Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Delfinariumas
Paskutiniai prisijungę
bannyk08:40:38
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Reguliatorių testas 2005 BSAC.
13 geriausių.
Kaip nuspręsti, kuris reguliatorius geriausias? Yra daug faktorių, kurių dauguma yra subjektyvūs. Išvaizda, komfortas, kaina, kvėpavimo lengvumas, stilius, gamintojas (su kuriuo jau susidūrėte anksčiau) – viskas turi įtakos. Kaip ir kiti faktoriai: tinkamumas šaltam vandeniui, svoris (gabaritai), ar tinka vežiotis keliaujant ir tt. Bet vienas svarbiausių kriterijų yra energijos kiekis, sunaudojamas kvėpuojant pro reguliatorių. Šiame staripsnyje rasite geriausių šiuo metu esančių rinkoje reguliatorių testavimo rezultatus.

Pasauliniu mąstu pripažintas ir labiausiai patikimas metodas išmatuoti, kiek energijos reikia sunaudoti kvėpuojant per reguliatorių yra ANSTI mašina. Pagaminta Portsmute, Hampšyre, mašina imituoja naro kvėpavimą prie pasirinkto gylio. Ji tiksliai matuoja ir palygina, kiek pastangų reikia įdėti pilno įkvėpimo/iškvėpimo ciklo metu. Galima papildomai nustatyti daug papildomų parametrų, tokių kaip gylis, kvėpavimo dažnumas, plaučių tūris, vandens temperatūra. Įrangos gamintojai naudojasi ANSTI mašina, kad gauti savo produkcijos sertifikavimą. Kaip žinoma, norint praeiti EN250 testą, reguliatorius turi tiekti orą 62,5 litrus per minutę prie 50 m. gylio, ir tam pareikalauti ne daugiau 3 l/j (litrai džauliui) energijos. Tačiau mes panorome išbandyti reguliatorius tipinio panėrimo sąlygomis, ty : gylis – 30 metrų, slėgis balione – 200 bar, vandens temperatūra - +13, kvėpavimo dažnis – 15 įkvėpimų per minutę, įkvėpimas – 2 litrai (30 litrų per minutę), iškvėpto oro temperatūra - +20. Tie reguliatoriai, kurie neturėjo jokių pasireguliavimo mygtukų ar rankenėlių, buvo palikti tokioje padėtyje, kurioje “kvėpavosi” lengviausiai. Po ANSTI testų, su visais reg dar buvo pabandyta panardyti tiek sūriame, tiek gėlame vandenyje.
Reikia pasakyti, kad visi įtraukti į šį testą reguliatoriai yra nepaprastai geri. Nors ANSTI ir patikimai matuoja, kiek energijos sunaudojama kvėpavimui, praktikoje skirtumas nežymus. Todėl renkantis reguliatorių, atsižvelkite į faktorius, kurie jums svarbiausi: stilius, svoris, komfortas, kaina ar sąlygos, kuriose planuojate nardyti.

POSEIDON XSTREAM DIVE (Kaina - 438 svarai)
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: venturi balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 5
Aukšto slėgio portų: 2
Kita: labai šaltam vandeniui galima nusipirkti ir specialų gaubtuvą.
Antra pakopa: mažų gabaritų, oro išleidimas į šoną.
Svoris: 160 gr.
Pasireguliavimo galimybė: ne.
Kita: skirtingų spalvų keičiami dangteliai – skirtingiems oro mišiniams žymėti.
Brangiausias reguliatorius mūsų teste aiškiai pasako, už ką tokie pinigai. Grafike matyti, kad įkvėpimui praktiškai išvis nereikia jokių pastangų – vos 0,03 J/l. Vienintelis iš visų, praėjęs specifinį testą ir gavęs aprobavimą darbui 200 m. gylyje. Neturi pasireguliavimų, kas anot Poseidon’o tik į naudą (vienu dalyku mažiau – nėra kam sugesti). Pasijungę Xstream, sistemai užsipildant oru pasigirsta įprastas pššššš, gamintojas užtikrino kad tai normalu. Prie vos ne teigiamo įkvėpimo slėgio reikia kiek priprasti, bet vistiek naudotis tokia super lengva pakopa yra tikras malonumas. Vienintelis susilaukęs šiek tiek kritikos dalykas yra prapūtimo mygtukas – gana mažas sugraibyti, ypač dėvint pirštines.
NUOSPRENDIS: kietas daikčiukas už atitinkamus pinigus.
Darbas: 0,57 J/l. 1 vieta.
Kaina: 6.

AQUALUNG LEGEND LX SUPREME (Kaina - 360 svarų).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: perbalansuota diefragma.
Žemo slėgio portų: 4
Aukšto slėgio portų: 2
Kita: sausai izoliuota kamera.
Antra pakopa: polikarbonatas su šilumos radiatorium.
Svoris: 235 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: neledžiantis šalti lūpoms kandiklis.
Mažai atsiliekantis nuo Xstream, šis Apeks’o gaminamas, bet su Aqualung ženklu reguliatorius parodė tolygiausią grafiką. Pastangos įkvėpimui ir iškvėpimui beveik identiškos. Kaip ir Apeks ATX200, turi sausai izoliuotą pirmos pakopos kamerą ir radiatorių antroje pakopoje, ty pritaikytas šaltam vandeniui. Aqualungas prie jo pridėjo specialų kandiklį, kuris tarsi skydas dengia lūpas, dėl to lūpos ne taip šąla. Iš pradžių dėl to kyla keistas jausmas – įspūdis toks, tartum reguliatorius nuolat krenta iš burnos. Nepaisant to, šis atradimas veikia, ir šaltesniame vandenyje yra naudingas. Kvėpuojasi lengvai ir nepaisant palyginti didelio svorio, nesijaučia nuovargio žandikauliui. Pastangos iškvėpimui išvis vos juntamos.
NUOSPRENDIS: puikus reg šaltam vandeniui.
Darbas: 0,64 J/l. 2 vieta.
Kaina: 7.

APEKS ATX200 (395 svarai)
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: sausai izoliuota balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 4
Aukšto slėgio portų: 2
Kita: mikro pasireguliavimo galimybė individualiam naudojimui.
Antra pakopa: pneumatiškai balansuota, su šilumos radiatorium.
Svoris: 215 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: dive/predive jungiklis.
Praktiškai su tokiu pačiu grafiku, kaip ir Legend LX Supreme, ATX200 parodė įspūdingą darbą. Paliko įspūdį ir tai, kad tarpinis slėgis žarnoje krisdavo nedaug – tai reiškia, kad šis reguliatorius gali tiekti orą milžiniškais kiekias, ir be žymesnio darbo pablogėjimo. Sausai izoliuotas, skirtas ekstremaliai šaltam vandeniui – pirmą kartą naudojau ATX200 po ledu Prancūzijos Alpėse, ir jis dirbo be priekaištų, nepaisant to, kad buvo pusiau apšalęs ledu po būtinų darbui pakilimų paviršiun. Tikras darbinis arkliukas šaltam vandeniui. Teko pasireguliuoti porą kartų antrą pakopą, kadangi ji tiekė net per daug oro.
NUOSPRENDIS: naujos kokybės reguliatorius šaltam vandeniui.
Darbas: 0,75 J/l. 3 vieta.
Kaina: 7.

BEAVER TIGULLIO 52 AIRTRAK PLUS (Kaina - 189 svarai)
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: besisukiojančios turelės tipo balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 4.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: standartiškai gaminama izoliuota, skirta šaltam vandeniui.
Antra pakopa: ultra lengvas technopolimeras.
Svoris: 235 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: dive/predive mygtukas.
Vos ne perpus pigesnis nei varžovai, Airtrak Plus visiems buvo tikras siurprizas. Dirbo labai gerai, su ta įpatybe, kad iškvepiant oro burbulai pasiskleidžia už reguliatoriaus – dėka “ultra išsleidžiančios” iškvėpimo angos. Kainos/kokybės atžvilgiu šis reguliatorius geriausias. Po vandeniu antra pakopa jaučiasi kiek sunki, ir kartais rodo polinkį nežymiai laisvai leisti orą. Pasireguliavus antrą pakopą, laisvas leidimas sumažejo. Oras eina kiek srauniai, bet patikimai.
NUOSPRENDIS: geriausias pirkinys.
Darbas: 0,84 J/l. 4 vieta.
Kaina: 10.

SCUBAPRO MK25AF/S600 (Kaina – 369 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: turelė, balansuotas stūmoklis.
Žemo slėgio portų: 5
Aukšto slėgio portų: 2
Kita: TIS (Thermo Insulating System).
Antra pakopa: titanas ir anglies pluoštas.
Svoris: 170 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: dive/predive mygtukas.
MK25AF parodė solidų darbą ir, kaip ir ATX200, turi labai nedidelį tarpinio slėgio kritimą – kas reiškia, kad dar yra didelis rezervas orui tiekti. Vienintelė pirma pakopa – turelė su penkiais žemo slėgio portais, kas leidžia prisijungti daugiau žemo slėgio įrangos ir patogiau išsidėstyti žarnas. Atlikau daugiau nei 200 nėrimų su šiuo reguliatoriumi ir jis visada dirbo puikiai. Dėka SCUBAPRO, atrodo kad ir kaip blogai neprižiūrimas reguliatorius (aišku ne sąmoningai gadinamas), jis vis tiek dirba. Atsarginės dalys prieinamos visame pasaulyje, kas visada yra pliusas daug keliaujantiems narams. Kalbant apie oro padavimą, aš asmeniškai visada jį pamažinu. Nepaisant priešingai gamintojo rekomendacijai, tai padeda suvartoti mažiau oro. Antra pakopa yra ekstremaliai lengva ir netgi po 90 minučių nardymo nesukelia nuovargio.
NUOSPRENDIS: kietas reguliatorius su lengvu kvėpavimu.
Darbas: 0,94 J/l. 5 vieta.
Kaina: 7.

MARES ABYSS (Kaina – 369 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 4.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: tinka helioksui ir trimiksui.
Antra pakopa: pilnai metalinė.
Svoris: 260 gr.
Pasireguliavimo galimybė: ne.
Kita: tinklinis difūzeris, kad išvengti laisvo oro išėjimui.
Praktiškai Abyss, MK25 ir B2 yra identiški pagal energijos poreikį. Kaip ir Poseidon, Mares neturi pasireguliavimų antroj pakopoj, bet kad išvengti laisvam oro išėjimui turi specialią difūzoriaus formą. Abyss buvo išbandytas su helioksu ir trimiksu 100 metrų gylyje, ir tai yra vienas geriausių reguliatorių šaltam vandeniui. Netgi prapučiant reguliatorių lediniame vandenyje, niekaip nepavyko jo “užšaldyti”. Kalbant apie kvėpavimą, jis puikus, reikia labai mažai pastangų, ir netgi įkvepiant lėtai nesijaučia jokio “plazdėjimo”. Antra pakopa yra sunki, bet dėl savo kompaktiškumo po vandeniu to nesijaučia.
NUOSPRENDIS: geras kvėpavimas su nedidele laisvo oro išėjimo galimybe.
Darbas: 0,97 J/l. 6 vieta (dalinasi su B2)
Kaina: 7.

ATOMIC AQUATICS B2 (Kaina – 399 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: turelė, balansuotas stūmoklis.
Žemo slėgio portų: 5
Aukšto slėgio portų: 2
Kita: atskirai perkamas anti-užšalimo rinkinukas, naudojimui žemiau +10 vandenyje.
Antra pakopa: titanas polikarbonato korpuse.
Svoris: 160 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: patogus šarnyras.
Nepaisant savo puikios reputacijos, B2 pirminiu įkvėpimo momentu reikalauja truputėlį pastangų (tam tikras persilaužimo momentas). Užtat iškvėpimas yra ekstremaliai lengvas. Tam tikra maloni B2 savybė yra antros pakopos rutulinis šarnyras, kurio dėka pakopa patogiai sėdi burnoje. iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad B2 buvo pagaminta SCUBAPRO gamykloje. Maža to, pirma pakopa yra beveik identiška senesnei Mk10 – užpildyta silikonu naudojimui šaltame vandenyje. Mes pastebėjome, kad silikonas šiek tiek teka pro guminį sandaritoją, bet akivaizdu kad to ir reikia tikėtis naujame reguliatoriuje. B2 dirba labai gražiai, maža to, antra pakopa yra labai lengva, o rutulinis šarnyras yra tiesiog super – padeda išvengti reguliatoriaus traukimo pasukus galvą.
NUOSPRENDIS: labai komfortiškas, sklandus darbas.
Darbas: 0,97 J/l. 6 vieta (dalinasi su Abyss).
Kaina: 7.

SEEMAN SL600 – 35T (Kaina – 250 svarų).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: izoliuota diafragma šaltam vandeniui.
Žemo slėgio portų: 4.
Aukšto slėgio portų: 2
Kita: 30 metų vieno savininko garantija.
Antra pakopa: polimeras, chromuotas žalvaris.
Svoris: 215 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: standartiškai eina su ortodontiniu kandikliu.
Paskutinis iš bandytų reguliatorių, kurio pilnam įkvėpimo/iškvėpimo ciklui reikia mažiau nei 1 J/l. Seemanas akivaizdžiai pagamino geresnę antrą pakopą, nei Coltri Sub – abu reg naudojasi tokia pačia pirma pakopa. Maža to, Seemano antra pakopa yra viena iš lengviausiai pareguliuojamų ir turi šilumos radiatorių naudojimui šaltame vandenyje. Vandenyje reg jaučiasi kiek didokas, bet nesunkus. Iš pradžių, kol pakopa tik pradeda dirbti, būna jaučiamas pasipriešinimas, bet paskui ciklas tampa aiškiai lengvesnis, su minimaliu pasipriešinimu iškvėpimui. Su 30 metų garantija, apimančia ir reguliarų servisą, šis reguliatorius yra vertingas.
NUOSPRENDIS: lengvas pasireguliavimas, gera kaina.
Darbas: 0,99 J/l. 8 vieta.
Kaina: 8.

SHERWOOD MAXIMUS (Kaina – 273 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 5.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: du žemo slėgio portai skirti specialiai reguliatoriams.
Antra pakopa: žemo slėgio žarna pritvirtinta kampu, ty galimybė laikyti žarną po pažastim.
Svoris: 250 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: pareguliuojama drėgmės išlaikymo sistemėlė, mažinanti burnos džiūvimą.
Maximus naudojasi unikaliu būdu siekiant išlaikyti pirmą pakopą sausa – tiesiog po truputį leidžia orą. Antroj pakopoj galima sureguliuoti oro padavimą nuo silpnos srovelės iki laisvo oro išėjimo. Tai nebūtinai yra blogas dalykas – jeigu norite sunkiai dirbti po vandeniu, galite susireguliuoti pagal poreikį. Kita unikali savybė slypi tame, kad žemo slėgio žarna suprojektuota laikyti ją po pažastim – kas iš esmės yra naudinga nardant apribotose erdvėse. Išbandžiau šią Maximus savybę stebėdamas ryklius iš metalinio narvo. Oras buvo tiekiamas iš paviršiaus, ir su reg žarna po pažastim turėjau milžinišką judesio laisvę – kas būtų beveik neįmanoma su tradiciniu žarnos išdėstymu.
NUOSPRENDIS: puikus dėl netradicino žarnos išdėstymo.
Darbas: 1,06 J/l. 9 vieta.
Kaina: 8.

NORTHERN DIVER JUPITER (Kaina kartu su oktopusu ir atsarginėm dalim – 299 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: izoliuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 4.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: izoliuota nuo aplinkos.
Antra pakopa: polikarbonatas ir chromuotas žalvaris.
Svoris: 195 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: terkšlės mechanizmas žarnos pasijungimo vietoje.
Jupiter yra tas pats Coltri Sub’o reguliatorius (žiūrėk žemiau), tik su kitu lipduku. Todėl nenuostabu, kad jų abiejų grafikai beveik neatskiriami. Abiems reikia daug pastangų įkvėpimui , bet abu išsikvepia lengvai. Jupiter parduodamas komplekte su oktopusu, pirmų metų serviso rinkinuku ir aliuminine dėže – galbūt tai paaiškina tokį kainos skirtumą. Įkvepiant truputį pareikalauja pastangų. Paprastai galbūt tai ir ne taip pastebima, bet kai palygini su kitais reg, skirtumas ryškus. Iškvėpimas labai lengvas – vienas geriausių šioge grupėje.
NUOSPRENDIS: sunkokas įkvėpimas, lengvas iškvėpimas.
Darbas: 1,21 J/l. 10 vieta.
Kaina: 8.

COLTRI SUB OCEAN C11000 (Kaina – 169 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: izoliuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 4.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: izoliuota nuo aplinkos.
Antra pakopa: polikarbonatas ir chromuotas žalvaris.
Svoris: 195 gr.
Pasireguliavimo galimybė: taip.
Kita: terkšlės mechanizmas žarnos pasijungimo vietoje.
Kaip už tokią kainą, gana neblogas reguliatorius. Taip, jis beveik mūsų sąrašo gale, bet vistiek neblogai praėjo testus. Sakykime, pridėjus dar 50 svarų oktopusui ir 30 atsarginėms dalims, tai žymiai geresnis pirkinys nei Northern Divers ekvivalentas. Iš kitos pusės, pridėjus 20 svarų galima nusipirkti Airtrak Plus, kuris dirba žymiai geriau. Praėjęs testus petys petin su Jupiter, nieko naujo nepademonstravęs – patikimas kvėpuoklis už tokią kainą.
NUOSPRENDIS: biudžetinis.
Darbas: 1,26 J/l. 11 vieta.
Kaina: 9.

TUSA RS-350 (Kaina – 335 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 4.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: apsauginis plastmasinis padengimas.
Antra pakopa: aktyvuotos anglies filtras.
Svoris: 245 gr.
Pasireguliavimo galimybė: ne.
Kita: universalus šarnyrinis sujungimas.
Galima ginčytis, ar anglies filtras prideda papildomo pasipriešinimo. Grafikas rodo, kad papildomos pastangos yra įkvėpimo pusėje. RS-350 parodė tolygų darbą, ir (kaip ir B2) turi šarnyrinį sujungimą. Kartą įėjęs į ciklą, toliau reguliatorius dirbo gerai. Tik su pirmu įkvėpimu ir iškvėpimu jaučiamas šioks toks keblus darbas. Jeigu jūs naudojate orą dideliais gukšniais – tai ne problema, bet su seklesniais įkvėpimais jaučiasi polinkis “pleventi”. Nepaisant to, reguliatorius gerai atrodo ir turi superinį šarnyrinį žarnos sujungimą.
NUOSPRENDIS: komfortabilus ir gerai atrodantis.
Darbas: 1,27 J/l. 12 vieta.
Kaina: 7.

DACOR EAGLE PRO DPD (Kaina - 236 svarai).
PIRMAS ŽVILGSNIS.
Pirma pakopa: balansuota diafragma.
Žemo slėgio portų: 5.
Aukšto slėgio portų: 2.
Kita: besisukiojantis konektorius pirmos pakopos žarnai pajungti.
Antra pakopa: polikarbonatas.
Svoris: 215 gr.
Pasireguliavimo galimybė: ne.
Kita: dive/predive mygtukas.
Eagle Pro yra viena mažiausių antrų pakopų, ir tai galbūt paaiškina, kodėl pastangos įkvėpimui gan didelės. Reikia pasakyti, kad visdėlto reg sėkmingai praėjo testus (bent jau priimtinose ribose) – ir patiks tiems, kurie nori turėti nedidelę ir lengvą antrą pakopą. Grafike matyti, kad reikia nemažų pastangų įkvėpimui. Gaila, nes antra pakopa yra nuostabiai maža ir gerai sėdi burnoje.
NUOSPRENDIS: komfortiška, bet daug pastangų įkvėpimui.
Darbas: 1,39 J/l. 13 vieta.
Kaina: 8.

Y ašis grafike atspindi energijos poreikį. X ašis yra laikas. Viduje grafiko esantis plotas ir atspindi energijos sąnaudas. Bet kokie smaigaliai ciklo kreivėje rodo pirminį pasipriešinimą – kuo aukštesnis smaigalys, tuo sukiau įsikvepia pirminiu momentu. Dantyta linija gali reikšti “plevenimą”, “virpėjimą” reguliatoriaus darbe. Ideali grafiko forma būtų lygiagreti X ašiai, su kuo mažiausia Y reikšme – tai ir būtų tolygus, be jokių pastangų kvėpavimas.Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo sausio 07 2006 11:55:38 · 0 Komentarai · 2503 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys