Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka10:58:47
Arunce11:44:58
Dlu21:38:10
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Plaukmenų testas 2005.
Plaukmenų testas 2005 (2).
Šešiolika plaukmenų, penkios dienos nardymų ir testų, netikėti rezultatai.
2005 spalis. John Brumm.

Straipsnyje apžvelgti plaukmenys:
AERIS Velocity Duo
AKONA Azione
APOLLO SPORTS Bio-Fin Pro Yellow/C-Series
APOLLO SPORTS Bio-Fin Uni Blue
AQUA LUNG Caravelle ADJ
ATOMIC AQUATICS Full-Foot Splitfin
DEEP OUTDOORS Six-Gill
DIVE RITE Fin
IST F-2 Talaria
IST F-10 Pegasus
MARES Quattro Excel
MOR-FIN Blue VT-300B
OCEANIC Vector
OMS Slipstream
SEAC SUB Hyper-X
SHERWOOD Kinesis and Kinesis EX
XS SCUBA Power Fin


Nuotraukoje: viena iš testuotojų su specialiu povandeniniu spidometru matuoja maksimalų plaukmenų išvystomą greitį.Šį kartą ScubaLab’o personalas ir testuotojų komanda susirinko Bonairėje. Ketvirtaisiais plaukmenų testavimo metais testuotojų komanda – du trečdaliai vyrų, trečdalis moterų. Visi jie ScubaDiving žurnalo skaitytojai, pasakę sudie savo darbui, šeimoms, draugams ir paskyrę penkias savo gyvenimo dienas geriausių plaukmenų bandymams. Sunkus darbas, bet kažkas turi jį padaryti.
Šįmet į testą pakliuvo 16 plaukmenų: 10 modelių atviru kulnu ir 6 uždaru. Dauguma jų yra visiškai nauji, keli – atnaujinti modeliai, keli – nenauji, bet dar netestuoti. Beto, palyginimui į testą įtraukėme ir keletą klasikinių modelių (kurių dizainas nesikeičia jau dešimtmečius) – tiesiog norėdami pažiūrėti, ar gali jie varžytis su naujausių technologijų plaukmenimis.

Kaip testavome.
Testai prasidėdavo ryte – negailestingais ir objektyviais bandymais, o po pietų – atliekant ergonomiškumo testus nardant ant rifo. Rytiniai testai apimdavo: greičio matavimą su specialiai sukonstruotu povandeniniu spidometru, “traukos” matavimą – naudojantis savotiškais pakinktais, sujungtais su spyruokle ir graduota skale, slalomo testus – visu greičiu nardant tarp sustatytų kuolų, ir efektyvumo plaukiant tiesia linija matavimais, matuojant laiką skaitmeniniu taimeriu. Popietiniais nardymais būdavo žiūrima, kaip plaukmenys elgiasi realiomis nėrimo sąlygomis. Test diveriams buvo išdalinti iš anksto paruošti vertinimo lapai (atsparūs vandeniui) su dešimčia darbo kategorijų kiekvieniems plaukmenims, kuriuose diveriai turėjo pažymėti: kaip manevringi, kaip stabilūs iriantis visu greičiu, kaip komfortiški ir tt. Be to, prie įvertinimų diveriai turėjo pridėti ir savo komentarus.
Savaitės pabaigoje vien rytiniams testams mes bendrai sugaišome 195 povandenines valandas ir surinkome 1920 duomenų. Popietiniai testai bendrai užtruko 180 povandenines valandas ir davė dar 1800 papildomų duomenų bei daugybę rašytinių komentarų.

Plaukmenys atviru kulnu – “Testuotojai renkasi”
Šių metų ketveri geriausieji plaukmenys gerokai atsiplėšė nuo savo varžovų svarbiausiose ergonomiškumo testuose. O dar gavę nuo gerai iki puikiai matavimo testuose, šie plaukmenys savo klasėje gavo aukščiausius bendrus įvertinimus.

APOLLO SPORTS Bio-Fin Pro Yellow/C-Series
Kaip dar galima pagerinti plaukmenis, kurie ir taip yra puikūs? Padidinti dydžių įvairovę ir pridėti spyruoklinį dirželį! Apollo's C-Series turi nerūdijančio plieno vytą spyruoklinį dirželį, tvirtinamą prie varžtų, įsodintų kiaurai per plaukmenų šonus – tvirčiau jau negali būti. Test diveriams tai labai patiko.
Patys plaukmenys irgi įspūdingi. 100-ta procentinė gumos konstrukcija su labai minkšta pėdos kišene, labai patogi kojai. Vieninteliai plaukmenys šiemet, gavę puikiai už komfortą. Ir nors ant kojos jie jaučiasi lengvai kaip šlepetės, jų būdas visiškai ne toks. Bio-Fin Pro Yellow/C-Series tiesiog išsityčiojo iš savo varžovų greičio testuose, parodė geriausią rezultatą traukos matavimuose ir lengvai visus įveikė tiek slalome, tiek tiesiąja.
Kai testuotojai išbandė juos realiomis sąlygomis, jie karaliavo ir čia. Plaukmenys išvystydavo tokį pagreitėjimą, kad vamzdelis lenkdavosi perpus, visi narai stebėjosi jų stabilumu prie didelių greičių ir miklumu – nenuostabu, kad plaukmenys gavo daugiausia ergo taškų. Vieninteliai atviru kulnu, gavę puikiai už pagreitėjimą, už efektyvumą ir komfortą – štai kodėl Bio-Fin Pro Yellow/C-Series yra šių metų absoliutus nugalėtojas atviru kulnu.
Test diverių komentarai: “Spyruokliniai dirželiai šiuos ir taip puikius plaukmenis daro dar geresniais.” …”Jie leidžia mums pasijusti žuvimis.” … “Jei šie plaukmenys turėtų atlošiamas sėdynes, iškeisčiau juos į savo Jaguar’ą.” … “Labai komfortiški ir jokios raumenų įtampos, netgi greitai plaukiant.”

AERIS Velocity Duo
Velocity Duo šiemet sugryžta su tam tikrais pakeitimais – skelta plokštuma pagaminta iš EVA kompozitinių medžiagų. Kaip parodė testai, atnaujinimai neturėjo radikalios įtakos darbo pagerinimui, bet ir nepakenkė, kadangi Velocity Duo ir taip jau buvo gana įspūdingi plaukmenys.
Nors jie ir nėra įpatingai greiti, bet buvo aukščiau vidutinio lygio traukos testuose. Be to, plaukmenys parodė padorius rezultatus slalomo ir tiesios linijos testuose.
Bet iš tikro Velocity Duo pasireiškė ant rifo. Jie gavo antrąjį aukščiausiąjį bendrą įvertinimą ergo testuose ir buvo test diverių įvertinti labai gerai svarbiausiose kategorijose. Plaukmenys įrodė esantys stabilūs ir manevringi. Gerai reaguoja į mažiausius judesius ir gali lengvai laikyti narą stacionarioje pozicijoje fotografavimo metu. Be to, plaukmenys labai gerai dirba plaukiant “varlyte” ir paviršiuje. Kas liečia komfortą, vyrai buvo patenkinti pėdos kišene, tuo tarpu kai kurios moterys nurodė, kad kišenė per plati, dėl ko atsirasdavo klibėjimas. Išskyrus tai, Velocity Duo visų narų buvo pripažinti ypatingai gerais rifo plaukmenim.
Test diverių komentarai: “Primena man patogius bėgimo batelius.” … “Labai lengvi. Lengva naudoti.” … “Komfortiški. Visai nejuntami.” … “Geri plaukiant paviršiuje.” … “Iriantis turi skeltų plaukmenų lengvumą ir “irklinių” standumą.”

MOR-FIN Blue VT-300B
Gerai jau, gerai. Pamatę šiuos primenančius žuvį plaukmenis, negalėjome susilaikyti nuo skepticizmo. Bet taip tęsėsi tik iki testų pradžios. Matavimų testuose šis stebūklas parodė geresnius rezultatus nei dauguma kitų plaukmenų, o greičio ir traukos testuose nusileido tik Apollo. Ne ką blogiau jie pasirodė ir slalomo bei tiesiosios testuose. Popietiniuose ergo testuose plaukmenys pasirodė, anot vieno diverio, “stulbinančiai efektyvūs”. Gan lengvi, plaukiasi su jais labai lengvai. Turėjo solidžią trauką, manevringi. Plaukiant nugara ir varlyte, atsiranda nedidelis pasipriešinimas, sukeliantis keistą jausmą. Tai atsiranda dėl plaukmenų tendencijos slysti į šoną (kadangi nėra šoninių briaunų) ir tiesiog prie to reikia priprasti.
Iš neigiamų savybių kai kurie diveriai nurodė, kad pėdos kišenė yra per kieta. Be to, plaukmenų mentės yra glotnios ir truputį užaštrintais kraštais, todėl juos sunkoka nulaikyti rankose sausumoje. (Pastaba: Mor-Fin šiuo metu jau projektuoja plaukmenis su mažiau slidžiu paviršiumi). Pagaliau, plaukmenys neturi visiškai jokio protektoriaus – ne pats geriausias variantas stovint ant slidaus laivo denio. Anot Mor-Fin, jie jau dirba ir šia linkme.
Mor-Fin gaminami trijų kietumo lygių, nurodomų spalva. Kiečiausi ir galingiausi yra juodos spalvos, vidutiniai – mėlyni, o patys minkščiausi ir labiausiai lankstūs – geltoni. Gaminami medium ir extra-large dydžio, bet ateičiai numatyta ir daugiau dydžių gamyba.
Test diverių komentarai: “Jaučiasi tikrai lengvi ir iriasi lengvai.” … “Geri plaukiant delfinu ir varlyte.” … “Gana miklūs. Geras manevringumas.” … “Turi tam tikros galios.” … “Stebėtinai efektyvūs.” … “Geri kruiziniai plaukmenys.” … “Ar man taip atrodo, ar jie iš tikro kiek juokingai atrodo?”

DEEP OUTDOORS Six-Gill
Po daugiau nei penkiolikos metų tobulinimo, naujieji Six-Gill turi unikalią dviejų krypčių vandens nuvedimo sistemą, kuri, anot gamintojo, didina yrimosi galią ir taupo energiją. Plaukmenys yra trumpesni nei dauguma, ir santykinai lengvi, dėl ko jie ypač patogūs keliaujant.
Six-Gill parodė vidutinius rezultatus rytiniuose matavimų testuose, bet ergo kategorijose parodė trečiąjį geriausią rezultatą. Test diveriams ypač patiko trumpos, lengvai valdomos mentės, kurių pagalba ant rifo galima tiksliai kontroliuoti padėtį ir išvengti netyčinio atsitrenkimo į koralus. Įrodė esą labai stabilūs, patiko narams, mėgstantiems plaukti delfinu ir varlyte. Tačiau ant šlapio laivo denio plaukmenys jaučiasi slidoki.
Six-Gill turi super paprastą dirželių sistemą, neturinčią sagčių. Tiesiog pasirinkite skylę ant dirželio, užkabinkite per ją plaukmens dantį ir galite nerti. Su tokia sistema sunku pasireguliuoti plaukmenis gylyje, bet jeigu iš pat pradžių užsidėjote juos teisingai, vargu ar jums reikės po vandeniu vėl tą daryti. Nepaisant to, kad testavimo metu plaukmenis buvo galima gauti tik vidutinio/didelio dydžių, testuotojai nurodė, kad pėdos kišenė yra labai komfortiška. Deep Outdoors pažadėjo, kad greitu laiku pasirodys ir mažo/vidutinio, didelio/extra didelio dydžių variantai.
Test diverių komentarai: “Dirželiai efektingi – man jie patiko.” … “Plaukmenys yra trumpesni nei įprastai, todėl jais lengva naudotis.” … “Iš karto pagalvojau, kad dirželiai bus nepatogūs, bet jie veikė gana gerai.” … “Labai padorūs plaukmenys.” … “Geri plaukmenys iriantis varlyte.”

Plaukmenys atviru kulnu – labai geri.
Nors šie plaukmenys ir nesurinko pakankamai taškų tam, kad gautų “Testuotojai renkasi” įvertinimą, XS SCUBA Power Fin parodė aukščiau nei vidutinio lygio stabilumą, komfortą ir darbą plaukiant varlyte; tuo tarpu Sherwood Kinesis buvo pranašesni stabilume, lengvai nuimami/uždedami ir pasireguliuojami. Rytiniuose testuose būdavo įvertinami nuo vidutiniškai iki labai gerai. O Power Fin parodė aukščiausiąjį rezultatą traukos bandymuose.

XS SCUBA Power Fin
Šis niekuo neišsiskiriantis plaukmenų dizainas egzistuoja jau daugiau nei 30 metų, ir atrodo nė nesiruošia išnykti, todėl norėjome pasižiūrėti, kaip ši klasika gali konkuruoti.
Žmonės, mes buvome nustebinti. Pirmiausia jie sugebėjo “išpumpuoti” labai gerai greičio ruože ir plaukimo tiesiąja, paskui gavo vidutiniškai slalomo takelyje, tada įsijungė turbo režimą ir parodė aukščiausią rezultatą traukos teste. Po bandymų jūroje tiems narams, kurie jau nardo 20 ir daugiau metų, plaukmenys labai patiko. Tuo tarpu retai nardantys narai buvo linkę atsisakyti tokio dizaino: drūto, santykinai didelio svorio, ištisai “guminio”. Bet beveik visi diveriai pripažino, kad Power Fin gali susitvarkyti su savo darbu. Gylyje plaukmenys labai stabilūs, leidžia gerai grybštelėti pačiu mentės galu, ir ypač gerai dirba plaukiant varlyte. Mėgėjams fotografuoti jie irgi patiko, kaip išsireiškė vienas naras: “super lengva “paduoti atbulinį” ir manevruoti fotografavimo metu.” Pėdos kišenė minkšta ir patogi, bet seno tipo dirželius gali būti sunku pasireguliuoti. Bet iš kitos pusės, jeigu jau susireguliavote pagal save dirželius, jie tokie ir išliks, ir nėra ten ko lysti, o kadangi nėra plastikinių detalių, nėra ir kam sugesti ar pasimesti. Bendrai paėmus, labai gerai įvertintas visame kame Power Fin darbas ir gera kaina daro juos dar ir “Geriausiu pirkiniu.”
Test diverių komentarai: “Iš visos šūsnies esamų plaukmenų šie yra vieni geriausiųjų.” … “Šie plaukmenys yra sunkūs, papildomų svorių dėl to nereikės.” … “Labai patiko.” … “Dirželiai patikimi, bet pasireguliavimas ne iš lengvųjų.” … “Visais atžvilgiais stebėtinai geri plaukmenys.”

SHERWOOD Kinesis ir Kinesis EX
Abu šie naujieji Sherwood’o plaukmenys sukurti pagal OPB technologiją (Optimal Pivoting Blade – kažkas panašaus į “optimalaus atsparos taško mentė”), kuri didina lankstumą – kad padidinti trauką nedidinant pastangų. Gana lengvi Kinesis, gaminami mėlynos arba geltonos spalvos, yra standartinė versija. Tuo tarpu Kinesis EX gaminami tik juodi, yra kietesni, ir anot Sherwood’o – skirti pažengusiems narams, ieškantiems didesnio našumo.
Abu plaukmenys parodė padorų greitį ir gerai dirbo plaukiant tiesia linija. Lyginant tarpusavy šiuos du plaukmenis, labiau lankstūs standartiniai Kinesis buvo kiek pranašesni slalomo takelyje. Matuojant trauką, dėl kietesnės mentės truputį pranašesni buvo EX’ai, tačiau lyginant su kitais plaukmenimis, traukos testuose netgi ir Kinesis buvo ne ką prastesni.
Nardant ant rifo ir šiaip plaukiojant kruiziniu greičiu, abeji plaukmenys įrodė esą labai stabilūs ir patogūs. Tačiau kai testuotojai pabandė plaukioti greitu tempu, atrado, kad kojų raumenys greitai nuo jų pavargsta. Kai kuriems narams mentės pasirodė per ilgos, bet kiti narai dėl to jokių problemų nejautė. Visi narai sutiko, kad užsidėt/nusiimt plaukmenis yra vieni juokai, pasireguliuoja lengvai. Testuotojos moterys su mažesnėmis pėdomis nurodė, kad pėdos kišenė yra kiek per plati (palyginus su mentės ilgiu), dėl ko atsirasdavo šioks toks klibėjimas.
Test diverių komentarai: “Neblogi plaukmenys kruiziniams pasiplaukiojimams.” … “Geri plaukiant paviršiuje.” … “Gana kieta mentė, dėl ko apkraunami pėdos viršus ir kulkšnelė.” … “Jaučiausi tarsi iriuosi sunkiai, bet tai dar nereiškia, kad greitai.” … “Efektyvi sagčių sistema.” … “Bendrai paėmus, neblogi plaukmenys.”

Plaukmenys atviru kulnu – geri.
Šie plaukmenys parodė patenkinamą darbą ergo nėrimuose. Aqua Lung Caravelle pirmavo dėl patogumo, Dive Rite Fin su jų spyruokliniu dirželiu buvo lengva uždėt/nuimt, tuo tarpu IST F-2 Talaria buvo stabiliausi plaukiant tiesia linija.

AQUA LUNG Caravelle ADJ
Versija uždaru kulnu gaminama jau kelis metus, o 2005 metais Aqua Lung išleido ir versiją atviru kulnu. Tai dideli plaukmenys su didele mente – staigiuose slalomo posūkiuose narams būdavo netgi sunkoka su jais susitvarkyti. Iš kitos pusės, nors ir reikia įdėti pastangų norint šiuos plaukmenis išjudinti iš vietos, atpildas – geras greitis ir padori trauka.
Ant rifo Caravelle ADJ irgi nėra blogi. Svarbiausiose ergo kategorijose jie surinko solidų taškų skaičių, be to buvo pripažinti aukščiau vidutinio lygio patogumo požiūriu. Narams patiko paprasta sagčių sistema, prailginta pėda ir “antipraslydimo” protektorius.
Test diverių komentarai: “Kiek ilgokos mentės, bet šiaip iš tikro šaunūs plaukmenys.” … “Atrodo kad geriau veikia, kai iriamasi lėtais ir plačiais mostais.” … “Man pasirodė labai patogūs.” … “Man patiko, kad jie yra lengvi.”

DIVE RITE Fin
Nors ir įrodė, kad yra vieni greičiausių, galingai veikė traukos testuose ir parodė padorius laikus slalomo ir tiesiosios takeliuose, ant rifo jie nesukėlė didelio entuziazmo. Test diveriai palankiai įvertino tradicinio irklo dizainą, bet tuo viskas ir baigėsi – nieko įpatingo. Pagaminta iš lieto monopreno mentė buvo pripažinta kiek per kieta, įpač moterų tarpe. Fin turi spyruoklinį dirželį, kas yra pliusas, tačiau daugumai narų pasirodė, kad dirželiui trūksta specialaus sugriebimo liežuvėlio. Bet juos lengva buvo lengva uždėt/nuimt, nereikia pasireguliuoti.
Test diverių komentarai: “Spyruoklinis dirželis yra šaunus.” … “Nuvargino man kojas, jaučiausi kaip su geležinėm plokštėm.” … “Jaučiasi kaip storapadžiai batai, bet šiaip gan vikrūs.”


IST F-2 Talaria
F-2 Talaria šiame šių metų teste surinko mažiausiai taškų rytiniuose matavimuose, bet tai dar nereiškia kad jie visiškai nedirba. Plaukmenų greitis, trauka ir efektyvumas buvo vidutiniški, tuo tarpu gylyje jie dirbo labai stabiliai. Diveriai nusprendė, kad pėdos kišenė yra žymiai patogesnė nei kitų plaukmenų, tačiau moterims su mažesne koja ji buvo kiek per plati. Nuosprendis: ne patys geriausi, bet bendrai paėmus – neblogi.
Test diverių komentarai: “Lengva naudoti.” … “Minkšti, trauka ne kokia.” … “Kaip guminiams plaukmenims – nedidelio svorio.” … “Nelabai efektyvūs posūkiuose, bet neblogi.”


Plaukmenys uždaru kulnu – “Testuotojai renkasi”.
Abu varžovai buvo nuolatiniai lyderiai. Abu gavo visa apimantį labai gerai ergo testuose, išskyrus puikiai Atomic Aquatics’ui už pagreitėjimą. Objektyviniuose matavimuose Akona Azione “plaukiojo” tarp labai gerai ir puikiai, tuo tarpu Atomic viską praėjo rezultatu puikiai.

ATOMIC AQUATICS Full-Foot Splitfin
Šie plaukmenys pasirodė rinkoje kaip tik tuo metu, kai mes pradėjome praeitą plaukmenų testą 2005 Kurakao kurorte, ir pasirodė kaip greiti ir geri plaukmenys. Tačiau tuometinis dizainas turėjo per kietą kišenę, kas pakenkė komfortui, ir buvo prieinami tik trijų dydžių, kas pakenkė tinkamumui.
Taigi, jau šiemet plaukmenys gryžo atgal varžytis: su padvigubinta dydžių serija, pagaminti iš pagerintų gumos kompozitų ir patogesne pėdos kišene, iš naujos kokybės EVA medžiagos pagaminta mente. Rezultatas: nors palyginti su praeitu testu, greitis padidėjo nežymiai, Full-Foot Splitfin dominavo traukos testuose, kaip išprotėjęs triušis nudūmė slalomo taku ir parodė geriausią rezultatą plaukiant tiesiąja.
Bet objektyvūs bandymai tik viena medalio pusė. Ant rifo jie yra tikras malonumas. Vieninteliai uždara pėda, gavę puikiai už pagreitėjimą, jie tiesiogine žodžio prasme reikalui esant gali sprogti ir suteikti reikiamą pagreitį. Plaukiant greitai – labai stabilūs. Bet greitis ne vienintelis dalykas, kurį jie gerai atlieka: tai superiniai plaukmenys kruiziniam plaukiojimui, o netoli rifo su jais lengva palaikyti precizišką kontrolę. Kaip išsireiškė vienas naras: “Puikus manevringumas, tiksliausia kontrolė, nuostabus pagreitėjimas, velniškai greiti, patogūs. Ko dar galima norėti?” Testų rezultatai ir diverių komentarai sutapo - Full-Foot Splitfin yra absoliučiai geriausi 2005 metų plaukmenys.
Test diverių komentarai: “Man atrodo, aš įsimylėjau.” … “Jaučiasi kaip bėgimo bateliai už 300 baksų.” ... “Kol kas – mano mėgstamiausi.” ... “Gražūs ir lengvi, galingi plaukmenys.” ... “Viršūnė.”

AKONA Azione
Azione yra puikūs plaukmenys, tiek vertinant pagal darbą, tiek pagal patogumą ir tinkamumą. Vienas naras išsireškė: “Nardymas su tokiais plaukmenimis yra tikras malonumas.” Išvystantys aukštesnį nei vidutinis greitis, gavo labai gerai traukos testuose ir puikiai slalomo ir tiesiajame takeliuose. Diveriams tikrai patiko ir plaukmenų darbas ant rifo. Be abejonių, jie yra šių metų ilgiausi ir plačiausi plaukmenys, bet gan lengvi, naudoja OPB technologiją (Optimal Pivoting Blade), turi gerą lankstumą ir išvysto padorią galią be didesnių pastangų. Nepaisant savo dydžio, Azione turi nepaprastai gerą manevringumo kontrolę, todėl su jais lengva sukiotis tarp koralų. Efeltyviai veikia plaukiant bet kokiu stiliumi, bet ypač geri plaukiant varlyte.
Didelį pliusą Azione užsidirbo ir už komfortą. Pėdos kišenės, kaip pastebėjo vienas naras: “Patiogios tarsi dėvint šlepetes.” Visi diveriai sutiko, kad plaukmenys labai patogūs ir puikiai tinka kojai, bet moterims Azione ypač patiko. Moterys su mažesne koja nurodė, kad pėdos kišenės labai konfortiškos ir gerai atitinka pėdos proporcijas, dėl ko yriai gaunasi galingi ir be klibėjimų. Šie plaukmenys yra greiti, stabilūs gylyje, efektingi paviršiuje, lengvai uždedami/nuimami ir aišku patogūs. Testuotojai priėjo bendros nuomonės, kad Azione yra puikūs.
Test diverių komentarai: “Malonus darbas: galia, greitis, komfortas.” … “Super kontrolė. Myliu šiuos plaukmenis.” … “Galima labai greitai įsibėgėti.” … “Geras konfortas. Pradedant plaukti – geras lankstumas.” … “Nuostabi kontrolė. Plaukimas be jokių pastangų.” … “Stulbinančiai greiti. Puikūs plaukmenys.”

Plaukmenys uždaru kulnu – labai geri.
Nors šie dveji auščiau vidutinio lygio plaukmenys surinko beveik vienodą taškų skaičių už ergonomiką, Oceanic Vector buvo greitesni nei Apollo Sports Bio-Fin Uni Blue, bet Uni plaukiant tiesiąja buvo efektyvesni nei Vector.

APOLLO SPORTS Bio-Fin Uni Blue
Pirmą kartą mes susidūrėme su Bio-Fin Uni 2003 metais, po to kai rinkoje pasirodė Uni Gray. Gray buvo gana nelankstūs – kietumo koeficientas 75. Šių metų Uni Blue yra minkštesni (koeficientas 71), dėl ko juos lengviau uždėt/nuimt, išaugo komfortas. Anot Apollo, pėdos kišenė apskaičiuota tiek basai pėdai, tiek dėvint batelius, dėl to plaukmenis galima naudoti ir šaltame vandenyje. Tačiau beveik visi narai labiau buvo linkę nardyti be batelių, nebent negalėdavo rasti reikiamo dydžio plaukmenų. O taip atsitikdavo dažnokai, kadangi pėdos kišenė gan didelė. Faktas, kad visos mūsų testuotojos moterys buvo priverstos dėvėti batelius, netgi ir su mažiausio dydžio plaukmenim.
Nepaisant šių dydžių problemų, Bio-Fin Uni Blue labai patiko narams. Jie pasižymėjo greičio ir traukos testuose, puikiai praėjo slalomą ir buvo efektyviausi plaukiant tiesia linija. Pagaminti iš 100% gumos, jie gan sunkūs (kaip uždara pėda), bet viestiek greiti ir miklūs ant rifo. Visi vienbalsiai pritarė, kad su jais labai lengva ir fotografuoti makro režimu, ir sklandyti filmuojant video, ar vaikytis rajas.
Test diverių komentarai: “Labai patogi pėdos kišenė, bet dydžiai skirti tik vyrams, ne moterims.” … “Myliu juos.” … “Minkšta pėdos kišenė, bet per didelė.” … “Lengva kyboti ir filmuoti video.”

OCEANIC Vector
Vector, kurių versija atviru kulnu yra rinkoje jau keli metai, šiemet debiutavo ir uždaru kulnu. Tikri raketos, jie buvo šių metų testo greičiausieji plaukmenys, bet ir kituose testuose parodė gerus rezultatus. Ant rifo irgi buvo malonūs. Visose svarbiausiose kategorijose narų buvo įvertinti labai gerai. Konkrečiai, buvo pripažinti labai manevringi netgi ankštose vietose ir labai stabilūs, netgi iriantis iš visų jėgų. Greitai įsibėgėja.
Vector gaminami septynių dydžių. Tačiau, nors dėl kišenės komforto pusė diverių tiesiog svaigo, kita pusė ją griežtai kritikavo. Toks pasidalijimas nebuvo kaip nors susijęs su narų lytimi, kalta yra pėdos kišenės forma. Pagrindinis nusiskundimas: ties kojų pirštais kišenė yra per siaura, dėl ko pradeda gelti ar nutrinti pirštus. Taigi, diveriai su plačiomis pėdomis, būkite atsargūs. Plaukmenys parduodami labai priimtina kaina, todėl jeigu jūsų pėdos forma gerai atitinka, Vector'ų labai geras darbas ir labai gera kaina daro juos “Geriausiu pirkiniu.”
Test diverių komentarai: “Kažkaip suspausti pirštai.” … “Labai komfortiški ir lengvi.” … “Lengva apsisukti ir manevruoti.” … “Pėdos kišenė per siaura, man dėl to gėlė pirštus.” … “Jeigu jie tiktų mano kojai, būtų puikūs.” … “Super komfortiški. Labai patiko.”


Uždaru kulnu – geri.
Šie du parodė garbingus rezultatus ergo kategorijose, o objektyviniuose testuose gavo nuo gerai iki labai gerai.

IST F-10 Pegasus
Nors pagal objektyvinius testus jie ir atsidūrė sąrašo gale, jeigu jūs norite tik smagiai praleisti laiką ir lengvai pasiirstyti ant rifo - ultra lengvi Pegasus nėra blogi. Plaukmenys yra labai stabilūs, greitai pagreitėja ir reaguoja į menkiausią judesį. Tiesiog su jais greitai nepaplauksi. Kai diveriai bandydavo “įjungti turbo režimą”, plaukmenys turėjo tendenciją lenktis perpus. Bet lengvam pasiplaukiojimui jie tinka. Savo grupėje jie dar ir pigiausi, todėl galbūt gali tarnauti kaip atsarginis variantas.
Test diverių komentarai: “Būtų geresni, jei jie būtų kiek kietesni.” … “Iriantis stipriau, netenka galios.” … “Labai komfortiški, ant kojos visai nejuntami.” … “Rimtam manevravimui per silpni.” … “neblogi, bet pernelyg netvirti.”

SEAC SUB Hyper-X
Šie turi ilgą ir kietą mentę, kuri išvysto gerą trauką, tinkamą greitį ir parodo neblogus laikus plaukimo takeliuose. Vieni sunkiausių plaukmenų. Narams pasirodė, kad mentė, užuot spyruokliavusi per visą savo ilgį, linksta prie pėdos kišenės – dėl to tik be reikalo apkraunami kojų raumenys. Nepaisant to, ant rifo už pagreitėjimą diveriai įvertino plaukmenis aukščiau vidutinio lygio, nors tai ir sukėlė aukščiau vidutinio lygio kojų nuovargį. Beje, Hyper-X gana gerai veikia plaukiant delfinu. Daugumos nuomone, pėdos kišenė pripažinta patogia, bet palyginus su kieta mente, ji yra per minkšta.
Test diverių komentarai: “Mentės per ilgos. Sunku manevruoti. Kojos pavargo.” … “Jaučiamas nuovargis per kelius.” … “Lėti ir išklerę.” … “Neatrodo kad skirti našiam darbui.”

-------------------------------------------------------------------------------------------

Pirmasis įspūdis.

MARES Quattro Excel
Mares naujausi atvira pėda pasirodė rinkoje tuo metu, kai mes jau baigėme savo testus. Turi patentuotą Mares’o Channel Thrust Technology, kuri skirta neleisti vandeniui judėti į mentės šonus, bet per specialiai suformuotus kanalus priverčia jį judėti išilgai – dėl ko didėja našumas. Keturių kanalų Excel pagamintas tokiu būdu, kad standūs ruožai persipina su minkštais termoplastinės gumos ruožais. Centrinė dalis skirta dar labiau padidinti yrį. Kaip rodo mūsų ankstesnių testų patirtis, Channel Thrust technologija duoda puikų efektą. Atrodo, kad ir ši modifikuota versija sugebės su minimaliom pastangom išvystyti gerą trauką. Plaukmenys gan lengvi ir gaminami trijų dydžių. Kaina – 149 USD.
OMS Slipstream
Šis klasikinis dizainas buvo atnaujintas atsparių kraipymuisi monopreninių medžiagų pagalba, dėl ko plaukmenys (palyginus su jų dydžiu) yra stebėtinai lengvi. Gaminami tik vieno dydžio: large/extra-large, todėl tiks ne kiekvienam. Bet diveriai, nardantys su sausais kostiumais ir dėvintys storus batus, galės laisvai plaukioti su Slipstream. Mums tik probėgomis pavyko išbandyti juos, bet pasirodė, kad jie gan greiti, sugeba išvystyti rimtą trauką, labai stabilūs. Galima įsigyti tiek su tradiciniu dirželiu, tiek su spyruokliniu. Kaina – 84 USD.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo sausio 13 2006 21:02:45 · 0 Komentarai · 3519 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier