Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Bridvaisis 07.06.03
Bridvaisis 07.06.03
Egles albumas
Paskutiniai prisijungę
bannyk08:03:58
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Susipainiojęs.
Susipainiojęs.

Visi narai turi dive peilius. Visi žino, kad peilis reikalingas ne apsigynimui ar medžioklei, o nenumatytam atvejui, jeigu naras netyčia po vandeniu į ką nors įsipainiotų. Bet ar taip jau dažnai tai atsitinka? Iš tikro tai jau be galo retai, galbūt dėl to kai kurie narai galiausiai nustoja imti su savimi po vandeniu peilį. Bet visdėlto kartais atsitinka... Pažiūrėkime kas nutiko Timui.

... Kartu su budžiu planavome aplankyti vreką „Lord Stewart“, esantį 35 metrų gylyje. Tuo metu aš pats buvau dar nelabai patyręs BSAC dive lyderis, o mano budis – tik nesenai sertifikuotas naras.
Nors matomumas siekė vos kelis metrus, o pats vrekas atrodė niūrokai, tai vis tiek buvo smagus nėrimas. Maždaug po 15 minučių vreko tyrinėjimo mes jau įėjome į dekompresiją ir aš ėmiau galvoti kur čia geriausiai būtų paleisti SMB plūdurą.

Mes buvome vidinėje perlaužtoje ir dantytais kraštais nusėtoje vreko dalyje, aplink kurią buvo matyti daugybė užsipainiojusio žvejybinio valo. Aš parodžiau tai budžiui ir stebėjau, kaip jis saugiai praplaukia valų raizgalynę. Tačiau kai atėjo eilė plaukti man, matyt klaidingai nustačiau atstumą tarp valo ir mano plaukmenų, ir staiga abu mano plaukmenys įsipainiojo į valą.
Budis greitai priplaukė prie manęs ir atkabinovalą, išlaisvindamas vieną mano plaukmenį. Tačiau budis tuo metu matyt buvo paveiktas azotinės narkozės, kadangi jis nesuprato, kad mano abi kojos yra supančiotos.

Štai tokioje padėtyje aš dabar buvau – 35 metruose, deko ir įsipainiojęs į valą.
Iš visų jėgų stengiausi išlaisvinti plaukmenį, tačiau valas įstrigo į tokį plyšį plaukmenyje, kad niekaip negalėjau jo pasiekti. Aplink nebuvo nieko, į ką galėčiau įsikabinti ar atsispirti, o ir pati įranga stipriai ribojo mano judesius.

Po kurio laiko ėmiausi kitos taktikos – nusiėmiau plaukmenį ir pagaliau išsilaisvinau nuo valo. Tada kiek paplaukiau link budžio, įteikiau jam į rankas plaukmenį ir atkišau koją, laukdamas kol jis užmaus man plaukmenį. Jis pabandė tą padaryti, tačiau jam kažkodėl vis nesisekė. Galiu tik spėti, kad čia kalta azotinė narkozė.

Jau tuo metu mane vis labiau neramino, kad dekompresinis laikas vis auga, o oro atsargos vis mažėja. Todėl pasignalizavau budžiui baigti terliotis su plaukmeniu ir paleidau aukštyn savo SMB. Tada ėmėme kilti palei SMB lyną, tuo pat metu aš po truputį susukdavau SMB lyną ritėn.
Iki šiol aš supratimo neturėjau, koks nepatogus ir išbalansuotas gali būti kilimas su vienu plaukmenimi. Mano ritė yra pakankamai maža, todėl norint susukti visą lyną, reikia įdėti kiek pastangų. Normaliomis sąlygomis tai nėra tokia jau didelė problema, tačiau dabar su vienu plaukmenim tai padaryti buvo dar sunkiau, ėmė kilti kažkoks nesuprantamas baimės jausmas, o kvėpavimo dažnis dar labiau padidėjo.

Pagaliau mes pasiekėme 6 metrus, kad atlikti savo deko stopą. Bangos paviršiuje tuo metu buvo nemažos, todėl blaškė plūdurą aukštyn-žemyn. Toks nuolatinis judėjimas, padidintas kvėpavimas ir plaukmens trūkumas labai trukdė palaikyti pastovų gylį. Tai dar labiau mane išgąsdino ir dar labiau padidino kvėpavimo greitį.

Plūdrumo problema reiškė, kad deko sustojimo metu aš faktiškai kilnojausi aukštyn-žemyn kelių metrų intervale. Toks zigzago tipo profilis dar labiau pailgino kompiuterio apskaičiuojamą deko sustojimo laiką. Deko laikas mažėjo labai pamažu ir tai varė iš proto.
Šio stopo metu aš išsiurbiau tai, kas liko mano 15 L balione, tada viską iš atsarginio 3 L balioniuko ir dar daugybę oro iš budžio 2*12 L sparkės. Buvo likusi dar minutė kompiuterinio deko stopo laiko, kai aš galutinai praradau plūdrumo kontrolę ir iškilau paviršiun.

Laimei, šalia mano plūduro jau buvo laukiantis mūsų kateris. Aš nedelsiant pasakiau, kad nekorektiškai atlikau deko sustojimą ir man reikia deguonies. Aš jau kvėpavau deguonimi ir suspėjau nusiimti visą įrangą, ir tik tuomet kompiuteris baigė skaičiuoti deko laiką. Dėl visa ko kvėpavau deguonimi ir toliau tol, kol jis baigėsi. Laimei, jokių dekompresinės ligos požymių nepatyriau.

Iš šio nutikimo aš labai stipriai pasimokiau, o labiausiai – kuo toliau laikytis nuo žvejybinių valų. Jie yra velniškai stiprūs ir sunkiai pastebimi. Dar supratau, kad prieš kylant paviršiun visdėlto reikėjo užsidėti nuimtą plaukmenį, o kilti reikėjo ne susukant lyną ritėn (kas dar labiau komplikavo ir taip stresinę situaciją), o laikantis rankomis už lyno. Ir dar reikėjo turėti daug oro.

Ir pagaliau, po šio nutikimo nerdamas aš visada su savimi turiu tiek dive peilį, tiek Z tipo tinklų rėžiklį.

Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D. Britanijos nardymo žurnalui.
 Parašė sagelo spalio 23 2009 05:50:16 · 4 Komentarai · 1976 Skaityta Spausdinti
Komentarai
klajone spalio 23 2009 09:24:41
Neseniai sertifikuotas naras, 35m nerimas, dekompresija - nebloga puokste
Trolis spalio 23 2009 17:29:56
užtai Baltijoje ne tik valo , bet ir sisntetinių visokio kalibro virvių ir tinklų gabalų yra apsčiai ...
Ir sertifikacija sertifikacijai nelygi galbūt nepaminėta tiksliai , nes budis buvo su sparkute 2x12 .. kazhi ar owd (ar koks tai ekvivalentas) su sparkute į 35 m ..... kazhkaip nelabai chia klijuojasi ..
Minutė likusio deco laiko ... kompas dazhnai skaichiuoja su didele atsarga.. irgi kaip ir nėra ko kelt didelės panikos...
Dalas spalio 24 2009 20:13:01
Buvo likusi dar minutė kompiuterinio deko stopo laiko, kai aš galutinai praradau plūdrumo kontrolę ir iškilau paviršiun
Plūdrumo problema reiškė, kad deko sustojimo metu aš faktiškai kilnojausi aukštyn-žemyn kelių metrų intervale. Toks zigzago tipo profilis dar labiau pailgino kompiuterio apskaičiuojamą deko sustojimo laiką. Deko laikas mažėjo labai pamažu ir tai varė iš proto.
Jeeee, tikrai smagu skaityt tokius ,, skiedalus''
Dalas spalio 24 2009 20:19:24
Kaip tik siandien rode dok filma per kazkokiatai TV kaip amforas kele su ,,pusle"' ,ir insitvere to kashiko su amfora du ziapliai jo nepaleido kai su pagreiciu ta pusle pradejo kilt Ir zodziu su tuo kashiku ta pusle ir amfora abu isisege ir ishleke i pavirshiu is 50m Jau taip nukreizetas scenarijus , kad tikrai ish shalies nenarui kaip siaubo filmas
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [1 Balsas]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys