Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Idomu
ĮRANGOS IŠPARDAVIMAS...
Balionai
prozektorius
Parduodamas juostini...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Trakų valymo akcija 2006
Paskutiniai prisijungę
Shrek05:00:31
sausas05:55:59
Dlu07:00:43
bannyk18:16:16
sagelo 1 dieną
supernial 2 dienas
donis 5 dienas
nierka 6 dienas
Oktopusas 1 savaitę
Vismantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 134
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Besirausiant nelabojo šiukšlyne.

Besirausiant nelabojo šiukšlyne.

Tai buvo vienas keisčiausių mano nėrimų. Buvau 40 km. nuo Zalcburgo esančiame Atterio ežere ir 8 metrų gylyje keturpėsčias ropojau dugnu, rankomis iki alkūnių rausdamasis po dumblą.

Jaučiausi, tarsi kapanočiausi milžiniškame šokolado dubenyje. Sukėliau ištisus dumblo debesis, ir netrukus matomumas tapo nuliniu. Tačiau rausimasis dugne turėjo savo tikslą – tai buvo paieškos būdas, kurį man parodė mano draugas ir budis Verneris Thiele. Netrukus pro storas neoprenines pirštines apčiuopiau glotnią cilindro formą – maždaug ginklo vamzdžio storio...

Atvažiavau nardyti į Salzkammergut regioną vidinėje Austrijoje – nuostabaus grožio rajoną su daugiau nei 70 ežerų centrinėse Alpėse, ir ne šiaup sau nardyti, o ieškoti Antrojo pasaulinio karo artefaktų. Salzkammerguto regione buvo vykdomi patys slapčiausi nacių projektai: jūrinė laboratorija Toplitzo ežere testavo miniatiūrinių submarinų ir torpedų prototipus, čia pat buvo kurpiami planai gaminti netikrus Anglijos svarus ir užvindyti jais šalies rinką, taip pakertant visą ekonomiką. Galiausiai, po to kai naciai būtų sumušę visus savo priešus, čia turėjo atsirasti „ketvirtasis reichas“.

1945 vasarį Vokietijos kariuomenė buvo pilname chaose ir skubiai traukėsi. Salzkammergutas buvo viena iš paskutinių nacių tvirtovių. Paskutinėmis karo dienomis, slėpdamiesi nakties tamsoje naciai dėžė po dėžės skandino visas savo paslaptis čionykščiuose ežeruose, kurie yra gilūs, privirtę medžių ir labai dumblini. Tai buvo puikios vietos ką nors paslėpti.

Daug kas buvo surasta ir ištraukta, tame tarpe ir šimtai tūkstančių padirbtų banknotų ir jų spausdinimo įranga, bet daug kas dar ir liko.

Kalbama, kad ežerų dugne vis dar saugiai paslėptos guli pagrobtos meno vertybės, brangenybės, milijonų vertės aukso ir sidabro luitai, sandariai supakuotos Šveicarijos bankų saskaitų paskyros ir visa kita, kas neturėjo pakliūti sąjungininkams į rankas.

Matyt, ne veltui regionas imtas vadinti kaip nelabojo šiukšlių dėžė (devils dustbin).

Šių metų gale 103 m. gylio Toplitzo ežeras turės būti apieškotas Floridoje įsikūrusios Global Explorations kompanijos, kuri tuo tikslu gavo ir tris metus galiojantį Austrijos vyriausybės leidimą.
Normanas Skotas, vadovaujantis šiai operacijai, yra įsitikinęs, kad suras tai, ką kiti lobių ieškotojai pražiopsojo: „Mes tiksliai žinome, kad čia guli 134 milijonų dolerių vertės aukso luitai“.
Jo komanda naudos technologijas, kurios kol kas nepasiekiamos kitiems ieškotojams: 3D sonarus, magnetometrus, sub dugno tyrimo įrangą ir kt.

Na, o nuotykių ieškantiems narams šie ežerai yra tarsi langas į tamsią Europos praeitį. Ištraukęs iš dumblo savo surastąjį cilindrą kiek nusivyliau, nes tai tebuvo medžio šakos gabaliukas. Tačiau jau po kelių minučių vėl kažką apčiuopiau ir tai buvo 19 amžiaus rankų darbo medicininis buteliukas.
Po nėrimo sulyginome savo radinius: Verneris turėjo radęs tris tokius buteliukus ir dujokaukės dėklą.Verneris paaiškino, kad šiuos tūbos formos dėklus S karininkai dažnai naudodavo skandindami ežeruose savo asmeninius daiktus (matyt, tikėdamiesi kada nors juos vėl ištraukti). Mes su didžiausiu atsargumu atidarėme dėklą, tačiau viduje teradome kelis atsarginius dujokaukės filtrus.

Mes apsigyvenome Hallstatt‘e – nuostabaus grožio kaimelyje, stovinčiame prie to paties pavadinimo ežero, už 60 km. nuo Zalcburgo. Kadangi šiose vietovėse yra natūralios druskos kasyklos, manoma, kad čia žmonės įsikūrė gyventi dar bronzos amžiuje, apie 1200 m. prieš Kristų.

Visas regionas yra paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo paminklu ir išties yra stulbinančio grožio. Beveik visi aukščiausio lygio nacių vadeivos – Eichmanas, Gebelsas, Ribentropas ir pats Hitleris turėjo šių ežerų pakrantėse prašmatnius rūmus, kuriuose mėgdavo ilsėtis.

Nardyti Salzkammergute pirmasis pradėjo Gerhardas Zauneris, 1974 m. čia atsidaręs ir savo dive centriuką. Kai pirmą kartą sutikau Gerhardą jo balionų pildymo stotyje, jis man padarė įspūdį: tai buvo stambaus sudėjimo vyras, su rudai pilka vešlia barzda, dėvintis tradicinius austriškus šortus su petnešomis.Kai jo paklausiau, kiek nėrimų jis jis atliko čionykščiuose ežeruose, vyras nuoširdžiai nusikvatojo ir atsakė, kad sąmoningai neveda jokio logbuko, kad valdžios atstovai net apytiksliai negalėtų apskaičiuoti, kiek visokio kalibro ginklų jis ištraukė iš dugno.

Nors šiaip jau nemalonumų su valdžia buvo ne vienas. Jaunystėje, apie 1970 m., kartu su savo budžiais iš ežero jie ištraukė priešlėktuvinį pabūklą ir amuniciją. Daug negalvodami vyrukai nutempė pabūklą miškan ir su malonumu trinktelėjo kelias salves. Viskas būtų gerai, bet paleisti sviediniai tik per plauką nekliudė bažnyčios bokšto.

Gerhardas abejoja istorijomis apie pakandintus lobius, tačiau pats asmeniškai rado tiek artefaktų, kad atidarė nedidelį muziejų savo šeimos svečių namuose ir netgi parašė knygelę (vokiečių kalba) apie nardyma Salzkammergut‘o ežere.

Zaunerio muziejuje galima apžiūrėti pačius įvairiausius per daugybę metų ežere rastus daiktus: kareivių šalmus, dujokaukes, SS medalius, Jūrų akademijos štampą su data 1945 vasario 7, granatas (kurias Gerhardas pats ir nukenksmino) ir netgi metalinį Hitlerio biustą.

Vienas iš įdomesnių eksponatų – propagandinis lankstinukas, skirtas amerikiečių kareiviams – jame vaizduojamas gulintis negyvas mušio lauke amerikietis. Tačiau pakėlus lankstinuką prieš šviesą matosi nuogos moters atvaizdas.

Stovintis prieš muziejų užrašas skelbia, kad ekspozicija nesiekiama šlovinti nacizmo, tai tiesiog būdas susipažinti su praeitimi ir perspėjimas ateičiai.

Prekiauti nacių artefaktais Austrijoje yra griežtai draudžiama, o daugelis žmonių norėtų išvis geriau pamiršti šį istorijos periodą.

Vien mintis apie tai, kad prieš pilną turistų autobusą iš ežero gali išlysti naras su Hitlerio biustu po pažastimi arba SS durklu rankose, įsiutina vietines turizmo agentūras.

„Jie iš piktumo jau baigia išprotėti, kadangi vis daugiau narų specialiai atvažiuoja čionai ieškoti artefaktų“ – sako Gerhardas. Nardyti priešais Hallstatt‘o miestelį, Toplitz‘o ežere ir kitose populiariose turistų vietose yra uždrausta.Visos vietos, kuriose aš nardžiau, buvo pasiekiamos tiesiog nuo kranto, tačiau kai kuriose jų reikėjo gauti specialų leidimą nardymui. Keliose vietose mačiau būrius aukšlių ir upėtakių, tačiau daugelis nardytų vietų buvo tiesiog nuobodžios.
Visas „kaifas“ nardyti čia ir slypi artefaktų medžioklėje.

Vieną popietę kartu su savo budžiu Verneriu nėrėme Grundle ežere, šalia buvusios Gebelso vilos. Nuožulnus dumblėtas dugnas teikė vilčių ką nors rasti. Nors tąkart neradome jokių karo relikvijų, radome kelis labai senus rankų darbo butelius.

Atrasti „sėkmingoms“ vietoms reikia gero planavimo, gero vietinės istorijos žinojimo ir tiesiog sėkmės.
„Gudrybė tame, kad reikia ieškoti senų pastatų“ – aiškina Verneris ir dar priduria - „taip pat yra gerai, jeigu žinai kad čia gyveno koks nors aukšto rango nacių karininkas“.

Bet patys įdomiausi dalykai niekada negulės paviršiuje. „Jeigu nori ką nors rasti, reikia raustis dumble“ - sako jis. Dumble nėra deguonies, todėl ten palaidoti artefaktai paprastai yra puikiai išsilaikę. „Liugeris“ (pistoletas), kurį rado vienas iš mūsų grupės narių buvo visiškai nesurudijęs ir puikiai veikė.

Esmė tame, kad reikia tiesiog sukišti abi rankas į dumblą ir iš lėto ieškoti vien apgraibomis. Tai sunkus darbas, ir nepaisant šalto vandens po kurio laiko imi prakaituoti ir justi nuovargį.

Verneris, kaip ir Gerhardas, nardė šiuose ežeruose daugybę metų ir surinko panašią radinių kolekciją. 1990 metais jis aptiko medinę dėžę su SS durklu ir popieriniais dokumentų segtuvais. Popierius buvo permirkęs, tačiau sveikas. Verneris greitai suvokė, kas tai per popieriai – tai buvo koncentracijos stovyklos kalinių sąrašai.
„Tiesiog nenorėjau nors kiek atidžiau į tuos sąrašus žiūrėti“ – prisimena jis. „Tiesiog nusiunčiau dėžę į žydų dokumentacijos centrą Vienoje“.

Kaip archeologas mėgėjas Verneris žymiau labiau domisi keltiškais artefaktais, kurie irgi randami šiuose ežeruose. Kartą jis rado bronzinį keltų kirvį, taip pat savo kolekcijoje turi keletą strėlių antgalių ir puodų šukių.

Paskutinę savo kelionės dieną nėrėme taip vadinamame Amunicijos slėnyje Hallstatto ežere. Tai labai status šlaitas, esantis miestelio šiaurėje šalia greitkelio. Skirtingai nuo įprastai dumblėto dugno kitose vietose, čia gi „dugnas“ yra vos ve vertikali uolėta siena. Matomumas blogas, o uolienos padengtos smulkiu smėliuku, kuris nuo mažiausio judesio sukyla.

Vos panėrus pasidarė taip tamsu, kad be savo prožektoriaus šviesos nieko nebuvo matyti. Tai labai disorientuoja, todėl su Verneriu nuolat vienas į kitą atsitrenkdavom.

40 metrų pasiekėme sienos atbrailą, užverstą bazukos šoviniais ir minosvaidžiais. Stambaus kalibro šoviniai gulėjo visur kur tik įmanoma, tarsi kokiam šiukšlyne.

Čia išvis nereikia nieko kasti ar raustis – viskas guli tiesiog paviršiuje. Visa amunicija buvo suversta nepanaudota ir iki šiol „gyva“, todėl stengiausi nieko neliesti (ir ypač didelių sviedinių). Verneris papozavo kelioms nuotraukoms, o poto pamojavo man kažkokiu daiktu. Tai buvo standartinis odinis kareivio durklo dėklas.

Netrukus mes pasiekėme savo dekompresinius limitus ir pradėjome ilgą kelionę link paviršiaus. Tiesiai iš nelabojo šiukšlių dėžės.

Versta maloniai leidus DIVE - didžiausiam Jungtinės Karalystės narų žyrnalui.

 Parašė sagelo balandžio 19 2013 05:20:34 · 1 Komentarai · 3233 Skaityta Spausdinti
Komentarai
sagelo balandžio 25 2013 12:15:47
ech, turiu svajonę rasti kokį seną pištalietą, šalmą arba šmaiserį....
kol kas tik granatos ir sviediniai papuola
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 0% [Nėra balsų]
Labai gerai Labai gerai 100% [4 Balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Birželio 27 pie Alaušo:

Kaip visada būsiu.
Kaip visada būsiu.
32% [6 Balsai]

Būtinai būsiu.
Būtinai būsiu.
21% [4 Balsai]

Gal būsiu.
Gal būsiu.
21% [4 Balsai]

Norėčiau būti.
Norėčiau būti.
26% [5 Balsai]

Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
0% [0 Balsai]

Balsai: 19
Pradėtas: 04/06/2015 07:09
Baigtas: 07/09/2016 05:19

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME ezkimas
SVEIKINAME Robis
SVEIKINAME Steveliz