Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Trakų valymo akcija 2006
Paskutiniai prisijungę
nierka11:44:47
stg44 2 dienas
bannyk 3 dienas
Dlu 3 dienas
Garis 4 dienas
sausas 4 dienas
mirka13 4 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 278
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Dive peilis - į ką atkreipti dėmesį perkant.
Kaip pirkti dive peilį.

Norite nusipirkti dive peilį? Tada atkreipkite dėmesį į kai kuriuos dalykus.
- Vidutinis dydis. Geriausia, kad būtų pakankamai mažas, kad galėtumėte pritvirtinti jį ir prie BC, ir pakankamai didelis, kad galėtumėte jį tvirtai ir patogiai laikyti rankoje. Vienintelė priežastis dėl ko reikia segti peilį prie kojos – jeigu jis per didelis laikyti jį kur nors kitur. Tipinis vidutiniškas peilis turi apie 10 cm. geležtės ir 10-13 cm. rankenos ilgį. Rinkoje pasirodė nedideli BC peiliai, kuriuos galima tvirtinti ir prie žarnų, bet , turėkite omenyje, kad peilis turi būti pritvirtintas saugiai, ištraukimas turi būti patogus.
- Lygiosios ašmenys. Jos skirtos pjauti nestoras virves, kai dantytosios ašmenys ne tiek pjauna, kiek kabinasi į virvę. Nėra prasmės užgaląsti lygiąsias ašmenis taip aštriai, kad galėtumėte skusti plaukus nuo savo dilbio, geriau kai jos truputį grubesnio galandinimo. Mums nereikia skustis po vandeniu, pjaunant peilis juda pirmyn-atgal, ir mikroskopiniai dantukai, likę nuo grubaus galandinomo yra labai naudingi. Jeigu šios ašmenys dar turi ir nedidelį išlinkimą, jos pjauna dar geriau, galbūt dėl to, kad peilio atakos kampas nuolat keičiasi.
- Dantytosios ašmenys. Skirtos pjauti storas virves, pvz., užsivyniojusias ant katerio sraigto. Paprastai banguoti arba su užapvalintais smaigaliais dantukai pjauna virves geriau, nei dideli ir smailūs (kaip pjūklo), kurie tik veliasi į pluoštą. Daugumoje dive peilių dantytumas yra labiau dekoratyvinis, nei naudingas. Iš tikrųjų dantukai turėtų būti per visą geležtės ilgį ( kad galima būtų daryti ilgesnius judesius), arba bent jau arčiau smaigalio ( kad peilį galima būtų prakišti į siauras angas, pavyzdžiui tarp sraigto ir korpuso).
- Lyno, valo rėžiklis (įranta). Skirtas pjauti žvejybiniams valams. Beje, dantukai su tuo irgi lengvai susidoroja.
- Bukas smaigalys. Aštrus smaigalys skirtas badyti žmones, bet labiausiai tikėtina, kad įsidursite pats save. Gerai, galbūt jūs norite turėti aštrų smaigalį, kad lengviau nupjauti nuo sraigto tvirtai susuktą virvę. Bet bukas smaigalys nebūtinai turi būti toks bukas, kaip daugelyje dive peilių. Pusės centimetro bukumo pilnai pakanka, kad apsaugoti ir save, ir BC nuo sužalojimų. Todėl jeigu perkate peilį aštriu smaigaliu, geriau truputį jį nudildykite.
- Efektyvi rankenos apsauga. Tai ta dalis, esanti tarp geležtės ir rankenos, ir skirta apsaugoti jūsų pirštus nuo sužalojimo, jeigu netyčia pirštai nuslystų. Geriausia, kai rankenos apačioje yra savotiškas kablys, sulaikantis jūsų smilių, o viršuje – atrama nykščiui.
- Normalaus dydžio rankena. Jūs neišmesite peilio. Rankena gali būti (tapti) slidi, arba galbūt jūsų rankos bus sušalusios ir sugrubusios, todėl geriau kai galima sugriebti peilį visais pirštais. Nepamirškite, kad galbūt jūs mūvėsite pirštines.
- Kiaurymė virvutei. Kad nepamesti peilio, jį galima prisirišti, arba pernerti virvutę per riešą.
- Geras dėklas. Paieškokite tokio, kuris leistų atpalaiduoti peilį vienu pirštu, ištraukti viena ranka. Dėklas turi leisti išeiti peiliui be kliūčių. Kai grąžinate peilį į dėklą, jis turi patikimai fiksuotis, su aiškiai girdimu ar juntamu “klik”. Be įprastų dirželių tvirtinimui prie kojos, gerai būtų, jei dėklas turėtų galimybę tvirtintis per diržo kilpą ar su varžtelių pagalba.
- Atsparumas korozijai. Dauguma dive peilių yra padaryti iš nerūdijančio plieno, paprastai iš 306, 420 ar 440 lydinių. Kuo didesnis skaičius, tuo peilis turi mažesnį atsparumą korozijai, bet tuo jis tvirtesnis ir ne taip greitai atšimpa. Atsparumas korozijai yra labiau svarbus, nei tvirtumas, nes jūs naudosite peilį tik avariniais atvejais. Netgi jei jums dažnai nesiseka, jūs vistiek turėsite daugybę laiko pasiaštrinti peiliui. Štai todėl atsparus korozijai titanas taip gerai tinka peiliams: kartą užaštrintas jis liks toks pat aštrus ir po 100 nėrimų. O didesnio plieno tvirtumo peiliai pradeda atšipti dėl korozijos daug anksčiau.

Kaip prižiūrėti peilį.
- Norint užgaląsti lygiuosius ašmenis. Naudokite dildę, o ne galandinimo akmenį. Ašmenys bus aštrūs, bet rupūs, tarsi su smulkiais dantukais. Jie pjaus bet kokią virvę daug greičiau, nei galąsti ant akmens. Galąskite peilį tokiu pat principu, kaip ir su akmeniu: laikykite dildę pastoviu kampu, dildinkite abi ašmenų puses vienodai.
- Norint užgaląsti dantytuosius ašmenis. Jeigu dantukai išfrezuoti tik iš vieno geležtės šono, jums pasisekė. Tada lengviausia paimti galąstuvą ir pagaląsti priešingą geležtės šoną. Bet jeigu dantukai yra išfrezuoti iš abiejų šonų, teks panaudoti visą krūvą smulkių dildučių ir akmenukų. Galima nusipirkti visokių specialių laikiklių ir įrankių, palengvinančių darbą, bet vistiek darbas bus lėtas. Laimei dantyti ašmenys tarnauja ilgai ir juos nereikia dažnai galąsti.
- Kad išvengti korozijos. Taip, nerūdijantis plienas rūdyja – kai kurie lydiniai labiau, kiti mažiau. Pirmiausia rūdys puola ašmenis (ploniausias briaunas), todėl iš pradžių peilis tampa bukas, o vėliau jau ir visai prastai atrodo. Po kiekvieno nėrimo (jūroje) nuplaukite peilį gėlu vandeniu ir nuvalykite, kad pašalinti plonytę druskos plėvelę, likusią po nėrimo.
- Ar galima padengti kuo nors geležtę, kad apsaugoti ją nuo jūros vandens? Galima apipurkšti geležtę kokiu nors silikoniniu purškikliu arba sutepti tepalu, bet aišku vanduo tokią dangą gana greitai nuplaus. Naftos pagrindu pagaminti atsparūs vandeniui tepalai laikosi ilgiau, bet jie yra agresyvūs silikonui, todėl būkite atsargūs. Iš kitos pusės, atsiranda problema, kai prie ašmenų viskas limpa.

 Parašė sagelo sausio 29 2006 19:31:38 · 0 Komentarai · 2644 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys