Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Trakų valymo akcija 2006 1
Trakų valymo akcija 2006 1
NARDYK'as
Paskutiniai prisijungę
nierka11:07:52
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 3
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Reguliatorių testas 2008. 17 naujų reguliatorių apžvalga.
Reguliatorių testas 2008. 17 naujų reguliatorių apžvalga.

Paskutiniai garsiausių gamintojų modeliai – naujausios medžiagos, pažangiausias dizainas ir puikus darbas.

Kiekvienais metais mes testuojame naujausius ir geriausius reguliatorius, tačiau kiekvienais metais sulaukiame vis naujų siurprizų. Gamintojai vis kelia kartelę – naudoja naujas medžiagas, kuria naujus dizainus ir vis gerina reguliatorių darbą – dabar jie žymiai pažangesni, nei buvo iki šiol. 17 šioje apžvalgoje pristatomų kvėpuoklių aiškai tai įrodo. Nors visi jie varijuoja pagal dydį, stilių, kainas ir savybes, visi jie turi svarbiausią bet kuriam narui dalyką – patikimą oro tiekimą bet kokiomis sąlygomis. Bet kuris šių reguliatorių yra tikrai geras.

Bet rinkdamiesi reguliatorių, atsižvelkite ir į jo savybes. Testas buvo pirmiausia atliktas su ANSTI kvėpavimo mašina, kuri preciziškai matuoja reguliatoriaus darbą įvairiuose režimuose prie įvairių gylių. Išmatavus reguliatorių darbą, jie buvo įvertinti nuo 2 iki 5 (5 – puikiai, 4 – labai gerai, 3 – gerai, 2 – vidutiniškai).

Bet tai tik pusė testo. Toliau mūsų komanda įvertino kiekvieną reguliatorių septyniose ergonomikos kategorijose (nuo kvėpavimo lengvumo įvairiose padėtyse iki burbulų interferencijos ir valymo lengvumo). Pagaliau, patys reguliatoriai dar buvo suskirstyti į dvi kategorijas – kaina virš 500 USD, kaina mažiau 500 USD.

Reguliatoriai kaina virš 500 USD.

Aeris - Ion AT400 DVT

Savybės: The AT400 DVT yra izoliuota nuo aplinkos, išbalansuota diafragminė pirma pakopa su Oceanic‘o DVT funkcija (speciali sistemėlė neleidžia patekti vandeniui į 1 pakopos įėjimą, netgi jeigu ji buvo panardinta vandenin be apsauginio dangtelio).
Ion pneumatiškai balansuota antra pakopa yra viena mažiausių šioje grupėje, tačiau turi didelę pasireguliavimo rankenėlę, Dive/predive jungiklį ir plieninį šarnyrą didesnei judėjimo laisvei.

Darbas: dėka lengvų kompozitinių medžiagų ir nedidelio gabarito Ion burnoje jaučiasi labai lengvai, beto ANSTI testuose ji parodė puikius rezultatus. Didelis minkštas priekinis mygtukas yra lengvai randamas, reguliatorius lengvai prasipučia, o dėl specialios formos oro nukreipimo vamzdelio šis reg turi ir mažesnę nei vidurkis burbulų interferenciją.
Pasireguliavimo rankenėlė daro net 2,5 apsisukimo ir leidžia pasirinkti kvėpavimo lengvumą gan dideliame diapazone. Beto, pasiekus rankenėlės sukimosį ribą, ji aiškiai „kliktelna“. Dive/predive jungiklis yra iškart už rankenėlės, jis kiek mažokas bet nėra sunkiai randamas. Šarnyras, sekdamas jūsų galvos judesius dirba gan maloniai ir mažina žarnos keliamą pasipriešinimą.

Išvada: puikus kvėpuoklis už priimtiną kainą.
Kaina: 540 USD.
Svoris: 1,162 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 5 balai.
75 RMW prie 40 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 5 balai.


Aqua Lung - Legend Glacia ACD

Savybės: Glacia sukurta naudoti šaltame vandenyje (žemiau +10C) ir išvengti reg užšalimo. Išbalansuota pirma pakopa turi specialų radiatorių, kuris supa izpliuotą nuo aplinkos kamerą. Pneumatiškai balansuota antra pakopa turi aliumininį dangtelį, kuris irgi dirba kaip radiatorius. Beto, ant žemo slėgio žarnos abejuose galuose irgi įtaisyta po nediduką radiatorių – vienu žodžiu, čia viskas skirta žemoms temperatūroms. Pirma pakopa turi ACD sistemą (Auto Closure Device) – vos nuėmus pakopą nuo baliono, įėjimas automatiškai sandariai užsidaro neleisdamas drėgmei ir vandeniui patekti vidun. Komplekte yra dviejų tipų kandikliai ir lūpų apsauga nuo šalčio.

Darbas: Glacia parodė puikius rezultatus ANSTI testuose, o praktinių nėrimų metu pasirodė kaip labai tolygus is sausas reguliatorius visose pozicijose. Burnoje jaučiasi kiek sunkokas (matyt dėl metalinio dangtelio svorio), tačiau mums patiko didelė pasireguliavimo rankenėlė, kurią lengva užčiuopti netgi su storomis pirštinėmis.
Išvada: Glacia parodė puikų kvėpavimo darbą ir nors mes neišbandėme jos tikrai šaltame vandenyje, visa jos konstrukcija su visokiais radiatoriais rodos turi pasiteisinti.
Kaina: 665 USD.
Svoris: 1,389 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 5 balai.
75 RMW prie 40 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 5 balai.

Aqua Lung - Mikron

Savybės: Sukurtas specialiai kelionėms - Mikron balansuota diafragminė pirma pakopa yra maždaug golfo kamuolio dydžio, pneumatiškai balansuota antra pakopa – vos 5x5 cm dydžio. Rezultate gavosi ultra lengva ir kompaktiška sistema – mažiau nei 900 gramų svorio (kas yra gerokai mažiau nei vidutinis svoris), labai mažutė ir lengvai supakuojama.

Darbas: Mažinant gabaritus ir svorį dažnai nukenčia darbiniai parametrai, bet tik ne su Mikron. ANSTI testai parodė, kad šis mažylis gali teikti orą didžiuliais kiekias netgi prie ekstremalių gylių ir kvėpavimo dažnių. Po vandeniu Mikron buvo tolygus ir sausas kvėpuoklis visose padėtyse, labai patogiai sėdėjo burnoje ir dėka savo mažų gabaritų turėjo labai mažą pasipriešinimą. Malonus atradimas – žemo slėgio žarna Mikron yra labai minkšta ir lanksti (netgi po slėgiu), dėl to kvėpuojant jaučiamas mažesnis žarnos pasipriešinimas, sukiojant galvą kandiklis ne taip stipriai tampomas. Minkštas priekinis mygtukas puikiai prapučia antrą pakopą, tačiau ir rankiniu būdu ji labai lengvai prasipučia – dėka savo mažo gabarito tą lengvai padarytų ir vaikas. Burbulų interferencija vidutinė. Pasireguliavimo rankenėlė daro vieną apsisukimą su ketvirčiu – pakankama riba pasireguliavimui. Didesniam komfortui reg eina komplekte su standartiniu ir ComfoBite kandikliu, plius daugkartinio panaudojimo dirželiais greitam kandiklių pakeitimui.

Išvada: Mikron yra labai kompaktiškas ir lengvas reguliatorius, su puikiais kvėpavimo rezultatais.
Kaina: 570 USD.
Svoris: 0,878 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 5 balai.
75 RMW prie 40 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 4 balai.

Dive Rite - Jetstream RG4500

Savybės: RG4500 parduodamas paruoštas „technikams“. Balansuota diafragminė pirma pakopa turi DIN jungtį (YOKE parduodamas atskirai), penkis žemo slėgio portus ir tinkamus deguoniui O-ringus. Dėl savo „šoninio“ dizaino Jetstream neturi viduje tradicinės svirtelės, o naudoja tam tikrą servo vožtuvą. Kad išvengti paviršinio freeflow turi on/off jungiklį, o pati antra pakopa gali būti naudojama tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės.

Darbas: Jetstream turi sausą ir lengvą kvėpavimą tiek galva aukštyn, tiek galva žemyn pozicijose. Tačiau, kadangi iškvėpimo vamzdis yra šone, pats iškvėpimas lengvumas gali skirtis – priklausomai nuo to, kokioje padėtyje jis yra. Jeigu iškvėpimo vamzdis nukreiptas aukštyn – iškvėpti lengviau, ir atitinkamai, jeigu jis nukreiptas žemyn, išsikvėpia sunkiau. ANSTI testuose Jetstream parodė puikius rezultatus kategorijoje, labiausiai tinkančioje rekreaciniam nardymui, ir gerus – visuose kituose testuose. Antra pakopa burnoje jaučiasi lengvai, prapūtimo mygtukas veikia labai efektingai. Ir dar vienas geras dalykas – kadangi antra pakopa neturi „viršaus“ ar „apačios“ – dalinimasis oru su budžiu yra mažiau komplikuotas – kaip ją bepaimtum, ji dirba vienodai.

Išvada: geras reguliatorius, su „technikams“ draugišku dizainu ir savybėmis.
Kaina: 625 USD.
Svoris: 1,16 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 5 balai.
75 RMW prie 40 m – 3 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 3 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 3 balai.

Hollis - 212 DC1 & DC2

Savybės: pirmieji reguliatoriai nuo Hollis (irgi savotiško naujoko dive rinkoje): pneumatiškai balansuota 212 antra pakopa suporinta su išbalansuota, izoliuota nuo aplinkos diafragmine pirma pakopa – DC1 arba DC2. DC1 tradicinio dizaino su turele, o DC2 – lengvesnė, kompaktiškesnė ir stilingesnio dizaino.

Darbas: pora su DC1 ANSTI testuose parodė puikius rezultatus visose kategorijose, tuo tarpu DC2 nors ir beveik neatsiliko, pačiame sunkiausiame teste aiškiai atsiliko. Bet tai dar nereiškia, kad DC2 yra blogesnė. Nors jautri ANSTI mašina ir užfiksavo skirtumą, nardant realiomis sąlygomis mes nepajutome jokio skirtumo, abi pirmos pakopos yra identiškos. 212 antra pakopa yra vidutinio dydžio, lengva ir patogi burnoje. Beje, prie jos galima įsigyti ir šarnyrą, tada naudojimasis bus dar lengvesnis. Patentuota Dynamic Adjustment sistemėlė taip pat paliko malonų įspūdį – pakanka pasireguliuoti įkvėpimo lengvumą pagal save ir palikti rankenėlę tokioje padėtyje – dabar automatika palaikys tokį lygį nepriklausomai nuo gylio. Venturi jungiklis efektyviai valdo freeflow paviršiuje, o didelis prapūtimo mygtukas galingai prapučia reg kai to reikia.

Išvada: Nepaisant to ką bepasirinktumėte: mažesnį ir lengvesnį 212 DC2, ar patogią 212 DC1 turelę – gausite aukščiausio lygio kvėpuoklį.
Kaina: 630 USD.
Svoris: DC1 – 1,36 kg, DC2 – 1,247 kg.
ANSTI rezultatas DC1 (DC2):
37,5 RMW prie 40 m – 5 ( 5 ) balai.
75 RMW prie 40 m – 5 ( 5 ) balai.
62,5 RMW prie 50 m – 5 ( 5 ) balai.
62,5 RMW prie 60 m – 5 ( 4 ) balai.

Mares - Abyss 42 & 22

Savybės: Abyss yra jau žinoma ir gerai užsirekomendavusi pilno dydžio pilnai metalinė antra pakopa – neturinti jokių vartotojo pasireguliavimu. Dėka patentuotos Vortex Assisted Design sistemos viską daro automatika – oras per šuntuojantį vamzdelį paduodamas tiesiai į kandiklį, taip sumažinant įkvėpimo pasipriešinimą.
MR22 pirma pakopa – balansuota diafragma, taip pat jau senai gerai save užsirekomdavusi, tik dabar šiek tiek atnaujinta, lengvesnė ir labiau aptakių formų. Mažutė MR42 taip pat balansuota diafragma. Tai pati mažiausia Mareso pirma pakopa, savotiška mini MR22 versija. Abi turi Tri-Material vožtuvus (žalvaris, minkštas ir kietas poliuretanas) ilgesniam tarnavimo laikui. Abi turi Dynamic Flow Control specialų žemo slėgio portą, kuris patieks maksimalų oro kiekį pirminei antrai pakopai.

Darbas: MR22 ir MR42 parodė beveik identišką darbą tiek ANSTI testuose, tiek vandenyje. Abi pakopos gavo „labai gerai“ visose ANSTI kategorijose, išskyrus MR42 pačiame agresyviausiame teste – čia ji kiek atsiliko ir pasirodė („tik“) „gerai“. Tačiau vandenyje mes nepajutome žymesnio skirtumo – abu reguliatoriai kvėpavosi tolygiai ir sausai. Abyss antra pakopa jautėsi lengvai, ir nepaisant pilnai metalinės konstrukcijos nesukėlė žandikaulio nuovargio. Prapūtimo mygtukas veikė lengvai ir galingai.

Išvada: abu reguliatoriai yra kompaktiški ir paprasti, su geru darbu. Nedidelė MR42 puikia tiks, jeigu mėgstate daug keliauti.
Kaina: Abyss MR42 – 675 USD, Abyss MR22 – 600 USD.
Svoris: Abyss MR42 – 1,10 kg, Abyss MR22 – 1,27 kg.
ANSTI rezultatas 22 (42):
37,5 RMW prie 40 m – 4 (4) balai.
75 RMW prie 40 m – 4 (4) balai.
62,5 RMW prie 50 m – 4 (4) balai.
62,5 RMW prie 60 m – 4 (3) balai.

Mares - Prestige 32 NTT

Savybės: MR32 pirma pakopa – balansuota diafragma su visomis gerosiomis Mares reguliatorių savybėmis (Tri-Material vožtuvai ir Dynamic Flow Control padidintas oro tiekimas pirminei antrai pakopai). Naujoji Prestige antra pakopa pagaminta iš lengvų technopolimerų, kuriuos Maresas pavadino NTT (Nano Thermoconductive Technology). Užuot naudojus įprastą plastiką, ši medžiaga buvo specialiai sukurta siekiant pagerinti šilumos apsikeitimą ir pagerinti reg darbą šaltame vandenyje.

Darbas: Prestige 32 NTT pasirodė labai gerai ir gerai ANSTI testuose. Po vandeniu technopolimerinė antra pakopa jautėsi lengvai ir komfortiškai, didelis Dive/predive jungiklis labai patogus naudoti. Kvėpavimas lengvas ir sausas visose padėtyse, didelis mikštas prapūtimo mygtukas greitai išvalo reguliatorių.

Išvada: patikrinto ir garsaus gamintojo produktas, Prestige 32 NTT turi gerą darbą ir priimtiną kainą.
Kaina: 550 USD.
Svoris: 1,3 kg
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 4 balai.
75 RMW prie 40 m – 3 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 4 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 3 balai.

Oceanic - EOS FDX10 DVT

Savybės: FDX-10 yra izoliuota nuo aplinkos išbalansuota diafragminė pirma pakopa su dviem aukšto ir keturiais žemo slėgio portais, kurie visi išdėstyti tam tikru kampu, kad palengvinti žarnų išdėstymą. Taip pat turi apsauginę DVT sistemą ant įėjimo. Nauja pneumatiškai balansuota EOS antra pakopa pagaminta iš lengvų medžiagų, turi didelę pasireguliavimo rankenėlę ir dive/predive jungiklį, stambų prapūtimo mygtuką ir žarnos šarnyrą.

Darbas: Po vandeniu vidutinio dydžio EOS antra pakopa jautėsi lengvai ir komfortiškai, šarnyras reagavo net į mažiausius galvos judesius ir mažino žandikaulio nuovargį. Patentuota Dynamic Adjustment sistemos pasireguliavimo rankenėlė leidžia jums nustatyti optimalų kvėpavimo lengvumą, po ko reguliatorius automatiškai reaguoja į gylio pasikeitimus. Po vandeniu tai veikia išties gerai, nepriklausomai nuo gylio. Venturi svirtelė, didelis prapūtimo mygtukas. ANSTI testuose EOS FDX10 pasirodė nuo puikiai iki labai gerai.

Išvada: pilnai „prifarširuotas“ reguliatorius su aukštesniu nei vidutinis lygis darbu.
Kaina: 640 USD.
Svoris: 1,19 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 5 balai.
75 RMW prie 40 m – 4 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 4 balai.

Scubapro - MK25/G250V & MK17/G250V

Savybės: G250V yra atnaujinta klasikinė antra pakopa nuo Scubapro – pilno dydžio, pneumatiškai balansuotas kvėpuoklis, iki šiol labai populiarus narų tarpe. Turi du vartotojo pasireguliavimus: VIVA sistemėlę (Venturi Initiated Vacuum Assist) paviršinio freeflow kontrolei ir kvėpavimo lengvumo pasireguliavimo rankenėlę.
Kitas Scubapro flagmanas – MK25 pirma pakopa yra balansuotas stūmoklis su dviem aukšto ir penkiais (ant turelės) žemo slėgio portais. Beto, yra vidinis tarpinio slėgio pasireguliavimas – kad užtikrinti aukščiausio lygio darbą tarp serviso intervalų. Jeigu jums labiau patinka balansuota diafragminė MK17, irgi neblogai – ji turi sausai izoliuotą kamerą, kuri saugo vidines judančias dalis nuo šalto ar užteršto vandens. Du aukšto ir keturi žemo slėgio portai.

Darbas: abi pakopų kombinacijos užtikrina tolygų ir sausą kvėpavimą visose pozicijose, o ortodontinis G250V kandiklis yra patogiausias šioje grupėje. Galingas prapūtimas, padidinta VIVA rankenėlė. Beto, ilgesniam saugojimui prapūtimo mygtuką galima išvis išimti – kad prailginti jo gyvenimo laiką. ANSTI testuose abu reg pasirodė nuo puikiai iki labai gerai.

Išvada: puikūs reguliatoriai – pasirinkę bet kurį iš jų tikrai neapsigausite.
Kaina: MK 25/G250V – 626 USD, MK 17/G250V – 595 USD.
Svoris: MK 25/G250V – 1,247 kg, MK 17/G250V – 1,275 kg.
ANSTI rezultatas MK25 (MK17):
37,5 RMW prie 40 m – 5 (5)balai.
75 RMW prie 40 m – 4 (4) balai.
62,5 RMW prie 50 m – 4 (4) balai.
62,5 RMW prie 60 m – 4 (4) balai.

Sherwood Scuba - SR1

Savybės: Naujasis SR1 nuo Sherwood Scuba yra išskirtinis reguliatorius šioje apžvalgoje – novatoriško dizaino, su daug gerų savybių ir išskirtiniu darbu. Pirma pakopa pagaminta iš žalvario, padengta nikeliu ir turi keturis žemo slėgio portus ant turelės plius du aukšto ant korpuso. Balansuota stūmoklinė konstrukcija, bet su unikalia užpildyta oru ir izoliuota nuo aplinkos kamera. Pneumatiškai balansuota antra pakopa turi tik vieną pasireguliavimo rankenėlę, kuri tuo pat metu reguliuoja ir venturi, ir kvėpavimo lengvumą. Tarp nėrimų SMART sistemėlė atlaisvina vidinę svirtelę neleisdama be reikalo dėvėtis vožtuvui – taip pailginama reg gyvenimo trukmė ir optimalus darbas. Priedo – antra pakopa komplekte turi ir kažkokį adapteriuką svirtelės reguliavimui. Jums to gal ir neprireiks, bet serviso technikui gyvenimas bus garantuotai palengvintas.

Darbas: Po vandeniu SR1 buvo lengvas ir sausas kvėpuoklis visose padėtyse, iš dalies dėka didelio oro išleidimo vamzdžio, kuris palengvina iškvėpimą. Toks dizainas aplamai pagerina kvėpavimo darbą, ne veltui ANSTI testuose SR1 puikiai susidorojo su visais režimais (šis reg buvo vienas iš keturių, puikiai praėjusiu visus ANSTI testus). Minkštas prapūtimo mygtukas galingai prapučia reguliatorių, o oro išleidimo vamzdis gerai išsklaido oro burbulus – tiek stovint vienoje vietoje, tiek plaukiant.

Išvada: SR1 yra solidus reguliatorius, puikaus dizaino ir su aukščiausio lygio darbu.
Kaina: 640 USD.
Svoris: 1,048 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 5 balai.
75 RMW prie 40 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 5 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 5 balai.
---------------------------------------

Reguliatoriai kaina mažiau 500 USD.

Dive Rite - 3000

Savybės: šis techniniams narams paruoštas reguliatorius naudoja Dive Rite jau anksčiau gerai užsirekomendavusią 1208 diafragminę pirmą pakopą ir naują 3000 serijos antrą pakopą. 1208 turi du aukšto slėgio ir keturis žemo slėgio (ant turelės) portus. Standartiškai eina su DIN 300 bar jungtimi ir YOKE adapteriu, paruoštas darbui su deguonimi.
Naujoji pneumatiškai balansuota antra pakopa yra normalaus dydžio su dideliu pasireguliavimo ratuku ir venturi svirtele. Visos vidinės judančios detalės yra padengtos teflonu (naudojimui šaltame vandenyje), naudojami specialūs Viton O-ringai (tinkami deguoniui).

Darbas: Reg labai gerai praėjo visus ANSTI testus (išskyrus sunkiausią), ir faktiškai parodė geriausią bendrą rezultatą šioje kainų grupėje. Jums patinka karts nuo karto pasireguliuoti kvėpavimo lengvumą? Pasireguliavimo rankenėlė ant 3000 daro net 4,5 apsisukimo – tai yra žymi pasireguliavimo riba. Ergo testuose 3000 taip pat pasirodė labai gerai. Plastmasinė 3000 burnoje jaučiama lengvai, didelis priekinis mygtukas minkštas ir efektingas. Sausas ir stabilus kvėpuoklis, visais atžvilgiais parodęs puikų darbą.

Išvada: 3000 parodė labai gerą darbą, turi lanksčius vartotojo pasireguliavimus, paruoštas darbui su DIN arba YOKE.
Kaina: 450 USD.
Svoris: 1,389 kg (su YOKE).
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 4 balai.
75 RMW prie 40 m – 4 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 4 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 3 balai.

Mares - Prestige 12

Savybės: Nors jis priskiriamas ekonominei klasei, MR12T balansuota diafragminė pirma pakopa buvo ir iki šiol išlieka patikimu darbiniu arkliuku. Ji turi visas teigiamas savybes kaip ir kiti Mareso hi-end modeliai (Tri-Material, Dynamic Flow Control dedikuotas portas pirminei antrai pakopai). Prestige antra pakopa yra vidutinio dydžio, pagaminta iš patikimų plastikų, supaprastinto dizaino ve vartotojo pasireguliavimų. Užtat turi didelį minkštą prapūtimo mygtuką.

Darbas: Prestige yra lengva, patogi ir paprasta naudoti. Sausas kvėpavimas be rūpesčių visose padėtyse. ANSTI testuose – nuo labai gerai iki gerai. Antra pakopa lengva ir patogiai sėdi burnoje. Nedidukas oro išleidimo vamzdis sumažina dragą, tačiau burbulų interferencija kiek didesnė nei įprasta. Kitaip tariant, Prestige 12 yra paprastas ir patikimas reguliatorius, idealus pradedantiesiems arba kaip atsarginis variantas.

Išvada: patikimas ir paprastas reguliatorius, tikras darbinis arkliukas.
Kaina: 400 USD.
Svoris: 1,077 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 4 balai.
75 RMW prie 40 m – 3 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 4 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 3 balai.

Tusa - RS-530

Savybės: Tusa kompaktiška R-500 balansuota stūmoklinė pirma pakopa, su dviem aukšto ir keturiais žemo slėgio portais, turi vartotojo pasireguliavimą optimaliam režimui nustatyti.
S-30 antra pakopa pagaminta iš termoplastiko, turi pasireguliavimą ir ortodontinį kandiklį, gražų nikeliuotą žiedą aplink didžiulį prapūtimo mygtuką.

Darbas: Bandomuosiuose nėrimuose mes iškart atkreipėme dėmesį į kandiklį. Jis yra kiek pailgintos formos, todėl jam sukąsti reikia mažiau jėgos, atitinkamai, reguliatorius patogiau sėdi burnoje. Daugumoje ergo kategorijų reg pasirodė labai gerai. Pasireguliavimo rankenėlė aiškiai sužymėta, daro pilną apsisukimą ir leidžia tiksliai pasiderinti įkvėpimo lengvumą. Lengvas ir tolygus įkvėpimas, minimali burbulų interferencija. Centrinis mygtukas lengvai apčiuopiamas ir gerai prapučia. Ant ANSTI reg labai gerai susidorojo su rekreaciniu gyliu ir krūviu, tačiau tik gerai ir patenkinamai su kitais trim testais.

Išvada: komfortiškas reguliatorius, pats pigiausias iš pateiktų šioje apžvalgoje.
Kaina: 399 USD.
Svoris: 1,105 kg.
ANSTI rezultatas:
37,5 RMW prie 40 m – 4 balai.
75 RMW prie 40 m – 3 balai.
62,5 RMW prie 50 m – 3 balai.
62,5 RMW prie 60 m – 2 balai.

-------------------------------------

Kai kurie skaičiai ir paaiškinimai.

Visi reg buvo išbandyti keturiose skirtingos RMV/gylio kategorijose. RMV (Respiratory Minute Volumes) – oro kiekis, kuris iškvėpuojamas per minutę.

37.5 RMV prie 40 m gylio. Tam tikra agresyvi kvėpavimo maniera prie maksimalaus rekreacinio gylio. Tokiu tempu rekreacinis naras galėtų imti kvėpuoti plaukdamas ilgą distanciją. („Atsipūtęs“ naras driftinio nėrimo metu galimai kvėpuotų 22 RMV ar mažiau). Teoriškai normalus naras galėtų kvėpuoti 37,5 RMV apie penkias minutes (ar šiek tiek ilgiau) nejausdamas žymesnio nuovargio.

75 RMV prie 40 m gylio. Labai agresyvi kvėpavimo maniera prie maksimalaus rekreacinio gylio. Puikios fizinės formos naras gali kvėpuoti 75 RMV tempu apie vieną minutę. Šis testas parodo, kaip reguliatorius gali susitvarkyti su vieno naru ypač sunkiu kvėpavimu, arba dviems narams dalinantis oru iš tos pačios pirmos pakopos. Norėdami įvertinti maksimalias reguliatorių galimybes, tokius režimus testuose naudoja tik JAV karinis jūrų laivynas ir mes.

62.5 RMV prie 50 m gylio. Visi reguliatoriai, parduodami Europos rinkoje, privalo atitikti EN250 standartą, kuris atitinka būtent šią RMV/gylio kombinaciją. Dėl to šį testą dažniausiai ir naudoja gamintojai bandydami savo reguliatorius. Tai yra labai agresyvus kvėpavimo režimas. Puikios fizinės formos naras, vydamasis kokią žuvį atvirame vandenyje galbūt galėtų kvėpuoti tokiu režimu vos kelias minutes.

62.5 RMV prie 60 m gylio. JAV karo laivyno A klasės testas. Tačiau jie naudoja aukštesnį nei standartinis slėgis - 725-760 psi (50-52 bar). Mes atlikome šį testą tik tam, kad nustatyti maksimalias reguliatoriaus darbo ribas. Normaliomis sąlygomis joks naras neturėtų kvėpuoti prie tokio didelio gylio ir tokiu agresyviu tempu su tokiomis mažomis oro atsargomis.

Na, ir dar keletas paaiškinimų. ANSTI simuliatorius matuoja reguliatoriaus darbą džauliais litrui (j/l) ir gali pajausti net šimtųjų dalių skirtumą. Tačiau žmogus negali pastebėti mažesnio nei 0,5 j/l darbo skirtumo. Taigi, paprastumo dėlei mes išvertėme skaičių kalbą į penkių balų sistemą:

5 balai = Puikiai: Bendras WOB 1.05 j/l ar mažiau.
4 balai = Labai gerai: Bendras WOB nuo 1.06 iki 1.55 j/l.
3 balai = Gerai: Bendras WOB nuo 1.56 iki 2.25 j/l.
2 balai = Vidutiniškai (patenkinamai): Bendras WOB nuo 2.26 iki 3.0 j/l.

Tiek žinių tam kartui, saugaus jums nardymo ir sėkmės renkantis reguliatorių.

Versta maloniai leidus scubadiving.com (patrumpinta).

 Parašė sagelo rugsėjo 30 2008 13:41:00 · 6 Komentarai · 2786 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Ernestas spalio 01 2008 05:14:48
tai ka Lietuvai tik Glacia ?
robatas spalio 01 2008 17:56:52
Kad cia tik siaudas sieno kupetoj.
O kur Scubapriniai MK25/X650 ar S600?
Aqualung Legenda ar Titan
Apex
Aquaholic spalio 01 2008 17:57:07
o kuom ji prasta?
sagelo spalio 02 2008 13:53:27
Apžvalga yra 2008 metų. Glacia ir G250 yra atnaujinti modeliai, todėl čia ir pakliuvo.
x650, s600, legenda ir titanas nera nauji produktai.
Trolis spalio 02 2008 17:24:59
visiems labai knieti testo rezultatuose rasti savo reguliatorių
Ernestas spalio 03 2008 05:00:24
Nu nevisai, Troli, norisi atsinaujinti patikimu ir Lietuvai tinkanciu daiktu. Suprantu, kad testas skirtas ne siaurieciams, bet visgi neperskaicius dauguma siu produktu taip ir liktu mistiniai, o dabar vis - informacija
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 0% [Nėra balsų]
Labai gerai Labai gerai 100% [2 Balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys