Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Idomu
ĮRANGOS IŠPARDAVIMAS...
Balionai
prozektorius
Parduodamas juostini...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
Shrek04:57:23
sausas05:52:51
Dlu06:57:35
bannyk18:13:08
sagelo 1 dieną
supernial 2 dienas
donis 5 dienas
nierka 6 dienas
Oktopusas 1 savaitę
Vismantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 134
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Suporinta pagalba.
Suporinta pagalba.

Kai tą rytą mes krovėme įrangą į RIBą (pripučiama guminė valtis), nuolat juokavome apie mano budžio „sparkę“, tiksliau jos svorį – budis naudojo 2X10 litrų suporintus balionus. Lauke buvo labai karšta ir mes liejome prakaitą savo sausuose kostiumuose, manevruodami su tokiais svoriais ant kopetėlių, stengdamiesi neužkliudyti kitų narų viengubų balionų. Budis tuo tarpu tik kreivai šypsojosi – visas šias pašaipas jis jau daug kartų girdėjo prieš tai.

Mes buvome kariniuose nardymo prižiūrėtojų kursuose ir instruktoriai iškėlė sąlygą – kadangi bus neriama į 33 metrus, visi privalo turėti atsarginius pony balionėlius. Maniškis ponis buvo prisegtas iš priekio ant mano BCD, ir nors dėl to jaučiausi nepatogiai ir neįprastai, nesiginčijau, nes susitaikiau su ta mintim, kad jie geriau viską žino.
Aš vadovavau nėrimui, todėl pravedžiau trumpą bryfingą, tada visi patikrinome savo budžius. Savajam budžiui skyriau šiek tiek daugiau dėmesio, kadangi niekada nenardžiau su naudojančiu suporintus balionus ir norėjau išsiaiškinti kaip naudotis jo oktopusu.
Mes persivertėm per bortą ir palei lyną nuėjome tiesiai į 33 metrus, kur tikėjomės rasti savo vreką. Tačiau dugne laukė staigmena – vreko niekur nebuvo matyti. Matomumas buvo geras ir viskas ėjo normaliai. Budis pririšo savo ritę prie lyno ir mes nuplaukėm vakarų kryptimi.
Po kelių minučių virvė ritėje pasibaigė, todėl mes sustojome, kad šiek tiek apsižvalgyti. Vreko vis nesimatė, todėl prispaudėme tuščią ritę sunkiu akmeniu prie dugno ir kiek pasiyrėme kita kryptimi, vis tikėdamiesi pagaliau pamatyti vreką.

Ėjo maždaug 15-ta nėrimo minutė, kai staiga aš supratau, kad pernelyg greitai naudoju savo orą. Balione liko 120 barų, o mes visi buvome gavę nurodymą kilti paviršiun, kai balione bus 80. Aš pasignalizavau budžiui ir mes nuplaukėm atgal link savo ritės.
Ir čia prasidėjo nuotykiai. Ritės, kuri buvo vos už kelių metrų nuo mūsų, jau nebuvo. Apstulbę ėmėme dairytis aplinkui ir staiga pamatėme, kad ritė plaukia mums už nugaros. Budis čiupo ritę, bet negalėjo jos išlaikyti – akivaizdu, kad ją tempė kažkokia didesnė jėga. Vėliau sužinojome, kad kolegos valtyje nusprendė ištraukti nusileidimo lyną (kartu su mūsų pririšta rite). Aišku, jie negalėjo numanyti, kad mes ką nors prie lyno pririšime.

Aš vėl patikrinau oro atsargas – 80 barų! Po velnių, kur dingo tie paskutiniai 40 barų? Mes nusileidome ant smėlėto dugno ir aš išsitraukiau savo SMB plūdurą, ruošdamasis jį išskleisti kaip ir buvo sumanyta. Tuo metu nebuvo jokios priežasties panikuoti, bet jaučiau, kad mano kvėpavimas yra pagreitėjęs. Viskas krito iš rankų ir niekaip negalėjau išskleisti savojo plūduro. Galiausiai budis paėmė iš manęs plūdurą ir palaikė, kol aš pripildžiau jį oro.
Net ir tokia paprasta operacija nemažai kainavo. Patikrinęs manometrą atradau – 50 barų! Nuo šio momento ėmiau kvėpuoti labai sunkiai.

Mes pradėjome kilti ir aš tiesiog girdėjau kiekvieną savo įkvėpimą. Manometro rodyklė linko link nulio tiesiog akyse. Budis pajuto mano nerimą ir padėjo man pereiti kvėpuoti iš manojo ponio. Jau po pirmų poros įkvėpimų kiek nusiraminau ir pasignalizavau budžiui OK. Tada pasitikrinau gylį. Nežinau ką tikėjausi pamatyti, gal 20 metrų ar dar mažiau, tačiau su siaubu atradau, kad mes vis dar 30-tyje metrų. Tuo pat metu supratau, kad ponis jau tuščias. Mane apėmė panika, o orą siurbiau taip, lyg būčiau užbėgęs kelis aukštus laiptais. Visos mintys apie plūdrumą išgaravo. Neabejoju, kad jei būčiau vienas, raučiau link paviršiaus o paskui keikčiau tokio pakilimo pasėkmes.

Bet budis tvirtai suėmė mane už peties ir pažiūrėjo į akis. O tada jis ramiai ištiesė man savo oktopusą. Staiga supratau, kad du suporinti 10 litrų balionai nėra tokia jau kvailystė. Aš vis dar traukiau orą kaip siurblys, tačiau žinojimas, kad mes turime oro daugiau nei pakankamai mums abiems, suveikė labai raminančiai.
6 metruose mes sustojome trims minutėms, o kai pagaliau pasiekėm paviršių jau buvau bemaž nusiraminęs ir atgavęs savitvardą.

Sekančią dieną mes padarėme pertrauką ir nors budis dar po dienos gryžo vandenin, aš nusprendžiau padaryti pertrauką nuo nardymo ir gryžau namo.
Dabar aš vėl nardau – ne giliau nei 20 metrų, tačiau neabejoju, kad greitai vėl atgausiu pasitikėjimą savimi.

Matyt niekada nesuprasiu, kodėl taip žiauriai sureagavau į pakankamai paprastą situaciją. Tik treniruotės, budžio įgūdžiai ir patirtis leido išvengti sunkesnių pasėkmių. Ir aš labai labai dėkingas už tai savo budžiui ir jo gremėzdiškiems, sunkiems ir nuostabiems suporintiems balionams.

Andrew.

Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D.Britanijos narų žurnalui.
 Parašė sagelo gegužės 11 2010 09:06:20 · 1 Komentarai · 1941 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Trolis gegužės 22 2010 17:46:51
Šauti viršun šiuo atveju - reiškia - tiesiai į barokamerą ir tai geriausiu atveju ....
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 80% [4 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 20% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Birželio 27 pie Alaušo:

Kaip visada būsiu.
Kaip visada būsiu.
32% [6 Balsai]

Būtinai būsiu.
Būtinai būsiu.
21% [4 Balsai]

Gal būsiu.
Gal būsiu.
21% [4 Balsai]

Norėčiau būti.
Norėčiau būti.
26% [5 Balsai]

Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
0% [0 Balsai]

Balsai: 19
Pradėtas: 04/06/2015 07:09
Baigtas: 07/09/2016 05:19

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME ezkimas
SVEIKINAME Robis
SVEIKINAME Steveliz