Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Rifas Erog el Gifton  "tuoj manę gaudys"
Rifas Erog el Gifton "tuoj manę gaudys"
Jūsų darytos nuotraukos po vandeniu
Paskutiniai prisijungę
nierka10:12:49
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Praradęs kvėpavimą.
Praradęs kvėpavimą.

Semą užmušė ne tai, kad jis kvėpavo ne iš to šaltinio. Jį nužudė širdies yda ir viršsvoris.

Semas iškilo paviršiun ir ėmė iš visų jėgų kovoti su srove. Jis niekada nebuvo pernelyg geros fizinės formos, o dabartinė jo ekipiruotė dar labiau sekino jo jėgas – ant nugaros turėjo gremėzdiškus suporintus balionus, o iš kiekvienos pusės – dar po atsarginį pony balioną. Ji pamažu kasėsi pirmyn, bet ir po minutės inirtingo yrimosi inkaro lynas vis dar buvo pernelyg toli.
Jis sunkiai traukė orą iš reguliatoriaus, pradėjo dusti ir pajuto skausmą krūtinėje. Yriai vis silpnėjo, jam pasidarė karšta, išmušė prakaitas (nors vanduo buvo tik 12C). Pagaliau kūnas suglebo ir Semas prarado sąmonę.

Naras.
Semui buvo netoli trisdešimties, bet jis turėjo mažiausiai 22 kg viršsvorio. Nepaisant savo prastos fizinės kondicijos, jis buvo AOWD naras, turėjo porą šimtų nėrimų ir toliau aktyviai nardė. Kai Semas nusprendė praeti tech divingo kursą, gydytojai perspėjo jį, kad jo viršsvoris kelia rimtą pavojų. Nepaisant to Semas ignoravo medikus ir nedvejodamas praėjo trimikso kursą.

Nėrimas.
Pirmais bandymais Semui nepavyko sklandžiai praeiti trimikso kurso – dėl greito nuovargio ir diskomforto su gremėzdiška įranga, reikalinga tokio tipo nėrimams. Pasiryžęs vis dėlto baigti kursą, Semas nuvyko į netoliese buvusį uostamiestį. Ši vieta buvo populiari „technikų“ tarpe – gylis siekė 60 m, vanduo buvo šaltas ir sraunus.

Išmetęs inkarą reikiamoje vietoje, kapitonas pastebėjo, kad paviršiuje yra stipri srovė. Sekdami standartinėmis procedūromis, įgula nuleido žymėjimo lyną laivagalyje ir saugumo lyną, einantį nuo skersinio iki inkaro lyno 4,5 m gylyje. Divemasteris pravedė detalų brifingą, tame tarpe paaiškindamas, kaip teisingai pasiekti inkaro lyną stiprioje srovėje.

Diveriai pradėjo rengtis. Semas savo sudvejintuose balionuose turėjo trimikso mišinį su 18 proc deguonies, viename pony balione – 100 proc deguonį dekompresijai, o kitame – 32 proc nitroksą kelionei. Tuo metu, kai Semas jau su visa įranga stovėjo ir bandė užsidėti plaukmenis, vienas įgulos narys pastebėjo, kad Semas stipriai prakaituoja, ir atitraukė jam sauso kostiumo šalmą – kad kiek atvėsinti galvą. Net kelis kartus kiti narai ir įgulos nariai drąsino Semą ir patarė jam neskubėti ir nusiraminti. Semas paprieštaravo, kad vandenyje jam viskas bus OK, ir toliau reguliavo įrangą. Nors ir uždusęs, Semas skubiai šoko nuo laivagalio vandenin, kur jo jau laukė jo instruktorius.

Incidentas.
Nors Semas ir turėjo „kelioninį“ nitrokso balioną plaukimui sekliuose vandenyse, dėl savo tuklumo jam buvo sunku prisisegti ir naudoti nitroksinį reguliatorių, o atėjus laikui persijungti ant pagrindinio mišinio. Todėl jis nusprendė įeiti į vandenį kvėpuodamas trimiksiniu mišiniu. Nors kvėpuoti šiuo mišiniu paviršiuje trumpą laiką nėra pavojinga, žemesnis deguonies lygis mišinyje neleido Semui atstatyti kvėpavimo. Instruktorius paklausė, ar tikrai Semas normaliai jaučiasi ir gali tęsti nėrimą. Semas atsakė, kad kai tik jie paners, jam viskas bus tvarkoje.

Pagal dive planą Semas su instruktoriumi turėjo nusileisti prie saugumo lyno 4,5 m gylyje ir prisitraukdami rankomis pasiekti inkaro lyną. Instruktorius davė ženklą ir ėmė leistis žemyn, bet kai Semas pabandė sekti paskui, jam nepavyko išleisti viso oro iš BC, be to, jo sausame kostiume dar buvo pernelyg daug oro. Jis negalėjo panerti.

Semas pradėjo irtis plaukmenimis, bandydamas įveikti srovę ir išjudinti savo masyvų kūną, sausą kostiumą, keturis balionus ir visą kitą techninę ekipiruotę. Liudininkai sako, kad jis po truputį stūmėsi priekin, bet mažiau nei po minutės susmuko vandenin. Vienas vyrukas tučtuojau šoko vandenin ir sučiupo nešamą srovės kūną. Su kitų narų pagalba jie šiaip ne taip įkėlė Semą į laivą.

Prie inkaro lyno laukęs instruktorius irgi iškilo paviršiun ir atrado, kad įgula gaivina Semą. Deja, pastangos atgaivinti Semą nedavė rezultato. Jis žuvo.

Analizė.
Autopsija parodė, kad Semas mirė nuo širdies smūgio. Nors jis ir turėjo medicininę pažymą, būtiną sertifikavimui, prieš ją gaunant jam teko lankytis ne pas vieną daktarą, kol pagaliau atrado tokį, kuris sutiko pasirašyti ant pažymos.
Mes niekada nesužinosim tikrosios priežasties, bet atrodo, kad čia nemažai prisidėjo kvėpavimas iš baliono su žemesniu deguonies kiekiu, ir tuo pat metu didelė fizinė įtampa. Bet niekas neabejoja, kad svarbiausia Semo mirties kaltininkė – jo paties prasta fizinė forma.

Išvados.
- Norėdami nardyti, palaikykite savo svorį ir fizinę būklę normos ribose. Jeigu jaučiatės pavargęs ar nekomfortiškai dar prieš nėrimą – nutraukite nėrimą.
- Hipoksiški (su žemesniu deguonies kiekiu) dujų mišiniai naudojami siekiant išvengti apsinuodijimo deguonimi dideliuose gyliuose. Šių mišinių nereikia naudoti kvėpavimui paviršiuje.
- Niekada nekovokite su stipria srove. Jeigu Semas būtų sekęs brifingo nurodymais, jis būtų pasinaudojęs saugumo lynu ir be didelės įtampos pasiekęs inkaro lyną.
- Instruktoriams nevertėtų aklai pasitikėti iš medikų gauta pažyma. Ne visi daktarai suvokia patiriamą nardymo metu stresą. Instruktoriai privalo išmesti iš kursų tuos studentus, kurie akivaizdžiai yra per silpni baigti kursą.


 Parašė sagelo spalio 28 2008 05:08:50 · 0 Komentarai · 1684 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys