Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka11:05:35
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

7 naudingi patarimai makrofotografijai.
7 naudingi patarimai makrofotografijai.


Povandeninė fotografija – makro režimu.

Ypatingai pabrėžiančios smulkias detales, geriausios makro režimu darytos nuotraukos yra tiesiog stulbinančios. Dažnai paveiksluodami smulkius povandeninius gyvius fotografai pasirenka būtent tokį režimą.

Susipažinkite su keliais naudingais patarimais, kurie jums padės išspausti daugiau kokybės ir pasiekti geresnių rezultatų fotografuojant makro.

1. Smulkių dalelių kontrolė. Pasirodo, fotografijoje yra toks terminas – „backscatter“. Šiaip apie jį mažai kas ir bežino, kol ... nepalenda su fotoaparatu po vandeniu. Tai yra efektas, atsirandantis šviesai atsispindint nuo smulkių vandenyje kybančių dalelių. Kitaip tariant, nuotraukoje bus matyti visokie šviesūs taškeliai, burbuliukai, debesėliai ir tt. Iš esmės smulkmena, bet kai jų daug, jie gadina vaizdą.

O dalelių išvengti labai sunku. Ir ypač, jei nardote gimtuosiuose LT vandenyse. Tačiau ir jūrose (ypač arčiau kranto) vanduo nėra toks jau tyras. Įvairios srovės, potvynių ir atoslūgių ciklai išjudina vandenį, kuris savo ruožtu pakelia nuo dugno smulkiausias smėlio ir dumblo dalelytes, smulkiausius mikroorganizmus ir pan. Ypač sunku kovoti su šiuo efektu fotografuojant tamsius objektus atviro vandens fone.

Priklausomai nuo situacijos, „backscatterio“ galima išvengti pasirenkant tokį foną, kuris natūraliai maskuoja daleles, naudoti papildomą (o ne vidinę) blykstę ar apšvietimą, prislinkti kuo arčiau objekto. Beje, geriausia kartais būna tiesiog išjungti blykstę.
(Na ir dar. Jei nuotrauka šauni, o ją gadina vos kelios smulkios dėmelės, nenusiminkite. Visada dar pabandykite ir pakoreguoti ją kompiuteriu (PhotoShop nenugalimas).) Pvz., kirtiklio nuotrauka – dešiniajame kampe matosi šiek tiek baltų taškelių, tačiau didžioji dauguma pasislepia šviesaus dugno fone.

2. Fokusuokitės ant akių. Jei fotografuojate žuvis, stenkitės kad būtent akys patektų į fokusą. Nuotrauka atrodys geriausiai.

(Nai ir kaip gi ant tų begėdiškų akyčių susifokusuoti? Jeigu žuveliokas vis atsisuka ne veidu, o tssssakant užpakaliu? Ogi niekaip. Geriausia, ką galima padaryti – atsipalaiduoti ir apsišarvuoti kantrybe. Tiesiog laukite ir nesustodami fotografuokite. Gali būti, kad būtent tuo momentu, kai žuvis darys posūkį, jums pavyks puikus kadras. Jeigu sėdėsite tyliai, gali būti, kad žuvis pati pasisuks ir netgi priplauks arčiau. Kai kurios žuvys būna smalsios, paprastai taip elgiasi lydekos ir ešeriai, kartais – lynai.)
Geras kadras. Ešerys vos ne nosim baksnoja į objektyvą, akys fokuse, bet ... terminas „backsketeris“ čia jau netinka. Vietoj fono gavosi vos ne košė, tiek čia visko plaukioja. Ir PhotoSopas čia jau bejėgis...

3. Ieškokite įdomaus fono. Geriausios makro nuotraukos žiūrisi puikiai todėl, kad gyviai jose yra priešais įdomų spalvinį ar tekstūrinį foną: koralų polipus, augmeniją ir pan.

4. Neišbaidykite padarų. Smulkūs vandens gyvūnai gali būti labai jautrūs pakartotiniams blico blyksniams iš mažo atstumo. Gerbkite šiuos padarėlius (ir kitus fotografus) ir stenkitės po kelių kadrų padarymo susiieškoti kitą objektą.

(Padarai jautrūs ne tik blicui, bet ir naro kvėpavimui, burbulų triukšmui ir bet kokiems judesiams. Pamatę gerą kadrą, sustinkite, sulaikykite kvėpavimą, judėkite kuo lėčiau. Lėtai pasukite galvą, lėtai judinkite rankas. Atminkite, kad palyginus su mažučiu padarėliu, naras jam atrodo kaip Godzila ir bet koks neatsargus judesys gali būti suprastas kaip tiesioginė agresija.

(... Kartą nardant po tiltu ant dugno radau išbertą saują konservuotų kukurūzų – matyt žvejai pabėrė. Staiga akies krašteliu pastebiu, kad vienas kukurūzas kažkaip nenatūraliai linguodamas keliauja į šoną. Įsižiūriu ir netikiu savo akimis – nedidukas vėžys priekinėmis kojytėmis laiko vieną grūdelį prispaudęs prie krūtinės ir kažkur jį nešasi. Sąlygos gan geros, galiu nusileisti šlaitu žemiau, kad vėžys atsidurtų mano akių lygyje, vanduo skaidrus. Čiumpu infliatorių ir paskubom bandau nusileisti, ir ... vėžys viską meta ir pasprunka. Buvo labai gaila, nes kadras neeilinis buvo.)

5. Stebėkite savo plūdrumą. Keli neatsargūs mostai plaukmenimis (ir ne tik) gali lengvai sugadinti netgi palyginti neblogą vandens skaidrumą. Sekite savo judesius, laikykite įrangos dalis ir fototechniką arčiau savęs. Venkite bet kokio nereikalingo kontakto su rifais, dugnu ar augmenija.

(Beje, netgi ir fotografuojant statinius objektus prie pat vandens paviršiaus (pvz leliją), geriau jau nieko neliesti ir judėti labai atsargiai. Kartą, pvz., pabandžiau nuo lelijos nuimti kažkokią šiukšlę, kuri stipriai gadino vaizdą. Baigėsi tuo, kad nuo lelijos nubyrėjo visa sauja kažkokio rudo dumblo, kuris ilgam sugadino skaidrumą.)
Na, kuo gi ne "povandeninė rožė"? Gražu, bet artinkitės prie jos atsargiai. Pakaks ir nedidelio neatsargaus judesio, ir nuo "rožės" nubyrės toks dumblo kiekis, kad maža nepasirodys.

6. Nerkite su žinančiais vietą (arba vietiniais) narais. Geras dive gidas žino visus dugno užkaborius, jų gyventojų manieras ir dienotvarkę. Geriausi gidai sugeba judėti iš taško į tašką, kiekvienąkart nurodydami konkrečius gyvius, kurių jūs galbūt nė nepastebėtumėte.

7. Prislinkite arčiau. Ar galvojate, kad esate pakankamai arti prie savo objekto? Kaip dažnai mėgsta sakyti profesionalai – prislinkite dar arčiau.

(Arba bent pabandykite su ištiesta ranka arčiau prikišti fotoaparatą. Gali pavykti, be to, kartais gaunasi įdomus efektas – prakišus pro šakų ar žolių raizgalynes.)

Versta maloniai leidus scubadiving.com.
(+ sagelo trigrašiai).

 Parašė sagelo lapkričio 24 2011 07:25:26 · 3 Komentarai · 2108 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Jurga lapkričio 25 2011 14:40:41
Aciu! Kartais daug ka darai empiriskai - o va, pasiskaitai ir sakai sau - teisingai O kai ko tiesiog nezinai - kad fokusuot akis, pvz... Prasom daugiau ))
glar lapkričio 25 2011 19:25:47
Geras straipsniukas, trigrašiai- puikūs
sagelo lapkričio 28 2011 10:05:02
ačiū ačiū, stengiamės
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 33% [1 Balsas]
Labai gerai Labai gerai 33% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 33% [1 Balsas]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys