Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
bannyk02:07:42
Garis10:12:08
nierka 1 dieną
Arunce 1 dieną
Dlu 1 dieną
mirka13 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Giliausias pasaulio nėrimas.

Giliausias pasaulio nėrimas.

2014 metų rugsėjo 18 egiptietis Ahmed Gabr pasiekė naują pasaulio rekordą nerdamas su scuba. Po kelių mėnesių treniruočių Ahmedas panėrė į 332,35 m gylį. Duodamas šį interviu jis papasakoja – ką reiškia būti „giliausiu“ pasaulio daiveriu.

Ahmedai, visų pirma – sveikinimai! Kaip jūs jaučiatės?
Ahmedas: aš vis dar bandau suvokti šio rekordo nenormalumą ir priprasti prie minties, kad aš – pasaulio Gineso rekordininkas.

Teko girdėti, kad planuotas nėrimas turėjo būti atšauktas. Kas nutiko?
A: paskutinėmis dienomis prieš nėrimą iškilo kai kurių kliūčių, bet tai tik dar labiau mane sustiprino ir suteikė ryžto siekti rekordo.

Taigi, nepaisant visko buvote įsitikinęs, kad reikia nerti?
A: niekada neabejojau savo psichologiniu ir fiziniu pasiruošimu siekti tokio rekordo, be to buvo smalsu sužinoti žmogaus kūno galimybių ribas, ir ypač tokioje srityje, kadangi nėra atlikta jokių tyrimų kaip giliai mes galime nerti. Norėjau pažiūrėti, kaip reaguos mano kūnas pasiekęs tokį gylį.
Be to, aš, kaip egiptietis, norėjau parodyti visam pasauliui ir kitą Egipto pusę.

Jūs per 12 minučių pasiekėte 332 m gylį, tačiau ruošiamasi buvo berods 350 m bandymui?..
A: po 290 metrų ėmiau jausti aukšto slėgio neurologinį sindromą (HPNS – high pressure nervous syndrome), darėsi vis blogiau ir blogiau. Kaip žinote, su gylio didėjimu simptomai tik didėja. Pasinaudodamas savo treniruočių sukaupta patirtimi pasiekiau 335 metrus žymintį žymeklį (šis gylis vėliau Gineso arbitrų buvo patikslintas kaip 332,35 m.) ir pajutau, kad reikia pradėti kilti.


Kur jūs sutikote pirmąjį palaikymo komandos narą (support diver)?
A: nuplėšęs žymeklį ėmiau kilti ir 110 metrų sutikau savo pirmąjį palaikymo narą Jaimie Browne, kuris viską filmavo. Aš perdaviau jam žymeklį, prieš kamerą atsukau savo kompiuterį ir parodžiau iš anksto sutartą ženklą, kuris įrodytų, kad video nėra suklastotas ir viskas nufilmuota būtent šią dieną. Tada Jaimie paleido viršun plūdurą, kad informuoti likusius komandos narius, kad aš sveikas gyvas ir kokį gylį pasiekiau. Tada abu ėmėme kilti aukštyn, kol 90 metrų nesutikome sekančio palaikymo naro Jenny Lord. Čia mes susikeitėme – Jaimie ėmė kilti savarankiškai, o mes su Jenny ėmėme toliau lėtai kilti aukštyn iki trečiojo naro Alex Heyes. Tokiu principu vyko visas tolimesnis kilimas. Aš rūpestingai laikiausi nustatyto dive plano ir visą laiką mane lydėjo mažiausiai vienas palaikymo naras.
21 metruose komanda nuėmė nuo manęs „kvadus“ (keturi balionai po 20 litrų už nugaros) ir pakeitė juos X-Deep sidemountais. Tuo momentu labai laukiau kada gi galėsiu nusiimti tuos prakeiktus „kvadus“ ir praktiškai nušveičiau juos nuo savęs lauk. Tai buvo toks palengvėjimas!
Palaikymo narų komandai vadovavo koordinatorius Oliver Watkins. Kad viskas vyktų kuo sklandžiau, nėrimui buvo naudojami du laivai.

Sunku net įsivaizduoti, kad darosi naro galvoje tokiame gylyje. Ar jūs bent galėjote mastyti?
A: ir taip ir ne. Negalima sutelkti dėmesio į kokią nors emociją. Viena pašalin mintis gali kainuoti jums gyvybę. Taigi, tiesiog susikoncentravau ant to, ką reikia daryti. Todėl sprendimas sukti atgal ties 332,35 riba man buvo lengvas, tai nebuvo koks nors emocinis sprendimas. Tiesiog žinojau, kad jei tiksliai laikysiuos numatyto dive plano, palaikymo komanda atliks visa kita. Mes visada tokiu principu dirbome ir anksčiau. Neesu šio rekordo didvyris. Visa komanda – didvyriai. Aš tiesiog laikiausi plano.

Jūs labai kuklus žmogus. Bet visdėlto ne kas kitas, o jūs esate tas žmogus, kuris panėrė į 332 metrų gylį. Ar nėra baisu tokiame gylyje?
A: aš mėgstu būti vienas, todėl 14 valandų buvimo po vandeniu man buvo vienas malonumas. Žinojau, kad jei nersiu kaip buvo suplanuota, viskas bus gerai. Šiam nėrimui treniravausi keturis metus, todėl buvau pasiruošęs tiems krūviams mano kūnui. Kai tik pradėjau leistis žemyn, viskam vadovauti pradėjo instinktai – tiksliai žinojau ką reikia daryti norint išlikti sveikam. Nesu koks nors pramuštgalvis rizikuotojas. Stengiausi išlikti ramus, sutelkti dėmesį į užduotis ir įsiklausyti į savo kūną. Štai kodėl nepasiekiau planuotų 350.

Kaip jūs ruošėtės nėrimo dieną?
A: kaip jūs patys suprantate, ne viskas gyvenime eina pagal planą. Dieną prieš nėrimą atsirado įvairių kliūčių ir problemų, bet man tai netgi padėjo, kadangi neleido „užsiciklinti“ vien ant nėrimo. Pačią nėrimo dieną atvykau į uostą 4 val. ryto ir praleidau laiką su Samu Helmy ir Jaimie Browne atlikinėdamas paskutinius patikrinimus ir pasiruošimus. Tuo momentu buvau visiškai atsijungęs nuo aplinkinio pasaulio ir nemačiau kas darosi aplinkui. Vienintelis dalykas kuris mane jaudino – kuo greičiau atsidurti vandenyje ir atlikti tai, kas reikia.

Freedaiveriai pasakoja, kad dideliuose gyliuose jie susiduria su haliucinacijomis. Ar jums nieko panašaus nenutiko?
A: pamaniau, kad haliucionuoju, pamatęs baltapelekio ryklio jauniklį, kuris suko ratus aplink mus, bet jis buvo tikras. Atrodo, jis stengėsi kaip nors mane pralinksminti ir užimti, nes ištisas šešias valandas nesitraukė nuo manęs.

Iškilimas užtruko 820 minučių (daugiau nei 13 valandų). Tai labai daug laiko...
A: stengiausi sutelkti dėmesį į dive planą, bet nesilioviau klausinėti kiekvieną sutiktą narą ar Gineso rekordo stebėtojas patvirtino pasiektą gylį. Visi kartojo tą patį – pasiektas naujas rekordas, tačiau aš nesilioviau klausinėti, nes norėjau būti absoliučiai tikras. Akivaizdu, kad prieš komandos narius atrodžiau kiek juokingai, kadangi niekas negalėjo manęs užčiaupti. Kai sutikau paskutinįjį palaikymo komandos narą, iki išėjimo iš vandens buvo telikusios minutės, kurios, rodės, tęsėsi amžinai!


Pasaulio rekordas - skaičiai.
Kad pasiekti 332,35 metrus gylio, teko praleisti 824 minutės po vandeniu. Iš šio laiko Ahmedas tik 12 minučių nėrė žemyn, bet 812 minučių užtruko kilimui viršun. Per visą šį laiką jis sunaudojo 92 (!!!) balionus oro. Šiam įvykiui Ahmedas treniravosi 4 metus.

Kas pirmas jus pasveikino?
A: pirmieji dar laive mane pasveikino Sam Helmy ir visa mano narų komanda. Be jų visų pagalbos nebūčiau to pasiekęs. Tą jiems ir pasakiau – „jūs esate geriausi, tik su jūsų pagalba aš pasiekiau šią dieną“.
Krante su fejerverkais ir džiaugsmo šūksniais mus pasitiko šimtai žmonių iš Dahabo. Mano sūnus pirmasis įžengė į laivą ir mane apsikabino.
Aišku, geriausia dalis sekė po to, kai Talal Omar, oficialus Gineso pasaulio rekordų arbitras patvirtino naują pasaulio rekordą ir įteikė man Gineso sertifikatą.

... ir ką parodė medicininiai tyrimai?
A: sekančią dieną nuvykau į medicinos centrą ir atlikau visus įmanomus tyrimus. Ir viskas buvo normos ribose. Tačiau man kurį laiką dar neleido daryti rytinius prabėgimus.

Ką manote apie tokią savo patirtį?
A: niekada daugiau nenoriu valgyti kūdikių maisto! Nes tai vienintelis dalykas, kurį valgiau paskutines 14 valandų.

Ar dabar vėl planuojate kokį nors pasaulio rekordą?
A: kol kas nieko neplanuoju, tačiau mano draugai Jenny Lord ir Brian Crossland (kuris yra freedaivingo instruktorius) nori, kad aš pasiekčiau naują freedaivingo rekordą. Ką gi, pažiūrėsim...
Mano patarimas visiems: nelaukite, kol kažkas atvers jums duris. Jeigu tikite savo jėgomis jūs galite pasiekti visko, ko tik panorėsite. Ir nesvarbu ką sako kiti. Sėkmės.Aukšto slėgio neurologinis sindromas (HPNS) gali įvykti rekreaciniuose nėrimuose gyliuose virš 150 metrų, kai naudojamas helio miksas. Simptomai: galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, drebulys, nuovargio jausmas ir mieguistumas. Šių simptomų stiprumas priklauso nuo gylio ir panėrimo greičio. Visais atvejais simptomai dar labiau blogėja didėjant išoriniam slėgiui dar didesniuose gyliuose.

Ahmedo puslapis: http://ahmedgabr.com/
 Parašė sagelo spalio 10 2014 11:34:32 · 4 Komentarai · 6803 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Giega spalio 10 2014 22:39:50
Be komentaru
bugzi spalio 11 2014 11:50:59
Kietas Dziadas....
darka spalio 12 2014 06:33:43
Super
eddida lapkričio 16 2014 06:19:44
Aiskeja maksimalus gylis , pasekiamas su helio misiniais. Kazin kaip bus visiskai pakeitus heli i vandenili? Kiek giliau nei 500m? Bet absurdiskai didelis nerimo laikas dar padides... Ne, reikia nauju technologiju.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 100% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier