažkaip išsiraityti iš vientiso diržo. Didelis kompiuteris ant riešo dar labiau apsunkino padėtį, todėl kol pagaliau pavyko išsinerti, su kiekvienu niurktelėjimu žemiau paviršiaus vis gaudavau nereikalingo adrenalino dozę.
MARES Pegasus

250 svarų

Sparnas

3,3 kg

Yra, su užtrauktuku

MRS

Technopolimeras

20,5 kg

8/10Gamintojas

Kaina

Stilius

Sausas svoris

Kišenės

Integruoti svoriai

D-ringai

keliamoji

VertinimasHALCYON Eclipse

399 svarai

Sparnas

5,4 kg

Nėra

Perkami atskirai

Plieniniai, 4 vnt

keliamoji galia 18 kg.

6/10Nuotraukoje iš kairės:
Mares Pegasus apatinis vožtuvas, infliatorius ir svorių numetimo sistema, viršutinis vožtuvas.
Toliau – Halcyon Eclipse apatinis vožtuvas (be brūzgulio), infliatorius, juostos diržo sagtis.


 Parašė sagelo liepos 04 2008 10:34:12 · 18 Komentarai · 3084 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Andrius liepos 04 2008 11:07:24
Paskaicius sita straipsni tik Maresa ir pirkti
O shiaip tai nera ka lyginti ish tikro, mano nuomone Halcas Eclipse - tobulas sparnas vienam balionui. Vat idomu kaip su Maresu reiktu uzsisukti baliona @ . Dar Dima galetu papasakot kaip tie integruojami svoriai graziai moka isciuozti ir t.t.
Ernestas liepos 04 2008 11:45:45
Joo, kad svoriai is mareso isciuozia tai ir as maciau, o jei dar joje 6 kg., o tu kur nors 30 metru...brrrr...nenoriu net isivaizduot...Bet irgi maciau kaip halcas "lengvai" uzsideda, tiesa sakant visa laik matydamas abejoju savo lankstumu ir ar pavyktu uzsidet nenusisukus ranku (jauciu taip ir galvosiu kol viena kart nepabandysiu ) ech kaip gaila, kad nera parduotuves su baseiniuku, atejai, uzsidejai pabandei viena kita ir tik tada perki... matyt Lietuvoje tai kazkas is fantastikos srities.....
Dalas liepos 04 2008 11:55:02
Vaiku darzelis ))) Baikit jus viena syk lygint nelyginamus daiktus. Kiek gi galima,ir kada kam daeis tai.Halcionas nera pramoginis rekreacinis daiktas.Jis turi savo paskiti nardyme.Su juo plaukioja tam igude ir besitreniruojantys zmones,ir jam taikomakiek kit6okia nardymo reikmenu atributika.Jei kiek esate gudrus,pamastykit ar Halcionui labai aktualu greit ji nusiimt jei esi giliai i urva ineres ir ar ten taip jau aktualu(urve) nusimest greit svoriu dirza ?? Nebent nori amziams ystrigt urvo ar Wrecko laivo palubeje.Lyginami ,zodziu,megejishki komforatbilus daik6tai su sportiniai profesionaliais
sagelo liepos 04 2008 12:42:40
Koks įdomus koks terminas "sportiniai profesionalūs". pirmą kart girdžiu
Dalas liepos 04 2008 12:49:23
tu ne prie gramatikos kabinekis ,ne t6am cia diskutuojame ,kad diktantus graziai rashytume(nors ir to ma pasmotyt maznetu).Temos esme, jei nedashunta bent atvaziuokit i dir seminara pasiklausyt
Dalas liepos 04 2008 12:59:16
<Amerikietiškoji HALCYON Eclipse derina savyje du dalykus. Pagaminta laikantis senamadiškų paprastumo ir tvirtumo principų, tačiau su daugybe blizgučių, papuošimų – kas labai patinka naujos kartos daiveriams.>
Na ir sht6ai cia ,nu zinai, visishko profano rashalas Nelyg musishkiu koru ,kai rasho kad narai kvepuoja deguonimi ) Bent t6as rashytojas ,ar domejosi kam tie blizguciai,Hacyone ne vieno nera nereikalingo,visi turi savo vieta ir grieztai argumentuota paskirty
Dalas liepos 04 2008 13:00:46
Paskaitai va toki palyginima, ir susimastai,ar kompetetingi zmones daro toius testus
Andrius liepos 04 2008 13:04:41
man irgi tie aprashyti blizguciai ant halco uzstrigo o gal tas testo korifejus turejo omeny nugarele ir zhiedus
Dalas liepos 04 2008 13:05:02
Arba va shtai :
<< ...tačiau reikia pastebėti, kad laikas nuo laiko Halcyon Eclipse tekdavo grabaliotis bandant surasti infliatoriaus žarną – ji išties trumpa ir kažkokia aikštinga.>> Nugi matosi ,kad zmogutis,ji pirma kart rankose laiko,ir jam niekas net nesiteike paaishkint kaip su tuo Halcyonu reikia elgtis,na ,bet jei jau nepaaishkino ,tai bent galejo foto pastudijuot , o ji priesh akis ))) Mane supras tie kas turi Halcyonus
Dalas liepos 04 2008 13:06:36
Oi sory,shioje foto infliatorius net nepritvirtintas kur jam ir priklauso :O
Andrius liepos 04 2008 13:07:33
Dalai> ant foto neparodyta, kad infliatoriaus zharna prasikisha pro gumini zhieda ant dirzho
Egle liepos 04 2008 14:08:55
taip, lyginami nepalyginami dalykai. Buvo straipsnis gi apie tipus - liemenes tipo, "back inflate" ir sparno tipo kompensatorius.
Esu laiminga Halcyon Eclipse savininke ir ne kiek nesigailiu, kad tai buvo mano pirmasis pasirinkimas. Sutaupiau - kiek nardau, dar neturiu poreikio keisti. O pradzioj daug kas skeptiskai ziurejo i mano pasirinkima
Ernestai, jei nori, galesiu duoti pabandyti. Ranku neissinarinsi
Trolis liepos 04 2008 14:28:17
Jo chia tai tikrai straipsniukas normal Nu ash tikrai nesu Halco fanas , bet palyginimas tikrai abejotinos prasmės . Tas pats kas lyginti dviratį skirtą nuvazhiuoti pas karves ir kalnų dviratis , bet manu straipsnis pasieks vieną tikslą , žmonės gal dažniau pabandys tokio tipo daiktus prieš pirkdami .
Na aišku būtų labai juokinga sutikti caveri su Mares liemene
sagelo liepos 04 2008 20:00:14
nu blin net nejauku pasidare ...

troli, tu protingas zmogus, paaiskink kaip atskirt kur koks dviratis? kas nustato, kad H maladec super super, o visi kiti be rysio? kuo tu remiesi taip sakydamas?

tam ir yra testai, kad palyginti atskirus daiktus. nu ir tas autorius nekaltas. paeme dvi liemenes, uzsidejo ir panarde. nu ir labiau jam patiko maresas (turi teise). ko cia taip visi susinervavo? ar del to kad paskaitys kas nors ir "neteisingai" nuspres nepirkti H? O kas teisinga?

As nei uz viena nei uz kita, bet tamsteles irgi cia baronkas lankstot.

bet aisku smagu kai visi tokie aktyvus pasidare
Trolis liepos 04 2008 20:46:34
Halcas , OMS , Zeagle ar dar koks biesas galėtų būti lyginami , kaip ir Mares su Scubapro , Oceanic ......
Halco paskirtis visishkai ne ta , tai cave tipo ir wreck tipo nėrimam sukonstruota liemenė , o Mares tai paprasta rekreacinio nardymo BCD , abi jos atlieka tą patį darbą , bet jos kitokios savo konstrukcija iš esmės ir tik tai yra neteisinga jas lyginti .
Amerikono aishkiai rašytas straipsnis , gal kaip tik plūgas parinktas toks , kuriam ir hamburgerį sunku pačiam i nasrus įsikišti . Na bet supratot manu mano mintį , bent tie , kas yra plaukiojęs su BCD su kieta nugarėle , su suporintais balionais ir t.t. Bent jau apie aptakumą galima buvo nutylėti , ibo čia ne testas buvo , o sujektyvi bandytojo nuomonė .
Beje Halcyonas kaip ir visos kitos tokios konstrukcijos BCD skirtos ne vieno modelio kamerai tvirtinti , ne tik vienu balionu plaukioti , tai sistemėlė , leidžianti keistis sąlygom besikeičiant , paprastaliemenė niekaip ir niekada be žirklių ar peilio nepasikeis ir nepadidės ar nepamažės .
Kaip žirafa ir begemotas , abu gali paeiti , lyg ir žolėdžiai , bet ...
Akela liepos 06 2008 09:55:28
Man ,kaip chainikui tai tas halcyonas toks lievas,kad net pavojingas naudoti,bet aisku LT pruduose perpildytais wreckais ir caveais tai jis labai tinkamas naudoti,o dar kai jehovos liudytojai praplauna smegenis tai js tampa vienintelis ir nepakartojamas.
Dalas liepos 07 2008 19:11:01
Sutinku Klaidai Kad Halcas jis tikrai lievas ir ne kekvienas pirma kart ji uzsimaukshlines ishkiltu gyvas.Tam ir yra treniruotes As asmenishkai turiu 3 liemenes ir dabar dazniausiai tenka nardyt ishvis be kompensatoriaus o tik su nugarele Nebrokyju ir TUSA liemenes ,ji man labai patinka ,tik kekvienai jai yra sava paskirtis,nera unuversaliaus kompensatoriaus viems gyvenimo atvejams tinkamo. O kas del cave.Keistai Tu cia paporinai,jei Lt ju ner tai vadinas ir nereikia jiem ruoshtis,ir net neverta svajot kad kazkada nuvaziuosi ten kur ju yra ??? Bet nuvaziaves ten (jei duos Dievulis) per savaite neishmoksi tinkamai ta yrannga naudotis,va kame shaknytes:d Todel ir bent jau stengiames cia ,laiko kiek turedami ,ruoshtis del "ten"
Akela liepos 07 2008 21:34:21
as cia apie ta pati ,dazniausiai zmones prisiperka daiktu apie kuriuos neturi jokio supratimo,todel ,kad petras sake ,kad jis yra krutas (pameni as Tau pasakojau istorija apie nauja rusa egipte su oms sparnu 12l balionu ir vr3 kompu su kuriuo net nemoka naudotis)ir dazniausiai juos naudoja ne pagal paskirti.as visada gerbiu zmogaus nuomone jeigu jis supranta ka daro.aisku jeigu galvoji nardyt olose tai gal si liemene ir tinka nieko negaliu pridurti,o mokytis visada reikia ,ir klausytis patyrusiu naru paskaitu reikia,bet savo nuomone visada tureti, taip pat reikia ,ka as ir turiu,nieko niekad nenoriu izeisti ,nesupykit jeigu kam mano rasliava nepatinka.
man patiko anglu tech diverio Jacko Inglo zodziai ,pasakyti pavasari Londone vykusios dive parodos seminare:
as jums duosiu kai kuriu ideju ir patarimu,bet tai nereiskia ,kad jus aklai turite jomis naudotis ,nes gal but ,kas tinka man tas netinka jums.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 33% [1 Balsas]
Labai gerai Labai gerai 33% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 33% [1 Balsas]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys