Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Asvejos ez._ziema
Asvejos ez._ziema
Robato foto albumas
Paskutiniai prisijungę
nierka10:38:03
Arunce11:24:14
Dlu21:17:26
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Pasikliaukite savo nuojauta.
PASIKLIAUKITE SAVO NUOJAUTA.

Keletas klaidų priminė „naujokėliui“ Gariui, kad naro likimas priklauso nuo jo įgūdžių ir pasirengimo...

Aš turėjau savaitę atostogų Portugalijoje ir laukiau savo paskutinio nėrimo. Mūsų kompanijoje buvau aš (gana nepatyręs PADI AOWD naras, turintis tik 50 registruotų nėrimų), nardymo gidas iš centro ir dar dvi poros. Abiejų porų narai atrodė patyrę ir reguliariai nardantys. Mano partneris buvo gidas.

Mes ketinome apžiūrėti netoliese esantį sudužusį laivą, gulintį 22 – 30 metrų gylyje. Mūsų planas buvo toks: pagal virvę nusileidžiame į maždaug 22 metrų gylį ir palei denį plaukiam link laivagalio. Toje vietoje turėjome nusileisti po laivagaliu, į maždaug 29 metrų gylį, tada plaukti išilgai denio prie laivo pirmagalio ir vėl grįžti prie savo lyno. Mūsų gidas pasakė, kad kas norės, galės įplaukti į laivo vidų ir patyrinėti mašinų skyrių. Aš pamaniau, kad vargu ar išmintinga lįsti į laivo vidų turint ribotą oro kiekį ir nėrimo pabaigoje nerti į didesnį gylį negu pradžioje. Bet kadangi niekas daugiau šio klausimo nekėlė, o aš šioje grupėje buvau naujokas, nutariau nutylėti ir tiesiog nelįsti vidun.

Jūra buvo visiškai rami, matomumas siekė apie 15 metrų. Kai priplaukėme prie nėrimo vietos, gidas perkėlė inkarą ant sudužusio laivo ir prie jo pritvirtino pakeliamąjį plūdurą, kad nėrimo pabaigoje būtų lengviau pakelti grandinę.

Mes puikiai panardėme. Pasiekus inkaro lyną, 20 metrų gylyje, tiesiai virš denio, mano kompiuteris parodė, kad liko trys minutės nedekompresinio laiko. Tuo tarpu mano partneris, tai yra gidas, nuplaukė link laivo vairinės durų ir pakvietė mane prisijungti prie jo. Aš jam ženklais parodžiau, kad man teliko dvi minutės nedekompresinio laiko. Jis atsakė „gerai“ ir nusileido į vairinę. Tuo metu kitos dvi poros buvo šiek tiek toliau ir atrodė, kad jaunoji pora ginčijasi. Vėliau paaiškėjo, kad pora teturėjo vieną kompiuterį ir tas naras, kuris turėjo kompiuterį, norėjo kilti į viršų, nes nedekompresinis laikas ėjo prie pabaigos, bet jo partneris, kuriam buvo likę dar daug oro, pageidavo pasilikti prie laivo.

Mano kompiuteris ėmė pypsėti; aš padaužiau į laivo šoną, perspėdamas savo partnerį, ir parodžiau jam, kad ketinu kilti; gidas pasižiūrėjo į mane ir nusisuko, toliau tyrinėdamas vairinę. Aš lėtai nuplaukiau aukštyn, link inkaro lyno, tada sustojau maždaug 12 metrų gylyje, iš kur laivą vis dar buvo galima matyti, ir savo žibintu apsukau ratą, kad kiti narai žinotų, kur aš esu ir kad man viskas gerai. Jie ilgokai sukiojosi prie lyno apačios, laukdami, kol prie jų prisijungs kompiuterio neturintis naras, kad pradėtų kilti.

Kai visi grįžo prie lyno, aš pakilau į 5 metrų gylį ir atlikau saugumo sustojimą. Visi kiti sustojo giliau, nes jų kompiuteriai rodė 7 minučių dekompresinį sustojimą.

Staiga inkaro lynas atsipalaidavo, mane mestelėjo 2 metrus į viršų, vėliau panardino 7 metrus žemyn. Aš paleidau lyną ir ėmiau lėtai kilti link katerio, plaukdamas pasroviui. Kitus narus mėtė aukštyn ir žemyn, o vienas jų beveik pasiekė paviršių nepasibaigus kompiuterio nurodytam kelių minučių dekompresiniam sustojimui. Jis skubiai nusileido į 15 metrų, o kai vėl sugriebė lyną, pasijuto esąs žemiau inkaro, kuris kilo į paviršių, pritvirtintas prie iki galo pripūsto keliamojo plūduro.

Pasirodo, nėrimo vadovas nukėlė inkarą nuo laivo tuo metu, kai visi laikėsi už lyno, atlikdami dekompresinius arba saugumo sustojimus. Užuot pripūtęs plūdurą tik tiek, kad būtų lengviau pakelti inkarą, jis jį pripūtė iki galo, ir plūduras ėmė kilti į paviršių kartu su visais už lyno besilaikančiais narais. Galite įsivaizduoti, kokia gūdi tyla tvyrojo kateryje mums grįžtant į krantą, ir kokiais žvilgsniais buvo varstomas mūsų gidas.

Nors niekas nenukentėjo, iš tos dienos „nuotykio“ aš išmokau keletą vertingų pamokų. Pirma – nesutikite su nėrimo planu, aptariamu per instruktažą, jeigu jis prieštarauja jūsų išmoktiems principams, netgi jeigu pasirodysite naujokėlis, užduodantis idiotiškus klausimus; jau geriau pasirodyti naujokui, negu pakliūti į pavojingą situaciją. Antra – dviem narams naudotis vienu kompiuteriu nėra išmintinga: šiuo atveju partneriams teko likti gilumoje, įkalbinėjant kompiuterio neturinį kolegą kilti į viršų, taip prailginant reikalingo dekompresinio sustojimo laiką. Trečia – labai svarbu išmokti atlikti dekompresinį sustojimą laisvai plūduriuojant vandenyje ir nesilaikant už lyno, kad išlaikytum esamą gylį.

Pagaliau – nemanykite, jog vien dėl to, kad esate poroje su profesionaliu gidu, galite būti tikras, kad jis bus geras partneris. Vėliau mano porininkas (gidas) pasakojo supratęs, jog aš sakiau, kad mano nedekompresinis laikas baigiasi, bet, kadangi pagal jo kompiuterį dar buvo likusios kelios minutės, jis pamanė, kad nebus nieko blogo, jeigu aš nuseksiu paskui jį į laivo vidų, ir kylant dėl to neturėtų kilti jokių problemų.

Vertimas Undinėlės.
 Parašė sagelo vasario 18 2009 10:38:09 · 9 Komentarai · 1976 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Trolis vasario 18 2009 15:43:01
dekompresija būūūū baubas .... bijokit visi ir meskit geriau buddy ir bėkit ... ir į virve reik dantim kabintis , kad nepabėgtų .... va
Spyglys vasario 19 2009 06:04:48
Prie ko cia baime Juk neaprasyti kiti Gario planai Tiesiog si karta dekompresija buvo neplanuota
sodininkas vasario 19 2009 13:57:12
Didziulis dekui Undinelei saunuole
Bet pasigendu kitos informacijos, is kokio saltinio sis straipsnis?
Manau cia Sagelo galetu padet
sagelo vasario 20 2009 07:00:25
is DIVE. pamirsau prirasyti.
o tau tai svarbu?
immortallas vasario 20 2009 11:07:41
seip gidas irgi geras mano kompas rode
Trolis vasario 20 2009 14:51:41
Planai gali būti keičiami nėrimo metu , bet deco AOWD naram yra baisus baubas ir dėl to verta mesti budy , o planai dazhniausiai visi pasmerkti zhlugti , juolab kai yra pastatyti nuo kojų ant galvos . Tik ar dėl keleto minučių deko galima atsiskirti su budžių ? Pats save stumteli į pavojingą situaciją , atsistikus problem , esi pakankamai įmirkęs azotu ir negali sau leisti klysti net neįėjęs į dekompresiją po pakankamai gilaus panėrimo , be to pats budis atsiduria neapibrėžtoje situacijoje . Gali sukti nors pirštą prie galvos , kad tau viskas gerai , bet negali žinoti kas jam galvoje , jei neri pirmą kartą .
Dekompresijos baimė kelia tokiu atveju bereikalingą įtampą tiesiog . O gidas be abejo paielgė neatsakingai ... kaip minimum .. bet jo plane buvo įėjimas vidun , tik va naujokas tyli ir turi bedos ...
Andrius vasario 20 2009 18:55:23
Kaip gali būti suplanuotam panėrime neplanuota deko ? Gidas privalėjo numatyti, jis gi planuoja visą nėrimo profilį. O kad suplanavo jį ne pagal silpniausią narą- tai čia jo kaltė vienareikšmiškai.
sodininkas vasario 22 2009 06:48:10
Budis parode nepagarba partneriui. paprasta.
MMantas vasario 23 2009 07:42:01
Analogiška situacija buvo ir man Hurgadoje, tik mes į dekompresimį laiką pateke nebuvom,labai stipri srovė mus mėtė nuo 9 iki 2 m., bet nesilaikymas už virvės butu nepadėjes, tiesiog srovė nuneštu ir tai pakankamai stipriai reikėjo laikytis už virvės, po pusmečio nerdami vėl ten pat, tą pačią problemą išsprendėm laikydamiesi už virvės, bet leidžiant jai kilti ir leistis neduodant jai tampyti mūsų kartu iš paskos (virvę tiesiog praleidinėjom tarp rankų išlikdami vietoje)
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 0% [Nėra balsų]
Labai gerai Labai gerai 67% [2 Balsų]
Gerai Gerai 33% [1 Balsas]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier