Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
bannyk12:02:14
Dlu 1 dieną
Garis 2 dienas
nierka 2 dienas
Arunce 2 dienas
mirka13 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 3 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 366
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Gyva legenda: Jet Fins

Gyva legenda: Jet Fins

Tikriausiai bet kuris nors kiek apsišvietęs naras girdėjo apie Jet Fin‘us – kažkokius legendinius plaukmenis, kurie atrodo baisiai, sveria nerealiai na ir kainuoja ne ką geriau. Tokius naudoja tik komerciniai ir kariniai narai, nai ir šiaip tikri „profesionalai“.

Kaip gi yra iš tikrųjų? Kuo ypatingi šie plaukmenys ir dėl ko pusė pasaulio narų spangsta ir tarpusavy ginčijasi? Pažiūrėkim.

Jeigu manote, kad čia bandysime įrodyti, kad Jet Fin‘ai yra geriausi pasaulio plaukmenys ir tinka visiems, giliai klystate. Jet Fin‘ai yra velniškai geri plaukmenys - tam tikram narui, tam tikromis sąlygomis. Jau bemaž pusę amžiaus jie ištikimai tarnauja ištisoms narų kartoms ir iki šiol nežada trauktis nei iš narų ekipiruotės, nei aplamai iš rinkos (viename narų forume mačiau postą, kur vienas naras prisipažino, kad pirko Jet‘us aštuntoje klasėje, ir nardo su jais jau 35 metus). Taigi, pabandykime pasiaiškinti, kokias neabejotinai puikias savybes jie turi, ir perspėti tuo daiverius, kurie nusiviltų susidūrę su tam tikra šių plaukmenų specifika.

Istorija.
Jet Fin‘us 1964 metais sugalvojo legendinis Georgas Beucheat, ir jie akimirksniu išpopuliarėjo – jau pirmais metais jų buvo parduota daugiau nei 100 tūkstančių! Tai išties didelis skaičius tam laikmečiui, kadangi nardymas tada dar nebuvo toks populiarus. Iš pradžių Jet Fin‘ai buvo gaminami ir atvira, ir uždara pėda, tačiau pastarasis dizainas kažkodėl neprigijo ir gan greitai dingo.

Komentaras prie foto: visų Jet Fin‘ų, jų klonų, geresnių ar blogesnių kopijų proproproseneliai – originalūs Beuchat Jet Fins. Pagarba kūrėjui!

Nepaisant didelio parduotų plaukmenų skaičiaus, Jet Fin‘ai savo populiarumo viršūnę pasiekė 1970 metais, kuomet SCUBAPRO nusipirko teises į jų dizainą. Jie paėmė plaukmenų koncepciją ir ėmė juos populiarinti JAV karo laivyne ir komerciniame nardyme. Kadangi rekreacinis nardymas pagrinde ir užgimė iš karinio ir komercinio, Jet Fin‘ai atėjo ir čia.

Didžiausią nuostabą šių plaukmenų istorijoje kelia faktas, kad nuo pat savo atsiradino jie praktiškai nepasiketė. Tai, kad šis produktas praktiškai „sustingo laike“ (ir ypač tokioje technologijoms imlioje industrijoje kaip nardymas, kur kiekvienas pageidauja turėti pačią naujausią įrangą), yra negirdėtas dalykas.

Praeityje jau buvo, ir ateityje matyt dar bus tūkstančiai skirtingo dizaino ir stiliaus plaukmenų, kurie bandys geriau, lengviau, greičiau stumti narą pro vandens storymę. Ir visada buvo ir bus Jet Fin‘ai, kurie iki šiol išlieka vieni pačių geriausių plaukmenų ir etalonu visiems ateinantiems į rinką naujokams.

Kadangi jet‘ai tokie populiarūs, rinkoje galima surasti daugybę jų kopijų ir klonų. Dabar bemaž kiekvienas gamintojas gamina šių plaukmenų kopijas (tiesa, su savo pavadinimu), tačiau tikrieji Scubapro Jet‘ai iki šiol lieka lanksčiausi, patikimiausi ir komfortiškiausi. Mūsų vartotojiškoje visuomenėje (kiek naujų telefonų išeina į rinką kas mėnesį?) jie išlieka unikaliu atveju.

Dizainas.
Taigi, kuom gi šie plaukmenys tokie nepralenkiamai fantastiški? Tam yra kelios priežastys.

- Medžiaga. Jet Fin‘ai pagaminti iš gumos mišinio, kuris yra pakankamai plastiškas, kad užtikrinti puikią trauką, pakankamai kietas, kad perduoti visą naro kojos judesio energiją stumiant vandenį ir pakankamai tvirtas, kad atlaikyti bet kokias sąlygas ir blogą elgesį. Jet Fin‘ų resurso užteks visam naro gyvenimui, tikėtina, kad jie tarnaus ir jo vaikams.

- Kiaurymės. Nors visokios kiaurymės plaukmenyse dabar yra įprastas dalykas, pasirodęs tais laikais šis išradimas buvo tiesiog revoliucinis. Pėdos gale esančios kiaurymės yrio metu stumia vandenį atgal, bet praleidžia vandenį grąžinant koją po yrio. Tai didina plaukmenų efektyvumą ir yrio vientisumą.

- Pėdos kišenė. Tai yra tarsi achilo kulnas jet‘ams. Kad geriau tiktų sausam batui, pėdos kišenės forma yra keturkampė. Tačiau, kadangi koja nėra keturkampė, kai kurie narai skundžiasi, kad jiems spaudžia pėdos viršų. Kiti gi narai atvirkščiai tvirtina, kad kišenė jiems labai komfortiška. Anksčiau dar būdavo problemų su dydžio parinkimu, tačiau Scubapro pridėjo į asortimentą didesnių dydžių ir problema su didelėm kojom atkrito savaime.

- Spyruokliniai dirželiai (spyruoklės). Šie plaukmenys turi dar vieną „navarotą“, kurį pabandę daugelis narų nebegali be jo gyventi. Standartiškai Jet‘ai parduodami su paprastu guminiu dirželiu, kuris kartą pasireguliavus jums tarnaus ilgai ir nuobodžiai – kol galų gale nesupliš. Tačiau, nepagailėję šiek tiek savo laiko ir pinigų, galite įsigyti spyruokles ir jomis pakeisti guminius dirželius. Skirtumą pajusite tuoj pat – plaukmenys užsideda akimirksniu. Plaukmenys su spyruoklėmis yra saugūs (pamesti plaukmenį praktiškai neįmanoma), komfortiški ir velniškai patogūs naudoti.

Kam jie skirti.
Jet‘ai yra stebėtinai universalūs. Jie tinka beveik visoms nardymo veikloms ir drąsiai gali rungtyniauti testuose su bet kokiais naujoviškais plaukmenimis. Tam tikromis aplinkybėmis jie yra geresni, tam tikromis – nelabai.

Aišku, visi gali naudoti Jet‘us, bet ne visų patirtis ir nuomonė apie juos bus vienoda. Bendrai paėmus, Jet‘ai puikiai tinka tiems narams, kurie naudoja galingus kojų mostus. Jeigu jūs įpratę irtis smulkesniais ir staigesniais mostais, Jet‘ai gali jums pasirodyti nerangūs ir gremėzdiški.
Jie gerai dirba iriantis praktiškai bet kokiu būdu, tačiau ypač fantastiškai tinka plaukiant varlyte (frog kikais) – tikriausiai todėl, kad čia yriai ne tokie dažni, tačiau galingi kiekviename moste.
Be to, renkantis Jet‘us reikia atsižvelgti į savo plūdrumą ir svorio pasiskirstymą, mat jie yra sunkūs ir tempia naro kojas žemyn. Kai kam tai gali būti problema, o kai kam – tikras išsigelbėjimas nuo amžino kojų vertimo į viršų (ypač nardant su sausu).

Faktas, kad Jet‘ai beveik vienvaldžiai okupavo karinių ir komercinių narų sektorių kalba pats už save. Kas gi dar masiškai juos naudotų? Tas, kam reikia traukos, patikimumo, kontrolės ir patogumo. Jeigu jums reikia darbinio arklio, Jet Fins būtent tai, ko reikia.

Privalumai:
- Patikimi. Netgi jei Jet Fin‘ai yra pakankamai gerai žinomi dėl savo plaukimo savybių, tikroji jų super įžimybės priežastis yra jų neįtikėtinas ilgaamžiškumas. Pagal darbą šie plaukmenys sugeba nė kiek nenusileisti patiems moderniausiems savo varžovams, tačiau tuo pat metu yra super tvirti ir stiprūs. Dar niekada neteko matyti poros Jet Fin‘ų, kurie būtų nudevėti ar suplyšę. Jiems nekenkia saulė, sūros vanduo, baseino chlorkalkės, aštrūs koralai ir brutalus elgesys lėktuvų bagažo skyriuose. Jiems nusispjaut netgi į piktybinę jų nepriežiūrą – ko gero, tai vienintelė įrangos dalis, kuri tarnaus jums visą likusį gyvenimą.

- Paprasti. Tai susiję su Jet‘ų patikimumu, bet užsitarnauja ir kelių žodžių atskirai. Jet‘ai išlieti iš vientiso gumos mišinio į vientisą gabalą. Čia negali būti gedimo dėl komponentų klaidos ar nesuderinamumo – čia nėra varžtų, virinimo ar klijavimo siūlių ar išvis kokių nors sujungimų. Čia tiesiog nėra kam sulūžti, ko dažnai nepasakysi apie dabartinius modernius plaukmenis.

- Galingi. Sakote, Jet Fin‘ai galingiausi? Nebūtinai, yra ir daugiau galingų modelių. Be to, kas tas galingumas? Nelygu koks naras, nelygu kaip plaukia ir pan. Bet jie turi didelę tvirtą mentę, kuri išstumia didelį vandens kiekį, ir yra pakankamai minkšti kad suteikti papildomos traukos judinant vien plaukmens galiuką.

- Gerai kontroliuojami. Pridėkite prie to anksčiau minėtą galią ir suprasite, kodėl Jet‘us taip mėgsta komerciniai narai. Jie ne tik komfortiški stipriai iriantis, bet ir atliekant delikačius tikslius manevrus (pvz.: „įjungus atbulinį“ vreko viduje, atsargiai plaukiant virš storo dumblo sluoksnio ir pan.). Kaip prisipažino vienas naras, labiausiai jam Jet‘uose patinka tai, kad jis visada žino kiek vandens jis išjudina ir kur tas vanduo juda.

- Greitai uždedami. Su standartiniu guminiu dirželiu jie užsidėjimo greitumu niekuo nesiskiria nuo kitų plaukmenų. Tačiau su spyruoklėmis šiuo atžvilgiu yra vieni „greičiausių“.

- Turi gerą vardą. Galbūt tai ir keista priežastis pirkti Jet Fin‘us, bet ji veikia. Kadangi plaukmenys turi neabejotiną patikimumo reputaciją, vyresnio amžiaus narai labai rimtai į tai atsižvelgia. Beje, kartą kažkokiame forume teko skaityti ir maždaug tokio turinio postą: „jeigu pamatau vyruką su senais randuotais Jet Fin‘ais, iškarto pagalvoju – gerai, aš nersiu su juo... „ Aišku, vien iš plaukmenų spręsti apie naro patikimumą yra neteisinga, tačiau ... tai padeda.

- Kompaktiški. Ši savybė labiausiai patinka cave, vrekų daiveriams ir visiems, kam tenka dirbti po vandeniu uždarose ertmėse. Plaukmenys yra trumpi ir platūs, kas padeda išvengti nereikalingo budžių spardymo ir dumblo sukėlimo ankštose vietose. Be to, jie puikiai tinka kai kuriems sudėtingesniems manevrams – pvz., „helikopteriui“ atlikti.

Trūkumai:
- Sunkūs. Šito nepaslėpsi – Jet‘ai yra velniškai sunkūs! Pamėtėję savo plaukmenis nieko neįtariančiam savo budžiui, tikrai pamatysite nustebusias jo akis: „Oho, sunkoki!“. Be to, Jet‘ai yra tikras košmaras daug keliaujantiems narams, nes dėl jų svorio keliauninko bagažas labai greitai atsiduria ties leistina riba.

- Negatyvaus plūdrumo. Jo, jo, jau girdžiu įsiutusių narų riaumojimą, kad aš kartojuosi, tačiau aš ... nesikartoju. Jet Fin‘ai yra sunkūs ne tik ore, bet ir vandenyje. Tokie sunkūs, kad eina dugnan kaip kirvis. Iš esmės tai yra gerai kai dėvite sausą kostiumą, bet su 3 mm šlapiu jie gali imti tempti kojas žemyn. Beje, šią savybę nemažai narų laiko ne trūkumu, o privalumu.

- Prasti snorkeliavimui. Daugeliui narų atrodo, kad snorkeliavimo jiems iš viso nereikia, tačiau gerai pagalvoję nustebsite, kaip dažnai tenka plaukioti paviršiuje ieškant pamestų daiktų, įveikiant distancijas ir pan. Jie yra per sunkūs, kad paviršiuje su jais irtis.

- Pėdos kišenė. Kaip jau sakyta anksčiau, kišenė kiek specifinė, todėl visada pirmiausia stenkitės pasimatuoti Jet‘us – ir būtinai su tais batais, kuriuos dažniausiai dėvite. Nepasitikėkite skolintais parduotuvės batais. Priklausomai nuo bato storio ar dizaino, plaukmenys gali arba spausti pėdą, arba pėda ims juose klibėti.

- Spyruoklės nėra standartinė komplektacija. Gal tai nėra tokia jau didelė problema, tačiau ... šiek tiek. Pasiskaitykite forumus ir pažiūrėkite kaip žmonės dalinasi patirtimi kaip tas spyruokles nuimti, uždėti, kokių ten replių reikia ir tt. Yra ir „pasidaryk pats“ tipo rekomendacijų. O juk kaip viskas supaprastėtų, jeigu Jet‘ai su spyruoklėm eitų standartiškai...

Dar šis tas..
Skelbimas, užkliuvęs interneto platybėse: „Sveiki, ieškau vintažinių 1976 metų gamybos ScubaPro Jet finų. Būna raudoni, balti arba mėlyni, ir juos labai sunku rasti. Gal kas nors žino, kur galėčiau tokius surasti? Kaina nesvarbu. Ačiū už bet kokią pagalbą.“

(Originalus tekstas: „Hi, I'm looking for a pair of vintage 1976 ScubaPro Jet Fins. They are red, white, and blue and also very difficult to find. Anyone know where I could find a pair of these. Price is not an object. Thanks for any help.“)

Mistika, tačiau pasauly egzistuoja ir Scuba Pro fanai, kurie ieško ir kolekcionuoja įvairiausius retus senovinius SP daiktus. Vienas geidžiamiausių objektų – spalvoti ir labai reti Jet Fins. Įdomiausia, kad tokie kolekcionieriai ne tik kad nesaugo savo brangiųjų eksponatų neperšaunamose vitrinose, o atvirkščiai - su didžiausiu pasididžiavimu eina su jais nardyti! 76 metų gimimo Jet Finai - pats tas. Čia kaip "landsberginis" mersas su svarovskio kristalais.

Matyt, tuo ir pasinaudojo Scuba Pro JAPAN japoniškas padalinys, išleidęs labai ribotos serijos spalvotą Jet Fins REVO seriją. Kaina normali - 350 USD. !!!

Na ir dar keli žodžiai apie Jet‘ų kainas. Jos, kaip visada, gerokai „išbarstytos“. Amerikoje – apie 100 USD, Europoje – apie 100 eu, pas mus teko matyti apie 440 litų (DIUGONIS, Rykliukas.lt).

Bet visada yra vienas BET... Jet‘ai , aišku yra gerai, tačiau kaip anksčiau sakyta, daugybė gamintojų sėkmingai gamina įvairius jų klonus, kurie tik nežymiai skiriasi nuo originalių, tuo tarpu kaina gali netgi ir labai žymiai skirtis. Kai kada net dvigubai.

Na ir pabaigai susipažinkite su kai kuriais klonais:

OMS drožia Slip Stream. Kaina 70-90 USD.TECNOMAR gaminys – pamečiau pavadinimą.BEAVER Assault. Beje, šituos nemažai kas turi Lietuvoje, atsiliepimai labai teigiami, kaina maždaug apie 200 (?).

(Pastaba: na, atsiliepimai visdėlto ne tokie jau geri... )HOLLIS pasielgė kiek kitaip, sukurdami F1Tech Fin, kurie nėra toks jau „grynas“ klonas. Kiek dailesnis dizainas, tačiau principas – tas pats. Gavosi brangokai – apie 140 USD. Oktopusas F1 siūlo už 490 lt.

(Pastaba: patyrinėjus kainas, ne taip jau ir brangu, nes spyruoklės eina standartiškai. Perkan Jet Finus ir spyruokles atskirai, gausis brangiau.)DIVE SYSTEMS – Tech Fins.HOG - Classic Tech Fin. Apie 90 USDAQUALUNG Rocket Fins. Kaina apie 90 USDXS Scuba gamina Turtles ir Power Fin. Turtles – 110 USD. Power Fin – 75 USD.POSEIDON Trident - 320 Lt Diugonis.Paieškojus dar kokį tuziną klonų galima rasti be problemų. Rinkitės į sveikatą - ir nebūtinai ScubaPro (ir ypač "vintažinės" serijos). Juk svarbiausia - sėkmingas dizainas, kuris be priekaištų veikia jau kelioms narų kartoms...

 Parašė sagelo gruodžio 16 2011 12:32:09 · 10 Komentarai · 3429 Skaityta Spausdinti
Komentarai
sagelo gruodžio 16 2011 12:41:56
Būtų labai įdomu sužinoti kitų narų nuomonę, pvz ką manote apie Jetus, ar bandėte, koks skirtumas, ar klonai tokie pat efektyvūs ir pan ... ????

tiesą sakant aš vistiek jų noriu... ir pirksiu
Trolis gruodžio 16 2011 16:39:22
sagelo gruodžio 17 2011 07:47:13
nu Troli ir ko tu čia šiepiesi???
Trolis gruodžio 17 2011 11:51:06
Chia del to , kad noriu ir pirksiu .. labai teisingas pozhiuris nes reikia visada pirkti tik tai ko norisi Nes paskui gailiesi , kad padarei kitaip... je kas nors netinka
Trolis gruodžio 17 2011 11:59:29
Ash irgi buchiu isitaises Scubapro , ale tam tikru metu del nezhmonishku ishmieru ju pasirinkti tiesiog negalejau , ale del to nesoielvartauju , kadangi "klonai" pasitaike labai geri , galbut net geresni nei tie kuriu norejosi tuo metu ... Apie Beaverius turiu savo nuomone ir ji ner gera ir tuo teko isitikinti ka tik FR .. Raimis vargo .. Jie tinkami tik tiems , kas nori ramiai pasiplaukioti , neskubant ir kas turi silpnas kojas ..jie labai dekingi tuo pozhiuriu ... humanishki
sagelo gruodžio 17 2011 18:40:09
jo, labai norėčiau tavo klonus iš arčiau apžiūrėti ...
sakai, labai geri? o spyruoklės ten defaultu stovi ar optional?
Jetai yra gerai, tik kad man lietuviska jų kaina nepatinka. nu nepatinka nors eina peklon!
NARDYMO AKADEMIJA gruodžio 18 2011 20:03:05
Kad jau apie gerus daiktus kalbate, Nardymo akademijoj galit isigyti orginalius JET FIN'us uz 399lt.
sagelo gruodžio 19 2011 10:07:15
kas mažiau?
Trolis gruodžio 19 2011 11:01:43
Spyruoklės stovi pagal default ....
Jei Jetus jamt tai Jetai plius spyruoklės dar apie 200 lt reikes pridėt ir kaina visai nelabai patraukli gaunasi Bet ne kainoje esmė .... Senesnio modelio minkštesni , bet durni dydžiai , tinka vaikams ir moterims .. o didesni - tikriems narams ... nuo 46 dydžio kojos ...( jiems ir be lastu gerai eina ... ) , o naujo modelio ale kur tinka jau - tie labai kietos sudėties gumos ... ir tai ne visiems patinka .. ir iš tikro alternatyva tik Turtle fins ... jei jau old school norisi .. Kadangi nesu nei sentimentalus labai anei senas kol kas ... tai mano pasirinkime buvo du variantai - Hollis ir Dive system , kadangi pirmąji galėjau pasirinkti čia , pasimatuoti ir įsigyti ... taip ir dariau ... ir patiko ...
Svaigis sausio 01 2012 09:38:33
Na kiek ziurejau Diugonyje nauja tarpiniu jetu partija, kaip ir minksti normaliai pasirode man. Matomai pasitaise gal....
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 67% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 33% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
Šandien nėra