Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka10:29:03
Arunce11:15:14
Dlu21:08:26
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Plaukmenų testas 2004.
Plaukmenų grumtynės.
2004 lapkritis.
John Brumm
Nuotraukos Joseph Byrd

Šiame straipsnyje apžvelgti plaukmenys:
AERIS Velocity Duo
APOLLO SPORTS Bio-Fin Pro Yellow
APOLLO SPORTS Bio-Fin Pro XT/C Series
ATOMIC AQUATICS Full-Foot SplitFin
ATOMIC AQUATICS Reef Red
GENESIS Scuba Response
H2ODYSSEY F-14 Thruster
H2ODYSSEY/TILOS Mach II Turbo
MARES Volo Power
SCUBAPRO Razor
SHERWOOD Scuba Impact
TILOS Feather
TILOS Magnifica
TUSA Imprex Tri-Ex
TUSA X-Pert Zoom FF-9

Vieną gražią gegužės popietę dvylika narų, apsikrovę bagažu, susirinko Curaçao’s Hato tarptautiniame oro uoste. ScubaDiving savanorių komanda, sukviesta plaukmenų testui, draugiškai glėbėsčiavosi po beveik metų nesimatymo. Aštuoni vyrai ir keturios moterys, atvykę iš įvairiausių JAV kampelių. Namie jie buvo kompiuterių konsultantais, programuotojais, chemikais, dive instruktoriais, analitikais, verslininkais. Bet visą sekančią savaitę jie bus test diveriais. Misija: nustatyti, kurie šių metų nauji plaukmenys yra geriausi.

2004 m. Testuotojų geriausieji atviru kulnu.

APOLLO SPORTS Bio-Fin Pro XT/C Series.
Įvairūs APOLLO Bio-Fin Pro skelti modeliai jau nuo 1999 m. dominuoja ScubaLab testuose. Šiemet tai Bio-Fin Pro XT/C serijos plaukmenys. Jie nenuginčijamai karaliavo laisvo plaukimo greičio teste, taip pat nugalėjo ir plaukiant “delfinu” ir “varlyte”. Šie plaukmenys buvo greičiausi slalomo teste ir gavo antrą aukščiausią įvertinimą už komfortą.
XT iš išvaizdos atrodo identiškai kaip ir kiti Bio-Fin plaukmenys, skirtumas slypi mentės standume. Sukurti narams, kurie mėgsta truputį daugiau “jausti” savo plaukmenis, XT turi standumo koeficientą (SK) 75. Palyginimui: Bio-Fin Pro Yellow SK yra 70, o Bio-Fin Pro Black (praeitų metų vieni geriausių atviri plaukmenys) SK – 65.
C-Series pavadinimas nurodo, kad XT turi naujo tipo dirželius, su integruotomis vidinėmis nerūdijančio plieno spyruoklėmis ir grubiais guminiais užspaudėjais. Jie eina nuo spynos iki pagalbinių plokštelių ant pėdos kišenės ir atrodo praktiškai neperšaunami. Test diveriai juos pamilo.
Vienintelis nusiskundimas dėl XT/C-Series buvo tik dėl to, kad juos gamina tik trijų dydžių ir į didesniają pusę. Tai nebuvo problema testuotojams vyrams, bet pora moterų jautėsi “išmestos už borto”, kai negalėjo rasti sau tinkamo dydžio XT.
Test diverių komentarai:
“Šitie plaukmenys yra raketos! Labai patiko dirželiai... Lengva daryti netgi mažus manevrus. Turėtų būti privalomi visiems video ir foto mėgėjams... Puikūs plaukmenys! Šitie dirželiai su spyruoklėm yra tiesiog revoliucinis pasiekimas! Labai patogi pėdos kišenė.”

APOLLO SPORTS Bio-Fin Pro Yellow
Kaip ir tvirtieji XT giminaičiai, Bio-Fin Pro Yellow yra tikri lenktyninkai, tik dar priedo, atrodo iš tiesų nutrūktgalviškai. Iš visų testuojamų plaukmenų tik kartu su XT gavę “puikiai” galios-streso-ergo kategorijoje, ir vieninteliai įvertinti “puikiai” už pagreitėjimą. Mentė ne tokia kieta kaip XT, todėl grybšniai gaunasi gyvesni. Stabilūs prie didesnių grečių, greiti ir vikrūs ant rifo, šie plaukmenys surinko daugiausia ergo taškų šių metų varžybose. Parodę geriausią laiką efektyvumo teste ir antrą laiką slalomo teste, Bio-Fin Pro Yellow surinko tokį patį bendrą taškų skaičių kaip ir XT, ir dėl to dalinasi “Geriausi atviri 2004 plaukmenys” titulą kartu su XT.
Ryški spalva skirta diveriams arba gidams, kurie nori būti pastebimi. Kaip ir visi Bio-Fin Pro, Yellow pagaminti iš 100-procentinio natūralaus kaučiuko, kurio dėka jie taip puikiai dirba, o pėdos kišenė yra įpatingai patogi. Plaukmenys papildomai gaminami ir mažesnių dydžių, kas buvo įvertinta moterų testuotojų tarpe.
Test diverių komentarai:
“Galingi, komfortiški – praktiškai atitinka pagal formą jūsų kojai... Nulinis pasipriešinimas prie didelio greičio. Tikrai greiti plaukmenys... Puikus neleidžiantis slysti protektorius – šie plaukmenys neslankioja po visą denį... Puikus pagreitėjimas iš vietos... Puikus pasirinkimas, jeigu kartais jums reikia spustelti paskui kokią aikštingą barakudą.”

ATOMIC AQUATICS Reef Red
Paskutinė ATOMIC’o stipriųjų SplitFin versija tokį pavadinimą gavo dėl savo ryškiai raudonų juostų. Anot ATOMIC’o, medžiaga, iš kurios pagaminti plaukmenys, pagal sudėtį panaši kaip ir praeitų metų Liquid Blue, tik buvo pridėti papildomi ingredientai, dėl ko Reef Red yra labiausiai elastingi. Be to, jie lengvesni nei pirmtakai.
Kaip ir ankstesnieji SplitFins, Reef Red plaukmenys puikuojasi ilgesnėm nei vidutiniškai mentėm ( ilgiausi skelti plaukmenys šioje grupėje). Nepaisant savo ilgio, plaukmenys lengvai dūmė povandeniniais viražais. Staigiuose slalomo posūkiuose jie tik 2 sekundėm atsiliko nuo XT lyderio, o efektyvumo testuose ėjo petys petyn su XT. Greičio teste jie užvirindavo vandenį, nepaisant to, kaip buvo irtasi, bet iš tikro parodė save ergo nėrimuose. Galingi ir stabilūs neriant švariame vandenyje, lengvai kontroliuojami tarp koralų.
Reef Red už užsidėjimo/nusiėmimo patogumą buvo įvertinti “puikiai” – dėka EZ-Lok sagčių. Norint nusiimti, suspaudžiate abu sagties liežuvėlius ir traukiate sagtį. Užsidedant paprasčiausiai stumiate sagtį, kol pasigirs “klik”. Pastaruosius trejus metus EZ-Lok sistema test diverių tarpe buvo laikoma pati geriausia.
Test diverių komentarai:
“Jie kaip Merkurijaus sparnuotieji batai... Gerai tinkanti pėdos kišenė. Geras darbas visame kame... Geriausios sagtys šioje grupėje... Viskas, ko man reikia: galia, vikrumas, greitis. Aš tiesiog myliu šituos plaukmenis.”

MARES Volo Power
Volo Power yra atnaujinta populiariosios Volo versija. Anot MARES, Volo Power dar labiau išnaudoja vadinamąją Channel Thrust, nei pirmtakai. Channel Thrust yra speciali nukreipianti vandenį sistema, kuri padeda mentei padidinti stūmos jėgą. Kaip ir Volo, Volo Power turi patentuotą MARES “optimizuotos ašies mentę” (Optimized Pivoting Blade). T.y., šarnyro tipo dizainas leidžia mentei išlinkti idealia forma ir padidinti stūmos jėgą.
Vandenyje Volo Power yra palyginti greiti, stabilūs ir labai manevringi. Jeigu jums reikia greičio, jie gerai reaguoja tiek į ilgus tiek į trumpus yrius. Jeigu jūs tyrinėjate rifą, jie padės jums lengvai aplandžioti visus užkaborius. Pėdos kišenė testuotojams taip pat pasirodė labai komfortiška.
Volo Power leidžiami su ABS sagtimis (Adjustable Binding System – pažodžiui; pareguliuojama apkaustų sistema). Tai yra atverčiamo tipo sagtys su slankiojančiu mugtuku, kuris jas užrakina ( beje, sunku pasakyti, kada jis užrakintas, o kada ne). Testuotojai šią sistemą apibūdindavo įvairiai: nuo “protinga, bet komplikuota” iki “siutinanti”. Laimei, dirželių pareguliavimo mygtukas veikė gana gerai, todėl jeigu sagtys jus erzina, galite paprasčiausiai atpalaiduoti dirželį ir nusiimti plaukmenis, tuo būdu apskritai nenaudoti sagčių sistemos.
Test diverių komentarai:
“Patogi pėdos kišenė, bet perdaug visokių skląsčių ir spynų... Galingi plaukmenys – lengvi ir patogūs vandenyje... Labai manevringi nedidelėse ertmėse. Sagtys yra problema... Mano mėgstami irklai. Lengvi. Vikrūs.”

TUSA Imprex Tri-Ex
Naujieji TUSA Tri-Ex gavo tokį pavadinimą dėl to, kad yra padaryti iš trijų skirtingų medžiagų: plaukmenys turi labai kietas šonines briaunas, vidutiniškai kietą mentę ir minkštą kišenę. Jie vieni iš nedaugelio turi pėdos kišenę, esančią žemiau mentės, su maždaug 20 laipsnių kampu.
Tri-Ex yra lengvi ir galingi. Plaukiant paprastai, jie ne tokie greiti, kaip kiti “Testuotojų geriausieji”, bet plaukiant “varlyte”neatsilieka nuo Volo Power ar Reef Red. Bendrai paėmus, Tri-Ex yra vieni iš geriausiųjų, tik nežymiai atsiliekantys nuo Volo Power.
Ant rifo plaukmenys yra pavyzdiniai. Standžios briaunos suteikia padidintą stabilumą, nebuvo pastebėta jokių šoninių slydimų ar klibėjimų. Beto, testuotojai pastebėjo, kad lipant iš vandens į laivą, su Tri-Ex galima efektyviai atsispirti, taip palengvinant sau įlipimą. Dauguma narų pripažino juos komfortiškais, tuo tarpu moterys pastebėjo, kad sunkoka rasti mažesnio dydžio.
Pliusas: Tri-Ex kaina yra viena iš mažiausių: tik 89 USD, kas daro juo ne tik “Testuotojų geriausieji”, bet ir “Geriausias pirkinys”.
Test diverių komentarai:
“Puikiai jaučiausi su šiais plaukmenim... Lengva išlipti iš vandens... Išskyrus tai, kad mano per maža pėda klibėjo per didelėje kišenėje, nardyti su jais buvo malonumas. Gražūs, stabilūs, subalansuoti, man patiko... Srovėje jie reaguoja puikiai. Dėl savo dizaino, atrodo, kad plaukiant pasroviui veikia dar energingiau.”

AERIS Velocity Duo
AERIS įšoko į skeltų plaukmenų rinką su savo naujaisiais Velocity Duo. Anot gamintojo, plaukmenys buvo suprojektuoti, kad padidinti stūmos jėgą ir tuo pat metu sumažinti raumenų nuovargį. Dvigubos mentės dizainas leidžia diveriui žymiai efektyviau irtis ir sumažinti pastangas.
Greiti ir geri, apie Duo tik tiek ir galima parašyti. Gana greitai įsibėgėja, labai vikrūs. Geriau nei dauguma įveikė staigius slalomo posūkius, neatsiliko nuo geriausiųjų efektyvumo bandymuose.
Duo parodė, ką sugeba realiomis nėrimo salygomis. Nardant ant rifo buvo pripažinti gerais visais požiūriais, stabilūs “pumpuojant” prieš srovę, manevringi sukiojantis po rifą, gerai reaguojantys prie mažesnių greičių.
Duo yra lengviausi atviri-skelti plaukmenys ( palyginimui: sveria tik 2/3 Apollo XT/C-Series svorio), dėl ko su jais ypač lengvai jautiesi. Be to, jie yra pigiausi atviri metų plaukmenys.
Test diverių komentarai:
“Ant rifo - labai šaunūs visais atžvilgiais... Plaukiant turi tendenciją liestis. Iš tikrųjų labai lengvi... Malonūs laisvalaikio plaukmenys, bet nesirinkčiau jų dėl greičio... Malonus atsispyrimas, nei per kietas, nei per minkštas.”

Labai geri.
Nors Response neuždirbo pakankamai taškų, kad pakliūtų į “Testuotojų geriausiųjų” gretas, nepaisant to pateikė geriau nei vidutinius rezultatus daugumoje ergo kategorijų, tame tarpe: stabilumo, manevringumo, komforto ir aišku, efektyvumo.

GENESIS Scuba Response
Response yra neskelti, bet savo dizaine turi truputėlį skeltų plaukmenų technologijos. Mentė yra daroma su stabdžiais rombais, atskirtais vieni nuo kitų kompozicinės gumos kanalais, o per centrą -minkšta ir elastinga dalimi. Remiantis GENESIS, ši patentuota lanksti struktūra sudaro vandens šalinimo efektą ir didina stūmos jėgą.
Neįpatingai greiti plaukiant paprastai, Response buvo neblogi plaukiant “varlyte” ir labiausiai efektyvūs plaukiant “delfinu”. Kaip ir TUSA Tri-Ex, Response reklamuojamas kaip gaminamas iš trijų skirtingų medžiagų, kad padidinti efektyvumą ir komfortą. Jie yra vieni lengviausių šių metų atvirų plaukmenų. Pelnė pagarbą visų testuotojų tarpe už patogumą ir komfortą, bet kaip pasirodė, tikrai patiko moterims, nes su jais buvo lengva manevruoti, valdyti juos gylyje.
Visais atžvilgiais tai geri plaukmenys, su geresniu nei vidutiniu darbu. Rekomenduojama pardavimo kaina – 75 USD, dėl to Response užsidirbo mūsų “Geriausiojo pirkinio” įvertinimą.
Test diverių komentarai:
“Lengvi ir vikrūs... Jaučiasi realiai stabilūs vandenyje. Labai komfortabiliai nardžiau su jais... Kaip neskeltiems, labai lengvai iriasi... Patogūs, bet vargu ar su jais pasivysite daug rajų... Labai šaunūs plaukmenys rekreaciniam nardymui.”

Geri.
Šie plaukmenys parodė padorų darbą ergo testuose, kur F-14 Thruster lenkė kitus stabilume, Impact lenkė “varlyte” ir “delfinu”, o Mach II Turbo ir Magnifica – patogumu užsidėti ir pasireguliuoti. Greičio ir slalomo testuose darbas buvo įvertintas nuo ‘pakenčiamai” iki “gerai”.

H20DYSSEY F-14 Thruster
F-14 Thruster yra dideli plaukmenys. Sunkūs palyginti su kitais, be to, turi ilgiausią mentę šių metų neskeltų plaukmenų grupėje. Iš polipropileno pagaminta plastmasinė mentė, per centrą pereinanti į termoplastikinę gumą. Nors nėra tikrai greiti plaukiant tiesiai, bet labai stabilūs. Bet plaukiant viražais slalome, darosi sunku kontroliuoti posūkius. Pėdos kišenė labai komfortabili, bet gaminama tik dviejų dydžių. Nepaisant to, Thruster palankiai nuteikė diverius. Vidutiniškas darbas buvo pakankamas normaliam realiam nėrimui, o prie mažesnių greičių plaukmenys elgėsi gana gerai. Pridėjus, kad plaukmenys ant denio labai stabilūs (neslidinėja), o rekomenduojama pardavimo kaina yra tik 59,95 USD, galbūt tai būtent tai, ko jums reikia.
Test diverių komentarai:
“Stabilūs ir sklandūs, bet truputėlį problematiški posūkiuose... Komfortiški, bet ne greiti... Pasistengus, gana galingi. Truputį sunkūs per kulkšnis, bet neblogi.”

SHERWOOD Scuba Impact
Impact turi ilgą, plačią, tradicinę “irklo” tipo mentę, padarytą iš sustiprintos EVA sintetinės gumos. Nors nėra greiti ir manevringi, pripratus prie jų dydžio ir elgsenos, gali būti pilnai pakankami paprastiems “kruiziniams” nardymams. Atrodo, kad didelė ir lanksti mentė geriausiai reaguoja į plačius tradicinius kojų mostus. Taip pat lengvi ir plaukiant lėtai “varlyte” ir “delfinu”. Dauguma moterų turėjo problemų suvaldydamos šiuos didelius plaukmenis, taip pat jautė kulkšnių įtampą, bet daugumai vyrų plaukmenys pasirodė komfortiški.
Test diverių komentarai:
“Kad juos įvertinti, turite irtis lėtai ir metodiškai... Pradėjus nėrimą, nepadarė įspūdžio, bet į pabaigą pradėjo patikti... Kojų kankintojai. Reikalauja pernelyg daug pastangų... Lėtai ir ramiai irantis, galėčiau su jais plaukioti visą dieną.”

H20DYSSEY/TILOS Mach II Turbo
Mach II Turbo yra prienami tiek iš H20DYSSEY, tiek iš TILOS, ir yra šių metų labiausiai neįprasti plaukmenys. Pagaminti su horizontaliu atvartu mentės korpuse, kuris turėtų stabilizuoti kiekvieną mostą ir sudaryti papildomą trauką. Po greičio testų paaiškėjo, kad “papildoma trauka” nelabai veikia. Test diverių pravardžiuojami “teniso raketėmis”, šie sunkūs plaukmenys buvo palyginti lėti nepriklausomai kokiu stiliumi buvo plaukiama, o slalomo teste išvis buvo prasčiausi. Nors mentės lankstumas leisdavo greitai apsisukti, po posūkio būdavo sunku tiesiog vėl pradėti judėti.
Mach II Turbo turi “traukos reguliavimo sistemą”, kitaip tariant galima pareguliuoti mentės lankstumą. Bet netgi nustačius pačiu kiečiausiu režimu, plaukmenys vistiek buvo ekstremaliai lankstūs. Lengva užsidėti ir pasiderinti, bet keliems diveriams pėdos kišenė pasirodė per trumpa arba per plati, dėl ko koja kišenėje pradėdavo klibėti.
Test diverių komentarai:
“Aš yriausi, bet neatrodė kad kažkur plaukiu... Patogūs, bet traukos ne per daugiausia... Sagtys pasireguliuoja kaip sviestu pateptos... Iš esmės, prie mažo greičio niekam tikę... Kiaurymė mentėje manau turi racijos... Hei, jūs gavote dešimtuką už išvaizdą.”

TILOS Magnifica
Magnifica yra labai panaši į AERIS Velocity Duo: pagal formą, dydį ir kišenės dizainą. Skirtumas tame, kad Velocity Duo parinkta skeltų plaukmenų koncepsija, tuo tarpu Magnifica nuėjo tradiciniu “irkliniu” keliu, tik šiek tiek prakirpdama mentę. Deja, tokia dizaino strategija nė iš tolo nepadėjo priartėti prie Velocity Duo aukščiausio lygio darbo. Nors… juos lengva užsidėti – nusiimti, gerai pasireguliuoja, neslystantis padas gerai veikia ant šlapio laivo denio.
Test diverių komentarai:
“Neįdomu... Nieko įpatingo... Manau, neblogi tik lengvam pasiplaukiojimui... Labai vidutiniokiški plaukmenys.”

Pakenčiami.
Nors Razor parodė neblogus ergo rezultatus, jų parodyti laikai ir greičiai visuose kituose testuose niekad neleis jiems pakilti aukščiau virš “pakenčiamai” lygio.

SCUBAPRO Razor
Laive Razor tiesiog traukė susižavėjusius žvilgsnius. Tai labai stilingi plaukmenys su zigzagu einančiom spyruokliuojančiom briaunom, dabitiškai išlenkta dvispalve mente. Bet vos įėjus į vandenį, visi “och-ach” greitai pavirto į “fuu-fee”. Greičio, slalomo ir efektyvumo testuose Razor nuolat būdavo tarp lėčiausiųjų. Testuotojai įvertino juos “gerai” ergo teste, bet to nepakako, kad išgelbėti Razor. Jie buvo šių metų testo patys prasčiausi plaukmenys atviru kulnu.
Test diverių komentarai:
“Tikrai nusivyliau... Jeigu reikia greičio, sunkūs kojoms... Būkite atsargūs ant denio – šie gražuoliai slysta! Sunku apsisukti. Sunku pagreitėti. Pusėtini plaukmenys... Jie sunkūs ant kulkšnių, bet užtat šauniai atrodo.”

2004 m. Testuotojų geriausieji uždaru kulnu.
Šie dveji plaukmenys praktiškai ėjo petys petin visuose testuose ir beveik visose ergo kategorijose. Tačiau X-Pert Zoom FF-9 manevringumu šiek tiek lenkė Full-Foot SplitFin.

TUSA X-Pert Zoom FF-9
Iš pirmo žvilgsnio galima nepakankamai įvertinti naujuosius TUSA X-Pert Zoom FF-9. Kombinuota skeltų plaukmenų technologija su multi lanksčia mentės sistema, pati mentė trumpa, plokščia ir lengva, kišenė pėdai paprasta ir komfortiška. Ką daugiau galima pasakyti? O gi labai daug ką, vos įėjus su FF-9 į vandenį. Niekuo nežymūs plaukmenys ne tik tiesiog rūko greičio testuose, eidami lygiai su naujaisiais ATOMIC Full-Foot SplitFin, bet ir pribloškė visus slalome. Maža to, laimėjo visus bandymus ergonomikos testuose ir pelnytai užsitarnavo “2004 m. Geriausieji plaukmenys uždaru kulnu.”
FF-9 ne tik patys greičiausi ir labai stabilūs. Jų vikrumas yra iš tikrųjų stiprioji pusė. Su jais galima lakstyti į, iš ir aplink rifą su menkiausiais yriais. Iš visų atvirų ar uždarų plaukmenų, šie vieninteliai už manevringumą buvo įvertinti “puikiai”.
TUSA atsiuntė mums tik keturis iš šešių įmanomų dydžių, dėl ko kai kurie didžiausi diveriai negalėjo išsirinkti sau tinkančių (kas atsispindi komentaruose), bet mes nusprendėme, kad jeigu būtume turėję dar du papildomus dydžius, ši problema būtų savaime atkritusi.
Test diverių komentarai:
“Aš myliu šituos plaukmenis! Jie greiti, jais lengva manevruoti ir jie tokie komfortiški... Lengvi ir paprasti manevruoti, bet reikia didesnio dydžio... Malonūs, lengvi plaukmenys. Idealūs ant rifo... Kokie nuostabūs plaukmenys. Kokie universalūs, kokie gracingi, kiek daug jėgos.”

ATOMIC AQUATICS Full-Foot SplitFin
Pastaba: kai šis straipsnis buvo spausdinamas, ATOMIC AQUATICS informavo mus apie Full-Foot SplitFin pakeitimus. Remiantis ATOMIC, šie plaukmenys dabar gaminami skirtingų dydžių, o mentės – iš kitokių medžiagų, ir skiriasi nuo mūsų testuotųjų. Medžiagų pakeitimas gali pakeisti darbą ir komfortą. Dėl to ši apžvalga, testo rezultatai ir “Testuotojų geriausieji” įvertinimas galbūt netinka plaukmenim, esantiems šiuo pavadinimu prekyboje ir galbūt neatspindi realios situacijos.
Pilnapadė SplitFin versija turi siaurą mentę su patraukliu juostuotu dizainu. Jie kaip raketos iriantis paprastai, ir vieni iš metų greičiausiųjų irantis “varlyte”. Jūroje Full-Foot SplitFin greiti ir vikrūs, padės jums delikačiai priartėti prie rifo, ar kaip torpeda skrosti atvirą vandenį.
Vienintelės problemos, su kuriomis susidūrėme, buvo susijusios su dydžiais ir komfortu. Antkulnis turėjo tendenciją trinti kai kurių diverių achilo sausgyslę, o dėl mažo dydžių pasirinkimo (testavimo metu buvo įmanoma gauti tik tris dydžius), kai kuriems diveriams buvo sunku išsirinkti sau tinkančius. Tačiau, po testų, ATOMIC’as padvigubino dydžių pasirinkimą.
Test diverių komentarai:
“Su labai mažom pastangom išjudina galybę vandens... Puikus pagreitėjimas! Puikus stabilumas! Jie tokie grakštūs… Turi pakankamai galios, kad staigiai išjudinti jus iš vietos… Vandenyje jautiesi lengvai ir komfortiškai.”

Geri.
Kaip ir Geri atviru kulnu, šie surinko padorų rezultatą ergo bandymuose, su priimtinais laikais ir greičiais praėjo slalomą ir greičio testus.

TILOS Feather
Sveriantys mažiau nei svarą (453,6 gr.), Feather yra šių metų patys lengviausi testuoti plaukmenys. Nors galbūt jie geriausiai tinka nardymui su vamzdeliu, parodė padorius rezultatus greičio bandymuose. Taip pat uždirbo daugiausia taškų už komfortą. Pėdos kišenė labai minkšta – tai gerai komfortui, bet blogai efektyviam energijos perdavimui. Beto, per daug lanksti mentė staigiuose posūkiuose turi tendenciją susilenkti vos ne pusiau. Nepaisant to, su rekomenduojama pardavimo kaina tik 37 USD, tai neblogi plaukmenys.
Test diverių komentarai:
“Jeigu staigiai atsispiri, lankstosi kaip popierinė servetėlė... Aš negalėjau su jais susitvarkyti... Greitis? – pamirškite. Vikrumas? – pamirškite taip pat... Komfortiški. Jokių pėdos ar kulkšnies įtempimų... Labai lengvi, bet nėra galios.”

2004 testo apžvalga.
Tuo metu, kai mūsų grupė atvyko į Curaçao, Anne-Marie Vermeer ir Easy Divers (kurorto dive operatoriaus) komanda jau turėjo septynias dėžes plaukmenų ir testui reikalingų įrankių, nuvalytų, paruoštų ir saugiai sudėtų nardymo kursų klasėse. Laivas taip pat buvo paruoštas ir nuo apačios iki viršaus užkrautas tiek oro, tiek nitrokso balionais.
Taigi, štai ką mes padarėme. Kol test diveriai kuitėsi su savo įranga, ScubaLab personalas tiesiog kurorto seklumose išdėliojo ir paruošė slalomo ir efektyvumo bandymų trasas, tada sudėjo naujas baterijas į skaitmeninius povandeninius spidometrus, du kart patikrino laikmačius ir pritvirtino atsparius vandeniui vertinimo lapus prie specialių povandeninių lentelių. Kai komanda susirinko prieplaukoje, mes jau buvome pasiruošę surinkti šiokius tokius duomenis.
Kiekvieną rytą, penkias dienas iš eilės, komandos nariai pasinerdavo į negailestingus greičio, slalomo ir efektyvumo išbandymus. Tada, po greito niurktelėjimo į baseiną ir karštų pietų, diveriai susikraudavo savo mantą į laivą ir išvykdavo, kad įvertinti plaukmenis popietiniuose rifo nėrimuose. Savaitės pabaigoje komanda jau buvo investavusi 240 “naro-valandų” rytiniuose greičio-slalomo-efektyvumo testuose ir atliko 160 popietinių ergo nėrimų. Bendrai, mūsų diveriai prirašė daugiau nei 225 lapus su greičiais, laikais, taškais ir komentarais, pademonstruodami, kad niekas daugiau taip nuosekliai nesurinko tiek duomenų, ir neišbandė tokios plaukmenų įvairovės, kaip ScubaLab.

UŽDARA PĖDA NE VISADA YRA GREIČIAUSI. Pastaraisiais metais pilnapadžiai plaukmenys dominavo greičio bandymuose. Bet šiemet, pirmą kartą visuose greičių ruožuose dominavo modeliai su atviru kulnu. Nors uždaro tipo pėdos kišenės gali vaidinti lemiamą vaidmenį plaukmenų efektyvumui, tai jau negarantuoja aukso medalio.
SKELTI PLAUKMENYS VIS DAR VALDO JŪRAS. Nors keletas irklo tipo plaukmenų taip pat buvo greiti, skelti plaukmenys karaliavo beveik visuose išbandymuose – greičio, manevringumo, efeltyvumo ir komforto kategorijose. Iš šių metų aštuonių pripažintų nugalėtojų, net šeši buvo skelti plaukmenys.
GREITIS TOLYGUS DARBUI. Nors tiesiog greitis dar nieko nereiškia, mūsų testai aiškiai parodė, kad tai yra geras indikatorius sprendžiant bendrai apie plaukmenų darbą. Pavyzdžiui, treji greičiausieji šių metų greičio ruože, taip pat buvo nepralenkiami ir slalome ir efektyvume.
MUMS REIKIA GERESNIŲ SAGČIŲ. Dar niekad testų istorijoje mes neturėjome tiek daug sagčių bėdų: gylyje iškrito sagties smeigė, dirželio su spyruokle pasireguliavimo mygtukas išbyrėjo tiesiog laivo denyje, viena sagtis atsisege nuo smūgio į vandenį. Ir tai yra nauji plaukmenys. Brangūs plaukmenys. Lūžusi sagtis ar diržas gali sugadinti visą nėrimą ir tiesiog išvesti jus iš proto. Štai kodėl ScubaLab mano, kad plaukmenų gamintojai turėtų prie kiekvienos parduodamos poros pridėti ir bent po vieną atsarginį sagties ir dirželio komplektą.

Universalus dirželis.
Jeigu gamintojai nenori pridėti po atsarginę sagtį ir diržą, yra kita išeitis, norint pasiruošti galimai nesėkmei. Šį universalų dirželį lengva naudoti (nereikalauja jokio surinkimo), atpuola sagčių poreikis, galima pakeisti per kelias sekundes. Tiesiog nuimkite savo senas sagtis ir dirželius, kad atidengti išsikišimus iš abiejų plaukmens pusių. Dabar tiesiog užmaukite universalų dirželį per kiaurymes už šių išsikišimų. Stambi ir lengvai apčiuopiama rankenėlė padės jums lengvai užsitempti dirželį ant kulno, ir jūs galite toliau tęsti nėrimą. Mes naudojome šiuos dirželius daugeliu atvejų, ir jie iš tikro yra tokie lengvai panaudojami, kaip skelbiama. Prieinami dviejų dydžių, bet tikriausiai jums reikia trumpesnių. Ilgesnieji gali būti būti per ilgi, o likę dirželių galai tik be reikalo plevens srovėje. Tinka daugeliui po 1999 m. gamybos plaukmenų. Kaina 9,95 USD už porą. Patikrinkite savo vietinę nardymo parduotuvę arba sukontaktuokite DeepOutdoors, tel. (866) 867-7739 arba sales@deepoutdoors.com.

Nedalyvavę.
Visi gamintojai buvo pakviesti sudalyvauti šių metų teste. Žemiau nurodyti pagrindiniai gamintojai, dėl kažkokių priežasčių nedalyvavę.
AQUA LUNG ir ZEAGLE neturėjo savo 2004 kataloguose jokių naujų plaukmenų, todėl negalėjo dalyvauti teste.
BEUCHAT, CRESSI-SUB ir IST turėjo naujų (arba dar neišbandytų) modelių savo kataloguose, bet neatsiliepė į mūsų pakvietimą. Kadangi jų produktų platinimas JAV yra ribotas, mes nusprendėme jų plaukmenų nepirkti.
DACOR pasiūlė savo atnaujintus atviru kulnu Panther, bet mes išbraukėm juos iš sąrašo, kadangi jie nutraukė šių plaukmenų gamybą šią vasarą.
SCUBAPRO neatsiliepė į pakvietimą. Bet kadangi visada kyla didžiulis susidomėjimas bet kokiais naujais šios firmos gaminiais, mes tiesiog nupirkome visų dydžių Razor.
OCEANIC’o 2004 kataloge buvo pristatyta jų uždaro tipo Vector versija, bet, uppps… mes tai pastebėjom tik poto, kai jau užbaigėm testus. Nepateikimas testui plaukmenų buvo ir paties OCEANIC’o neapsižiūrėjimas. Guodžia tai, kad praeitais metais mes išbandėme atviru kulnu Vector versiją.

Dėkui.
Mūsų 2004 plaukmenų testas praėjo kaip niekad sklandžiai, dėka mus priėmusio Habitat Curaçao kurorto ir Easy Divers. ScubaLab komanda ir savanoriai test diveriai taip pat norėtų padėkoti visiems žmonėms kurorte ir dive centre, visokeriopai mums padėjusiems. Norėdami daugiau sužinoti apie Habitat Curaçao, aplankykite www.habitatcuracao.com.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo sausio 22 2006 12:34:35 · 0 Komentarai · 3110 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier