Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Eglė Egipte 2007 04
Paskutiniai prisijungę
nierka10:52:35
Arunce11:38:46
Dlu21:31:58
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Dive peilių testas 2005.
Peilių testas 2005.
ScubaLab braunasi sau kelią per šlamšto raizgalynę ir ieško geriausio peilio narams.
2005 sausis/vasaris. Bill Kendig ir John Francis.

Straipsnyje apžvelgti peiliai:
AERIS Silver Jack
ATOMIC AQUATICS Ti6 Titanium
MCNETT Saturna
OCEAN REEF Tek-Knife
OCEANIC Arrow
OCEANIC Probe
OCEANIC Spinner
OCEANIC Titanium
TILOS Titanium
TRIDENT Shears
WENOKA BY DEEP SEE Big Squeeze Titanium
WENOKA BY DEEP SEE Razorback Ceramic
WENOKA BY DEEP SEE Squeeze Lock Titanium
XS SCUBA Fogcutter X
ZEAGLE Diver Tool Kit

Ištikimieji dive peiliai buvo nardymo ekipiruotės dalimi nuo ankstyvųjų laikų, ir mes suprantame, kodėl. Žvejybiniai valai, virvės ir išmesti tinklai kelia potencialią grėsmę narams – tiek rifuose, tiek wreck’uose. Faktas, kad tokiose vietose, kur įsipainiojimo rizika yra gan aukšta, gan naudinga turėti du pjovimo įrankius, laikomus skirtingose vietose prie kūno – taigi, bent vieną jūs visada galėsite pasiekti.
Galite pasirinkti tradicinį didelį peilį (montuojamą ant kojos arba svorių diržo), mažesnį taip vadinamą BC peilį (gali būti sumontuotas ant bet kurio platesnio diržo, dirželio ar žarnos) arba žirkles (kurios gali būti laikomos praktiškai bet kur).
Kuris įrankis geriausias? Tai priklauso nuo to, ką ruošiatės pjauti. Mes išbandėme šiuos įrankius pjaudami viską: pradedant nuo 15 kg atlaikančio monofilamentinio valo, tada 3 mm nailono virvelę, tada 1,27 cm nailono inkaro lyną, ir visų kiečiausią - 0,5 cm Spectra virvę. Spectra yra super medžiaga – 40 procentų stipresnė nei kevlaras (kuris naudojamas gaminti high-tech valui, gelbėjimo ir vilkimo lynams, neperpjaunamoms pirštinėms ir neperšaunamoms liemenėms).

Dive peiliai ir žirklės.
Labai greitai tapo aišku, kad EMT (Emergency medical technician – paramedikas) stiliaus žirklės yra visa ko pjovimo čempionės, ir kuo sunkesnis ir didesnis darbas, tuo labiau jos pranašesnės nei tradiciniai peiliai. Storam inkariniui lynui pakako vos trijų “krimstelėjimų”, o Spectros aplamai niekas daugiau neįveikė – tik žirklės.
Bet žirklės turi ir trūkumą. Dėvint storas pirštines, su jomis sunku dirbti. Jos negali perkirpti inkarinio lyno, kietai susukto ant sraigto veleno. Ir jeigu jums reikia tiesiog perpjauti storą valą, galbūt paprasčiau tiesiog su viena ranka sugriebti valo kilpą, o su kita – tradicinį peilį.
Tradiciniai peiliai gaminami įvairiausių dydžių, formų, smaigalio tipų ir medžiagų. Norint apsispręsti, reikia atsižvelgti į:
- Geležtės medžiaga. Bet kuri geležtė pagaminta arba iš nerūdijančio plieno, arba iš titano. Dauguma plieninių peilių yra pagaminti iš 420 arba 304 plieno lydinio. Koks skirtumas? Labiau trapus 420 turi aštresnę briauną, bet greičiau rūdyja. 304 lydinys yra ilgaamžiškesnis, bet jį sunku gerai užaštrinti. Titanas nuostabus tuo, kad jis nerūdyja. Jo kietumas, palyginus su plienu, varijuoja tarp 304 ir 420.
- Dantytos ašmenys. Pjauti bet kokią virvę, storesnę nei valas, yra gerokai lengviau su dantytom ašmenim. Visos lygiabriaunės ašmenys, kurias mes išbandėme, buvo bejėgės prieš 1,27 cm nailoną ir Spectrą. Ieškokite ilgos dantytosios dalies, kadangi su ja galima daryti ilgesnius pjovimo judesius, ir tai padeda pjaunant storesnius daiktus. Be to, banguoti dantukai neįsivelia į medžiagą, todėl jie pjauna virvę geriau, nei užaštrinti arba “pjūkliniai” dantukai.
- Speciali įranta. Ji gali būti naudinga, kadangi su ja lengva “pagauti” valą, bet ją sunku užaštrinti.
- Smaigalys: aštrus, bukas, tanto. Medžiotojams labiau patinka aštrus smaigalys – taip sakant – “kontroliniam” dūriui. Be to, jis naudingas kai reikia iškrapštyti tarpinę iš baliono. Bet jis gali ir pažeisti BC (ar jus) – jeigu neatsargiai elgsitės. Kadangi aštrus smaigalys lengviau lūžta, dažniausiai tokius peilius gamina iš 304 lydinio. Tanto smaigalys turi kampu pakreiptą briauną ir yra aštrus kaip velnias ( samurajaus kardo stilius).
- Apsauga. Skirta sulaikyti nykštį ir pirštus nuo netyčinio nuslydimo ant ašmenų. Ypač svarbi nedideliems BC peiliams. Mes įvertinome apsaugą kaip: gerai, patenkinamai ir prastai.
- Dėklas ir fiksacija. Reikalui esant, peilis turi būti lengvai išimamas, bet iš kitos pusės – turi ir tvirtai laikytis. Fiksacija galima tiek specialaus mygtuko pagalba, arba tiesiog išnaudojant trinties jėgas. Bet kokiu atveju peilis turi išsitraukti viena ranka. Atsižvelgus į galimybę atsitiktinai pamesti peilį, o paskui į išsitraukimo lengvumą, dėklas ir fiksacija buvo vertinami gerai, patenkinamai ir prastai.

BC stiliaus peiliai.


1 WENOKA Squeeze Lock Titanium (Deep See)
Taikliai pavadintas (kažkas panašaus į “paspaudžiama spyna”), turi originaliausią užrakinimo ir paleidimo mechanizmą. Užspaustas dėkle, peilis jau niekur nedings: netgi traukiant už rankenos, arba nuspaudus tik vieną paleidimo mygtuką. Bet sugriebus už abiejų mygtukų (kurie tarnauja dar ir pirštų apsauga), peilis išsitraukia labai lengvai. Vargu ar reikės spausti mygtukus stipriai, tiesiog paėmus už rankenos viskas automatiškai suveikia. Kompaktiška 7,6 cm ilgio geležtė (stiletto arba tanto smaigaliais) turi viską, ko reikia: aštrius lygius ašmenis, 4 cm ilgio dantytus ašmenis ir valo pjovimo įrantą. Yra ir 304 plieno versija su buku galu. Aštrios briaunos, nebijantis rūdžių titanas, aptakus ir kompaktiškas dėklas, kurį galima prisegti praktiškai bet kur - su komplekte esančiais visokiais laikikliais ir dirželiais montavimui ant žarnų. Visa tai ir lėmė, kad šis peilis gavo “Testuotojai renkasi” įvertinimą.

2 WENOKA Razorback Ceramic (Deep See)
Vietoj tradicinės įrantos valui, Razorback puikuojasi unikaliomis 2.5 cm ilgio Zirconia keraminėmis ašmenimis. Zirconia išlaiko aštrumą geriau negu plienas, gali būti pakeistos vartotojo, ir esti ant peilio toje vietoje, kur įprastai turėtų būti įranta. Ant plačios 304 plieno geležtės keraminė dalis užima tik nedidelę dalį. Lygių ašmenų nėra, vietoj jų – 6 cm dantytosios. Dėka didelės rankenos (vos ne kaip normalaus dydžio peilio) ir dantytų ašmenų, gaunasi rimtas įrankis storiems virvagaliams pjauti. Dėklas laiko peilį tik trinties jėga trijuose taškuose – peilis laikosi gerai, bet ir išsitraukia lengvai. Į komplektą įeina dirželiai ir rinkinukas tvirtinimui varžtelių pagalba, taigi galite tvirtinti jį kaip norite. Kaip BC peiliui jis kiek didokas, bet mes manome, kad Razorback dėka savo savybių ir funkcionalumo užsitarnavo “Testuotojai renkasi”.


3 OCEANIC Arrow
Įsivaizduokite tradicinį 1950 metų dive peilį, sumažinkite jį iki miniatiūrinio dydžio, ir jūs gausite Oceanic Arrow. 7,6 cm nerūdijančio plieno geležtė turi viską, ko reikia: aštrias lygias ašmenis, 4 cm dantytąsias ir nedidelę įrantą valui. Guminė rankena leidžia normaliai laikyti tokį trumpą peilį, ir turi pakankamai didelę apsaugą pirštams apsaugoti. Plastmasinis dėklas patikimai laiko peilį ir turi išsikišusį paleidimo mygtuką, kurį lengva apčiuopti ir paspausti – retas atvejis BC peilių atveju. Gali būti montuojamas ant diržo, komplekte yra ir varžtelių rinkinukas kitokiam montavimui. Kaina – 26 USD, ir tai daro jį “Geriausiu pirkiniu”.

4 OCEANIC Spinner
5 AERIS Silver Jack

Oceanic Spinner ir Aeris Silver Jack yra identiški dvyniai. 7,6 cm ilgio geležtė yra platesnė nei įprasta BC tipo peiliams ir turi mažytę 3 cm ilgio aštrių dantukų eilę. Abu peiliai gaminami tiek aštriais, tiek bukais smaigaliais. Mes jaučiame silpnybę bukiems smaigaliams, su kuriais mažiau tikėtina, kad įsipjausite pats ar pažeisite BC. 5 cm ilgio rankena pagaminta kaip geležtės pratęsimas, tik padengta guma geresniam sugriebimui. Dėklai aptakūs ir ploni, komplekte yra dirželiai montavimui ant kojos ir varžtai.


6 MCNETT Saturna
Kompaktiškasis Saturna turi unikalų rankenos dizainą - su specialiais išsikišimais, už kurių užsikabina rodomasis pirštas. Dėka to peilis laikomas patikimiau. 420 plieno lydinio geležtė turi buką galą, lygias ašmenis, 2,5 cm dantytasias ir įrantą valui. Plastikinis dėklas turi patikimą užrakinimo mechanizmą, peilis išsitraukia lengvai, bet fiksuojantis peilį dantis galįtų būti kiek didesnis- kad išvengti netyčinio peilio paleidimo. Rankena turi metalinį galą su skyle virvei, į komplektą įeina varžtai montavimui.7 OCEAN REEF Tek-Knife
Tek-Knife yra paprastas, aptakus ir funkcionalus. Ištisai nerūdijančio plieno dizainas suteikia jam tvirtumo ir patikimumo, bet 420 plieno lydiniui reikia skirti daugiau dėmesio valant peilį, kitaip į išdrožas gali įsimesti rūdys. Dėklas kabinasi prie diržo per vielos klipsą, bet jį galima nuimti ir prisegti dirželius (viskas yra komplekte). Spyruoklinis užrakto mechanizmas peilį laiko mirtinai. Tek-Knife gaminamas dviejų stilių – aštriu smaigaliu ir lygiom/dantytom ašmenim iš abiejų pusių, arba buku smaigaliu ir vien dantytom ašmenim su įranta valui. Yra ir versija su juodo teflono padengimu, bet ji gaminama tik su aštriu smaigaliu.


Dideli peiliai.

8 OCEANIC Titanium
Titanium turi naudingą geležtės dizainą – su lygiom ašmenim iš abiejų pusių netoli smaigalio. Be to, peilis turi 5 cm banguotą dantytą ruožą ir įrantą valui. Nedideli išėmimai rankenos šonuose sulaiko pirštus nuo nuslydimo ir leidžia tvirtai laikyti peilį. Rankenos galas užsibaigia metaline dalimi su skyle virvutei (yra komplekte). Kompaktiškas dėklas turi patikimą užraktą, kuris buvo pripažintas geriausiu šioje grupėje. Taigi, kai jums to reiks – peilis turi daug ašmenų, o kol nereikia – kompaktiškai guli dėkle. Visa tai lėmė, kad peiliukas būtų pripažintas “Testuotojai renkasi”.
9 WENOKA Big Squeeze Titanium (Deep See)
Big Squeeze serija naudoja tokį patį “paspaudžiamos spynos” mechanizmą, koks yra mažesnėje BC peilio versijoje, ir jis veikia taip pat gerai. Titaninis Big Squeeze turi nemažą 6,35 cm dantytą dalį, skirtą ypač sunkiam pjovimui (plieninė versija buku galu turi dar ilgesnę - 7,62 cm dantytą dalį). Peilis ir dėklas ploni, todėl kaip didelių peilių kategorijai, visas komplektas gaunasi labai nedidelis. Dėklas komplektuojamas dirželiais ir turi integruotą klipsą diržui, bet turi ir kiaurymes tvirtinimui su varžtais. Mums patiko Titaniumas, dėl ko jis irgi gavo “Testuotojai renkasi”.
10 ATOMIC AQUATICS Ti6 Titanium
Atomic’as turi patogią rankeną su išėmom pirštams ir asimetrine apsauga – dėl ko peilis gerai “sėdi” delne. Metalinis rankenos galas turi kiaurymę virvutei, ir atsuktuvo pagalba gali būti nuimamas (pvz valymui). Puikus rankenos dizainas leis jums su pasitikėjimu valdyti elegantiškai išlenktas 10 cm ašmenis su dantyta dalim ir didele įranta valui. Dėklas turi patikimą spynos mechanizmą, kuris fiksuojasi už ašmenų apsaugos, bet peilis gali būti paleidžiamas tiesiog vieno piršto judesiu. Trumpai tariant, tai yra dar vienas geras peilis - “Testuotojai renkasi”.


11 OCEANIC Probe
Probe turi kiek išlenktą rankeną, kuri yra viena patogiausių. 10 cm ilgio geležtė gaminama iš 304 plieno lydinio (versija aštriu galu), arba iš 420 (versija buku galu). Abi versijos turi daug lygių ašmenų ir didelius dantukus. Dantukai suformuoti iš abiejų ašmenų pusių, dėl ko teks daugiau skirti daugiau dėmesio valant ar galandant peilį. Dėklo spynos mechanizmas turi didelį mygtuką, kurį lengva apčiuopti. Kaina – 49 USD, ir tai daro jį “Geriausiu pirkiniu”.12 XS SCUBA Fogcutter X
Stambus Fogcutter’is yra unikalus įrankis – jo rankeną ir nerūdijančio plieno geležtę galima išskirti ir transformuoti peilį į gan pajėgias žirkles. Žirklių režime įrankis jaučiasi rankoje kaip sodininko žirklės (dėl spyruoklės rankenoje), ir nors nekerpa taip gerai, kaip EMT stiliaus žirklės (EMT - Emergency Medical Technicians: greitosios pagalbos paramedikas, kitaip tariant – medicininės žirklės), visdėlto dirba gan gerai, efektas jaučiamas. Peilis sunkus, turi didelę pirštų apsaugą. Rankena turi metalinį galą su kiauryme virvei, o dėklas – “paspaudžiamą” spynos mechanizmą, kuris yra patikimas ir bet gali būti atrakintas ir viena ranka.

13 TILOS Titanium
Tilos Titanium dėklas turi mygtuką, kurį lengva apčiuopti. Modelis buku galu turi ilgesnę ir gilesnę dantytą sekciją. Mums patiko dantytosios ašmenys. Rankena ištisai plastmasinė, su kiauryme virvei. Didesniam tvirtumui būtų gerai, jeigu geležtė eitų per visą rankeną iki pat galo, bet bendrai paėmus, tai neblogas peilis.
---------------------------------------------------

Žirklės – čempionės visais atžvilgiais.
Paramedikų žirklės galbūt yra naudingiausias įrankis, kada nors atrastas nardymui. Jeigu reikia, jos kerpa beveik viską, ką tik panorėsite, tuo tarpu suglaustos yra tokios pat nepavojingos, kaip ir vaikiškos žirklutės. Silpnoji žirklių vieta yra centrinis varžtas, laikantis kartu abi žirklių geležtes – tai labiausiai korozijos pažeidžiama vieta. Bet praplovimas, sausinimas ir lubrikantai gali padėti išvengti rūdžių, o jūsų žirklės visada bus pasiruošusios kovai.

ZEAGLE Diver Tool Kit
Daugeliui narų patinka turėti su savimi tiek peilį, tiek žirkles – pjovimui/kirpimui pagal poreikį. Įsimeskite šį įrankį į BC kišenę ir turėsite viską po ranka. Rinkinuke yra EMT stiliaus žirklės ir paprastas nerūdijančio plieno peilis, laikomi kietame medžiaginiame dėkle. Žirklės identiškos toms, kokias galima pamatyti prekyboje, ir kerpa jos taip pat gerai. Peilis – tiesiog paprastas gabalas nerūdijančio plieno: 10 cm rankena ir 5 cm geležtė su lygiom/dantytom ašmenim ir nedidele įranta valui pjauti. Nieko įpatingo, bet jis veikia ir tiek. Dėl patogaus dėklo ir papildomų galimybių, šis rinkinukas gavo “Testuotojai renkasi”.

TRIDENT Shears
Trident Shears turi nailono dėklą. Yra kilpa dėvėjimui ant diržo, plastmasinis D-žiedas prisegimui prie BC, arba galite tiesiog įsimesti jas į kišenę. Mes nustatėme, kad šios žirklutės yra ne ką mažiau pajėgios, nei brangesni analogai, o su kaina 15 USD, jos dar yra ir “Geriausias pirkinys”.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo sausio 30 2006 18:16:34 · 0 Komentarai · 3086 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier