Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
prozektorius
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


Nardyk meet'as 2008
Paskutiniai prisijungę
nierka10:40:20
Arunce11:26:31
Dlu21:19:43
bannyk 2 dienas
mirka13 1 savaitę
Garis 1 savaitę
donis 1 savaitę
sausas 2 savaites
Korsaras 3 savaites
Arnaras 3 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 363
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Reguliatorių testas 2005.
Geriausi 2005 kvėpuokliai.
2005 liepa. John Brumm.
ScubaLab išbandė naujausius reguliatorius, ir nusprendė, kad laikas mesti visus darbus ir eiti nardyti... nes jie yra tikri meno kūriniai.

Reguliatoriai šiame straipsnyje:
AERIS A1
AQUA LUNG Mistral
ATOMIC Z2
ATOMIC AQUATICS T2
CRESSI-SUB Ellipse Titanium
DIVE RITE RG2500
MARES Abyss 05
MARES Metal Tech LE
MARES MR12 Rebel
OCEANIC Alpha 8 Sport
OCEANIC Alpha 8/PX-3
OCEANIC Delta 4/FDX-10
OCEANIC GT 3/CDX-5
OCEANIC ZX
TUSA RS-340
TUSA RS-460 X-Pert
XS SCUBA SeaAir Tri-Metal

Šiuo metu jūs nerasite geresnių reguliatorių rekreaciniam divingui, nei pateiktų šioje apžvalgoje. Modeliai neturi nei nereikalingų blizgučių, nei kažkokių naujovių. Vieni jų yra tikri darbiniai arkliukai, kiti – lenktyniniai žirgai. Vieni kainuoja vos porą šimtų USD, kiti – daugiau nei 1200 USD.
Mūsų testas parodė, kad visi šie reguliatoriai puikiai dirba rekreacinio nardymo ribose. Anot mūsų test diverių, šie reguliatoriai yra labiausiai draugiški vartotojui, nei bet kada anksčiau.
Jeigu perkate naują reguliatorių, turite net 12 puikių pasirinkimo galimybių. Koks jūsų pasirinkimas? Ar jums reikia moderniausio, ar užteks ir kažko paprasto? Ar mėgstate patys viska pasireguliuoti, ar nenorite sukti sau galvos dėl pasireguliavimų? Kaina yra esminis dalykas, ar ne problema? Ko beieškotumėte, čia rasite tokį reguliatorių, kuris atitiks jūsų kriterijus ir leis jums kvėpuoti ojojoj kaip lengvai.

Pradedam testą.
Šiai apžvalgai mes nusprendėme, kad “naujas” reguliatorius tai toks, kuris pasirodė šiemet arba dar nebuvo išbandytas ScubaLab’e. Taigi, informavome visus žinomus gamintojus ir paprašėme jų atsiūsti mums savo naujausius modelius. Kai kurie gamintojai su dideliu noru troško sudalyvauti, kai kurie jų išvis neatsiliepė.
Kai visos vartotojų instrukcijos buvo perskaitytos ir įsitikinta kad visos dalys surinktos, test diveriai pasikrovė visą turtą į katerį ir nuplaukė Catalina salą, Kalifornijoje – trijų dienų testams vandenyje. Nėrimas po nėrimo, mes privertėme reguliatorius parodyti, ką jie sugeba. Kiekvienas naras atskirai įvertino kiekvieną reguliatorių septyniose ergo kategorijose, nuo sausumo ir kvėpavimo lengvumo įvairiose padėtyse, iki burbulų interferencijos ir komforto. Darbas buvo įvertinamas nuo 1 iki 5 taškų, plius kiekvienas naras atskirai pridėjo savo komentarą.
Paskui mes nukeliavome į Panama City Beach, Floridoje, kur ant ANSTI kvėpavimo mašinos dar kartą “pravarėme” visus kvėpuoklius. Kiekvienas reguliatorius buvo išbandytas skirtingais kvėpavimo režimais ir gyliais. Pabaigoje mes gavome daugiau nei 100 lapų su grafikais, atspindinčiais kiekvieno reguliatoriaus įkvėpimo – iškvėpimo darbą. Šie duomenys taip pat buvo paversti taškais nuo 2 iki 5. Galutinai sudėjus ergo ir kvėpavimo simuliatoriaus taškus, gavome galutinius rezultatus. Ši apžvalga yra suma gautų taškų ir diverių komentarų. Pilnus testų razultatus galima pažiūrėti čia (deja, lentelė anglų kalba). Jeigu matote paryškintus žodžius: puikiai, labai gerai, gerai, patenkinamai ir prastai, jie atitinka rezultatus lentelėje.

Nedalyvavę.
Visi reguliatorių gamintojai ir distributoriai buvo pakviesti sudalyvauti šių metų teste. Kai kurie jų neturėjo produktų, kurie galėtų būti laikomi naujais, kai kurie dar neturėjo jau gamyboje esančių modelių. Kai kurios kompanijos tiesiog neatsiliepė į pakvietimą. Nedalyvavo šie:
Apeks, Dacor, Genesis, Poseidon, Sherwood ir Zeagle neturėjo naujų modelių.
Apolo Sports, Beuchat ir Scubapro turėjo naujų, atnaujintų ar dar mūsų neišbandytų modelių, bet neatsiliepė į pakvietimą.


Kategorija “Testuotojai renkasi” virš 500 USD.
Šiemet tik vienas reguliatorius pakliuvo į šią kategoriją, bet koks tai reguliatorius! Šis galiūnas tiesiog nušlavė visus ankstesnius rekordus ant ANSTI simuliatoriaus ir po vandeniu, ir surinko daugiausia puikiai įvertinimų, nei bet kada anksčiau, nei bet koks reguliatorius yra gavęs.

ATOMIC AQUATICS T2
Simuliatoriaus taškai : iš 25 galimų.
Ergo taškai: iš 70 galimų.

Jeigu jūs tikite patarle “kiek moki, tiek gauni”, jūs įsimylėsite į T2. Elegantiškai atrodantis superkvėpuoklis yra tikras Ferrari tarp reguliatorių, atitinkamai ir kainuojantis – 1399 USD. Bet pažiūrėkime, ką gi gausite už savo pinigus. Abiejų pakopos pagamintos iš titano komponentų, ty turime nerūdijančią sistemą, sveriančią mažiau nei 900 gr. Pirma pakopa yra turelės tipo – patogesniam žarnų išdėstymui. Antra pakopa turi šarnyrą (pilnai titaninė Atomic's Comfort Swivel šarnyro versija), kurį mes pripažinome absoliučiai geriausio dizaino šarnyru. Reguliatorius turi Atomic’o patentuotą Automatic Flow Control sistemą, priklausomai nuo gylio automatiškai aktyvuojamą venturi sistemą, kuri automatiškai balansuoja oro padavimą ir stabilumą su gylio pasikeitimu.
Simuliatoriaus testuose T2 be jokio vargo praėjo visus bandymus kvėpavimo dažnumo/gylio kategorijose, parodydamas tik aukščiausius rezultatus. Taigi, mes pabandėme dar labiau apsunkinti sąlygas. Bet netgi kai mes nustatėme ekstremalų kvėpavimo dažnį ir netgi pernelyg didelį gylį, reguliatorius lengvai susitvarkė. Atrodė, kad reguliatoriui visiškai nesvarbu, kiek oro reikia tiekti ir kokiam gylyje – T2 “kvėpavo” kaip svajonė. Kai mes įkišome jį į vandenį, T2 ir toliau liko superherojus, gavęs puikiai už kvėpavimą visose pozicijose. Beto, puikiai visose ergo kategorijose išskyrus labai gerai už burbulų interferenciją. Ergo kategorijoje jis gavo absoliučiai daugiausiai taškų, nei išvis bet kuris mūsų testuotas reguliatorius yra gavęs per pastaruosius 4 metus.
T2 jau iš gamyklos eina su sandarinta pirma pakopa darbui šaltame vandenyje ir dvigubu silikoniniu kandikliu, kuris turi specialią kietą aselę, kad išvengti pernelyg stipraus sukandimo. Komplekte yra krepšys su užtrauktuku ir diržu, plius limituota amžina garantija, nepriklausomai nuo kasmetinio serviso, nekalbant jau vien apie pretižą turėtį tokią elitinę įrangos dalį.

Kategorija “Testuotojai renkasi” mažiau nei 500 USD.
Geriausi reguliatoriai šioje kainų kategorijoje visi dirbo labai gerai ir puikiai kvėpavimo mašinos testuose. Ergo testuose SeaAir Tri-Metal ir RS-460 X-Pert gavo labai gerai svarbiausiose testų kategorijose (kvėpavimo lengvumas plaukimo pozicijoje, kitose pozicijose, sausumas), bet Delta 4 ir Abyss 05 truputį išsiveržė į priekį už puikiai kvėpuojant plaukimo pozicijoje.


OCEANIC Delta 4/FDX-10
Simuliatoriaus taškai : 23 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 58 iš 70 galimų.

Naujasis Delta 4/FDX-10 turi daug gerų dalykų. Balansuotos diafragmos FDX-10 pirma pakopa turi ekskliuzyvinę OCEANIC’o “sauso reguliatoriaus technologiją (DRT - Dry Reg Technology). Jeigu reguliatorius yra neprijungtas prie baliono, aukšto slėgio įėjimo anga sandariai blokuojama spyruoklinio sandariklio, todėl drėgmė ir teršalai negali pakliūti į pakopos vidų, nepriklausomai nuo to, uždėtas apsauginis dangtelis ar ne. Kai reguliatorius pajungiamas prie baliono ir atsukamas čiaupas, oro slėgis atidaro sandarintoją, ir anot OCEANIC’o, tai neturi reikšmės reguliatoriaus darbui. Delta 4 yra pirmasis OCEANIC’o reguliatorius su DRT, bet galima tikėtis, kad ateityje mes išvysime visą eilę reguliatorių su šia savybe.
Delta 4 antra pakopa turi OCEANIC’o patentuotą “dinaminį reguliavimą” (Dynamic Adjustment). Anot gamintojo, tai yra mechaninė balansavimo sistema, viso nėrimo metu palaikanti vienodą kvėpavimo lengvumą. Sukiodami pasireguliavimo rankenėlę, įkvėpimo metu raskite tokią padėtį, kuri jus tenkina, ir palikite tokioje padėtyje. Dabar reguliatorius automatiškai palaikys vienodą įkvėpimo lengvumą nepriklausomai nuo gylio. Beto, reguliatorius turi lankstų šarnyrą tarp žemo slėgio žarnos ir antros pakopos, ir ortodontinį kandiklį.
Prikabintas prie kvėpavimo mašinos, Delta 4 parodė nuo labai gerai iki puikiai darbą visose kvėpavimo / gylio kategorijose ir gavo daugiausiai taškų šioje kainų kategorijoje. Jūroje Delta 4 taip pat buvo čempionas, surinkęs daugiausiai ergo taškų šioje kainų kategorijoje. Iš test diverių jis gavo tik teigiamus atsiliepimus – už komfortą, lengvą kvėpavimą, lengvą prapūtimą. Narams patiko šarnyras ir kandiklis, o pasireguliavimo rankenėle ir dive/predive mygtuku lengva naudotis ir mūvint pirštines. Tačiau dive/predive mygtuko žymėjimas labai smulkus, todėl dėvint kaukę, gali būti sunku įskaityti. Mes informavome gamintoją apie šį trūkumą, ir jis pažadėjo pasitaisyti.


MARES Abyss 05
Simuliatoriaus taškai : 22 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 57 iš 70 galimų.

Pilnai metalinė, nepareguliuojama antra pakopa ir raumeninga balansuotos diafragmos pirma pakopa – Abyss 05 yra paprasta naudoti ir atrodo tarsi neperšaunama. Žalvarinė antra pakopa dengta nikeliu ir chromu, ir turi MARES “Vortex Assisted Design” sistemą, skirtą palengvinti kvėpavimui visuose gyliuose. Oras, einantis žemo slėgio žarna, yra nukreipiamas į kandiklį per šuntujantį vamzdelį, dėl ko susidaro tarsi oro sukurys, kuris anot MARES padidina kvėpavimo lengvumą. MR 22 pirma pakopa turi “Dynamic Flow Control” sistemą, kuri sumažina tarpinio slėgio kritimą įkvėpimo metu. Mažesnės pastangos įkvėpimui – lengvesnis kvėpavimas. Lengvesnis ant tiek, kad Abyss parodė antrą geriausią rezultatą simuliatoriaus testuose savo kainos kategorijoje. Jūroje gavo puikiai už kvėpavimo lengvumą plaukimo pozicijoje ir labai gerai kitose pozicijose. Anot testuotojų, kvėpuojasi labai lengvai, tyliai ir sausai, nesvarbu kokioje padėtyje. prapūtimo mygtukas veikia gerai. Pagaminta iš metalo, antra pakopa jaučiasi kiek sunkoka, bet vis dar komfortiška. Beto, narams patiko jos išvaizda.XS Scuba SeaAir Tri-Metal
Simuliatoriaus taškai : 22 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 56 iš 70 galimų.

Anot XS Scuba, SeaAir Tri-Metal (toks pavadinimas kilęs dėl to, kad reg pagamintas iš nerūdijančio plieno, titano ir žalvario komponentų) kainuoja vidutiniškai, o dirba kaip šių dienų brangiausi reguliatoriai. Atsižvelgus į testų rezultatus, galima sakyti, kad firma nemeluoja. Standartiniuose simuliatoriaus testuose Tri-Metal demonstravo darbą nuo labai gerai iki puikiai. Einam toliau. Didinant kvėpavimo dažnį ir gylį, reguliatorius ir toliau tiekė orą su stulbinamu lengvumu. Trumpai tariant, Tri-Metal įrodė, kad jis yra tikras darbinis arkliukas ekstremaliomis sąlygomis.
Jūroje reguliatorius pasirodė labai gerai beveik visose ergo kategorijose. Narai atrado, kad jis yra puikus kvėpuoklis visose pozicijose ir sausas kaip kaulas. Prapūtimo mygtukas kiek kietokas, bet paleidžia galingą oro srautą lengvam pravalymui. Nors ir kažkaip nenorom, pasireguliavimo rankenėlė vos per du apsisukimus leidžia pilnu diapazonu pasiderinti oro padavimą. Balansuota stūmoklinė pirma pakopa turi žemo slėgio portų turelę lengvesniam žarnų išdėstymui, ir yra vienintelė savo kainos kategorijoje su YOKE jugtimi, apskaičiuota darbui su balionais iki 4000 psi (275 bar). Limituota amžina garantija. Atsižvelgus į topinį darbą ir prieinamą kainą (375 USD), šis reguliatorius yra ir “Geriausias pirkinys”.

TUSA RS-460 X-Pert

Simuliatoriaus taškai : 22 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 54 iš 70 galimų.

Naujasis RS-460 yra paprastas ir efektyvus kvėpuoklis – kompaktiška balansuotos diafragmos pirma pakopa ir lengva antra. Šis reguliatorius taip pat užėmė antrą vietą simuliatoriaus testuose savo kainos kategorijoje ir gavo labai gerai beveik visose ergo testuose. Anot test diverių, labai lengvas kvėpuoklis visose pozicijose. Reguliatorius be jokių pastangų lengvai prasipučia burna, o naudojantis mygtuku (kiek kietokas) – irgi efektyviai. Dive/predive mygtukas aiškiai sužymėtas ir lengvas naudoti, tačiau jį kiek sunkoka sugraibyti mūvint pirštines. Sausas visose pozicijose ir su komfortišku kandikliu.
RS-460 turi du didelio pralaidumo žemo slėgio portus – kad maksimaliai tiekti orą į antrą pakopą, nepriklausomai nuo slėgio balione. Reguliatorius standartiškai paruoštas darbui šaltame vandenyje. Yra tiek YOKE, tiek 300 bar DIN konektorių versijos. Reguliatoriui suteikiama amžina garantija (tame tarpe nemokamas dalių keitimas), jeigu pirkote jį iš oficialaus TUSA dilerio ir kasmet atlikote servisą.

Kategorija “Labai geri” mažiau nei 500 USD
Nors jie ir nesurinko pakankamai taškų, kad pakliūti į “Testuotojai renkasi”, šie reguliatoriai parodė aukščiau nei vidutinio lygio darbą. Visi gavo nuo gerai iki labai gerai svarbiausiose ergo kategorijose, o Alpha 8 Sport – puikiai už sausumą.


OCEANIC Alpha 8 Sport

Simuliatoriaus taškai : 17 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 57 iš 70 galimų.

Naujoji Alpha 8 antra pakopa pakeitė populiariąją OCEANIC’o Alpha 7. Prikabinus ją prie naujos stūmoklinės SP-5 pirmos pakopos, kuri yra mažesnė ir lengvesnė nei jos pirmtakas (SP-4), gaunasi puikus pradinio lygio reguliatorius.
Alpha 8 Sport gavo labai gerai tipiniuose rekreacinio divingo simuliatoriaus testuose, ir su elegancija dirbo vandenyje. Test diveriai nurodė, kad jis yra labai “labai paprastas ir lengvas”, ir “malonus pradinis reguliatorius”. Alpha 8 Sport neturi jokių pasireguliavimų, bet buvo įvertintas aukščiau vidutinio lygio už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose (narai nepastebėjo jokio pasikeitimo, netgi kybant žemyn galva) ir už prapūtimo efektyvumą - lankstų prapūtimo mygtuką (šiuo atveju labiau tiktų žodis dangtelis) labai lengva naudoti. Pagaliau, Alpha 8 Sport buvo vienintelis savo grupėje, gavęs puikiai už sausumą visose pozicijose. Puikus darbas tik už 225 USD – tai jį daro “Geriausiu pirkiniu”.

TUSA RS-340
Simuliatoriaus taškai : 17 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 56 iš 70 galimų.

Simuliatoriuje RS-340 gavo nuo gerai iki labai gerai, bet ir vandenyje jis pademonstravo ką sugeba. Diveriai davė jam labai gerai už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose ir sausumą ir pastebėjo, kad jis turi mažesnę nei dauguma reguliatorių burbulų interferenciją. Prapūtimas efektyvus tiek mygtuku tiek burna. Narams patiko naujas orto-dizaino kandiklis ir antros pakopos šarnyras, leidžiantis patogiau laikyti reguliatorių ir išvengti žandikaulio nuovargio. Ir netgi tiems narams, kurie nėra visokiausių pasireguliavimų fanai, patiko aiškiai sužymėtas 10-ties pozicijų pasireguliavimo rankenėlė su aiškiu “klik”. Reguliatoriui suteikiama amžina garantija (tame tarpe nemokamas dalių keitimas), jeigu pirkote jį iš oficialaus TUSA dilerio ir kasmet atlikote servisą.


CRESSI-SUB Ellipse Titanium

Simuliatoriaus taškai : 19 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 54 iš 70 galimų.

Tiems narams, kurie mėgsta paprastas ir lengvas antras pakopas, patiks Ellipse Titanium. Anot CRESSI-SUB’o antros pakopos elipsės forma leidžia naudoti didesnę diafragmą, dėl ko sumažėja kvėpavimo pastangos. Kartu su kompaktiška pirma pakopa, reguliatorius gavo nuo gerai iki labai gerai simuliatoriaus testuose. Vandenyje jis pasirodė besąs patikimas kvėpuoklis, gavęs labai gerai už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose. Gylyje reguliatorius išliko sausas, o prasipūtė lengvai tiek burna tiek mygtuku, nors mygtukas ir kiek kietokas.
Dive/predive mygtukas aiškiai pažymėtas ir lengvas naudoti, bet narai pastebėjo, kad mygtukas nelabai gerai veikia siekiant sustabdyti lasvą oro išėjimą (free flow). Beto, narai taip pat pastebėjo, kad reguliatorius tiekia orą su jaučiamu “naujo reguliatoriaus” prieskoniu. Kai mes informavome apie tai CRESSI-SUB’ą, jie atsakė, kad kvapas pradings po kelių nėrimų (taip ir atsitiko). Ellipse Titanium eina su limituota amžina garantija. Yra ir versija šaltam vandeniui - the Ellipse Alaska.

OCEANIC GT 3/CDX-5

Simuliatoriaus taškai : 17 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 54 iš 70 galimų.

Kaip ir Delta 4, naujasis GT 3 sukrėtė visus savo Dynamic Adjustment’u, antros pakopos balansavimo sistema, kuri palaiko įkvėpimo pastangas vienodame lygyje. Tiesiog sukiodami rankenėlę raskite poziciją, kuri jus tenkina įkvėpimo metu ir palikite tokioje padėtyje. Dabar vienodai lengvai kvėpuosis bet kokiame gylyje. GT 3 neturi dive/predive mygtuko. Anot gamintojo, dėl atnaujinto dizaino to nereikia.
Pirma pakopa CDX-5 – balansuota diafragma, paruošta ir šaltam vandeniui. Kartu su GT 3, rekreacinėse simuliatoriaus ribose reguliatorius pasirodė labai gerai. Bet jis vis dar gavo gerai ir prie stipresnio kvėpavimo ir didesnio gylio. Vandenyje GT 3 pasirodė komfortiškas, su savuoju orto-dizaino kandikliu. Test diveriai įvertino jį labai gerai už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose ir atrado, kad tai sausas reguliatorius bet kokioje situacijoje.


AERIS A1
Simuliatoriaus taškai : 17 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 54 iš 70 galimų.

Narų komentarai po bandomojo nėrimo su A1 iškilus į paviršių: “Stulbinamai lengva kvėpuoti”, “Puikus reguliatorius”, “Kiek jis kainuoja? Aš jį perku.”
Reguliatorius devizas: paprastumas. Kompaktiška pirma pakopa – nesubalansuotas stūmoklis, o lengvutė antra pakopa gaminta iš ABS/polikarbonato ir neturi jokių pareguliavimų. Reguliatorius gavo gerai simuliatoriaus testuose, atspindinčiuose rekreacinį divingą (tam jis ir buvo sukurtas). Bet ir prie labiau ekstremalių kvėpavimo/gylio sąlygų jis vis dar gavo gerai. Anot AERIS, puikios kvėpavimo charakteristikos buvo pasiektos dėl unikalaus pirmos pakopos oro sklendės ir korpuso dizaino, kuris šiek tiek palengvina įkvėpimą. Ergo testai tai patvirtino. Už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose ir sausumą narai įvertino A1 labai gerai. Efektyvi prapūtimo sistema taip pat buvo palankiai įvertinta, o orto-dizaino kandiklis gavo labai gerai už komfortą.


DIVE RITE RG2500
Simuliatoriaus taškai : 18 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 53 iš 70 galimų.

Naujasis RG2500 yra vienintelis reguliatorius, standartiškai einantis su DIN jungtim (YOKE adapteris, kaip parodyta paveikslėlyje, perkamas atskirai). Paprasta pirma pakopa yra besisukiojančios turelės tipo – lengvesniam žarnų išdėstymui. Balansuota antra pakopa turi rankenėlę pasireguliavimui su plačiu diapazonu.
Pirmuosius tris simuliatoriaus testus RG2500 praėjo nuo gerai iki labai gerai. Jūroje už kvėpavimo lengvumą ir sausumą gavo labai gerai. Beto, jis turi mažesnę nei dauguma reguliatorių burbulų interferenciją. Narams patiko lankstus prapūtimo mygtukas – dangtelis, bet dive/predive jungiklis sužymėtas neaiškiai. Atsakydama į mūsų komentarus, DIVE RITE mums priminė, kad jungiklis buvo suprojektuotas taip, kad dive režime jungiklio svirtelė būtų nukreipta į žarną. Esant žeman matomumui tai yra naudingas apčiuopiamas indikatorius. RG2500 eina su limituota amžina garantija ir 2-jų metų serviso programa. Yra ir versija šaltam vandeniui – RG2500 Ice.


MARES MR12 Rebel
Simuliatoriaus taškai : 22 iš 25 galimų.
Ergo taškai: 48 iš 70 galimų.

Paprastumas – naujojo Rebel moto. Lengvas ir be pasireguliavimų. Priekinis dangtelis turi skylučių tinklelio dizainą, skirtą sumažinti laisvam oro išėjimui plaukiant stiprioje srovėje. Kaip ir Abyss 05, Rebel turi VAD sistemą (Vortex Assisted Design). Jau išbandyta ir patikima MR12 pirma pakopa naudoja Dynamic Flow Control, prioritetinį žemo slėgio portą pirminei antrai pakopai.
“Mažiau nei 500 USD” kategorijoje, simuliatoriaus testuose Rebel parodė antrą geriausią rezultatą. Jis gavo puikiai rekreacinio divingo kvėpavimo/gylio testuose, ir labai gerai visose kitose kategorijose.
Vandenyje pasirodė gerai teik plaukimo, tiek kitose pozicijose. Labai sausas visose padėtyse. Prapūtimo mygtuką lengva sugraibyti, veikia efektyviai. Kandiklis komfortiškas.

Atgal į ateitį: AQUA LUNG Mistral

Tikriausiai narų nostalgija “Sea Hunt”ui (populiarus povandenis serialas, 1958 m.) paskatino AQUA LUNGą išleisti pasaulin naujajį Mistral. Versija yra tikra 1950-jų dizaino kopija – abi pakopos jungiasi prie baliono, oras į burną tiekiamas gofruotomis žarnomis, o iškvėptas oras išeina diveriui už galvos. Aišku, AQUA LUNGas naudojo šiuolaikinius komponentus, tokius kaip titaninę pirmą pakopą ir izoliuotą nuo aplinkos antrą. Mistral gali dirbti su nitroxo miksais iki 40 proc. ir pardavime yra tiek DIN, tiek YOKE versijos.
Deja, šis dviejų žarnų reguliatorius yra priklausomas nuo fizikos dėsnių. Kai esate vandenyje vertikalioje pozicijoje, su Mistral kvėpuojasi taip pat lengvai, kaip ir su įprastu reguliatoriumi (labai gerai anot simuliatoriaus). Jeigu jūs atsisukęs veidu į paviršių ir plaukiate ant nugaros, kvėpuojasi taip pat neįtikėtinai lengvai. Bet jeigu neriate stačiai galva žemyn, plaukiate veidu žemyn ar įprasta plaukimo pozicija, pastangos įkvėpimui žymiai padidėja.
Ir tie narai, kurie įprastai naudojosi tik vienos žarnos reguliatoriais, galės naudotis ir Mistral (kaip ir senamadiškais reguliatoriaus pravalymo žingsniais ar buddy dalinimusi oru). Bet jeigu jūs tikrai norite prisiminti “senus gerus partizaninio divingo laikus”, Mistral bus kaip tik. Kaina 900 USD. Kam įdomu, eikite į www.aqualung.com

Pavėlavę modeliai.
Šie reg dar nebuvo prieinami mūsų testo metu, bet tikimasi kad jie jau pasirodys šiemet.
ATOMIC Z2. Antros kartos ATOMIC’o biudžetinis reguliatorius, Z2 žada parodyti tokius pat rezultatus kaip ir jo pusbroliai T2, B2 ir M1. Anot gamintojo, turės pneumatiškai balansuotą antrą pakopą, Automatic Flow Control, titaninį pajungimą, greito pasireguliavimo mygtuką ir naują antros pakopos korpusą. Kaina 399 USD.
MARES Metal Tech LE. Šis reg yra naujos MARES limituotos Metal serijos įrangos (Limited Edition Metal line) dalis. Pirma pakopa yra 60 proc. lengvesnė nei bet kuris MARES pagamintas reguliatorius, Dynamic Flow Control ant visų žemo slėgio portų. Tik 2000 vienetų buvo pagaminta, ir pirkėjai gali nusipirkti jį su išgraviruotu savo vardu ant antros pakopos išorinio žiedo. Kaina 699 USD. Reguliatorių galima įsigyti ir su kita Limited Edition įranga: Morphos Metal Tech LE kompensatorium ir Quattro Excel Metal LE plaukmenimis.
OCEANIC ZX. ZX yra superkompaktiška pneumatiškai balansuota antra pakopa, prijungta prie naujosios FDX-10, su DRT (Dry Reg Technology). Mažiausia ir lengviausia tarp visų OCEANIC’o antrų pakopų, ZX turi tokį patį 30-ties laipsnių šarnyrą ir pasireguliavimo mygtuką, kaip ir Delta 4. kaina 599 USD.
Oceanic Alpha 8/PX-3. Tokia pati antra pakopa, kaip ir Alpha 8 Sport, suporuota su PX-3 pirma pakopa. PX-3 turės penkis žemo slėgio portus. Kaina 300 USD.

“Testuotojai renkasi” 2004.
Vis dar ieškote sau gero reguliatoriaus? Pažiūrėkite į praeitų metų nugalėtojus ir jų rezultatus. Jie vis dar yra prekyboje ir tikrai verti dėmesio.

Kaina mažiau nei 500 USD.
Aqua Lung Calypso
Simuliatoriaus taškai: 19 iš 20 galimų.
Ergo taškai: 53 iš 70 galimų.
Atnaujinta versija senojo favorito, Calypso yra sausas geras kvėpuoklis. Daug reguliatoriaus už nedaug pinigų. Kaina 269 USD.
Mares MR12/Axis Pro
Simuliatoriaus taškai: 19 iš 20 galimų.
Ergo taškai: 50 iš 70 galimų.
Pirma pakopa (balansuota diafragma) prikabinta prie paprastos be pareguliavimų antros pakopos. Puikus kvėpuoklis normalioje plaukimo pozicijoje. Kaina 249 USD.
Mares R2/Axis Pro
Simuliatoriaus taškai: 18 iš 20 galimų.
Ergo taškai: 50 iš 70 galimų. Neištuština piniginės, bet pripakuotas gerų dalykų. Nebalansuota stūmoklinė pirma pakopa buvo palankiai įvertinta už kvėpavimo lengvumą. Kaina 209 USD.

Kaina virš 500 USD.
Scubapro MK25/X650
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20 galimų.
Ergo taškai: 57 iš 70 galimų. Gavo daugiausiai taškų simuliatoriaus ir ergo testuose, nei bet kuris kitas 2004 testuotas reguliatorius. Kaina 602 USD.
Zeagle Flathead VI/ZX
Simuliatoriaus taškai: 20 iš 20 galimų.
Ergo taškai: 55 iš 70 galimų. Zeagle flagmanas, tikras asas simuliatoriaus testuose. Vandenyje įvertintas Labai gerai už kvėpavimo lengvumą visose pozicijose. Kaina 598 USD.


Į ką atkreipti dėmesį perkant.
Stūmoklis ar diafragma? Kad įleisti orą iš baliono, pirma pakopa turi arba stūmoklį, vaikščiojantį nedideliame cilindre, arba lanksčią diafragmą (membraną). Kiekviena šių konstrukcijų turi savo privalumus ir trūkumus, bet abi gali demonstruoti puikų darbą.
Balansuota ar nebalansuota pirma pakopa? Balansavimas reiškia palaikyti stabilų oro tiekimą, netgi kai oro slėgis balione tampa nedidelis arba oro poreikis labai išauga. Nepaisant to, labai daug nesubalansuotų pirmų pakopų dirba ne ką blogiau nei balansuotos.
Portų skaičius. Daugiau portų reiškia daugiau galimybių patogiau išsidėstyti žarnas.
Balansuota ar nebalansuota antra pakopa? Balansuota antra pakopa oro padavimą daro labiau tolygiu, bet ir daugelis šiuolaikinių nebalansuotų antrų pakopų dirbo mūsų simuliatoriaus ir ergo testuose lygiai taip pat gerai.
Dive/predive mygtukas. Naudingas dalykas sausumoje, kad išvengti nereikalingo oro švaistymo.
Kvėpavimo pasireguliavimas. Skirtas naudoti po vandeniu, kad nusistatyti reikalingą oro padavimą ir išvengti laisvo oro išėjimo stiprioje srovėje.
Suderinamumas su nitroxu. Šių metų teste visi reguliatoriai jau iš gamyklos buvo paruošti darbui su praturtintu deguonimi oru.
Izoliavimas nuo aplinkos. Izoliuotos pirmos pakopos neįleidžia į vidų vandens, kas apsaugo pakopą nuo užšalimo šaltame vandenyje (žemiau 10 C) ar užteršimo.
Garantija. Nuo limituotos dviejų metų iki limituotos amžinos. Kai kurie gamintojai už nedidelį papildomą mokestį siūlo pagerintas garantijos sąlygas.

Kaip (ir kodėl) mes testavome reguliatorius.
ScubaLAb yra vienintelė nardymo produktus testuojanti organizacija, veikianti rekreacinio divingo narų naudai. Mūsų tikslas atliekant ekskliuzyvines ScubaLab apžvalgas yra nuolat laikyti narus informuotais apie įrangą.
Šiai maloniai misijai testuoti reguliatorius mes naudojomės pramoninio standarto ANSTI kvėpavimo mašina, kuri sugeba matuoti įkvėpimo ir iškvėpimo pasipriešinimą prie skirtingų imituojamų gylių ir kvėpavimo pobūdžių. Vadovaujantis tarptautiniais testų standartais, kvėpavimo darbas (WOB - work of breathing) matuojamas džauliais per litrą (j/l) kiekvienam pilnam įkvėpimo – iškvėpimo ciklui, kurio metu “naro” įkvėpimo ar iškvėpimo slėgis neviršija 25 milibarus, arba bendrą 3 j/l WOB.
Jeigu reguliatorius viršija šį parametrą, jis “sužlugdo” mūsų testą, bet tai dar nereiškia, kad nustoja tiekti orą – tiesiog pasipriešinimas konkrečiomis sąlygomis yra didesnis, nei kituose moderniuose reguliatoriuose. Visi simuliatoriaus testai buvo atlikti prie 725-760 psi oro padavimo slėgio (50 – 52 bar). Jeigu reguliatorius gerai dirba prie tokio žemo slėgio, jis ir prie aukšto slėgio dirbs taip pat gerai ar dar geriau.

Straipnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo vasario 26 2006 09:32:51 · 0 Komentarai · 2543 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME adomavicius
SVEIKINAME Alwis
SVEIKINAME paulyzas
SVEIKINAME Soldier