Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Axelio foto albumas
Paskutiniai prisijungę
nierka10:32:27
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

28 esančių rinkoje plaukmenų apžvalga (2008).
28 esančių rinkoje plaukmenų apžvalga (2008).

Dabar rinkoje yra tiek daug visokių plaukmenų, kad išsirinkti tuos savo „vienintelius“ darosi ne taip paprasta. Palyginę jų išvaizdą gal ir galima pastebėti kokius nors skirtumus, tačiau kaip nustatyti jų efektyvumą? Kaip efektyviai jie stums daiverį per vandens storymę?

Taigi, jei ramiame vandenyje jūs galite išvystyti dviejų mazgų greitį, plaukdami pasroviui jūs išvystysite tris mazgus (dugno atžvilgiu). Ir atvirkščiai, plaukdami prieš srovę „patrauksite“ tik vieną mazgą. Taigi, paprastas greičio išmatavimas ramiame vandenyje tame pačiame gylyje duoda gerą supratimą apie bendrą jų efektyvumą.

Aišku, test daiveris turi būti gerai pailsėjęs tarp plaukimų, kad atsirandantis nuovargis neįtakotų kito bandymo rezultatus. Kadangi mums labai jau rūpėjo kuo objektyviau nustatyti maksimalius plaukimo greičius, šitą mes garantuotai užtikrinome.

Labiausiai efektyvūs yriai yra tie, kuomet kojos neužeina už daiverio kūno kertamo vandenyje apskritimo ribų. Yriai didesniais mostais iš tikro yra mažiau efektingi, nes atsiranda papildomas vandens pasipriešinimas. Tai ypač akivaizdu plaukiant srovėje.

Pagal gautus rezultatus mes sugrupavome plaukmenis į atskiras grupes. Testuotų plaukmenų mentės yra vientisos, skeltos arba turi „vandens surinkimo“ (channeling) ivairias modifikacijas. Iš tikro mes nepastebėjome, kad visokie „kanalai“ ar , „ventiliuojamos“ kiaurymės duotų kokį efektą, tačiau kai kurie gamintojai naudoja tokius dizainus.

Kai kurie skelti plaukmenys blogai dirba srovėje. Pirmą kartą patekę rinkon, Apollo BioFin gerai dirbo ir vandenyje pasirodė labai efektyvųs. Tačiau kai kiti gamintojai perėmė „skeltą“ koncepciją, jie daugiau dėmesio skyrė lengvesniam plaukimui, bet ne našumo didinimui. Tai buvo atsakas į pirkėjų norus. Pardavimai augo, tačiau netrukus skelti plaukmenys gavo blogą reputaciją – minkštos ir „plėvesuojančios“ versijos labai blogai dirbdavo srovėje, kai tekdavo iš visų jėgų irtis prieš srovę.

Kitas svarbus dalykas – plaukmenų svoris (keliaujant) ir kaina.
Buvo išbandyti tik plaukmenys atvira pėda, kadangi daugeliui mūsų tenka nardyti šiltai apsirengus.

Didesnių dydžių plaukmenys turi didesnes mentes, todėl kad objektyviai įvertinti jų darbą, visi plaukmenys buvo bandyti R (regular) arba M (medium) dydžio, tokiu būdu suteikiant jiems vienodas startines pozicijas. Nurodyti plaukmenų ilgiai (Ilgis ir Kišenės ilgis) atitinka būtent šiuos dydžius, bet tai duoda gerą supratimą palyginant plaukmenis. Kodėl pėdos kišenės ilgis toks svarbus? Todėl, kad ilgesnė kišenė geriau palaiko plaukmenį ant kojos – jis tampa tarsi pėdos pratęsimas, mažiau kliba ir sukelia mažiau streso raumenims. Didžiausią trauką plaukimui suteikia tiesus mostas. Nors rezultatai iš pažiūros skiriasi nedaug (nuo 3 iki 4,5 km/h), tampa akivaizdu, kad kai kurie plaukmenys yra gerokai greitesni.

Plaukmenys grupėje A yra labiausiai efektingi, tačiau prie jų teks priprasti ir išmokti naudotis.
Grupėje B atsidūrė tiesiog labai geri plaukmenys,
C – ne tokie geri,
D – dar blogesni.
Na, o vieniems plaukmenims teko sukurti grupę E, nes jie netilpo į jokius rėmus.

Dažnai daiveriai kalba apie plaukmenų manevringumą. Aišku, kad ilgus plaukmenis yra sunkiau naudoti nedidelėse erdvėse (olose, vrekuose), tačiau jeigu kalba eina apie froginimą, iš tikro plaukmenų ilgis čia didesnio vaidmens nevaidina. Galite pradėti froginti ir su savo turimais plaukmenimis – tai daugiau priklauso nuo jūsų įpratimo, o ne nuo plaukmenų ilgio.

Na ir pabaigai – nežiūrint visų testų ir matavimų, jeigu su plaukmenimis jaučiatės nekomfortiškai – niekada nebūsite jais patenkintas. Siūlomi testo rezultatai yra tik kaip atsparos taškas renkantis.
Rinkitės TIK tai, kas JUMS tinka ir patinka.

(Į skaičių-eilės numerį nekreipkite dėmesio, jis buvo reikalingas atsirenkant kur koks paveiksliukas turi būti. Dėl kai kurių paveikslėlių kokybės atsiprašau, jau kokie yra inete, tokius ir gaunam...
Kainos nurodytos angliškais svarais, nes su šiuolaikiniu kurso svyravimu perskaičiuodinėti į litus nėra jokios prasmės. Na ir kainos praeitų metų tikriausiai jau kiek paseno.
Sagelo. )

Taigi...

A
MARES Avanti Superchannel (50 svarų). 1
Galingas centrinis kanalas kartu su šoniniais kanaliukais šonuose sukuria vandens nukreipimo efektą. Jie yra Avanti Quatro vystymosi tęsinys. Gaila, kad gamintojas nusprendė sutrumpinti pėdos kišenę. Pagaminta Čekijoje.
Dydžiai: S, R, XL.
Svoris: 2,3 kg.
Ilgis: 62 cm.
Kišenės ilgis: 28 cm.
Greitis: 4,2 km/h.CRESSI Reaction (63 svarai). 2
Šie masyvūs plaukmenys geriausiai tiks sportiškiems daiveriams. Plati didelė mentė gerai perduoda kojų judesius, bet jų padėtį reikia laikyti gan tiksliai. Tiks atletiškiems narams.
Dydžiai: XS/S, S/M, M/L, L/XL.
Svoris: 2,3 kg.
Ilgis: 69 cm.
Kišenės ilgis: 30 cm.
Greitis: 4,2 km/h.MARES Avanti Quattro (70 svarų). 3
Mareso keturių kanalų patentas jau greitai pasibaigs, todėl reikia tikėtis gamintojas pasistengs sugalvoti kažką geresnio. Nors jie ir taip puikūs – dažnai kitų plaukmenų darbas palyginamas su šiais.
Dydžiai: S, R, XL.
Svoris: 2,3 kg.
Ilgis: 64 cm.
Kišenės ilgis: 29 cm.
Greitis: 4,3 km/h.AQUALUNG Slingshot (100 svarų). 4
Šie super modernūs Hi-Tech plaukmenys savo lankstumą gana ne nuo pačios mentės, bet daugiau dėl šarnyrų ir įtaisytų silikoninių spyruoklių. Spyruokles galima reguliuoti, tokiu būdu pamažinant arba padidinant švytuoklės efektą. Pėdos kišenė labai ilga ir pilnai talpina visą batą.
Dydžiai: S,R, XL.
Svoris: 2,7 kg.
Ilgis: 69 cm.
Kišenės ilgis: 31 cm.
Greitis: 4,3 km/h.APOLLO Biofin Pro XT (115 svarų). 5
Japonų Apollo kompanija pirmoji sugalvojo skeltų plaukmenų idėją, ir ši XT versija yra dar efektyvesnė – pagaminta iš sunkios ir elastingos gumos. Pėdos kišenė didesniems batams rodos kiek trumpoka, bet spidometro parodymai nenuginčijami. Jei nuspręsite pirkti, rekomenduojame iškarto imti kiek brangesnę versiją su spyruoklėmis vietoj dirželių.
Dydžiai: S, M, L, XL.
Svoris: 3,0 kg.
Ilgis: 57 cm.
Kišenės ilgis: 24 cm.
Greitis: 4,4 km/h.SCUBAPRO Twin Jet Max (139 svarai). 6
Nepainiokite šių plaukmenų su kitais Scubapro Jet Finais ir nemanykite, kad jie irgi silpnai pasirodys srovėje. Twin Jet Max yra yra pagaminti masyviai, turi ventiliuojamą plyšį ir tvirtas šonines briaunas su panelėmis. Turi vieną iš didžiausių, plačiausių ir giliausių pėdos kišenių ir skirti rimtiems daiveriams su rimtu fiziniu pasiruošimu.
Dydžiai: S, M, L, XL.
Svoris: 2,8 kg.
Ilgis: 67 cm.
Kišenės ilgis: 30 cm.
Greitis: 4,4 km/h.MARES Raptor (100 svarų). 7
Maresas visada tvirtino, kad negamins skeltų plaukmenų, tačiau nesusilaikė ir padarė... velniškai gerus. Mentė labai tolygiai pereina į pėdos kišenę, pati yra gan kieta, iš šonų viskas palaikoma tvirtų šoninių briaunų. Labai apmaudu, kad pėdos kišenė kiek per trumpa – tai sukelia nereikalingą blauzdos nuovargį. Turi Mareso patentuotas ABS sagtis.
Dydžiai: S, R, XL.
Svoris: 2,8 kg.
Ilgis: 62 cm.
Kišenės ilgis: 24 cm.
Greitis: 4,5 km/h.FORCE FIN Excellerators (350 svarų). 8
Labai netradiciški, kompaktiški, su kilpa vietoj įprastos kišenės. Gamintojas įrodo, kad norint padoriai skrosti vandenį jums nebūtinai reikia turėti masyvias plaukmenų mentes. Ant pačios mentės yra sumontuoti du papildomi „pelekiukai“ – viskeriai, kurie yra pareguliuojai ir keičiant jų padėtį gaunama reikiama trauka. Kad būtų efektingi, irtis reikia staigiais mostais. Pagaminti iš labai kieto poliuretano, kaina irgi labai „kieta“. Kas belieka pasakyti – arba jūs juos pamilsite, arba imsite tiesiog nekęsti.
Dydžiai: L, XL, XXL
Svoris: 2,0 kg.
Ilgis: 50 cm.
Kišenės ilgis: kišenės nėra.
Greitis: 4,5 km/h.B
OCEANIC Vortex V8 (53 svarai). 9
Panašūs į V16, turi daug vietos batui, tačiau dėl labai jau lygios pėdos kišenės nusiimti batą po nrimo nėra lengva, kaip beje, ir įgrūsti prieš nėrimą. Mentė, palyginus su V16, rodos pagaminta iš paprastesnių medžiagų, o tai atsiliepė svorui ir kainai.
Dydžiai: S, M, L, XL.
Svoris: 1,9 kg.
Ilgis: 64 cm.
Kišenės ilgis: 30 cm.
Greitis: 3,9 km/h.EFFESUB Pover 5 (50 svarų). 10
Šie plaukmenys yra labai lengvi ir atrodo labai pigiai, tačiau išvaizda apgaulinga. Vandenyje jie yra velniškai geri. Mentė atrodo paprastutė ir nekieta, tačiau gerai integruota su pusiau kieta pėdos kišene, dėl ko pėda labai gerai laikosi ir labai efektyviai perduoda kojos judesius.
Dydžiai: S, M, L, XL, XXL.
Svoris: 1,6 kg.
Ilgis: 64 cm.
Kišenės ilgis: 30 cm.
Greitis: 4 km/h.SCUBAPRO Twin Speed (85 svarai). 11
Tai ne tie plaukmenys, su kuriais bus patogu susitvarkyti perpildytame kateryje – mentė yra išties labai ilga. Maža to, pėdos kišenė siauroka ir tinka ne visiems batams. Tik narai su siauromis pėdomis galės jais normaliai naudotis, beje dydžiai irgi nelabai atitinka tikrovę – reikia pirktis dydžiu didesnius.
Dydžiai: S/M, M/L, L/XL.
Svoris: 2,4 kg.
Ilgis: 70 cm.
Kišenės ilgis: 28 cm.
Greitis: 4,0 km/h.OCEANIC Vortex V16 (95 svarai). 12
Šie plaukmenys yra gan patrauklaus dizaino, tačiau gan kieti (išskyrus centrinę skeltą dalį). Pėdos kišenė atrodo didžiulė, tačiau kai pabandėme įkišti batą, ji akivaizdžiai pasirodė per trumpa. Šiaip jau neblogas darbas ir išvaizda, tačiau tai nepateisina atsirandančio blauzdų skausmo.
Dydžiai: S, R, XL.
Svoris: 2,1 kg.
Ilgis: 63 cm.
Kišenės ilgis: 24 cm.
Greitis: 4,0 km/h.TUSA Xpert Zoom SF-8 (98 svarai). 13
Dizainas rodos yra nukopijuotas iš kitų gamintojų. Gilus mentės iškirpimas, iš šonų viskas sutvirtinta stipriomis briaunomis. Nors norėtųsi kiek ilgesnės pėdos kišenės, tačiau plaukmenys ir taip labai gerai veikia.
Dydžiai: S, M, L.
Svoris: 2,4 kg.
Ilgis: 62 cm.
Kišenės ilgis: 28 cm.
Greitis: 4,0 km/h.CRESSI Rondine A (47 svarai). 14
Šie gerai atrodantys plaukmenys turi plokščią mentę su įvairiais pakietinimais, kad išlaikyti teisingą kampą mosto metu. Savo pavadinimą gavo nuo super ilgų Rodine freedaiverių plaukmenų, ilgą laiką dominavusių medžiotojų pasaulyje. Šie jau yra gerokai trumpesni ir lengviau susipakuoja, tačiau norint pasinaudoti jų galia jums reikia būti geros fizinės formos. Labai ilga pėdos kišenė padeda geriau perduoti kojos judesį.
Dydžiai: XS/S, S/M. M/L, L/XL.
Svoris: 2,2 kg.
Ilgis: 65 cm.
Kišenės ilgis: 30 cm.
Greitis: 4,1 km/h.IST Talaria (75 svarai). 15
Šie gerai atrodantys skelti plaukmenys turi gan minkštas mentes, iš šonų sutvirtintas stipriomis briaunomis. Labai panašūs į Tusa Xpert Zoom, tačiau pagaminti iš kiek kitos sudėties gumos (labiau „guminės“). Pėdos kišenė labai plati, todėl tiks ir didžiausiam sauso kostiumo batui. Gaminami tik vienos – juodos spalvos.
Dydžiai: M, L, XL.
Svoris: 2,6 kg.
Ilgis: 60 cm.
Kišenės ilgis: 29 cm.
Greitis: 4,1 km/h.C
SCUBAPRO Twin Jet (119 svarų). 16
Kai šie amerikietiški plaukmenys pirmą kartą pasirodė rinkoje, jie sukėlė tikrą pirkimo bumą, kadangi pasirodę esą labai komfortiški. Deja, jie buvo tokie minkšti, kad srovėje buvo praktiškai visiškai nenaudingi ir dėlto skeltų plaukmenų reputacija gerokai nukentėjo. Ši paskutinė jų versija rodos pagaminta iš kiek kitos sudėties gumos, pailginta pėdos kišenė. Tai pagerino plaukimo charakteristikas, bet ne tiek kiek tikėjomės.
Dydžiai: S/M, M/L, L/X
Svoris: 2,7 kg.
Ilgis: 63 cm.
Kišenės ilgis: 31 cm.
Greitis: 3,4 km/h.TUSA Tri-Ex SF-6 (67svarai). 17
Matyt geriau tiks elegantiškoms Tolimųjų Rytų kojytėms, nes pėdos kišenė kiek siauroka. Tradicinio dizaino mentė yra kieta, todėl jokių vandens „surinkimo“ ar „kanalavimo“ efektų čia nebus – nepaisant to dirba ji pakankamai gerai. Tvirtos šoninės briaunos neleidžia plaukmenims slysčioti. Jeigu jaučiatės su jais komfortiškai, nesigailėsite įsigiję. Pagaminta Taivanyje.
Dydžiai: XS, S, M, L, XL.
Svoris: 1,7 kg.
Ilgis: 63 kg.
Kišenės ilgis: 26 cm.
Greitis: 3,3 km/h.COLTRI-SUB Kristal (22 svarai). 18
Ilgi ir siauri plaukmenys, kurie atrodo netgi siauresni nei iš tikro yra. Platus centrinis kanalas padeda efektyviau stumti vandenį. Šoninės briaunos kiek siaurokos, todėl plaukmenys po mosto lengviau grįžta atgalinės padėtin. Batas plaukmenyse tarsi prisiriurbia, paskui netgi sunku juos nusimauti.
Dydžiai: S/M, M/L, L/X
Svoris: 1,7 kg.
Ilgis: 64 cm.
Kišenės ilgis: 27 cm.
Greitis: 3,4 km/h.AQUALUNG Caravelle (47 svarai). 19
Mentė beveik per visą ilgi plokščia – toks dizainas tiks tik plaukikams su stipriomis kojomis. Pėdos kišenė labai patogi, batai tiesiog prilimpa prie plaukmenų, dėl ko juos netgi sunku paskui nusiimti.
Dydžiai: S, R, X/L.
Svoris: 1,9 kg.
Ilgis: 66 cm.
Kišenės ilgis: 29 cm.
Greitis: 3,4 km/h.AQUALUNG Blades Flex 2 (66 svarai). 20
Senamadiškai atrodantys plaukmenys, tačiau turi gerą pėdos kišenę, labai gerai palaikančią koją. Pati mentė masyvi su daug griovelių ir integruotom palaikančiom briaunom. Turi unikalią sagtį ant dirželio, kuri padeda labai lengvai nusiimti plaukmenis, tačiau tokia sagtis turi tendenciją kartais visai neplanuotai atsisegti.
Dydžiai: S, M, L.
Svoris: 2,3 kg.
Ilgis: 67 cm.
Kišenės ilgis: 29 cm.
Greitis: 3,4 km/h.IST Bora Bora (30 svarų). 21
Čia skelti plaukmenys ar ne? Dvi ilgos plaukmens sekcijos per vidurį sujungtos gilia V formos gumine plėve. Iš šonų visa tai palaiko stiprios šoninės briaunos. Pats plaukmuo labai maloniai pereina į plačią pėdos kišenę, tačiau kojų pirštams vietos kažkaip rodos lika mažokai. Taivanis.
Dydžiai: M, L, XL.
Svoris:2,8 kg.
Ilgis: 68 cm.
Kišenės ilgis: 22 cm.
Greitis: 3,5 km/h.OCEANIC Viper (40 svarų). 22
Tradicinio dizaino plaukmenys su minkšta V formos centrine mentė dalimi. Labai nedidelio svorio, todėl galimai patiks mėgstantiems keliauti, iš kitos pusės būtent mažas svoris leidžia labai greitai pagreitėti. Pėdos kišenė didelė, bet galėtų būti platesnė pirštų galuose. Made in China.
Dydžiai: S, R, X/L.
Svoris: 1,6 kg.
Ilgis: 64 cm.
Kišenės ilgis: 29 cm.
Greitis: 3,6 km/h.SHERWOOD Kinesis EX (70 svarų). 23
Primenantis senuosius Mares Volo arba Dacor Tiger, su šarnyrine mente – kuri kaip manoma turi kuo labiau mažinti kojų stresą, tačiau ir pačių plaukmenų efektyvumas dėl to sumažėjo. Maresas kiek vėliau pakėlė kartelę sukūręs galingus Volo Power, tačiau Kinesis nelabai gali su jais lygintis. Tačiau, Kinesis yra vieni lengviausių plaukmenų, todėl jeigu daug keliaujate, kodėl gi jais nepasinaudoti?
Dydžiai: S, R, XL.
Svoris: 1,8 kg.
Ilgis: 63 cm.
Kišenės ilgis: 22 cm.
Greitis: 3,6 km/h.D
BEAVER Assault (39 svarai). 24
Šitie ventiliuojami plaukmenys yra trumpi, sunkūs ir pagaminti iš tradicinės gumos. Rodos, jie geriausiai tinka wrekeriams ir tiems, kurie plaukioja trumpomis distancijomis, su pakilimais ir nusileidimais, bet be ilgesnių distancijų viena linija. Labai plati pėdos kišenė tiks ir stambiausios išmieros sauso kostiumo batui. Atrodo labai patikimai ir militaristiškai, bet netiks ilgoms distancijoms plaukti. Patys sunkiausi iš visų čia pateiktų. Pagaminta Taivanyje.
Dydžiai: M, L, XL.
Svoris:3,3 kg.
Ilgis: 53 cm.
Kišenės ilgis: 29 cm.
Greitis: 3,1 km/h.SEAC SUB Manta (59 svarai). 25
Lengviausi plaukmenys, paties primityviausio dizaino – tiesiog plastikinė mentė, pritvirtinta prie kišenės. Jokių „kanalų, žuvų uodegų“ ir tt. Pėdos kišenė nėra plati, tačiau pakankamai ilga ir gerai perduoda judesį, tačiau tenka visą laiką kontroliuoti plaukmenų padėtį – kadangi nėra šoninių briaunų, plaukmenys turi tendenciją „makaluotis“. Šiaip jau pasenęs modelis, greičiausiai artimiausiu laiku jis išnyks iš prekybos.
Dydžiai: XS, S, M, L.
Svoris: 1,6 kg.
Ilgis: 69 cm.
Kišenės ilgis: 30 cm.
Greitis: 3,1 km/h.COLTRI-SUB Neptune (22 svarai). 26
Nors jie juodi ir atrodo labai tradicinio dizaino, neapsigaukite – pagaminti iš lengvų technopolimerų. Turi plačią kišenę ir dirba labai padoriai.
Dydžiai: S/M, M/L, L/X
Svoris: 1,7 kg.
Ilgis: 60 cm.
Kišenės ilgis: 26 cm.
Greitis: 3,3 km/h.BEAVER Velocity (37 svarai). 27
Beaveris gal kiek apsiriko parinkdamas jiems vardą, nes su greičiu jie nieko bendra neturi. Tačiau, plaukmenys yra gan pigūs, ir jeigu kaina jums yra svarbi, juos nusipirkę neapsigausite. Plokščia ir beveik kieta mentė tolygiai pereina į kišenę. Paprasti ir ekonomiški, bet ne tokie efektingi kai kalba eina apie plaukimą.
Dydžiai: S/M, M/L
Svoris: 1,8 kg.
Ilgis: 60 cm.
Kišenės ilgis: 23 cm.
Greitis: 3,3 km/h.E
TUSA Reef Tourer (19 svarų). 28
Mažučiukai plaukmenys iš labai minkštos gumos, tinkantys tiek plikai pėdai, tiek ir su batuku. Labai nustebome, kad jie išvis neblogai veikia. Aiškiai skirti snorkeliuotojams. Vienu žodžiu, su jais žymiai geriau, nei be plaukmenų išvis. Pagaminta Taivanyje.
Dydžiai:S, M, L.
Svoris: 1 kg.
Ilgis: 34 cm.
Kišenės ilgis: 17 cm.
Greitis: 2,7 km/h. Parašė sagelo vasario 05 2009 12:26:50 · 11 Komentarai · 6944 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Trolis vasario 05 2009 14:04:23
Jo, nieko negaliu pakomentuoti Lieka laukti ir patestinti Hollis F1 ... pachiam . Turėtų mus pasiekti kovą , apie testus garsiai reksiu , norintys gales prisijungti .
Ernestas vasario 05 2009 17:25:31
jooo, ar cia tik man atrodo, ar taip kaip paskutinis reguliatoriu testas sis irgi nevisiskai atitinka musu lietuviska specifika, kur nardom saltame vandenyje ir labai daznai su sausu kostiumu. Kiek is siu plaukmenu tinka sausam nerimui....?
Aquaholic vasario 05 2009 18:36:55
FORCE FIN Excellerators (350 svarų). 8
Idomus ekzempliorius .Turbut zolytes muza ikvepe dizainerius
Dalas vasario 05 2009 19:33:25
Na jei pagal greiti,tai kode nera monolasto ?? :O Prie jo pripratus !!! irgi gan neblogai pasidauzytum po vandeniu
Andrius vasario 05 2009 19:40:04
FORCE FIN Excellerators . Egipte musu divemasteris plaukiojo, realiai tie plaukmenys atrodo labiau juokingai nei graziai. Aš konservatorius - lieku prie jetfinu (ar ju klonų).
sagelo vasario 06 2009 05:33:59
ernestai, o kas per lietuviska specifika nardant šaltame vandenyje ar su sausu?
aš su TUSA Tri-Ex SF-6 (67svarai). 17 plaukioju. o su kuom reikia?
Ernestas vasario 06 2009 11:38:35
sagelo, priesingai nei su slapiu, man asmeniskai, su sausu gerokai patogiau sunkesni lastai (nekelia koju, lengviau pludruma ir horizontalia padeti laikyt),be to, su sausu, ir velgi, bent man asmeniskai, nes esu gerokai sunkesnis nei nerdamas su slapiu, patogiau trumpesni ir kietesni, jais lengviau manevruot, nera "prakosu" kaip su ilgais bei minkstais ir pan.
Ernestas vasario 06 2009 11:48:24
ir dar...Lietuvoje visiskai nereikalingas greitis, kam cia skirtas labai jau rimtas demesys, labiau atvirksciai, geriau nert kuo leciau, taip lengviau, ilgiau, maloniau, o svarbiausia gerokai saugiau, nes neprisikvepuoji "dirbdamas lastais" to, ko visai nereik...
Svaigis vasario 08 2009 10:44:25
pagal tokia logika iseina kada geriausia masina yra Bugatti Veiron. nes ji greiciausia ar ne?
va jeigu rinktume sunkiausia lasta, laimetu beaveriukas. o mus vandenyse su sausais nardant, svarbiausia yra kosminis greitis? na turim aisku keleta povandeniniu pfelbslu kuriu suziuret neina po vandeniu.
o jei greicio bandymuose butu ir jetfinai, manau jie ir butu nugaleje...
Junka vasario 08 2009 18:17:45
SCUBAPRO Twin Jet Max sveria 67 kg. Biskutuka daugoka...
sagelo vasario 09 2009 06:19:21
ups, aciu už pastabą, cm, cm turi buti... jau pataisiau
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 33% [1 Balsas]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 33% [1 Balsas]
Blogai Blogai 33% [1 Balsas]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys