Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Eglė Egipte 2007 04
Paskutiniai prisijungę
bannyk08:17:36
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 3
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Burbulų lavina.
Burbulų lavina.

Kai jos reguliatorius smigo į beviltišką free-flow, Džiulija suprato, kad jos svajonių kelionė į Maldyvus gali baigtis tragiškai.

Maldyvuose buvo ankstyvas birželis, kuomet mūsų dhoni (tradicinė žvejybinė valtis Maldyvuose), pilnai prikimšta narų, personalo ir įrangos tingiai pajudėjo nuo kurorto uosto prieplaukos vienoje šiaurės Male atolo salų.

Mes atvykome vieton, gidas nustatė srovės kryptį ir visus instruktavo: visi krenta vandenin, nusileidžia į 20 m. ir dviem grupėmis plaukia (tiksliau – nieko nedaro) pasroviui. Tai buvo mano ketvirtas nėrimas šios kelionės metu, todėl maniau, kad nieko tokio sudėtingo čia negali nutikti.
Nesusipratimai prasidėjo netrukus, vos pasiekus dugną. Pirmiausia pamačiau, kad mūsų gidas viena ranka laikosi už koralo, o kita bando sukontroliuoti besiblaškantį narą, kuris kaip lapas srovės buvo priklijuotas prie koralų bloko. Su savo budžiais Brajenu ir Janu stebėjome, kaip dive masteris nesėkmingai bando rankų pagalba ištempti save ir nelaimėlį narą prieš galingą srovę toliau nuo koralų. Netrukus tapo aišku, kad mus išmetė neteisingoje rifo vietoje.

Laikas ėjo ir mes ėmėme nerimauti. Mes vis kovojome su srove bandydami išsilaikyti savo pozicijoje ir naudojome labai daug oro. Galiausiai parodžiau budžiams, kad šie kiltų aukštyn ir darytų saugumo sustojimą. Atsidavėm srovės malonei ir akimirksniu buvome nupūsti nuo rifo į atvirus mėlynus vandenis.

Ėmiau irtis aukštyn ir pajutau, kad vanduo staiga tapo vėsesnis ir tamsesnis. Kompiuteris rodė, kad esu 7 m. gylyje. Abu budžiai buvo kiek žemiau manęs, už kelių metrų šone. Ėmiau irtis link jų, kai staiga prieš akis iškilo burbulų siena – reguliatorius staiga smigo į free-flow. Besiveržiantis oras purtė galvą, o ausyse tik ir girdėjosi riaumojantis oro šniokštimas. Atrodė, kažkas išleido orą iš mano BCD ir dabar tempia žemyn.

Ėmiau iš visų jėgų irtis link paviršiaus ir sugraibiusi BCD infliatoriaus mygtuką kelis kartus gerokai pūstelėjau oro. Bent jau žinojau, kad esu netoli paviršiaus, po vandeniu buvau neilgai ir man nereikia jaudintis dėl dekompresijos. Išsitraukiau pagrindinį reguliatorių iš burnos kad bent jau galėčiau kažką matyti. Deja, tai ką pamačiau tik įvarė man siaubą – oktopusas irgi burbuliavo pilnu free-flow pajėgumu.

Susigrūdau reguliatorių vėl burnon, stipriai pūstelėjau, maigiau mygtuką, kračiau jį ir panašiai, bet niekas negelbėjo ir negalėjo sustabdyti nesustojančio ir baisiai nervuojančio oro nuotėkio.
Pajaučiau, tarsi BCD ėmė mane spausti, tačiau į viršų vis tiek nekilau. Kompas rodė, kad nusileidau į 14-ka metrų, kojos ėmė pavargti. Bandžiau įkvėpti, tačiau oro padavimas į reguliatorių išseko. Reikėjo laikyti kvėpavimo takus atvirais, bet siurbtelėjau vandens ir ėmiau kosėti.

Ir toliau skendau žemyn – per mažiau nei minutę jau atsidūriau 17-koje metrų, springau nuo sūraus jūros vandens, kojas ėmė traukti mėšlungis, jokio matomumo, riaumojantis oro burbulų veržimasis ir vis auganti tamsa... „Viskas, reikia kažką daryti arba tiesiog paskęsiu“... Jau laikiau vieną ranką and diržo sagties, ketindama nusimesti svorius, kai staiga, didžiausiai mano nuostabai, atsidūriau paviršiuje.

Saugiai gryžusi į valtį ir nusiraminusi, mintyse bandžiau susidėlioti visą įvykių seką. Prieš neriant užsidėjau savo reguliatorių ant pilno baliono, patikrinau visą įrangą. Viskas veikė nepriekaištingai. Aišku, budžių veiksmai galėjo būti ir atsakingesni.

Bet įranga nedavė ramybės. Užsidėjau reguliatorių ant naujo baliono, kad iki galo viską išsiaiškinti. Pasirodo, reguliatoriaus prapūtimo mygtuko pakako vos vos paspausti, ir atsidarydavo padavimo vožtuvas. Reguliatoriaus svirtelė buvo nustatyta į pačią kraštinę padėtį, dėl to free-flow‘as prasidėdavo praktiškai bet kokiomis sąlygomis. Pakako pasukti svirtį į vidutinę padėtį ir viskas tapo normalu.

Tai tapo gera pamoka man – nardyme viskas sukasi apie nedraugišką žmogui aplinką, kurioje įranga turi susitvarkyti su esamomis sąlygomis. Na ir aišku, motinėlei gamtai nusispjaut į tavo problemas, tiesiog reikia ją gerbti ir pačiam savimi pasirūpinti savimi...

Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D. Britanijos narų žurnalui.

 Parašė sagelo gruodžio 23 2010 05:03:33 · 3 Komentarai · 1546 Skaityta Spausdinti
Komentarai
vila gruodžio 27 2010 06:15:32
gal kas is labiau patyrusiu gali pakomentuoti ko taip tie abu reguliatoriai uzburbuliavo?
ir su gyliais man kazkaip neaisku... tai 17m tai jau virsuj...
FotoSkrydis sausio 11 2011 14:50:50
brokuotas kpepuoklis buvo matyt.
FotoSkrydis sausio 11 2011 14:51:07
P.S.nesu patyres
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys