Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Klaipėdoje atidaryta...
Ieškome darbuotojų!
Idomu
ĮRANGOS IŠPARDAVIMAS...
Balionai
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk 2
Paskutiniai prisijungę
Zingo01:28:30
bannyk16:45:16
Giega 1 dieną
nierka 2 dienas
Dlu 4 dienas
Undinele 6 dienas
Arnaras 6 dienas
Petrovic 1 savaitę
mirka13 1 savaitę
aqua 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 397
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Cave dvasia.

Cave dvasia.

Tai ištrauka ir Džono Geigerio knygos „Third man factor“, kurioje pasakojama apie mirtinai pavojingą cave daiverės Stefani Švabe patirtį. Giliu jos įsitikinimu, tik dvasios išgelbėjo ją nuo mirties.

... Įėjimas į povandeninę olą buvo nedaug didesnis nei jos pečių plotis. Stefani įslydo vidun ir pateko į pasaulį, kurį iki jos matė vos keli žmonės – absoliučios tamsos pasaulį, dabar visom spalvom apšviestą jos prožektoriumi. Kristalinėje uolienoje esančios uolos sienos brizgėjo tarsi brangakmeniai. Tolumoje ėmė ryškėti kaulo baltumo stalaktitai ir stalagmitai, bet ji vis plaukė toliau ir giliau. Galutinis tikslas buvo Undinėlės guolis – ola 30 m. gylyje ir už 300 m., esanti pietinėje Grand Bahama salos pusėje.

Nepaisant situacijos unikalumo, 40-metei olų tyrinėtojai Stefani (laikomai viena geriausių pasaulinės klasės narų), tai buvo įprastas rutininis nėrimas. Išskyrus tą faktą, kad ji nėrė viena.

Paprastai Stefani nardė kartu su savo vyru, britu olų tyrinėtoju Robu Palmeriu. Jis buvo Bahamų žydrųjų skylių ( „žydroji skylė“ arba „blue hole“ – bendras vertikalių povandeninių olų pavadinimas) ekspertas. Bahamų povandeninių olų sistema yra tiesiog neįtikėtina, joje yra ir giliausia pasaulyje žydroji skylė, gavusi tokį pavadinimą dėl didelio spalvų kontrasto, kadangi vertikalios olos vanduo yra daug tamsesnis, nei supantis ją žydras seklumos vanduo. Tai ištisas koridorių, pasažų ir slaptų katedrų pasaulis, kuriame gyvena tik smulkūs bespalviai jūros padarėliai, daugumoje netgi nežinomi mokslui.

Iki šių dienų dauguma šių olų yra neištirtos. Undinėlės guolis (Mermaids lair) – ilga horizontali ola buvo reta išimtis, kadangi jau anksčiau Stefani kartu su Robu buvo ją ištyrę. Kartu..., bet ne šiandien, kadangu Robas tragiškai žuvo nardydamas Raudonojoje jūroje. Taip Stefani liko viena tęsti sudėtingus ir pavojingus Bahamų urvų sistemos tyrinėjimus.

Buvo 1997 rugpjūtis. Stefani, pati esanti pagal specialybę geomikrobiologė, nėrė čia, kad paimti nuosėdų pavyzdžius kitam mokslininkui, tiriančiam Sacharos dykumos dulkes, tūkstančius metų atgal vėjų perneštas per Atlantą ir nusėdusias Undinėlės guolio dugne.

Nėrimo diena nuo pat ryto buvo pilna netikėtumų. Važiuodama nėrimo vieton, Stefani buvo priversta sustoti, kadangi kelią buvo užtvėręs audros nulaužtas nuodmedis (poisonwood). Medžio būta nemažo, todėl norint jį nuvilkti šonan jai teko įtempti visas savo jėgas. Besigrumiant su medžiu, Stefani nuo toksiškų medžio sakų gavo rimtus odos sudirginimus. Nepaisant to, ji visdėlto nusprendė tęsti kelionę.

Atvykusi vieton, Stefani užsidėjo įrangą ir pradėjo nerti, nusprendusi surinkti reikiamus mėginius ir greitai baigti nėrimą.

Pasiekusi olos dugną ji visą pusvalandį atsargiai rinko raudonus dulkių mėginius. Pagaliau baigusi šį kruopštų darbą, ji susipakavo mėginius ir instrumentus, kad šie netrukdytų plaukti ir pirmą kartą pakėlė akis viršun, kad apsižvalgyti. Ir staiga suvokė, kad niekur nemato savo ištiesto navigacinio lyno. Iš pradžių ji ramiai pabandė jo paieškoti aplink save, tačiau su kiekviena sekunde jos nerimas augo, kadangi lyno niekur nebuvo.

Cave daivingas yra techniškai sudėtingas. Ne taip, kaip kitos nardymo formos, kur naras ekstremaliu atveju gali vertikaliai iškilti paviršiun, čia gi narui iki išėjimo tenka dar ilgai plaukti horizontaliai, o neretai ir brautis per siaurus ir painius olų labirintus. Kad saugiai gryžti atgal ir nepasiklysti urvų raizgalynėje, navigacinis lynas yra gyvybiškai svarbus. Tai gyvybės lynas.
Be navigacinio lyno naras greitai praranda orientaciją, išnaudoja oro atsargas ir galiausiai be oro žūna. Stefani ėmė justi, kaip ją palaipsniui apima panika. Ji akimirksniu suprato savo klaidą. Kai nardydavo kartu su Robu, ji dažniausiai pasikliaudavo jo patirtimi ir jį patį laikydavo savotišku orientyru. Ji nepaleisdavo iš akių Robo, o Robas su savo didžiule nardymo patirtimi niekada nepaleisdavo iš akių lyno. Šį kartą netyčiomis ji pasidavė šiai senai manierai ir pametė lyną. „Aš nėriau, tarsi pasikliaudama, kad jis yra šalia“. Tačiau šalia jo nebuvo, kaip jau nebuvo ištisus mėnesius. Giliai po žeme ir po vandeniu dabar ji buvo visiškai viena.

Stefani pasitikrino oro atsargas – oro liko maždaug 20-čiai minučių. Paniką ėmė keisti pyktis. Stefani tiesiog įsiuto pykdama ant Robo dėl jo mirties, ir ant saves, kad padarė tokią elementarią klaidą, kuri dabar gi grąsino jos pačios gyvybei.

„Faktiškai, tuo momentu aš jau beveik pasidaviau. Buvau pasiruošusi mirti. Buvau visiškai sugniuždyta ir labai ilgėjausi Robo. Skausmas buvo nepakeliamas, norėjosi, kad viskas greičiau baigtųsi“.

Ir tada, aukščiausiame pykčio ir nusivylimo taške, kaip pasakoja Stefani „staiga pasijutau tarsi pakylėta, o regėjimas tarsi pašviesėjo“. Ji labai aiškiai pajautė, kad šalia yra kita būtybė. Ji be jokių abejonių suprato, kad urve ji ne viena, kad šalia yra dar kažkas. Ir ji buvo įsitikinusi, kad tas „kažkas“ yra jos žuvęs vyras Robas. Mintyse ji aiškiai išgirdo jo balsą: „Okei, Stefi, nusiramink. Atsimeni, gali tu tuo patikėti, ar negali tuo patikėti, bet kuriuo atveju su tavimi viskas bus tvarkoj. Atsimeni?“
Tai buvo tie žodžiai, kuriuos Robas sakydavo jai, norėdamas suteikti jai vidinės stiprybės. Stefani tiesiog apstulbo nuo tokio tiesioginio įsikišimo į jos mintis, tačiau tai padėjo jai nusiraminti. Ji atsisėdo ant dugno ir pabandė susitvarkyti su mintimis.

Nuo to laiko, kai ji suvokė pametusi navigacinį lyną jau praėjo 15 minučių. Laikas greitai seko. Nusiraminusi ir susikaupusi ji vėl pabandė paieškoti lyno. Stefani pradėjo metodiškai skanuoti olą. Vienu momentu jai pasirodė, kad tolumoje švystelėjo balta lyno linija.

Tuo mat metu ji aiškiai pajuto, kaip dingo kažko buvimo šalia jausmas. Ji vėl liko viena.
Stefani įsižiūrėjo ta kryptimi, kur jai pasirodė yra lynas, ir dabar jau aiškiai jį pamatė.
Nieko nelaukdama ji nuplaukė pagal lyną, kol galiausiai tolumoje nepamatė žydrą išėjimo ovalą. Sau mintyse dar pagalvojo, kad „šiandien buvo ne geriausia diena mirti“.
Dabar Stefani neabejoja, kad tada nuo mirties ją išgelbėjo jos žuvusio vyro dvasia.
------------------------------

Stevi Švabe istorija tėra tik ištrauka iš Džono Geignerio knygos „The third man factor“, kurioje pateikiama ir daugiau panašių istorijų, kuriose nuotykių ieškotojai ir tyrinėtojai atsiduria ant mirties slenksčio ir aprašoma jų patirtis ir pojūčiai. Daugeliu atvejų žmonės jautė šalia savęs esant kažkokią dvasią, kuri padrąsino juos imtis paskutinio bandymo išsigelbėti.

Jeigu tik keletas žmonių būtų papasakoję apie tokią savo patirtį, jais niekas nebūtų rimtai patikėjęs ir greičiausiai bandytų viską paaiškinti kokia nors iliuzija ar haliucinacija.
Tačiau tokios istorijos kartojasi metų metais ir dažniausiai nutinka lakūnams, narams, alpinistams, šiaurės tyrinėtojams ar astronautams.

Fenomenas aiškinamas įvairiai – nuo haliucinacijos iki dieviškojo įsikišimo. Naujausi tyrimai atskleidžia, kad tai gali būti savotiškas smegenų neuronų atsakas į ekstremalią situaciją, arba vadinamasis „angelo sargo jungiklis“, padedantis žmonėms susikaupti ir išvengti mirties ekstremalioje situacijoje.

Kokia bebūtų tiesa, „third man“ fenomenas padarė giliausią įspūdį jį patyrusiems žmonėms ir iš esmės pakeitė jų gyvenimus. Ko gero, geriau sakyti ne pakeitė, o iš naujo pradėjo...


Third man factor, John Geiger. ISBN 9781847674197.

Knygos puslapis: http://thirdmanfactor.igloocommunities.com

Versta maloniai leidus DIVE - didžiausiam D. Britanijos narų žurnalui.
 Parašė sagelo vasario 27 2013 13:52:08 · 5 Komentarai · 2242 Skaityta Spausdinti
Komentarai
giedrius65 vasario 27 2013 20:55:14
Baubas laukia visur ir visada))
sagelo vasario 28 2013 11:27:55
būtų įdomu ją visą perskaityti. pabandžiau kur nors nemokamai elektroniniam variante paieškoti, bet kažkaip nepasekėsi... gal kas turit netyčia?
Trolis vasario 28 2013 13:13:53
[url]http://download.cnet.com/1770-20_4-0.html?query=the+third+man+factor+by+john+geiger&searchtype=downloads[/url]
sagelo vasario 28 2013 18:29:30
nieko nesupratau kaip ten tą knygą siūstis, bet viestiek Ačiū.
Mankietas kovo 03 2013 10:25:55
Šiuo atveju teisingiausia būtų negaišinti laiko visokiems pykčiams, apmąstymams ir pasiruošimams mirčiai, o atsarginės ritės pagalba ieškoti pagrindinio lyno. Dar geriau, dirbant dėmesio reikalaujantį darbą prie jo prisisegti, ta pačia atsargine rite.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 0% [Nėra balsų]
Labai gerai Labai gerai 100% [5 Balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
N meetas 2013 geriausia jei būtų:

birželį
birželį
21% [4 Balsai]

liepą
liepą
47% [9 Balsai]

per viduriuką
per viduriuką
5% [1 Balsuoti]

nesvarbu, dalyvausiu bet kada
nesvarbu, dalyvausiu bet kada
21% [4 Balsai]

meetus reikia uždrausti.
meetus reikia uždrausti.
5% [1 Balsuoti]

Balsai: 19
Pradėtas: 15/05/2013 05:53
Baigtas: 17/05/2013 06:25

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME gafas
SVEIKINAME gorashalev