Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka
Draseikiu karjero valymo akcija 2009
Draseikiu karjero valymo akcija 2009
Drąseikių valymo akcija 2009
Paskutiniai prisijungę
nierka10:59:10
Arunce11:45:21
Dlu21:38:33
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Įrangos pirkimo vadovas
Jūsų pirmasis įrangos rinkinys – pirkimo vadovas.
Ką jums reikia žinoti, norint nusipirkti būtent tai, ko reikia.

Naujam narui perkantis įrangą, tai yra paskutinis žingsnis, tarsi pasakantis: “viskas, man tikrai patinka nardyti, aš tuo užsiimsiu”. Bet jeigu jūs naujokas, ar nesenai sertifikuotas, iš kur jūs galite žinoti, ką ir kaip pirkti? Atsipalaiduokite, su mūsų patarimais ir instruktoriaus pagalba jūs lengvai išsirinksite visą komplektą. Įrangos pirkimą geriausia suskirstyti į dvi fazes: pirmiausia – pagrindiniai daktai, kurių jums reikia pradžiai, paskui – gyvybės palaikymo įranga (reguliatorius, liemenė, kompiuteris), kurios jums reikės po naro sertifikato gavimo. Pradėkime nuo pagrindų.

Testuotojų komanda.
Jau 9 pastaruosius metus ScubaLab (nepriklausoma testavimo bazė, įsikūrusi Catalina saloje, Kalifornijoje) bando nardymo industrijos gaminius ir pateikia tik objektyvius, moksliškus jų įvertinimus. Priežastis? Jūs galite pavartyti katalogus ar reklamas, pasikalbėti su kitais narais ar pardavėjais, paskaityti nekvalifikuotus įvertinimus įvairiuose interneto puslapiuose ar skelbimų lentose. Bet niekur jūs nerasite objektyvių palyginamųjų testų rezultatų. Štai kodėl mes testuojame – jūs gausite specifinius ir detalius faktinius duomenis, kuriais remiantis galėsite pats priimti protingą sprendimą perkant gyvybės palaikymo įrangą.

Fazė 1. Pagrindai.


Kaukė.
Ovalios vieno stiklo kaukės jau tapo reliktu. Dabar pasaulyje gaminama daugybė įvairiausių kaukių, ir jūsų pareiga – išsirinkti tokią, kuri tinka geriausiai.
Ką ji daro? Kaukė sukuria priešais akis oro tarpą, dėl ko akys gali normaliai fokusuotis . Nosies “kišenė” leidžia jums išlyginti oro slėgį kaukėje, kai neriate giliau.
Ko ieškoti? Geriausio atitikimo jūsų veidui – tada ji neleis vandens. ScubaLab ekspertai paruošė 6 dalių profesionalią kaukės parinkimo programą.
1. Žiūrėkite į lubas ir uždėkite kaukę ant veido. Dirželio nedėkite. Kaukė turi gulėti be jokių plyšių.
2. Įsidėkite į burną reguliatorių arba vamzdelį. Ar kaukė vis dar patogi? Neatsirado plyšių?
3. Žiūrėkite tiesiai, pridėkite kaukę prie veido (dirželio nedėkite) ir švelniai įkvėpkite per nosį. Kaukė turėtų lengvai prisisiurbti prie veido. Jeigu įkvėpsite stipriai, kaukė per prievartą uždarys visus plyšius, o jūs susidarysite apie ją klaidingą nuomonę.
4. Pabandykite dar kartą, bet su reguliatoriumi arba vamzdeliu burnoje.
5. Jeigu kaukė jums tinka, dabar užsidėkite ją su dirželiu. Įsitikinkite, kad nosis nesiremia į kišenę, o kaukės sijonas patogiai guli ant viršutinės lūpos.
6. Dar kartą įsidėkite reguliatorių arba vamzdelį, kad patikrinti, ar galite lengvai pasiekti ir sugnybti nosį, kad išlyginti slėgį ausyse.
Bet kuri kaukė, sekmingai praėjusi šį testą, potencialiai jums tinka. Jūs atrasite, kad yra daugybė įvairiausių modelių, su papildomais šoniniais, viršutiniais ar apatiniais stiklais (platesniam matymo kampui pasiekti). Kai kurios turi vožtuvėlius prasisunkusiam vandeniui pašalinti, kai kurios turi specialias dirželių sagtis greitam užsidėjimui ir pasireguliavimui. Visi šie dalykai yra jūsų asmeninis pasirinkimas (tame tarpe ir spalva) – tiesiog įsitikinkite, kad kaukė gerai jums tinka.
Kaina. 25 – 150 USD.
Mūsų patarimas – kaukės su skairiu arba šviesiu sijonu praleidžia daugiau šviesos, todėl jos geriau tinka naujokams, nes šie jaučiasi drąsiau.

Vamzdelis.
Tai atrodo labai paprasta: išlenktas vamzdelis, kuris leidžia per jį kvėpuoti vandens paviršiuje ir patogiai žiūrėti į dugną. Kol neužėję į parduotuvę nepamatysite milžinišką vamzdelių stendą, su daugybe galimybių ir savybių. Nesijaudinkite, susikoncentruokite ant svarbiausių dalykų.
Ką jis daro – jeigu nardote be akvalango – palengvina kvėpavimą paviršiuje. Jeigu su akvalangu – taupo jūsų orą balionuose, kol esate paviršiuje.
Ko ieškoti – komforto. Jūs norite kandiklio, kurį patogu laikyti burnoje, per kurį kvėpuotųsi sausai ir lengvai. Problema tame, kad bandymai padaryti vamzdelį “sausu” dažniausiai priveda prie gabarito padidėjimo ir prie to, kad tampa sunku iš jo išpūsti vandenį. Reikia rasti kompromisą tarp sausumo ir kvėpavimo lengvumo. Atminkite, kuo didesnis vamzdelis, tuo didesnis jo vandens pasipriešinimas. Be to svarbu, kaip kaip vamzdelis prisisega prie kaukės. Ieškokite tvirto, bet paprasto ir lengvo naudoti tvirtinimo.
Kaina – 15 –75 USD.
Mūsų patarimas – jeigu nesiruošiate daug nardyti su vamzdeliu, tai yra ta įrangos dalis, ant kurios galite pataupyti. Nusipirkite paprasčiausią modelį ir nesukite sau galvos.

Plaukmenys.
Žuvys neturi kojų dėl to, kad pelekai joms yra geriausia išeitis norint judėti po vandeniu. Taigi, jeigu ruošiatės patekti į žuvų teritoriją, jums taip pat reikia poros plaukmenų.
Ką jie daro – plaukmenys perduoda kojų raumenų jėgą į efektingą judesį vandenyje (kuris yra 800 kartų tankesnis nei oras)
Ko ieškoti – komforto ir efektyvumo. Pasimatuokite ir ieškokite tokių, kurie nespaudžia kojų pirštų ir nevaržo pėdos. Jeigu negalite pajudinti kojų pirštų, plaukmenys yra per maži. Efektyvumas priklauso nuo nuo plaukmenų dydžio, lankstumo ir dizaino. Narai su stipriom kojom gali efektingai naudoti didesnius ir standesnius plaukmenis. Mažesni ar ne tokie stiprūs narai patogiau jausis su mažesniais, lankstesniais plaukmenimis. Pagaliau įsitikinkite, kad sagtys ir diržai patogūs naudoti.
Kaina – 65 –200 USD.
Mūsų patarimas – netaupykite ant plaukmenų. Išsirinkti gerus plaukmenis yra svarbu, nes taip išvengsite raumenų nuovargio ar mešlungio. Geri plaukmenys tik padidins nardymo teikiamą malonumą, o blogi tik viską sugadins.
Atviras kulnas ra uždaras?
- Plaukmenims uždaru kulnu nereikia batelių ir jie geriausiai tinka šiltam vandeniui.
- Plaukmenis atviru kulnu lengva pasireguliuoti dėvint skirtingus batelius, juos gali naudoti kiti šeimos nariai ir paaugę vaikai.
- Plaukmenis atviru kulnu lengviau užsidėti.
- Batukai apsaugo koją ne tik nardant, bet ir vaikštant krante.

Kostiumas.
Kostiumai paprastai būna pagaminti iš neopreno arba spandekso medžiagos, kartais su pamušalu.
Ką jie daro. Kostiumas izoliuoja jus nuo šaldančio vandens poveikio. Vanduo atima kūno šilumą 25 kartus greičiau nei oras. Kostiumo storis ir tipas priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis ruošiatės nardyti. Paprasčiausi Lycra kostiumai mažai šildo, bet apsaugo kūną nuo nubrozdinimų ar įdurimų.
Ko ieškoti. Tinkamo dydžio ir komforto. Kostiumas turėtų patogiai tikti – nevaržyti judesių ar kvėpavimo. Tačiau iškarto atsisakykite kostiumo kuris yra per laisvas. Plyšiai per rankas, kojas ir aplink kaklą leis vandeniui laisvai cirkuliuoti ir toks kostiumas jūsų visai nesaugos nuo šalčio.
Kaina.
Šlapio tipo kostiumai: 70 – 650 USD, sauso tipo: 650 – 2800 USD.
Mūsų patarimas. Tol, kol kostiumas jums tinka, jis atliks savo darbą. Jeigu nenorite išleisti daug pinigų, jūsų pasirinkimas bus apribotas tik baziniais modeliais. Ryškios spalvos ir piešinėliai nesvarbu, bet tada jūs būsite geriau pastebimas kitų narų.

Kostiumų komforto zonos.
Vandens temperatūra, C:
24–29 – 1,6 mm. neoprenas, Lycra, Polartec
21-29 – 3 mm. neoprenas
18-24 – 5 mm. neoprenas
10-21 – 6,5 mm. neoprenas
2-18 – 9,5 mm. neoprenas, sauso tipo kostiumas.
Jeigu esate nesenai iškeptas diveris, pirma baimė prieš perkant įrangą greitai praeis ir greičiausiai jus apims karštligiškas noras kuo greičiau pasikeisti viską į naujausią ir moderniausią įrangą.

Puiku. Turėti savo nuosavą įrangą yra būtina, kad pilnai mėgautis šiuo sportu ir jaustis saugiai ir komfortiškai. Tiesiog prisiminkite, kad jūsų žinios apie įrangą kol kas ribotos.

Fazė 2.

BC (liemenė, arba plūdrumo kompensatorius).
BC yra labiausiai komplikuota įrangos dalis, ir viena iš labiausiai svarbių. Rinkitės labai atidžiai, atsižvelgus į tai, kokiu stiliumi ruošiatės nardyti.
Ką ji daro. Geriau paklausti – ko ji nedaro? Liemenė laiko kiekvieną įrangos dalį savo vietoje, leidžia jums su minimaliom pastangom nešti balioną, laiko jus paviršiuje arba leidžia būti neutralaus plūdrumo (kitaip tariant nei skęsti, nei kilti) bet kokiame gylyje.
Ko ieškoti. Tinkamo dydžio. Prieš bandydami BC, užsidėkite tą kostiumą, kurį dėvite dažniausiai. Liemenė turi patogiai gulėti ant kūno, bet neturi jūsų pernelyg suspausti, kai pripūsite į ją oro. Momentinis testas: pūskite liemenėn orą, kol nesuveiks atsarginis oro nuleidimo vožtuvas. BC neturi varžyti kvėpavimo. Jeigu radote tokią, dabar išbandykite kiekvieną vožtuvą: kaip lengva jį pasiekti, kaip lengva naudoti. Paskui taip pat išbandykite visas sagtis ir kišenes: kaip lengva naudoti, pasiekti. Atkreipkite dėmesį į įpūtimo žarną: ar lengva ją pasiekti, kaip aiškiai išdėstyti pripūtimo ir išleidimo mygtukai, ar galite lengvai jais operuoti su viena ranka.
Kaina. 300 – 750 USD.
Mūsų patarimas: BC yra svarbi įrangos dalis, kurią jūs galite tikėtis naudoti ilgus metus. Netaupykite, ieškokite kokybės. Prieš perkant išbandykite kaip galima daugiau modelių realiomis nardymo sąlygomis. Tiesiog išsinuomokite BC pabandymui.
Kokios kėlimo galios BC jums reikia?
Tropinis divingas ( su labai plonu, arba be kostiumo) – 5-11 kg. (12-24 svarai).
Rekreacinis divingas ( su sausu ar šlapiu kostiumu) – 9-18 kg. (20-40 svarų).
Techninis divingas ( arba divingas kitomis sudėtingomis sąlygomis) - 18-36 kg. (40-80 svarų).

Reguliatorius.
Gera naujiena: tarp pagrindinių gamintojų parduodamų parduotuvėse reguliatorių nėra šlamšto. Reguliatoriai buvo ištobulinti iki tokio lygio, kad netgi pigus biudžetinis reguliatorius gali užtikrinti aukštą našumą. Tačiau, prieš perkant tokią gyvybiškai svarbią įrangos dalį, teks atlikti namų darbus. Mes jums padėsime. ScubaLab’as pratestavo daugiau nei 300 skirtingų reguliatorių tūkstančiuose testų.
Ką jis daro. Paverčia aukštą oro slėgį iš jūsū baliono į normalų tinkamą kvėpuoti slėgį. Reguliatorius taip pat turi tiekti orą į kitas įrangos dalis: į liemenę, atsarginį kvėpuoklį.
Ko ieškoti. Aukšto našumo. Geriausi reguliatoriai gali patiekti daug oro ir dideliame gylyje bei stipriai kvėpuojant, netgi jei oro slėgis balione yra žemas. Kai kurie reguliatoriai tuo tikslu turi papildomus mygtukus ir pareguliavimus, todėl svarbu suprasti, kaip jie veikia ir kam reikalingi.
Komforto. Paieškokite patogaus kandiklio ir tinkamo ilgio žarnų.
Jeigu įmanoma, išbandykite kaip galima daugiau reguliatorių po vandeniu. Pabandę pakvėpuoti parduotuvėje, nieko nesužinosite apie tai, kaip reguliatorius iš tikro veiks po vandeniu.
Kaina. 225-1600 USD.
Mūsų patarimas. Kad rasti geriausią reguliatorių pagal jūsų kišenę, teks atlikti namų darbus: pakalbėkite su pardavėjais, patyrusiais narais, bet svarbiausia – patyrinėkite narų žurnalus, web puslapius, pažiūrėkite testų duomenis, vertinimus.

Kompiuteris.
Niekam nepatinka dirbti prie nardymo lentelių, bet jos yra neįkainojamos saugiam nardymui. Nardymo kompiuteris tuo tikslu yra dar geresnis įrankis (lygiai taip pat kompiuteris yra geriau nei logometrinė liniuotė).
Ką jis daro. Nuolat stebėdamas gylį ir išbūtą po vandeniu laiką, kompiuteris automatiškai perskaičiuoja jūsų nedekompresinę būklę, kitaip tariant leidžia jums ilgiau ir saugiau nardyti, be dekompresinės rizikos. Kompiuteris taip pat stebi jūsų pakilimo greitį ir slėgį balione, pasako, kada jau reikia pradėti kilti, atsimena prieš tai buvusius nėrimų duomenis, ir daro dar daug daug įvairiausių naudingų funkcijų. Dabar kompiuteriai taip išpopuliarėjo, kad tapo įprastu dalyku.
Ko ieškoti. Vartotojui draugiško kompiuterio. Net ir labiausiai prikimštas funkcijom kompiuteris bus niekam tikęs, jeigu nėrimo metu jūs negalėsite greitai ir lengvai pasiekti pagrindinę informaciją: gylis, laikas, slėgis balione, dekompresinis statusas. Kai kurie kompiuterių modeliai tuo tikslu turi ir skaitmeninius displėjus, ir grafinius.
Svarbu tai, kaip galima montuoti kompiuterį: ar laikyti jį ant riešo, konsolėje, prisegti prie kokios nors žarnos ar BC.
Kai kurie kompiuteriai yra konservatyvūs savo skaičiavimuose ir automatiškai nustato jums saugumo ribas, kiti kompiuteriai priveda jus prie pat dekompresijos krašto, tai yra palieka jums patiems teisę spręsti, kur yra jūsų saugumo ribos.
Prieš perkant kompiuterį, paprašykite parodyti kompiuterio naudojimosi instrukciją ir pavartykite ją. Išsami ir lengvai suprantama instrukcija yra labai svarbu, ypač tokiam daiktui kaip galybe funkcijų prifarširuotam dive kompiuteriui.
Kaina. 300 – 1300 USD.
Mūsų patarimas. Visų pirma, sąžiningai įvertinkite savo nardymo poreikius – ar planuojate kada nors pradėti nardyti su dujų mišiniais giliems dekompresiniams nėrimams? Pastudijuokite skirtingų kompiuterių savybes ir išsirinkite tokį, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius pagal atitinkamą kainą.

Kur geriausia pirkti įrangą?
Scuba įranga gali būti perkama nardymo parduotuvėse, pas kitus mažmeninius pardavėjus, užsakoma paštu arba perkama kaip naudota iš privačių rankų. Kiekvienas būdas turi savo privalumų ir trūkumų.
Pirkimas iš žmonių. Pigiausias variantas, bet nesuteikia absoliučiai jokios garantijos. Nebent jūs turite įpač daug žinių ir patirties, arba esate nardymo įrangos technikas, kitaip jūs nežinosite, ar galima pavyzdžiui šitam reguliatoriui atlikti servisą. Greičiausiai nepavyks sužinoti ir jokių techninių duomenų. Tiek pardavėjo tvirtinimai, kad “kvėpuojasi puikiai”, tiek pabandymas pakvėpuoti su tokiu reguliatoriumi ore yra beprasmiai. Mes rekomenduojame nepirkti naudotos gyvybės palaikymo įrangos iš privačių asmenų.
Nenardymo parduotuvės. Sporto reikmenų ar kitos parduotuvės galbūt irgi turi šiokios tokios įrangos nardymui. Kai kurios iš jų turi atskirus skirtus nardymui skyrius, taigi irgi lygtai skaitosi kaip nardymo parduotuvės. Tačiau iš tikro tai tik paprasčiausi mažmenininkai, kurie negali atlikti serviso, įrangos būklės įvertinimo, tikrinimo ir visų kitų dalykų, kuriuos be problemų daro tikros nardymo parduotuvės. Išskyrus kainą, nėra jokios prasmės pas juos pirkti. Bet dabar ir dėl kainos galima suabejoti, nes daugelyje tikrų nardymo parduotuvių galima įsigyti solidaus gamintojo įrangos su didelėmis nuolaidomis.
Paštas. Pirkimas iš katalogų yra populiarus ir vertingas būdas, įpač jei tam tikrus produktus sunku rasti parduotuvėje, arba tai kainuoja žymiai pigiau. Bet scuba įrangos pirkimas paštu nėra tas pats, kaip užsisakyti megztinį iš rūbų katalogo. Ir mums kelia nerimą štai kas:
- gyvybės palaikymo įranga neturėtų būti parduodama nekvalifikuotiems pirkėjams.
- Neturėtų būti parduodami atskiri įrangos mazgai, kurie kartu sujungus veiktų nekorektiškai.
- Neturėtų būti parduodama įranga narams, nepasirūpinus kaip gerai ji tinka narui ir kaip gerai veikia.
- Šioks toks servisas ir palaikymas perkant paštu yra įmanomas, bet greičiausiai pagal jūsų gyvenamąją vietą jums negalės atlikti serviso, ir greičiausiai neturėsite jokios garantijos.
Jeigu kaina jums vienintelis kriterijus, rekomenduojame pirma gerai patyrinėti tą daiktą: paskaityti atsiliepimus, testus ir tt. Mažiausia kaina dar nebūtinai geriausias pirkinys.
Nardymo parduotuvės. Nuo pat rekreacinio divingo pradžios nardymo parduotuvės buvo jo atramos taškas. Vietinė nardymo parduotuvė pasiūlys jums: instruktažą, keliones, panėrimus, įrangos inspekciją ir remontą, oro pildymą, įrangos nuomą, patars, duos pabandyti ir palyginti skirtingą įrangą prieš perkant. Priedo, jeigu būtina, parduotuvė gali nedelsiant pakeisti įrangą. Beto, asmeniniai kontaktai taip pat yra svarbus parduotuvės privalumas. Kitaip tariant, parduotuvė yra geriau negu užsakymas paštu – dėl serviso ir palaikymo, kurį ji tiekia ir kurio jūs tikitės.

Taigi, kiek tai man kainuos?
Be abejonių – nardymas yra tokia sporto šaka, kuri intensyviai naudoja įrangą. Bet pati įranga gaminama labai kruopščiai. Teisingai ekspluatuojant ir nuolat atliekant servisą, jūsų pirmasis įrangos rinkinys gali tapti ir paskutiniuoju, kuris tarnaus jums ilgus metus. Žemiau pateikiame šiokias tokias kainas.

Taupus Vidutinis Aukščiausio lygio
Kaukė $25 $70 $150
Plaukmenys $65 $100 $200
Vamzdelis $15 $30 $75
Batai/pirštinės $30 $80 $120
Šlapio tipo kostiumas $120 $300 $550
BC $300 $450 $750
Reguliatorius $225 $400 $1,600
Kompiuteris $300 $500 $1,300
Viso $1,080 $1,930 $4,745

Įrangos pirkimo patarimai.
Eikite pirkti į vietinę parduotuvę. Palaikykite savo parduotuvę savo paties labui. Bet ne kiekviena parduotuvė turės visų gamintojų produktų. Jeigu jūs apsisprendėte pirkti būtent tam tikros firmos, ar konkretų modelį, kurio jūsų parduotuvė neturi, paprašykite kad šį daiktą jums atvežtų. Nesijauskite įsipareigojęs pirkti iš to asortimento, kuris yra, nebent jis pilnai atitinka jūsų kriterijus.
Investuokite išmintingai. Taip, nuosava įranga pareikalaus žymių investicijų. Bet galėsite tikėtis, kad įranga jums patikimai tarnaus ilgus metus. Čia sportiniai bateliai ar riedučiai, kurie vis tiek kada nors susidėvės ir bus išmesti. Tinkamai prižiūrima ir teisingai naudojama, įranga tarnaus jums taip ilgai, kiek tik jūs pats to norėsite. Štai toks sandėris.

Pasirūpinkite tuo, ką gavote.
Nardymo įranga gaminama būti tvirta ir patikima. Pasirūpinkite ja tinkamai ir ji ilgai ir ištikimai jums tarnaus. Štai keli senų profesionalų patarimai:
- po nardymo panardinkite įrangą į švarų gėlą vandenį, praskalaukite. Nenaudokite vandens srovės.
- Dalinai užpildykite savo BC gėlu vandeniu, pakratykite, tada nuleiskite vandenį.
- Kruopščiai išdžiovinkite kiekvieną daiktą, tada saugokite jį vėsioje, sausoje ir švarioje vietoje.
- Venkite ilgo kontakto su tiesioginiais saulės spinduliais, karščiu, chloruotu vandeniu.
- Neleiskite įrangai kontaktuoti su naftos produktais ar kitais tirpikliais.
- Apsaugokite įrangą nuo fizinio poveikio transportavimo metu, įpač lėktuvuose.
- Mažiausiai kartą per metus ( ar net dažniau, jeigu dažnai nardote) atlikite savo BC, reguliatoriaus, kompiuterio servisą nardymo parduotuvėje. Pagrindinė įrangos gedimų priežastis yra nepakankama priežiūra.
- Neleiskite dulkėms patekti į reguliatoriaus pirmąją pakopą.
- Prieš suplanuotą kelionę kruopščiai patikrinkite kiekvieną įrangos dalį. Naudokite tik 100 procentų patikimą įrangą.

Kai kurie žodeliai:
BC (Buoyancy compensator) – plūdrumo kompensatorius, arba BCD (buoyancy control device) – plūdrumo kontrolės įrenginys, arba liaudiškai liemenė.
Konsolė – skirta laikyti tam tikriems matavimo instrumentams: oro slėgio manometras, kompiuteris, gylmatis, kompasas. Įmanomi visokie variantai.
Pirma pakopa – reguliatoriaus dalis, jungiama prie oro baliono, kuri sumažina didžiulį slėgį iki vidutinio slėgio.
Antra pakopa (kvėpuoklis) – kita reguliatoriaus dalis, su kandikliu. Dar labiau sumažina vidutinį slėgį po pirmos pakopos – iki tinkamo žmogui kvėpuoti.
Oktopusas – atsarginis kvėpuoklis, arba antro reguliatoriaus antra pakopa.
Portas – specialios kiaurymės reguliatoriaus pirmoje pakopoje žarnų pajungimui.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).
Parengė: Sagelo
 Parašė immortallas lapkričio 14 2005 15:27:13 · 0 Komentarai · 14051 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier