Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Egiptas 2007
Egiptas 2007
Nemo povandeninis pasaulis
Paskutiniai prisijungę
bannyk09:10:17
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 3
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Trakų vrekas.
Trakų vrekas.

Taip jau nutiko, kad kartą įvažiuodamas į Trakus parkinge pastebėjau švaraus vandens plotelį, nuo kurio būtų labai patogu niurktelėti. Taigi, ir ... niurktelėjau. Šiaip kaip ir nieko ten ypatingo nebūtų, jeigu staiga vos ne su galva neatsitrenkčiau į kažkokias galingas suvirtusias dugne konstrukcijas.

Akivaizdu, kad tai kadaise buvo kažkoks lieptas ar bokštas, ar kažkas panašaus, skirta irkluotojams stebėti ar treniruoti (o taip ir norisi pasakyti - "baidarininkų medžioklinis bokštelis" :) ). Dabar gi viskas bet kaip guli suvirtę dugne, didžiuliai poliai sulūžę pusiau, styro armatūra. Pilna visokių storų lynų, kurie matyt, inkarų pagalba palaikė visą šį statinį vertikaliai.

Gylis apie 6-7 m., tiesiog nuostaba ima kaip statybininkai visą tą reikalą ežere sumontavo. Nes nuo kranto joks kranas nepasieks.

Dugnas labai smagus - kietas, daug įvairaus kalibro akmenų. Pilna ešerių, kai kur iš po polių atsargiai išlenda lydekos. Juokingiausi vėžiai - tie tai kaip kokie akrobatai sėdi užsikorę pačiose aukščiausiose ir netikėčiausiose vietose.

Vienu žodžiu, labai smagus, paprastas ir netikėtas lietuviškas vrekas. Keista, kad niekada apie jį niekas nepasakojo. Labai patogu privažiuoti (tik ne savaitgalį!!!), išsikrauti įrangą galima 10 metrų nuo vandens.

Nepamirškite susimokėti į babkomatą 5 litus (čia visai dienai), nes retkarčiais į parkingą užsuka policija ir patikrina, ar visi susimokėjo.

Kurgi tas vrekas? Kantrybės...
Taigi, įbrendam nuo parkingo vandenin, tiesiai priešais save matom daugybę raudonų plūdurų, kurie gražiom "lysvėm" dalina ežero vandenis. Pats kairysis "daržo" plūduras ir yra vreko vieta. Iš akies sunku pasakyti kiek ten reikia iki jo plaukti, bet tikrai netoli.

Nerti reikia taip: imi kiek kairiau, susirandi šlaituką apie 6 gylio ir palei jį sau neskubėdamas burbuliuoji, kol neatsitrenksi į visą tą minėtą konstrukciją. Jeigu viską aplandžiojus pratęsti plaukimą toliau palei šlaitą, dar kiek paplaukus galima rasti dar kelis padrikus polius, bet jie jau ne tokie įspūdingi.

-------------------------------

Po savaitės istorija apie šio vreko atradimą staiga gavo labai smagų pratesimą, kadangi atsirado tikras liudininkas – ... vreko kūrėjas!

Bet apie viską iš eilės. Bepučiant orą „Lagūnoje“ ir besišnekučiuojant su Romanu (jei kas nežino, tai čia „Lagūnos“ galva, šefas, instruktorius ir pagalbinis darbininkas viename asmenyje), prasitariau , kad radau kažkokius polius Galvės ežere.

„Čia?“ – baksteli pirštu į žemėlapį Romanas, - „ai, tai čia gi mano darbas, tai aš juos nuverčiau...“
Man net akys ant kaktos iššoka – „kaip tai tu nuvertei?“ Na, ir prasidėjo...

Taigi, gūdžiais sovietmečio laikais Lietuvoje sportas reiškė ne tik krepšinį, o Trakai visada garsėjo savo irklavimo baze ir sporto varžybomis. Kažkuriais metais valdžia priėmė strateginį sprendimą sumontuoti vakariniame Galvės krante stacionarią prieplauką irkluotojams, kadangi nuo čia iki buvusios „Dinamo“ bazės tiesia linija yra lygiai 2 km. Ta iškilminga proga iš kažkur buvo atgabenta pragaro mašina - poliakalė, kuri sėkmingai ir sukalė į kietą ežero dugną visą virtinę specialių galingų polių.

Polius sukalė, tačiau pačios prieplaukos taip ir nesumontavo – ar tai pritrūko valios, ar tai papūtė pertvarkų vėjai, kas ten dabar žino... Galiausiai po kažkiek metų ledas išjudino tuos polius, kai kurie pasviro ir statyti prieplauką ant jų tapo nebegalima. Negalima tai negalima, todėl „Dinamo“ nusipirko mobilią prieplauką ir nesuko sau dėl to galvos. Mobili prieplauka buvo tiksliai pozicionuota priešais bazę (ten pasirodo ne viskas taip paprasta, ji milimetrų tikslumu pastatoma ir užtvirtinama lynų ir inkarų pagalba.

2002 metais Trakuose turėjo vykti kažkokios tarptautinės irklavimo varžybos. Kaip ir viskas gerai, tačiau iš užsienio atvažiavę ekspertai, tikrindami varžybų trasą „šovė“ su lazeriniu matuokliu nuo polių link mobilios prieplaukos ir nustatė, kad trasai iki 2 km trūksta kelių ar keliolikos centimetrų!

Ekspertų darbas – viską patikrinti ir sąžiningai atmatuoti, todėl jų išvada buvo labai paprasta – arba patraukiat senus polius , arba pastumiat prieplauką. Per sprindį patraukti prieplaukos kažkodėl niekas nenorėjo, todėl buvo priimtas saliamoniškas sprendimas traukti lauk polius.

Ta proga iš kariškių buvo gautas didžiulis pontonas (galintis lengvai plukdyti tanką) su galinga gerve ir darbas pajudėjo. Polius visokiais būdais išklibindavo, tada lupdavo viršun, kraudavo ant pontono ir plukdydavo sporto bazėn. Viskas ėjo kaip iš pypkės, bet ... ežere taip ir liko 22 poliai, kurių nepavyko nei išklibinti, nei iškelti nei išvis nieko jiems padaryti. Galima tik įsivaizduoti, koks galvosūkis teko varžybų organizatoriams, kai po tiekos darbo paaiškėjo, kad visko pašalinti taip ir nepavyko.

Organizatoriai vėl kreipėsi į kariškius – gal polius galima susprogdinti? Kariškiai pagalvojo, paskaičiavo ir pasakė, kad tokiam reikalui sugriauti reikės apie 100 kg trotilo. Bet jie nesprogdins, nes čia gi vis dėlto draustinis, saugoma teritorija, kiek gi žuvies užmušim ir tt. Organizatoriams tuo tarpu jau bloga darosi – laikas eina, poliai patikimai stovi, o už nutrauktas varžybas ir neįvykdytus įsipareigojimus gresia milijoninės baudos eurais.

Visi metėsi pas gamtosaugininkus. Šie, suprasdami situaciją, leidimą sprogdinti davė –„Kiek ten tos žuvies bus? Sprogdinkit, leidžiam!“

Nepaisant to, kareiviai dreifavo ir sprogdinti nenorėjo.

Ir čia staiga horizonte pasirodė iš Egipto grįžęs Romanas! Gerai pažinodamas „Dinamo“ vadus, jis greitai susiorientavo situacijoje ir pasisiūlė nugriauti likusius polius. Visi sukirto rankom ir lengviau atsikvėpė.

Iš kažkur buvo atrasta firma, kuri turėjo milžiniško gabarito „burgarkę“ ir kalimo plaktuką, kurie galėjo dirbti po vandeniu iki 20 m gylio. Tiek „bulgarkė“, tiek plaktukas dirbo per žarnas tiekiant alyvą. Tiekimą užtikrino milžiniškas kompresorius... Žodžiu, pagal polius ir technika.
Finansinė reikalo pusė liko už matomumo ribų, bet pvz vien vienas pjovimo diskas minėtai „bulgarkei“ kainavo 1000 Lt (tai 2002 metai, leiskite priminti... )

Taigi, teoriškai viskas turėjo būti paprasta.

Ir tada prasidėjo praktika. Kompresorius buvo užkeltas ant pontono, šis nutemptas prie polių ir Romanas drąsiai niurktelėjo vandenin.

Pirmasis bandymas su „bulgarke“ baigėsi nesėkmingai, kadangi vos įjungus įrankį didžiulio diametro deimantinis diskas (kaip parodė Romanas rankomis – apie 70 cm) išvystė tokią trauką, kad „buvo neįmanoma stovėti, mane kaip su propeleriu iškarto nunešė į šoną. Taip ir skraidžiau po vandeniu su ta „bulgarke“ kiek šlangos leidžia“.

Buvo nuspręsta nuimti apsauginį gaubtą, nes po vandeniu gi žiežirbų vis tiek nebus. Nuėmus gaubtą viskas pavyko, diskas betoną pjovė kaip sviestą, bet ... tik iki armatūros. Armatūrai pjauti reikėjo kito disko – metalui.

Tada nusprendė išbandyti plaktuką. Pirmu bandymu šis veikė panašiai kaip ir pjūklas – kadangi narui nėra į ką įsispirti, smūgio jėga Romaną kaip kamuolį nuspirdavo nuo polio. Trimis svorių diržais prisirišus prie polio darbas pajudėjo...

Vienu žodžiu, pirmasis polis buvo nugriautas po trijų dienų...
Iš viso ši operacija užtruko 2 savaites.
Po kiek laiko griovėjai įsimiklino tiek, kad paskutiniąją dieną buvo nuversti šeši poliai.

Taigi, štai tokia smagi istorija. Dabar teks dar kartą nerti prie šio vreko, kad jau kitomis akimis viską apžiūrėti ir paieškoti kitų tokios aktyvios statybos ir griovimo pėdsakų dugne.

Labai ačiū už įdomų pasakojimą Romanui.

Keletas nuotraukų ir privažiavimo/prinėrimo schema:
Sėkmės!
 Parašė sagelo rugpjūčio 06 2012 10:29:57 · 6 Komentarai · 2800 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Gyvate rugpjūčio 06 2012 13:36:45
dėkui, Sageliau, kad daliniesi atradimais!
sagelo rugpjūčio 06 2012 14:08:24
prašom, į sveikatą!
Dalas rugpjūčio 07 2012 06:44:01
Hmm... idomu ir mistishka Tik kas nor atpziuret, paskubekit , bo nusimato grandiozinis Galves ezero pakranciu valymo darbas , ir visokie tokie gremezdai tures but ishvilkti i kranta .
sagelo rugpjūčio 07 2012 07:40:13
gal pradžiai geriau aplink prieplaukas buteliu kalnus išvalyti?
gaila būtų tokio puikaus vreko.
kitą savaitę vėl šturmuosiu Trakus kur nors arčiau miesto tai pasakysiu kas kur guli
Sarmuke rugpjūčio 15 2012 06:13:03
:-) as perskaicius,be tavo papildymo,kad pasakoju Romanui,ka radai...:-):-):-) bandysim sestadieni niukteleti ten.Aciu,Sagelo uz info issamu :-)
jancia rugsėjo 09 2012 15:44:13
maciau,ispudingai atrodo
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 75% [3 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 25% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys