Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Idomu
ĮRANGOS IŠPARDAVIMAS...
Balionai
prozektorius
Parduodamas juostini...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [752]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
Shrek05:23:55
sausas06:19:23
Dlu07:24:07
bannyk18:39:40
sagelo 1 dieną
supernial 2 dienas
donis 5 dienas
nierka 6 dienas
Oktopusas 1 savaitę
Vismantas 1 savaitę
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 941
Neaktyvūs nariai: 134
Naujausias narys: Renatas

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas
Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Reguliatorių testas 2004.
Reguliatorius 2004.
15 reguliatorių kaunasi už teisę vadintis geriausiu metų reguliatoriumi.
John Brumm, 2004 rugpjūtis

Reguliatoriaus pirkimas labai panašus į mašinos pirkimą. Abu yra brangūs daiktai, kur techninės charakteristikos yra pagrindinis dalykas, bet kartu perkant teks rinktis iš plataus kainų, komforto ir sąvybių diapazono – kol nuspręsite, kuris tinka jums geriausiai.
Kai perkame mašiną, galime pabandyti pavairuoti bet kurį modelį ar iš įvairių šaltinių pasitikslinti kokias nors konkrečias charakteristikas. Su reguliatoriais yra visiškai kitaip. Paprastam narui praktiškai neįmanoma paimti (gauti) visus naujausius modelius pasibandyti, o praktinis išbandymas yra vienintelis būdas objektyviai įvertinti tech. charakteristikas – kaip reguliatorius tiekia orą įvairiose situacijose.
Mes tuo užsiimsime. Kiekvienais metais ScubaLab įvertina naujausius reguliatorių modelius – kad informuoti ir padėti jums išsirinkti.

Kaip mes testavome.
Kaip ir visuose ankstesniuose testuose, pirmiausia visi 15 reguliatorių buvo išbandyti su ANSTI kvėpavimo simuliatoriumi. Mūsų testas modeliavo viską: nuo plaukimo palengva 40 m. gylyje iki paniškos dalijimosi oru situacijos ir greito plaukimo 60 m. gylyje. Tikslios ANSTI mašinos dėka mes gavome daugiau nei 1000 įvairių duomenų ir virš 150 lapų grafikų informacijos: apie kvėpavimo ciklus ir reguliatorių įkvėpimo ir iškvėpimo charakteristikas.
Paskui mes surinkome mūsų patyrusių narų-testuotojų komandą ir praleidome dvi dienas nardydami su šiais reguliatoriais vandenyne. Kiekvienas naras atskirai vertino kiekvieną reguliatorių pagal 6 ergonomiškumo kategorijas, nuo svarbiausios (kvėpavimo lengvumas) iki ne tokių svarbių ( patogumas išvalyti, komfortas). Mes surinkome virš 800 duomenų ir 90 lapų (atsparių vandeniui) narų-bandytojų komentarų.
Patys reguliatoriai buvo suskirstyti pagal kainos kategorijas, ir susumavus abiejų testų rezultatus, pateikiami jūsų teismui. Toliau tekste kabutėse rasit atitinkamus įvertinimus: “puikiai”, “labai gerai”, “gerai”, “pakenčiamai” ir “prastai”.

Kainos kategorija mažiau nei 500 USD.
Nugalėtojai.


Šie trys biudžetiniai kvėpuokliai užsidirbo daugiau simuliatoriaus ir ergo taškų, nei jų “virš 500 USD” kategorijos varžovai, tuo tarpu jų kaina daugiau nei dvigubai mažesnė. Visi trys gavo “labai gerai” įvertinimą už kvėpavimo lengvumą, sausumą ir valymą. Calypso II tik dėl komforto nežymiai aplenkė Mares modelius.

Aqua Lung Calypso II
Simuliatoriaus taškai: 19 iš 20 įmanomų.
Ergo taškai: 53 iš 70 įmanomų.

Aqua Lung’as skelbia savo naujajį Calypso II reguliatorių kaip pradinio lygio, bet iš tiesų tai yra daug daugiau, nei atnaujinta senų mėgstamų reguliatorių versija. Savo kainos klasėje šis reguliatorius puikiai susidorojo su kvėpavimo mašina ir gavo daugiausia taškų už patogumą. Vandenyje su Calypso II kvėpavosi sausai ir lengvai, o lengva antra pakopa sukurdavo labai mažai burbulų, trukdančių matyti. Calypso II užsitarnavo “labai gerai” įvertinimą už komfortą, ypač už Comfobite kandiklį. Patogų poliuretaninį korpusą labai lengva nuplauti. Dive/pre-dive jungiklį lengva rasti ir naudoti netgi mūvint pirštines. Bet geros naujienos tuo nesibaigia. Calypso II antra pakopa gali būti išardyta be įrankių pagalbos, o pirmos pakopos dalys sukurtos taip, kad kuo labiau supaprastinti servisą. Trumpai tariant, tai yra puikus reguliatorius už nedidelę kainą. Priedo prie limituotos amžinos garantijos, savo pirkėjams Aqua Lung’as siūlo nemokamą dalių pakeitimo programą.


Mares MR12/Axis Pro.
Simuliatoriaus taškai: 19 iš 20.
Ergo taškai: 50 iš 70.


Mares R2/Axis Pro.Simuliatoriaus taškai: 18 iš 20.
Ergo taškai: 50 iš 70.

Abu šie reguliatoriai galbūt atrodo paprastučiai pagal kainą, bet nėra tokie paprasti pagal savo charakteristikas. Abu gavo “labai gerai” ir “puikiai” įvertinimus visuose simuliatoriaus testuose ir “labai gerai” už sausą kvėpavimą visose padėtyse. Centrinis mygtukas lengvai randamas ir patogus naudoti.
Abu reguliatoriai turi tokią pačią antrąją pakopą, kuri neturi jokių reguliavimo galimybių. Skiriasi pirmos pakopos: MR12 yra subalansuota diafragma, o R2 - nesubalansuotas cilindras. Abi turi dinaminę oro srauto kontrolę (Dynamic Flow Control) žemo slėgio portui antrajai pakopai. Jeigu tikėti Mares, ši sistema palengvina kvėpavimą. Nors abu reguliatoriai praktiškai uždirbo vienodai taškų vandenyje, R2 buvo geriau testuotojų įvertintas už kvėpavimo lengvumą “žemyn galva” padėtyje. Minėti reguliatoriai nebuvo pritaikyti nitroxui, bet anot Mares, yra ir nitroxinės versijos.

Pakankamai geri.
Šie reguliatoriai yra paprasti darbiniai arkliukai, padoriai susidoroję su simuliatoriumi, įvertinti “gerai” vandenyje kvėpuojant visose padėtyse, ir “gerai” arba “labai gerai” – už kvėpavimo sausumą ir burbulų interferenciją ( kitaip tariant - burbulai nekliudo matyti).

Sherwood Scuba Brut ir MagnumSimuliatoriaus taškai: 13 iš 20.
Ergo taškai: 48 iš 70.

Brut ir Magnum yra ekonomiški atnaujinti Sherwood Scuba serijos “darbiniai arkliukai”. Naujoji serija sukurta remiantis “viskas kuo paprasčiau” filosofija. Kompaktiška pailgos formos antra pakopa ir stūmoklinė pirma pakopa puikia dera su unikalia sauso oro išleidimo sistema. Kaip pareiškia Sherwood’as, šis patentuotas dizainas padidina ilgaamžiškumą, stabilizuoja išėjimo slėgį ir atsparus užšalimui. Brut nesubalansuota pirma pakopa yra bazinė šio dizaino versija. Magnum subalansuota pirma pakopa turi papildomą aukšto slėgio portą. Abi turi pirminius žemo slėgio portus, pritaikytus optimizuoti oro srautą antrai pakopai.
Simuliatoriaus testuose, kurie labiausiai atitiko rekreacinį nardymą, abu reguliatoriai buvo įvertinti kaip “labai gerai”, o labiau sudėtinguose testuose – “gerai”. Vandenyje kvėpuojant visose pozicijose abu įvertinti kaip “gerai”. Už kvėpavimo sausumą – “labai gerai” plaukimo pozicijoje, “gerai” kitose pozicijose. Tačiau testuotojų buvo pastebėta, kad Brut šiek tiek laisvai leidžia orą kai neriama žemyn galva. Testuotojams patiko lengva antra pakopa, įvertinta už komfortą kaip “labai gerai”. Taip pat šie reguliatoriai už burbulų interferenciją gavo “labai gerai” su standartiniu pailgintu iškvėpimo šakotuvu ir “gerai” su siauru iškvėpimo šakotuvu (galima įsigyti atskirai). Reguliatorių valymas prapučiant orą pro kandiklį buvo paprastas ir pakankamas, o rankinis korpuso praplovimas buvo šiek tiek sudėtingesnis.


Sherwood Scuba Oasis ir Blizzard.Simuliatoriaus taškai: 13 iš 20.
Ergo taškai: 46 iš 70.

Oasis ir Blizzard, kiti Sherwood’o kompanijos darbiniai arkliukai. Praktiškai tai dvyniai, tik su specifiniais skirtumais. Kad išlaikyti sausumą, Oasis savo antroje pakopoje turi dvigubą drėgmės sulaikymo filtrą. Blizzard sukurtas šaltam vandeniui, turi tokius pat filtrus, bet kad išvengti užsalimo, jie padengti teflonu, beto, yra radiatorius. Abejose pirmose subalansuotose pakopose yra sauso oro išleidimo sistema ir po du pirminius žemo slėgio portus su padidintu slėgiu – antrai pakopai ir oktopusui.
Kaip ir jų pigesnieji giminaičiai, Oasis ir Blizzard buvo įvertinti “gerai” ir “labai gerai” simuliatoriaus testuose ir buvo “geri” visose pozicijose vandenyje. Kvėpavimas išliko labai sausas plaukimo pozicijoje, bet abu gavo “pakenčiamai” už sausumą neriant žemyn galva ( vidutiniškai už kvėpavimo sausumą – “gerai”). Bandant pravalyti reguliatorius prapūtimo metodu, prasivalė labai paprastai ir įtikinamai.
Testuotojams patiko lengvos antros pakopos, “jos beveik nejauti”- komentavo vienas diveris. Tačiau didelis Wisdom kandiklis, standartiškai einantis prie šių reguliatorių, sukėlė prieštaringą vertinimą: pusei narų jis patiko, pusei – ne. Visi Sherwood reguliatoriai turi 2 metų garantiją nemokamam dalių pakeitimui: įskaitant žarnas, kandiklius, iškvėpimo vožtuvus ir diafragmas.


Kainos kategorija daugiau nei 500 USD.
Nugalėtojai.


Šiais metais beveik visi šios kategorijos reguliatoriai buvo įvertinti kaip “puikiai” ir “labai gerai” simuliatoriaus testuose ir “labai gerai” svarbiausiuose ergo vertinimuose.

Scubapro MK25/X650
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 57 iš 70.

Scubapro MK25 subalansuota stūmoklinė pirma pakopa kartu su naująja X650 subalansuota antra pakopa buvo pripažinta šių metų nugalėtoja, puikiai įveikusi visus simuliatoriaus testus ir gavusi daugiausiai taškų už ergonomiką. Tai vienintelis reguliatorius, už kvėpavimo lengvumą plaukimo pozicijoje narų įvertintas “puikiai” ir gavęs “labai gerai” įvertinimus beveik visuose kituose testuose. Narams patiko pirmos pakopos laisvai besisukiojanti turelė (šarnyras), žymiai palengvinanti žarnų išdėstymą. Nėrimo/pasiruošimo mygtukas aiškiai pažymėtas, taigi, vos metę žvilgsnį jūs lengvai suprasite kokioj padėty jis yra įjungtas, lengva junginėti netgi mūvint pirštines. Tas pats ir su kvėpavimo pasipriešinimo reguliavimo rankenėle.
Už valymo lengvumą MK25/X650 užsidirbo absoliutų “labai gerai”, ypač naudojant prapūtimą.

Zeagle Flathead VI/ZX
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 55 iš 70.

Aršiausias Scubapro konkurentas, Zeagle flagmanas - Flathead VI/ZX yra perprojektuota, izoliuota nuo aplinkos (sausa) pirma pakopa su “pagerintais vidiniais portais” ir visiškai nauja ZX subalansuota antra pakopa. Anot Zeagle, visi patobulinimai padaryti, kad padidinti oro padavimo efektyvumą ir tolygumą. Simuliatoriaus testuose šis reguliatorius parodė puikius rezultatus, visur gavęs “puikiai”, o vandenyje už kvėpavimo sausumą visose pozicijose buvo įvertintas “labai gerai”. Pasiruošimo/nėrimo mygtukas ir pasireguliavimo rankenėlė veikė efektyviai ir buvo paprasti naudoti, bet dėl smulkaus žymėjimo būdavo sunku pasakyti, kokioj padėty dabar yra reguliatorius. Antroji pakopa buvo lengva ir patogi, bet tarp testuotojų vyrų ir moterų nuomonė apie kandiklį išsiskyrė. Vyrams jis patiko, o moterims pasirodė truputėlį per didelis.

Apeks Black Pearl
Simuliatoriaus taškai: 18 iš 20.
Ergo taškai: 56 iš 70.

Apeks Black Pearl yra ne tik vienas iš geriausių metų reguliatorių, jis be abejonės dar ir geriausiai atrodo tarp visų kitų. Sukurtas specialiai Apeks’o 30-mečio jubiliejui pažymėti, riboto tiražo Black Pearl pirma pakopa (sausai izoliuota nuo aplinkos) atrodo labai įspudingai – lieto žalvario korpusu su išraižytu naro su skafandru atvaizdu. Balansuota antra pakopa taip pat turi patrauklų plastiko – metalo dizainą. Tiek vandeny, tiek laboratorijoj, reguliatorius veike taip pat gerai, kaip ir atrodė. Pagrystas Apeks ATX200, Black Pearl gavo “labai gerai” ir “puikiai” simuliatoriaus testuose, o vandenyje už kvėpavimą visose padėtyse – “labai gerai”. Reguliatorius yra sausas ir labai lengvai pravalomas, ir narai nusprendė, kad prapūtimo mygtuko paspaudimu sistema veikė efektyviausiai, nei visų kitų reguliatorių.
Black Pearl taip pat gavo “labai gerai” įvertinimą už komfortą – dalinai dėl Comfobite kandiklio. Pasiruošimo/nėrimo mygtukas lengvai randamas ir lengvas naudoti netgi su pirštinėm. Priedo prie ribotos amžinos garantijos, savo pirkėjams Apeks’as siūlo nemokamą dalių pakeitimo planą.


Labai geri reguliatoriai.
Nors jie ir nesurinko tiek taškų, kad būtų pripažinti geriausiais, šie trijulė vistik yra labai geri reguliatoriai. Zeagle truputėlį lenkia Mares simuliatoriaus testuose, o vandenyje visi iš jų buvo įvertinti “labai gerai” už kvėpavimo lengvumą plaukimo pozicijoje, už sausumą visose pozicijose ir už valymo paprastumą. Mares tuo tarpu šiek tiek pirmauja už komfortą.

Zeagle Flathead XP/ZX
Simuliatoriaus taškai: 19 iš 20.
Ergo taškai: 52 iš 70.

Naujausias narys Zeagle reguliatorių gretose, XP naudoja tą pačią pirmąją pakopą, kaip ir Flathead VI, tik ši nėra sausai izoliuota nuo aplinkos. Simuliatoriaus testuose abu reguliatoriai (Flathead VI/ZX ir XP/ZX) pasirodė labai panašiai visose režimų/gylio kategorijose, išskyrus pačiose žiauriausiose, kur XP šiek tiek atsiliko. Panaši situacija buvo ir vandenyje. Abu reguliatoriai gavo “labai gerai” už kvėpavimo lengvumą plaukimo pozicijoje ir sausumą visose pozicijose, bet XP atsiliko nuo Flathead VI kvėpuojant kitose pozicijose. Šie skirtumai ir lėme, kad Flathead VI buvo priskirtas prie geriausiųjų, o XP – prie labai gerų.

Mares V16/Proton Metal
Simuliatoriaus taškai: 18 iš 20.
Ergo taškai: 51 iš 70.

Jeigu jums patinka metalas, žinokite, kad šis reguliatorius iš tikrųjų blizga. Proton Metal antroji pakopa derina savyje puikiai nupoliruotą chromu-nikeliu dengtą žalvarį ir nerūdijantį plieną, jungiama per specialų padidinto oro srauto žemo slėgio portą prie V16 balansuotos diafragmos pirmos pakopos. Anot Mares, tinklelis ant kompaktiško kvėpuoklio leidžia vandeniui sruventi aplink antros pakopos diafragmą, minimizuojant oro švaistymą, kaip plaukiama srovėje.
Proton Metal visur pasirodė solidžiai. Be jokių pareguliavimų jis “puikiai” ir “labai gerai” įveikė kvėpavimo mašiną, o vandenyje – gavo “labai gerai” už kvėpavimo lengvumą plaukimo pozicijoje, sausumą visose pozicijose, valymo paprastumą ir bendrai už komfortą.

Mares V32/Proton Ice
Simuliatoriaus taškai: 17 iš 20.
Ergo taškai: 51 iš 70.

Mares flagmanas, metalinė kompaktiška antra pakopa, skirta nardyti šaltame vandenyje. Prietaisas, kurį mes testavome praeitais metais, buvo gautas iš gamyklos su neteisingai surinktu iškvėpimo šakotuvu, todėl Mares paprašė mūsų iš naujo jį pratestuoti. Simuliatoriaus rezultatas liko nepakitęs kaip ir iš praeitų metų, tuo tarpu vandenyje reguliatorius aiškiai pagerėjo. Už kvėpavimo lengvumą plaukimo padėtyje ir sausumą vertinimas pakilo iki “labai gerai”. Didžiausi pagerinimai aišku buvo padaryti burbulų interferencijos srityje, čia vertinimas pakilo iki “gerai”. Prikabinta prie rimtai atrodančios V32 pirmos pakopos, antroji yra lengva, aptaki ir patogi.


Geri reguliatoriai.
Abu reguliatoriai parodė labai gerus rezultatus simuliatoriaus testuose, kurie labiausiai atitiko rekreacinį divingą. Tačiau tolimesniuose labiau agresyviuose testuose Deep Limit Brass nebeatlaikė, tuo tarpu Maximus dar gavo “gerai”. Tolimesniuose žiauriausiuose simuliatoriaus testuose nebeatlaikė ir Maximus. Nepaisant to, Deep Limit Brass liko palankiausiai įvertintas narų tarpe, o Maximus buvo geriausias dėl mažos burbulų interferencijos.

Ocean Master Deep Limit Brass Plus
Simuliatoriaus taškai: 4 iš 20.
Ergo taškai: 54 iš 70.

Deep Limit Brass testavimas buvo ne iš lengvųjų. Originalus reguliatorius, kurį mums atsiuntė Ocean Master, jau praėjęs simuliatorių ir vandens testą, pasirodė besąs prototipas. Tada Ocean Master atsiuntė mums normalų reguliatorių, bet dėl įtempto grafiko mes tegalėjome jį pratestuoti ant simuliatoriaus. Tačiau kadangi ir prototipas ir produkcinis modelis parodė beveik identiškus rezultatus, mes ramia sąžine darom prielaidą, kad ir vandenyje testų rezultatai būtų panašūs.
Deep Limit Brass turi unikalios konstrukcijos dvieju stūmoklių pirmąją pakopą, o antroji yra su dviem 360-laipsnių šarnyriniais sujungimais.
Simuliatoriaus testuose šis reguliatorius gavo “labai gerai” už kvėpavimo lengvumą iki 43 m., tačiau tiesiog žlugo visuose paskesniuose testuose.
Vandenyje Deep Limit Brass (prototipas) buvo narų šiltai sutiktas. Prieita nuomonės – tai labai paprastas ir labai sausas kvepuoklis visose pozicijose, bet truputėlį triukšmingas. Valėsi lengvai ir buvo pripažintas kaip “labai geras” už komfortą, ypač moterų tarpe. Vienas diveris netgi pavadino jį “absoliučiai komfortiškiausiu reguliatoriumi narams su maža burna”. Tačiau narams nepatiko kad jį reikia per daug dažnai pareguliuoti, beto, tai tenka daryti su neleistinai mažu oro padavimu.
Nors ir atrodo identiškai, Deep Limit Brass yra gerokai geresnis nei jo pirmtakas ( kai mes testavome, vis dar buvęs prekyboje - Deep Limit). Kad paaiškinti skirtumus, atsukome antros pakopos dangtelį ir žvilgtelėjom vidun. Oro cilindriukas 2004 m. modelyje padarytas iš pilko plastiko (anksčiau buvo chromuotas metalas), o iš kairės pusės link kandiklio eina oro šunto vamzdelis, kurio nebuvo ankstesnėse versijose. Deep Limit antros pakopos bazinė versija turi plastikinį dangtelį, kai tuo tarpu Brass Plus turi žalvarinį chromuotą dangtelį.

Sherwood Scuba Maximus
Simuliatoriaus taškai: 10 iš 20.
Ergo taškai: 41 iš 70.

Geriausias Sherwood reguliatorius, turintis visas įprastas Sherwood reguliatorių savybes ir plius dar šiek tiek daugiau. Tai vienintelis šio gamintojo reguliatorius, turintis pareguliavimo rankenėlę ir pasiruošimo/nėrimo mygtuką. Antroji pakopa turi šarnyrą ir ilgesnę žarną, kas leidžia laikyti šią žarną po jūsų dešiniąja ranka, o ne virš dešiniojo peties.
Maximus gavo “labai gerai” ir “gerai” pirmuose trijuose mašinos testuose, bet neįveikė 60m. gylio testo. Reguliatorius nusipelnė pagarbos vandenyje už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose. Standartinis pailgintas iškvėpimo šakotuvas buvo įvertintas “labai gerai” už mažą burbulų interferenciją.
Už valymą buvo įvertintas “pakenčiamai”. Pasireguliavimo rankenėlė buvo efektyvi, bet per kieta. Narams patiko antrosios pakopos dydis ir forma, bet kaip ir anksčiau, nuomonės išsiskyrė dėl Wisdom kandiklio patogumo.


Nedalyvavę akcijoje.
Visi pagrindiniai reguliatorių gamintojai/distributoriai buvo pakviesti dalyvauti 2004 m. reguliatorių bandymuose. Žemiau pateikiamas sąrašas pagrindinių gamintojų, nedalyvavusių testuose.
- AERIS, DACOR, GENESIS, OCEANIC ir POSEIDON neturėjo jokių naujų reguliatorių, tiek prekyboje tiek kataloguose, todėl negalėjo dalyvauti 2004 bandymuose.
- BEUCHAT ir CRESI-SUB turėjo naujų (ar dar nebandytų) reguliatorių savo 2004 m. kataloguose, bet atsisakė dalyvauti.
- SCUBAPRO neatsiliepė. Savo 2004 kataloge ji turėjo du naujus reguliatorius: MK25/X650 ir MK25SA/S600. MK25SA/S600 testavimo metu dar nebuvo gaminamas, bet MK25/X650 jau buvo prekyboje. Kadangi SCUBAPRO yra vienas pagrindinių gamintojų su plačiu tinklu JAV, mes tiesiog nusipirkome šį MK25/X650 reguliatorių specialiai testui vietinėje narų parduotuvėje.
- ATOMIC AQUATICS ir TUSA turėjo du reguliatorius, kurie turėjo pasirodyti 2004 metais, bet naujasis ATOMIC Tx2 ir naujasis TUSA RS350 tuo laiku dar nebuvo prekyboje. Paieškosime jų ateities testams.
- APOLLO SPORTS taip pat turėjo porą atnaujintų reguliatorių, paskelbtų išleisti 2004 m., bet testavimo momentu dar nebuvo jų patiekusi amerikos rinkai.


Darbiniai arkliukai prieš lenktyninius žirgus.
Kai kurie gamintojai projektuoja savo reguliatorius dirbti netgi prie labai žemų slėgių. Dėl to kartais tokie reguliatoriai parodo stebinančiai prastą darbą simuliatoriaus testuose, bet po vandeniu su jais kvėpuojasi be jokių pastangų. Dėl to tokie reguliatoriai linkę “psichuoti” ir turi polinkį švaistyti orą netinkamiausiu momentu. Kad su tuo susidoroti, gamintojai dažnai dadeda į antras pakopas visokius pareguliavimus, kad narai galėtų kontroliuoti orą ir prisiderinti prie savo poreikių.
Kiti gi gamintojai visą dėmesį sutelkia į stabilumą ir paprastumą. Nors šie reguliatoriai dažnai ‘nepatraukia” ant simuliatoriaus testų (nors narai-žmonės nemato didelio darbo skirtumo), jie turi tendenciją būti stabiliais kvėpuokliais ir nereikalauja jokio valdymo. Tiesiog įsidėkite reguliatorių į burną ir kvėpuokite.
Abi konstrukcijos yra visiškai pagrystos ir labai sėkmingai naudojamos kuriant reguliatorių dizainą. Tai, ką jūs pasirenkate, priklauso tik nuo jūsų paties – ar jūs esate nardymo fanatas, ar tik retkarčiais panardote.

Knyga.
Bendrai nusprendėm, kad geriausia kada nors parašyta instrukcija apie reguliatorių remontą, yra REGULATOR SAVVY knyga, parašyta Pete Wolfinger. Pirmoj daly išdėstyti praktiniai reguliatorių pagrindai, antroj – kaip panaudoti šias žinias optimaliai suderinant reguliatorius. Kartu sudėjus, gaunasi protinga “žinau kaip” ir “žinau kodėl” kombinacija apie reguliatorių darbą. Instrukciją sudaro 187 stori blizgantys lapai su daugiau nei 300 lengvai suprantamų iliustracijų. Bet kuriam narui, kuris domisi savo reguliatoriaus darbu, šis manualas būtų naudingas, ypač jo pirmoji dalis. Tačiau, tai parašyta reguliatorių technikams, o ne “pasidaryk pats” mėgėjams.
Kaina – 50 USD, Web: www.scubatools.com


Labai dėkui.
Ačiū: Mike Ward iš Dive Lab, Panama City Beach, Fla., už darbą prie ANSTI kvėpavimo simuliatoriaus,
George Perez’ui iš Sea Divers, Enterprise, Ala., už techninę pagalbą testų metu,
ir Express Divers, Long Beach, Calif, už povandeninius testus.


2003 nugalėtojai.
Palyginimui pateikiame 2003 m. nugalėtojus ir rezultatus.

Kainos kategorija žemiau 300 USD
ZEAGLE ENVOY $299
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 47 iš 70.

Kainos kategorija 300-400 USD
ZEAGLE ENVOY DELUXE $349
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 47 iš 70.

OCEANIC 02 TECH $379
Simuliatoriaus taškai: 16 iš 20.
Ergo taškai: 47 iš 70.

DACOR EAGLE PRO DPD $399
Simuliatoriaus taškai: 17 iš 20.
Ergo taškai: 45 iš 70.

Kainos kategorija virš 400 USD
ATOMIC AQUATICS B2 $699
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 57 iš 70.

APEKS ATX100 $649
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 56 iš 70.

APEKS ATX40 $469
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20.
Ergo taškai: 53 iš 70.

POSEIDON XSTREAM DIVE $655
Simuliatoriaus taškai: 18 iš 20.
Ergo taškai: 47 iš 70.


Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo vasario 26 2006 08:51:05 · 0 Komentarai · 2716 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Birželio 27 pie Alaušo:

Kaip visada būsiu.
Kaip visada būsiu.
32% [6 Balsai]

Būtinai būsiu.
Būtinai būsiu.
21% [4 Balsai]

Gal būsiu.
Gal būsiu.
21% [4 Balsai]

Norėčiau būti.
Norėčiau būti.
26% [5 Balsai]

Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
Nebūsiu ir būsiu be ryšio.
0% [0 Balsai]

Balsai: 19
Pradėtas: 04/06/2015 07:09
Baigtas: 07/09/2016 05:19

Apklausų archyvas
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME ezkimas
SVEIKINAME Robis
SVEIKINAME Steveliz