Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka10:30:47
Arunce11:16:58
Dlu21:10:10
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Gamtos jėga.

Gamtos jėga.

Pagaliau atėjo mūsų ilgai laukta kelionė „liveaboard‘u“ - visą savaitę turėtume nardyti iš katerio, kuriame ir gyvensime. Septynių mūsų klubiečių kompanija, geras kateris - viskas žadėjo būti tiesiog nuostabu.

Raudonoji jūra kartais gali būti ir gan atšiauri, ir kuomet mes atvykome pūtė stiprus šiaurės vėjas, o jūra tikrai nerami. Vieną dieną mes planavome nardymą netoli Gubalo salos – driftą prie Bluff Point‘o ir aplankyti Baržą ir Ulysses vreką.

RIBas (pripučiama guminė valtis) buvo paruoštas, mes visi pilnai apsirengę sulipom ir pasiruošėm 10-ties minučių kelionei iki reikiamos nėrimo vietos.

Vos tik pajudėjus iš seklių vandenų į atvirą jūrą tapo aišku, kad šis nėrimas bus nelengvas. Jūros bangavimas buvo žymiai didesnis, nei anksčiau buvome matę. Neabejojau, kad jeigu tokia jūra būtų Anglijoje, RIBas būtų tuoj pat apsisukęs ir su nėrimu būtų baigta.

Tiesiai mums į kaktą pūtė stiprus vėjas, o bangos buvo 2-3 metrų aukščio. Mūsų škiperis gi kruopščiai per bangas vairavo RIBą aukštyn žemyn link reikiamos vietos.

Gidas šoko vandenin patikrinti srovės ir iškilęs nurodė mums kryptį. Mes visi persivertėm per bortą į vandenį. Vos įkritęs vandenin ir pabandęs nerti gylyn, supratau, kad pamiršau savo svorių diržą! Kas per idiotas, piktai sau mąsčiau. Kaip aš galėjau pamiršti tokį elementarų dalyką? Atsakymas paprastas – dėl pernelyg didelio pasitikėjimo. Beskubant rengtis neatlikau buddy čeko ir padariau tokią esminę klaidą.

Ką padarysi, nusprendžiau tiesiog nutraukti nėrimą ir susitaikyti su tuo. Bent jau tai bus man gera pamoka ateičiai.

Paviršiuje bangos atrodė pasidarė dar didesnės. Pašaukiau škiperį ir nieko nelaukdamas vandenyje nusiėmiau įrangą ir likau tik su kostiumu. Aš pirmas greitai įsiropščiau į RIBą ir nusiėmiau plaukmenis. RIBas siūbavo ant bangų išties nejuokingai. Suprasdamas, kad suktis reikia greitai, persisvėriau per bortą norėdamas savo budei padėti krauti RIBan jos įrangą. Škiperis tuo metu stengėsi išlaikyti daugmaž vienodą RIBo padėtį ir kariavo su milžiniškom bangom, kurios mus nešė tiesiai į rifą.

Staiga, niekam nespėjus nei susivokti nei viens kitą perspėti, supratau kad mūsų RIBą kažkokiu būdu semia vanduo. Milžiniška banga perėjo per RIBą ir tarsi žaislą jį apvertė.
Neturėjau jokio supratimo, kas dedasi.

Staiga pajutau, kaip vanduo trenkia man į nugarą, ir viską apgaubė tamsa. Teturėdamas plaučiuose tą nedidelį paskutinį įkvėpimą, nieko negalėjau padaryti su vandens jėga. Jaučiau, kaip mano kūną stichija blaško į visas puses. Buvau po vandeniu ir jaučiau kad mane toliau traukia žemyn, nes slėgis ausyse vis didėjo ir man niekaip nepavykdavo jo išlyginti.

Normaliomis sąlygomis galėdavau sulaikyti kvėpavimą trims minutėms, bet tik ne dabar. Paskutinis įkvėpimas ir šiaip buvo nedidelis, ir dabar jaučiau, kad ima sparčiai trūkti oro. Be plaukmenų tiesiog kepurnėjausi kažkur gelmėje, karštligiškai bandydamas rasti paviršių. Nors mano šlapias kostiumas teoriškai turėtų mane nedelsiant išmesti paviršiun, NIEKO tokio nevyko! Laikas ėjo ir aš jau nebegalėjau ilgiau sulaikyti kvėpavimo. Nežinojau netgi kur man reikia bandyti irtis – buvau be kaukės, ir viskas rodės buvo mėlyna begaliniame burbulų ir srovių sukuryje. Buvau visiškai dezorientuotas.

Pagaliau, rodos po amžinybės pagaliau pasiekiau paviršių ir ėmiau ryti orą. Bet jau po pirmo taip reikalingo įkvėpimo sekanti didžiulė banga vėl mane su galva užliejo. Sekundės dalį dar spėjau pamatyti mūsų RIBą – jis buvo apverstas ir tolo.

Vėl išnėręs paviršiun ėmiau dairytis kitų. Priplaukiau prie savo budės, kuri nors ir buvo labai išsigandusi, bet turėjo ant savęs įrangą ir kvėpavo iš reguliatoriaus. Bangos ir toliau trankėsi į mus ir stūmė link rifo.

Pėdomis jau paliečiau rifo kraštą ir netrukus mes jau visai nenoromis ėmėmė vaikščioti tiesiai per koralus, kadangi bangos vis išmušdavo mus iš pusiausvyros ir be gailesčio vartydavo kaip skudurus skalbyklėje.

Kaip tik galėdami atsargiau (kiek tai įmanoma tokioje situacijoje) mes perėjome per koralus ir pasiekėme seklumą. RIBo škiperis irgi netrukus pasirodė ir padėjo mums išsikepurnėti. Jis irgi stebuklingu būdu išsigelbėjo, tačiau pametė batus ir dabar jo kojos atrodė apgailėtinai, kadangi visos buvo koralų supjaustytos.

Aukštyn kojom apverstas RIBas matėsi tolumoje, blaškomas vėjo ir bangų. Laimei, škiperis nepametė radio stoties, kabojusios jam ant kaklo ir ši vis dar veikė. Škiperis ėmė arabiškai šaukti į stotį kviesdamas pagrindinį laivą ateiti mums pagalbon.
Susibūrę krūvelėn pagaliau šiek tiek aprimome ir ėmėmė mastyti apie tai kas gi atsitiko ir kokie laimingi mes esame. Mes vos per plauką išvengėme mirties – motinėlė gamta savo neišmatuojama jėga vos mūsų nepražudė.

Kai RIBą apvertė ir užliejo banga, bangos viduje jis vis dar kelis kartus vertėsi. Aš neįsivaizduoju, kokios jėgos reikia norint apversti, paskandinti ir dar kelis kartus pavartyti po vandeniu tokią didelę pripučiamą valtį kaip RIBas (pabandykite po vandeniu pavartyti pilnai pripūstą BCD, pvz!).
Jau po kelių minučių prie mūsų prilėkė dar du RIBai ir paėmė mus nuo seklumos. Mes sulipome į vieną jų, priedo dar nutempėm apverstą valtį saugion vieton. Kitas RIBas surinko likusius narus.
Incidento metu visko netekau – tame tarpe savo Nikon D200 kameros ir visos įrangos, tačiau likau gyvas pats ir gavau šansą pasimokyti iš savo klaidų.

Savo kailiu patyriau, kad gamtos jėgos nenuspėjamos.

Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D. Britanijos narų žurnalui.
 Parašė sagelo lapkričio 10 2010 10:03:00 · 0 Komentarai · 1487 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [1 Balsas]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier