Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk 2
Paskutiniai prisijungę
nierka11:10:51
Arunce11:57:02
Dlu21:50:14
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Mažos, bet mirtinai pavojingos.
Mažos, bet mirtinai pavojingos.

Kelionė prie didžiojo barjerinio rifo turėjo būti didžiausias Rūtos dive nuotykis, tačiau viskas virto tikru košmaru.

Kvinslando valstija Australijoje nuo seno garsėja savo nuodingiausiais pasaulyje gyviais – tiek sausumoje, tiek po vandeniu. Bet tai neatbaidė manęs nuo noro aplankyti geriausią Australijos vreką – SS Yongalą.

Nusipirkau nėrimą prie vreko sekančiam rytui. Nedavė ramybės mintys, kad susitiksiu su daugybe ryklių, tame tarpe bull ir tigrinių, kurie nuolat patruliuoja vreką.

40-ties minučių kelionė kateriu prie vreko buvo kiek „kietoka“, tačiau gaivinanti. Kateris kaip patrakęs šokinėjo ant bangų, kurių purslai lėkė ant mūsų įvairiausiais kampais. Buvome aštuoni patyrę narai. Vilkėjau šlapio tipo mono kostiumą, bet be pirštinių ir batelių.

Atvykus į vietą supratau, kodėl naujokams diveriams nepatartina čia nerti. Bangavimas buvo milžiniškas ir kiti du naujokai narai nutraukė nėrimą net nepasiekę vreko, kadangi pervargo ir išnaudojo didesnę dalį savo oro.

Garlaivis Yongala buvo pramintas „vaiduoklių laivu“, kadangi 124 žmonės žuvo, kai 1911 metais galingas cilkonas užklupo šį kelioninį laivą ir nugramzdino į dugną. Pietų pusrutulyje tai yra vienas geriausiai išsilaikiusių vrekų.
Laivo priekyje įtaisyta memorialinė lenta, o iš pagarbos žuvusiems čia žmonėms daiveriams yra draudžiama įplaukti į laivo vidų.

Niekada neturėjau nieko panašaus į šį nėrimą. Žuvų buvo tokia daugybė, kad kartais būdavo sunku įžiūrėti patį vreką. Tūkstančiai žuvų plaukiojo milžiniškais būriais ir įvairiausių rūšių – nuo didžiulių barakudų iki visokiausių ešerinių smulkmės.
Mano budis parodė pirštu man už nugaros ir į viršų. Apsisukusi pamačiau dvi menkes, kiekviena beveik po 2 m. ilgio.

Tačiau, nuostabus nėrimas pamažu ėmė virsti problemomis. Apie 20-tą antro nėrimo minutę maždaug 24 metrų gylyje ėmiau jausti kažkokius nemalonius simptomus. Keliose vietose aplink burną ėmiau jausti deginantį karštį.

Pasignalizavau dive masteriui, kad mane kažkas įgėlė. Masteris susirado pieštuką ir ėmė kažką rašyti ant savo lentelės. Tuo metu man ėmė spausti krūtinę ir pradėjo darytis sunku kvėpuoti.
„Dilgčioja?“ – užrašė jis. „Ne, dega“ – atsakiau.

Jaučiau, kaip stipriai plaka mano širdis ir supratau, kad turiu rimtą bėdą. Pulsas buvo nenormalus, širdis daužėsi kaip pašėlusi. Patyriau širdies smūgį, bet tuo metu to nežinojau.
„Skauda?“ – vėl užrašė masteris ir parodė pirštais „truputį“, „viduniškai“ ar „labai“? „Labai“ – parodžiau jam ženklais. Visas kūnas skaudėjo. Apatinė nugaros dalis jautėsi taip, lyg per ją kas būtų trenkęs kūju. Skausmas buvo neapsakomas.

Staiga pajutau, kad negaliu valdyti savo kojų. „Skauda nugarą?“ – vėl užrašė masteris. Sukaupusi visas jėgas tegalėjau piktai linkčioti galva. Dive masterio akyse pamačiau paniką ir mes pradėjome savo iškilimą.

Supratau, kad vienintelis būdas saugiai pasiekti krantą yra nepasiduoti panikai ir kaip įmanoma ramiau kvėpuoti. Kai pagaliau pasiekėme paviršių, buvau beveik be sąmonės. Iškarto laive gavau pakvėpuoti deguonimi. Kūnas tapo sustiręs ir negalėjau rasti jokios padėties, kad nors kiek mažiau skaudėtų.

Buvau labai silpna ir nuolat prarasdavau sąmonę. Paskutinis dalykas kurį prisimenu – kaip katerio škiperis liepė visiems lipti laivan, nes jie turi nedelsiant išvykti. Paskui trakštelėjo radijas ir dar išgirdau žodį „greitoji pagalba“.

O tada tarsi koks šiltas užklotas mane apgaubė tyla ir ramybė. Neturėjau jėgų kovoti ar galvoti apie tai, kad galbūt aš mirštu, kadangi tuo metu tai neatrodė taip jau blogai.
Paskui atsigavau, pajutusi kaip kratausi ant dviejų daiverių rankų, kurie per bangų mūšą bėgo kranto link, kur jau stovėjo greitoji.

„Koks tavo vardas? Ar matei kas tave įgėlė? Ar esi kam nors alergiška?“ – klausinėjo kažkokie balsai. Man per burną davė morfino dozę, nuėmė kostiumą, o į kojas sudūrė adatas. Girdėjau, kaip ėmė dugzti širdies defibriliatoriaus prietaisas.

Atsipeikėjau apsupta daktarų, o mano kūną tampė stiprios konvulsijos. Mane susuko į foliją ir vėl davė 30 mg morfino dozę. Aplink girdėjosi bruzdesys ir daugybė balsų. „Ar aš mirštu? – paklausiau. „Ne, jeigu tik galėsiu tau padėti“ – iš kažkur atplaukė atsakymas su australietišku akcentu.

Dvi dienas ir naktis praleidau prijungta prie visokiausių medicinos aparatų, nei minutei nepaliekama be dėmesio. Testai patvirtino, kad patyriau širdies smūgį ir esu auka potencialiai mirtino Irukandži sindromo – mane įgėlė Irukandži medūza. Ši praktiškai nematoma nykščio nago dydžio medūza yra mažoji liūdnai pagarsėjusios „box jellyfish“ medūzos giminaitė. Gali būti, kad ji įgėlė į ranką, kai laikydamasi už lyno leidausi žemyn, arba į veidą ar kojų pėdas – to neįmanoma nustatyti, kadangi ši medūza po įgėlimo nepalieka pėdsako.

Po viejų parų reanimacijoje dar kelias dienas jaučiau spaudimą krūtinėje. Kai paskui gryžau namo atgal į UK, dar kreipiausi į Incidentų ir skubios pagalbos ligoninę, kur paaiškinau, kad turėjau nenormalų širdies smūgį. Nelabai žinau kaip tai pasireikš po ilgesnio laiko, nes šis susirgimas yra ūminis ir niekas nieko dorai apie jį nežino.

Nors toks incidentas yra labai retas, iš tokio nėrimo verta pasimokyti visiems.
Pirmiausia, nepasitikėkite medūzų sezono prognozėmis, kadangi jos nėra tikslios. Akivaizdu, kad pasikeitus srovėms medūzos gali nuplukdomos ir į nebūdingas joms vietas.
Antra, Kvinslande visada dėvėkite pirštines ir batus.
Ir pagaliau, saugokitės ne ryklių, bet šių mažyčių tačiau daug pavojingesnių sutvėrimų – medūzų.

Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D.Britanijos narų žurnalui.

 Parašė sagelo liepos 22 2010 08:16:28 · 0 Komentarai · 2545 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 0% [Nėra balsų]
Labai gerai Labai gerai 50% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 50% [1 Balsas]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier