Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Wreck'as Giannis D Raudonoji jūra
Wreck'as Giannis D Raudonoji jūra
Jūsų darytos nuotraukos po vandeniu
Paskutiniai prisijungę
nierka10:30:20
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Važiuojam nardyti ... traukiniu. Prancūzijon.

Važiuojam nardyti ... traukiniu. Prancūzijon.

Važiuoti nardyti traukiniu ir temptis visą įrangą nėra toks jau įprastas būdas, tačiau įmanomas. Pažiūrėkim, kaip sekėsi Simonui Braunui keliauti Eurostar traukinuku į Prancūziją.
Galbūt tokia patirtis pravers ir nardantiems mūsų tautiečiams, gyvenantiems užsieniuose.


Rentgeno aparatas sustojo ir minia apsauginių darbuotojų susigrūdo prie monitoriaus. Nabagai net išsižioję ir išpūtę akis spoksojo į milžinišką mano budžio krepšį, kimšte prikimštą visokios nardymo įrangos. Tuo tarpu mano lagaminas su kameromis ir boksais buvo atskirtas „rankiniam“ patikrinimui. Susirūpinęs apsauginis su lateksinėmis pirštinėmis traukė lauk iš lagamino linzes ir strobus, rankas ir balansus ieškodamas ... kas žino ko.

Galiausiai budžio lagaminas buvo sunkiai nukeltas nuo transporterio juostos ir imtas irgi rankiniu būdu „skrosti“. Lauk ištraukė sausą kostiumą, plieninę nugarėlę, sparno pūslę, du reguliatorius ir kelis prožektorius. Apsauga paklausė – „ar mes ne narai?“
Stovint prie didžiulės įkalčių krūvos nieko neliko, kaip tik prisipažinti. Taip, mes narai.

Trumpas sprogmenų paieškos testas nieko nerado ir pagaliau mes buvome laisvi. Apsauginiai maloniai padėjo mums susipakuoti įrangą iš naujo. Bendrai paėmus mūsų bagažas svėrė 95 kg, todėl baisu net ir pagalvoti su kokiu dėmesiu mus būtų pasitikę prie check-in oro uoste ir atitinkamai nuskalpavę pinigų už tokį viršsvorį!

Šiuo atžvilgiu traukinys yra didžiulis pranašumas. Nors tai galbūt nėra toks jau įprastas būdas keliauti su visa scuba įranga, tačiau be abejo – su gerai išvystytu greitųjų traukinių tinklu nukeliauti iš Londono į pietų Prancūziją yra įmanoma.

Taigi, vieną saulėtą gegužės dieną kartu su budžiu nusprendėm išbandyti tokį kelionės būdą ir iškeliavome į La Londe ir Cote d‘Azur.

Kai Kento apylinkės ir River Medway dingo už lango panoramos, pagaliau galėjome atsipūsti. Ant savo laptopo pasileidau dekompresinę programą ir ėmiau rašyti šį straipsnį. Šis Eurostar traukinukas turėtų mus nuvežti iki Lilio (Lille), kur perliptume „turboreaktyvinį“ TGV iki Tulono (TGV - Train à Grande Vitesse, pažodžiui verčiant – didelio greičio traukinys).

Atvykus į Lilį, pasirodė, kad mūsiškis TGV stovi priešais kitoje platformos pusėje. Netgi ir su visa sunkiasvore įranga visai lengvai iki jo nuėjome. Tiksliai 16:10 TGV pajudėjo iš vietos ir mikliai pranėręs pro betono džiungles ir industrinius rajonus atsidūrė kaimiškose vietovėse.

Mažiau nei po dviejų valandų jau atsidūrėme netoli Paryžiaus ir kol kas vienintelė problema buvo vietos trūkumas mūsų dydžio bagažui. Tačiau iš esmės tai smulkmena.

Lyginant traukinį su lėktuvu, visada yra verta gauti sėdimą vietą prie lango. Nebent jums patinka spoksoti į debesis ar visiškai tuščią dangų, iš tikro žiūrėti pro langą skrendant lėktuvu kelių kilometrų aukštyje yra beprasmiška – vis tiek nieko nesimato.
Tačiau visai kas kita traukinys. Sėdėti prie lango traukinyje žymiai įdomiau, vaizdai keičia vienas kitą, todėl dėl vietos prie lango verta pakovoti.

Beveik po 12 valandų kelionės pagaliau atsiduriame Tulone, bet tai dar ne pabaiga. Galutinis mūsų tikslas yra La Londe, kuri žemėlapyje atrodė visai netoli. Deja, taksi vairuotojas taip nemanė ir paaiškino, kad iki miestelio yra apie 40 km, kitaip tariant 75 eurai ant bačkos! Ups...

Pirmas rūpestis po pusryčių buvo susirasti dive centrą. Kadangi jau buvome iš anksto išsirinkę sau „centre du plongee“, ilgai ieškoti jo nereikėjo. AquaLonde buvo įsikūręs tarp visokių restoranų ir ledų parduotuvių.

Netrukus atvyko centro savininkas Džeromis. Deja, su blogomis naujienomis. Vėjas, taip linkmai barškinantis jachtų metalinius takelažus, iš tikro reiškia, kad šiendien prie Le Donateur vreko plaukti negalima.

Mes galėtume nerti kur nors kitur, bet čia iškilo kita problema – atstumas tarp viešbučio ir laivo. Arba tiksliau sakant – mūsų grėmėzdiška įranga, kurios pėsčiomis mes niekaip fiziškai nenutemptume. Džeromis mums padėtų, bet ... į darbą jis vaikšto pėsčiomis ir neturi nieko, išskyrus mopedą.

Po tokios ilgos kelionės, kai rodos iki vandens liko keli žingsniai ir ... viskas veltui? Tačiau pasaulyje yra toks dalykas, į kurį tikri daiveriai negali ramiai žiūrėti – tai kitų narų, kuriems žlugo nėrimas, surūgusios fizionomijos. Tokiu atveju net visiškai nepažystamas naras išsiners iš kailio, bet pasistengs jums padėti.

Štai taip vyrukas „Oliveris X“ staiga išėjo priekin ir pasiūlė savo mašina pamėtėti mus iki viešbučio ir atvežti visą įrangą. Oliverio nuomone idėja važiuoti nardyti traukiniu yra visiška beprotybė, kuriai ryžtis gali tik britai, nepaisant to pati koncepcija yra įdomi ir juokinga.

Du anglai narai prancūziškame laive buvo išties labai retas atvejis, todėl visi nenustojo klausinėti, kaip mes taip toli nusibeldėm nuo namų. Viena narų pora atvažiavo automobiliu iš Paryžiaus ir užtikrino, kad ilga 8 valandų kelionė verta panardymo La Londėje, tačiau ir jiems atvėpo žandikauliai išgirdus apie idėją keliauti traukiniu.
Tačiau palyginus mūsų 12 valandų kelionę iš Londono, ir jų 8 valandų iš Paryžiaus, mūsiškis variantas pasirodė beesąs geresnis.

La Londe mes pasirinkome neatsitiktinai, o dėl asmeninės Alekso iš Diamond Diving centro rekomendacijos ir dėl to, kad netoliese yra Port Cros jūrų parkas. Įkurtame dar 1963 metais jūrų parke negalima nieko liesti (savaime aišku, žvejoti irgi draudžiama). Po vandeniu greitai paaiškėjo, kodėl šią vietą reikia taip saugoti – čia auga trapios gorgonijos (tokie minkšti vėduokliniai koralai). Inkaruotis laivams galima tik prie stacionariai įrengtų vietų.

Jau po pirmų nėrimų ėmė ryškėti kultūriniai mūsų skirtumai. Anglijoje tradiciškai po nėrimo pasiūlomas puodelis arbatos. Na, karštas šokoladas jau būtų egzotika. Čia gi, dar nė nespėjus nusirengti man į (dar šlapias) rankas įbruko vietinio vyno stiklinę.

Trečiają mūsų nardymo dieną turėjome nerti kitur, mus kuravo Paskalis. Iki šiol mūsų nardymo kvalifikacija buvo priimama be klausimų (normaliai patikimas PADI, BSAC ir TDI miksas), tačiau dabar viskas pasikeitė.

Arba mums reikia turėti CMAS trijų žvaigždučių sertifikatą, arba neriam su instruktorium, arba ne giliau 20m. Švelniai tariant, tai mums sukėlė lengvą šoką. Buvome du patyrę narai, kurie patys planavome savo nėrimus ir daugybę jų sėkmingai atlikome, tačiau ČIA tai nieko nereiškė. Arba CMAS, arba nieko.

Ginčytis su vietiniais dėl jų teisinių reguliavimų galima kai kuriose šalyse, bet ne Prancūzijoje. Todėl nusprendžiau geriau duoti darbo gidui ir pateikiau jam savo norų sarašą – rasti mums gruperį, barakudą, mureną ir mola-molą.

Nardant La Gabiniere mes matėme praktiškai viską (išskyrus mėnulžuvę), tačiau tai buvo būtent toks nėrimas, kai nė vienas žuveliokas nenorėjo su mumis bendrauti ir pozuoti prieš kameras. Gruperių buvo kaip katinų žuvies fabrike, bet visi laikėsi atstumo ir nenustygdavo nė sekundei.
Galiausiai supratau, kad jokios mano gudrybės čia neveikia, todėl atsipalaidavau ir tiesiog mėgavausi nėrimu.

Po pietų gidas rado mums du įdomius objektus – ryklio kiaušinius ant gorgonijų 30 m. gylyje ir aštuonkojį deko zonos gylyje. Likus iki laivo 10-čiai metrų aštuonkojis pakilo iki 6 metrų ir nusprendė ištyrinėti mūsų rankas. Savo čiuptuvais jis bandė įtraukti mano pirštus į savo urvą. Toks deko sustojimas (prailgintas) su šiuo linksmu padaru buvo tikras malonumas.

Ruošiantis keliauti namo pasinaudojome Džeromio patarimu ir kelionei į Tuloną pasirinkome autobusą. Kai vairuotojas už mus abu paprašė tik aštuonis eurus, supratau, kad Džeremio patarimas nebuvo toks jau prastas. Beje, iki autobusų stoties vis tiek teko samdyti taksi. Taksi vairuotojas buvo pirmas sutiktas žmogus, kuriam mūsų kelionė nardyti traukiniu neatrodė tokia jau beprotiška.

Manau, takso vairuotojui mes padarėme tikrai didelį įspūdį, kadangi išleidęs mus prie autobuso, dar išbučiavo į abu žandus ir palinkėjo „Bon chance“. Taip ir likome išsižioję. Nedažnai taksistai bučiuojasi...

Traukinys šiaurėn buvo pilnas. Vieta bagažui kainuoja papildomai, todėl mūsų krepšiai keliavo „zuikiu“ tiesiog drybsodami ant praėjimo. Tačiau dėl to nieks nepyko, o mes galėjome atsipalaiduoti ir atsipūsti, peržiūrėti padarytas nuotraukas ir toliau rašyti šį straipsnį.

Vėl gi, lyginant kelionę lėktuvu traukinys laimi visokeriopai – vežantis įrangą čia nėra drakoniškų viršsvorio mokesčių, nėra ir nuobodaus laukimo oro uostų salėse.

Mes abu su savimi pasiėmėme savo laptopus (mes neskrendame) ir patogiai įsitaisėme, tvirtai žinodami kad traukinys liks prie normalaus atmosferinio slėgio ir mums nieko negresia. Dėl to nereikėjo praleisti ir paskutinio nėrimo, nereikėjo ir trumpinti be galo įdomaus 78 minučių trukmės nėrimo su aštuonkoju.

Taigi, nardymas su Eurostar‘u man patiko. Tai veikia. Bent jau man.

(Ką gi, šaunuoliai britai. Įdomu vistik kiek gi jiems kainavo toks eksperimentas? Na ir kažkaip liko neatsakytas svarbiausias klausimas – o ar vertėjo ten išvis važiuoti?..)


Versta maloniai leidus DIVE – didžiausiam D. Britanijos narų žurnalui.
 Parašė sagelo lapkričio 06 2011 17:05:52 · 3 Komentarai · 1580 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Trolis lapkričio 07 2011 15:46:05
Nezhinau pagal ka renkami straipsniai , ale kazhkokie jie visi ( ishkyrus leopardus ) neishbaigti ... Nu , bet gal, yra kam tokie tinka....apie keliones traukiniu ir taksistus.... Gal reikia keisti shaltini , negi Dive zhurnalas toks nenupapasakojamai vienodai nykiais straipsniais ?
sagelo lapkričio 08 2011 05:13:03
jo, šitas toks biški nedadarytas, bet jau kai pradėjau versti tai gaila buvo išmesti.
beje, čia ne vertimo, o autorystės problema. o bent jau nuorodos į tikrai įdomius straipsnelius visada "welcome"
Trolis lapkričio 08 2011 15:54:14
Ash taip ir sakau , kad autoriai tokie apdauzhyti lastais , bemazh visi straipsniai tokie ..nei shiokie anei tokie Del vertejo .. jokiu pastabu neturiu ...
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 50% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 50% [2 Balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys