Namai - Straipsniai - Diskusijų forumas - Web nuorodos - Fotogalerija - Video - Siuntimai - Ežerų žemėlapiai - Įrangos gamintojai
Ieškoti   
Forumo pranešimai
Nauji pranešimai
Parduodamas juostini...
VAGYS . (Pavogė, nug...
Narų šachta
reikia kompanijos į ...
Artimiausios keliones
Populiarūs pranešimai
Kur vakar (šiandi... [2927]
Kur planuojame ne... [2199]
Idomu [751]
Jokes [686]
Kokia Jusu nardym... [288]
Atsitiktinė nuotrauka


NARDYK meetas. Alaušas 2006
Paskutiniai prisijungę
bannyk07:44:36
nierka 1 dieną
stg44 3 dienas
Dlu 4 dienas
Garis 5 dienas
sausas 5 dienas
mirka13 5 dienas
donis 1 savaitę
decostop 1 savaitę
Vygantas 2 savaites
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 934
Neaktyvūs nariai: 279
Naujausias narys: keliauninkemilda

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai

Reklama ir pateikimas
Pateikti nuorodą
Pateikti naujienas
Pateikti nuotraukas

Reklamos galimybės
Reklamdavio prisijungimas

<---> Valio valio, sveikinam visus su pavasariu, greitai nersim. <---> Renkam geriausią dive centrą. Balsuojam. <---> Artimiausiu laiku (šią arba kitą savaitę) - cave divingas Tenerifėje. <---> <--->

Reguliatorių testas 2006. Didelio našumo reguliatoriai.

Reguliatoriai- stipruoliai. Didelio našumo reguliatorių testas 2006.
John Brumm, nuotraukos Joseph Byrd.

Straipsnyje apžvelgti reguliatoriai:
APEKS ATX50
APEKS ATX100
APEKS ATX200
AQUA LUNG Legend
AQUA LUNG Legend LX
AQUA LUNG Titan LX
ATOMIC AQUATICS T2
ATOMIC AQUATICS T1x
ATOMIC AQUATICS Z2
ATOMIC AQUATICS Z1
ATOMIC AQUATICS B2
ATOMIC AQUATICS M1
POSEIDON Xstream Deep 90
XS SCUBA SeaAir Tri-Metal
ZEAGLE Flathead VI
ZEAGLE Flathead XP

Kaip sakė vienas komedijinis herojus, daugumai amerikiečių gyvenimas yra amžinas vaikymasis daugiau “arklio jėgų”. Taip gimsta mašinos su ugnimi spjaudančiais V8 varikliais, nuraunančios ausis 1000 vatų galios stereo sistemos ir (o taip!) reguliatoriai, galintys tiekti orą žymiai ir žymiai daugiau, nei reikia normaliam rekreaciniam divingui.
Visa ši galia galbūt net nereikalinga, ir galbūt niekada nebus panaudota. Tačiau kai kuriems žmonėms (didelio našumo aistruoliams) vien žinojimas, kad toks reg gali dirbti žymiai toliau už tradicinio nardymo ribų, tokį reguliatorių daro ypač vertingu. Todėl atlikome eksperimentą ir atsisakėme įprastų palyginamųjų apžvalgų, o iškarto išbandėme reguliatorius už normalių darbo ribų. Mes pakvietėme didžiausius gamintojus duoti išbandyti savo geriausius kvėpuoklius, gavome 24 modelius, iš kurių 16 įveikė “galingumo” ribą.

Bet prieš tęsiant toliau, reikia išsiaiškinti vieną tiesą. Mes jokiu būdu nemanome, kad kiti reguliatoriai (nepakliuvę į šį sąrašą) yra nesaugūs ir neefektingi. Mūsų testai faktiškai įrodė, kad praktiškai bet kuris žinomo gamintojo reguliatorius, šiuo metu esantis rinkoje, turi daugiau nei pakankamai galios, kad susitvarkytų su bet kokia situacija rekreacinio divingo ribose. O dauguma gali ir dar daugiau – atitinka griežčiausius Europos EN250 standarto reikalavimus (EN250 – etalonas nardymo industrijoje). Tarp atitinkančių EN250 standartui, daugelis atitiktų ir dar griežtesnius U.S. Navy standartus. Visi šie standartai ir testai pareikalauja iš reguliatorių tokio našumo, kuris žymiai viršija daugumos diverių poreikius.

Šia specialia apžvalga apžvelgsime tuos reg, kurie kurie gali dar daugiau. Tačiau, mūsų stipruolių slenkstis (75 RMV prie 60 m gylio) jau ribojasi su žmogaus gebėjimu kvėpuoti prie tokio gylio. Žodžiu, vidutinis rekreacinis diveris turbūt jau nepajėgs kvėpuoti tokiame gylyje, bet malonu žinoti, kad reguliatorius gali tiekti orą, nors jūs ir negalite jo įkvėpti.

Mes atlikome šiuos testus prikabindami reguliatorius prie ANSTI mašinos ir “atleisdami visus stabdžius” – kol reguliatorius nenustipdavo. Tai galima palyginti su automobilio 500 m ilgio lenktynių trasa – jūs žinote, per kokį laiką mašina įveiks nuotolį, bet tai tik viena jos darbo charakteristikų. Jeigu ruošiatės pirkti reguliatorių, siūlytume atsižvelgti į visas charakteristikas, o ne tik į vieną.
Iš tikro, šių reguliatorių high-end darbas yra pagirtinas inžinerijos laimėjimas, tuo labiau, kad visi šie stipruoliai puikiai dirba ir sekliuose nėrimuose. O realių nėrimų metu mūsų test diveriai visus juos įvertino nuo gerai iki puikiai. Tęsiant mintį apie mašinas - jie nėra padidinto galingumo dragsteriai, sukurti tik maksimaliam greičio išvystymui. Šie reguliatoriai daugiau panašūs į šeimyninius sedanus, kurie tačiau gali pasidraskyti ir 500 m ruože.

Jėgų išbandymas.
Mes pradėjome reguliatorių našumo paieškas nuo standartinių kvėpavimo mašinos testų – kaip atsparos taško. Šiais testais matuojamas kvėpavimo pasipriešinimas prie specifinių kvėpavimo dažnumų arba kvėpavimo minutės talpa (RMV - respiratory minute volumes ) prie specifinių gylių. Seka tokia:
Testas A – kvėpavimo dažnumo/gylio kombinacija (pėdomis), kuri geriausiai atspindi rekreacinį divingą (37.5 RMV @ 132 fsw). (fsw - feet of sea water, gylis - vandens stulpas).
Toliau persijungėme ant Testo B – agresyvaus kvėpavimo dažnio, atspindinčio du narus, kvėpuojančius iš tos pačios pirmos pakopos reguliatoriaus dalinimosi oru situacijoje (75 RMV @ 132 fsw).
Testas C - EN250 standarto testas (62.5 RMV @ 165 fsw).
Testas D - U.S. Navy testas (62.5 RMV @ 198 fsw). Bet užuot sustojus čia, kaip įprastai darome, šį kartą mes nuėjome toliau.
Palaikydami 198 pėdų gylį (apie 60 m) mes užlaužėm kvėpavimo dažnį iki 75 RMV ir laikėme jį kaip kvalifikacinį vertinimo tašką. Jeigu reguliatorius gali susitvarkyti su 75 RMV @ 198 fsw – tvarka, bet tada didindavome kvėpavimo dažnį vis aukščiau ir aukščiau, kad pažiūrėti kokią apkrovą reguliatorius gali atlaikyti, iki kvėpavimo darbo parametrai jau pasidarydavo nebepriimtini. Testai buvo atliekami su santykinai žemu oro slėgiu (nuo 725 iki 760 psi). Kitaip tariant, nieko sudėtingiau šiems reguliatoriams jau nebeįmanoma padaryti, nebent pririšti juos prie inkaro grandinės ir numesti velniop į Marianos įdubą.
Prie tokių ekstremalių sąlygų kvėpavimo dažnumai svyravo nuo 75 RMV – kas yra ekstremaliai sunkus darbas prie bet kokio gylio, iki 90 RMV – kas viršija tipinio rekreacinio naro kvėpavimo dažnumą nuo trijų iki keturių kartų. Atsižvelgiant į tai, kad 90 RMV ir galėtų pasiekti keli narai (jeigu išvis kas nors galėtų) kelioms sekundėms nedideliame gylyje (o dar mažiau pajėgtų artėjant prie 60 m) – tai įrodo rimtus oro tiekimo pajėgumus.

Kuo jie skiriasi.
Visi 16-ka modelių, pasiekę ar viršiję mūsų kriterijus, daug kuo skiriasi. Kainos varijuoja nuo $375 iki $1,596. Septyni iš jų turi balansuotas stūmoklines pirmas pakopas, devyni – balansuotas diafragmas. Vos ne visi turi balansuotas antras pakopas. Vos ne visi turi kokius nors pasireguliavimus.
Taigi, kame slypi jų ekstremalių galimybių paslaptis? Pirma pakopa? Antra pakopa? Detalės, medžiagos arba gamybos subtilybės? Galiausiai paklausėme gamintojų. Atsakymas: viskas kartu.
Deja, tai buvo viskas, ką gamintojai tegalėjo pasakyti. Ir tai suprantama, nes jie uoliai saugo savo paslaptis. Bet mes pastebėjome, kad visi reguliatoriai turi kelis bendrus bruožus.
ANSTI MAŠINOS NAUDOJIMAS PROJEKTAVIMO PROCESE. Šių reguliatorių gamintojai turi arba nuosavą mašiną, arba turi galimybę laisvai prieiti prie mašinos. Galima daryti prielaidą, kad galimybė patikrinti dizino pakeitimus leidžia projektuoti aukštą darbo našumą.
TVIRTA IR PATIKIMA PIRMA PAKOPA. Stipruoliai turi polinkį naudoti tikrai patikimas pirmas pakopas, kurios buvo karta iš kartos gaminamos tobulinant sėkmingą dizainą. Praeiti ScubaLabo testa parodė, kad netgi silpną antrą pakopą prijungus prie patikimos pirmos, rezultatas pagerėja. Bet prijunkite gerai dirbančią antrą pakopą prie silpnos pirmos, ir jūs turėsite prastai dirbantį reguliatorių. Savaima suprantama, visi šie reg turi ypač tvirtas ir patikimas pirmas ir antras pakopas, kitaip jie negalėtų daryti to, ką jie išdarinėja.
GALIMYBĖ BALANSUOTI NAŠUMĄ TIEK SEKLUMOJE, TIEK GYLYJE. Turėti reguliatorių, kuris gali dirbti ekstremaliu režimu, yra puiku, bet visi gamintojai sutinka: nereikia pamiršti apie pirminę reguliatoriaus paskirtį – efektyviai tiekti orą standartinėse rekreacinio divingo gylių ribose.
ATKARTOJAMAS NAŠUMAS. Vienas iš gamintojų pareiškė, kad geram inžinieriui yra gan lengva pagaminti vieną super našumo reguliatorių. Bet sunku pagaminti tūkstančius tokių reguliatorių – su vienodom darbo charakteristikom. Atkartojamumas reikalauja kokybiškų detalių ir didelio tikslumo.

16-ka aukšto našumo reguliatorių – alfabetine tvarka pagal gamintoją.APEKS ATX50
Britų gamybos ATX50 turi balansuotos diafragmos pirmą pakopą su sausai izoliuota nuo aplinkos sistema ir žemo slėgio portų turele. Antra pakopa turi šilumokaitį nardymui šaltame vandenyje, kvėpavimo pasireguliavimo mygtuką ir venturi kontrolės svirtį.
Standartiniuose testuose ATX50 dirbo nuo labai gerai iki puikiai. Pakėlus kartelę, reg ir toliau sukosi, kol nepasiekė 78.5 RMV. Vandenyje ATX50 pasirodė irgi gerai. Test diveriai nurodė, kad jis yra sausas ir patogus visose padėtyse bei turi labai efektyvų prapūtimą.APEKS ATX100
APEKS ATX100 turi balansuotos diafragmos pirmą pakopą ir kompaktišką antrą. Iš trijų čia pakliuvusių Apekso modelių šis parodė aukščiausią kvėpavimo simuliatoriaus rezultatą. Standartiniuose testuose jis viską praėjo puikiai, o tada atsiplėšė, pasiekęs aukščiausią Apeks šeimos rezultatą - 81.6 RMV.
Realiomis nardymo sąlygomis šis 2003 metų “Testuotojai renkasi” reguliatorius kvėpuojasi itin lengvai ir sausai visose padėtyse, lengvai prasivalo tiek prapučiant mygtuku, tiek burna. Turi efektyvų dive/predive jungiklį, kurį lengva naudoti netgi mūvint pirštines. Standartiškai eina su Comfo-Bite kandikliu, kurį daugelis test diverių laiko komfortišku ir saugiu.

APEKS ATX200
Apeks flagmanas, ATX200 turi kiek kitokią balansuotos diafragmos pirmą pakopą, nei ATX100. anot Apekso, ji buvo kuriama siekiant padidinti dujų srautą ir sumažinti gabaritą ir svorį. Taip pat turi kampu pakreiptus aukšto ir žemo slėgio portus patogesniam žarnų išdėstymui, papildomus mikro pasireguliavimus, kurie leidžia prisiderinti pakopos darbą pagal poreikį. Pakopa sausai izoliuota nardymui šaltame vandenyje.
Reg dirbo nuo labai gerai iki puikiai standartiniuose testuose bei pasiekė 79 RMV tolimesniuose testuose. Vandenyje ATX200 įrodė esąs puikus kvėpuoklis, sausas visose padėtyse. Antra pakopa turi labai efektyvų prapūtimo mygtuką.
AQUA LUNG Legend & Legend LX


Legend ir Legend LX atstovauja Aqua Lungo aukščiausiai klasei. Abu naudoja perbalansuotos diafragmos pirmą pakopą. Anot kompanijos, tarpinis slėgis žarnoje atsistato greičiau, nei tradiciniuose balansuotuose reguliatoriuose. Tai kompensuoja didėjantį dujų tankį didesniuose gyliuose, dėl ko kvėpuojasi visą laiką tolygiai. Pratestavus paaiškėjo, kad sistema veikia. Abu reg puikiai susidorojo su standartiniais simuliatoriaus testais, o einant toliau abu sugebėjo pasiekti daugiau nei 80 RMV.
Vandenyje šie 2002 metų “Testuotojai renkasi” reguliatoriai pasirodė esą labai geri kvėpuokliai ir sausi visose padėtyse. Lankstus prapūtimo dangtelis-mygtukas yra efektyvus, o Comfo-Bite kandiklis patikimai laiko antrą pakopą burnoje. Abu turi sausai izoliuotas sistemas, po du aukšto ir po keturis žemo slėgio kampu išdėstytus portus – optimaliam žarnų išdėstymui. Abejų antrosios pakopos turi efektyvius venturi kontrolės jungiklius. LX turi ir kvėpavimo pasireguliavimo rankenėlę.AQUA LUNG Titan LX
Titan LX (2002 metų “Testuotojai renkasi”) yra aukščiausio rango iš visos Titan reguliatorių serijos. Šis darbinis arkliukas yra nebrangus, kompaktiškas, puikiai pasirodė simuliatoriaus testuose ir po vandeniu.
Ekstremaliuose testuose jis sugebėjo “šoktelti” iki 75 RMV. Vandenyje Titan LX yra geras kvėpuoklis visose padėtyse, turi efektyvų prapūtimą. Dive/predive jungiklis yra lengvai naudojamas ir aiškiai pažymėtas. Parduodamas pasirinktinai arba su standartiniu, arba su Comfo-Bite kandikliu.


ATOMIC AQUATICS T2
T2 įsiveržė į rinką gegužę, o birželį jau gavo “2005 Testuotojai renkasi” titulą ir narų tarpe sukėlė daugiau kalbų nei joks kitas reguliatorius. Abi pakopos pagamintos su vientiso titano komponentais, dėl ko gavosi nebijanti korozijos sistema, sverianti mažiau nei 900 gr. Reguliatorius eina su pilnai titanine šarnyro versija antroje pakopoje (Comfort Swivel) ir naudoja kompanijos patentuotą Automatic Flow Control – nuo gylio aktyvuojamą venturi sistemą, kuri automatiškai balansuoja kvėpavimo darbą ir stabilumą, priklausomai nuo gylio pokyčių.
Standartiniuose simuliatoriaus testuose T2 be jokio vargo parodė puikius rezultatus. Ekstremaliuose testuose reg sugebėjo pasiekti 91 RMV. Atvirame vandenyje jis gavo puikiai visose ergo kategorijose, išskyrus burbulų interferenciją, už kurią gavo labai gerai.ATOMIC AQUATICS T1x
T1x (2002 metų “Testuotojai renkasi”) jau nebegaminamas JAV rinkai (jį pakeitė T2), bet testavimo metu dar buvo prekyboje.
Jis meistriškai praėjo standartinius testus, tada susitvarkė ir su ekstrymu beveik iki 85 RMV. Vandenyje gavo puikiai, buvo gerai įvertintas už sausumą, valymą ir bendrą komfortą.

ATOMIC AQUATICS Z2
Z2 dar tik neseniai pasirodė ant prekystalių, bet jau turi superinio kvėpuoklio reputaciją. Standartiniuose testuose parodė puikius rezultatus. Užspaustas į kampą sugebėjo parodyti vieną aukščiausių rezultatų šioje grupėje – virš 87 RMV. Aukščiausio lygio darbas pasireiškia ir vandenyje, kur mūsų testuotojai atrado kad jis yra labai lengvas ir sausas kvėpuoklis visose padėtyse, turi puikų prapūtimą.
Z2 turi naudoja naują high-flow antrą pakopą (panašią į T2). Kaip ir visi Atomic reguliatoriai, Z2 taip pat turi patentuotą Automatic Flow Control sistemą ir išleidžiamas su puikiu dviejų kompozitų kandikliu. Pirma pakopa gaminama dviem variantais: su septyniais fiksuotais žemo slėgio portais, arba penkiais portais ant turelės.
ATOMIC AQUATICS ZI
ZI (gavęs pavadinimą dėl cirkoniu/nikeliu padengtos pirmos žalvarinės pakopos - zirconium) yra pigiausias modelis iš Atomic’o serijos, bet turi visas geriausias savybes ir gali pasigalynėti, kai kalba eina apie našumą. Praėjęs simuliatorių puikiai prie normalių testų, šis biudžetinis kvėpuoklis (2002 “Testuotojai renkasi”) pasiekė virš 81 RMV!
Vandenyje ZI labai gerai dirba visose padėtyse. Kvėpuojasi sausai, o prasivalo lengvai – dėka ypač galingo prapūtimo. Kompaktiška balansuota stūmoklinė pirma pakopa turi septynis žemo slėgio portus, lengva antra pakopa – reguliatorius našus ir komfortiškas, dėl to buvo nuolatinis favoritas testuotojų tarpe. Tačiau standartinis kandiklis daugumai narų pasirodė per mažas.
ATOMIC AQUATICS B2
B2 turi balansuotą stūmoklinę pirmą pakopą su žemo slėgio portų turele lengvesniam žarnų išdėstymui. Antra pakopa pagaminta su titano komponentais ir turi Comfort Swivel šarnyrą (kurį mes pripažinome kaip geriausią). Šis 2003 “Testuotojai renkasi” kvėpuoklis lengvai praėjo standartinius testus, gavęs puikiai. Prie žiauresnių sąlygų jis sugebėjo pasiekti truputėlį daugiau nei 75 RMV.
Įkiškite jį po vandeniu, ir jis kvėpuosis lengvai visose padėtyse, be to išliks sausas kaip kaulas. Turi pasireguliavimo rankenėlę ir Automatic Flow Control sistemą. Dviejų kompozitų kandiklis patiko diveriams, kaip beje, ir antros pakopos šarnyras.

ATOMIC AQUATICS M1
M1 yra pagamintas su vidiniais Monel komponentais. Monel yra aukštos kokybės nerūdijantis plienas, garsėjantis savo stiprumu, atsparumu korozijai ir tinkamumu darbui su deguonimi. Kaip ir visa Atomic’ų brolija - ekipiruotas Automatic Flow Control, kaip ir visi Atomic’ai – puikiai praėjo standartinius testus. Ekstra testuose M1 pasiekė kiek daugiau nei 81 RMV.
Vandenyje šis 2002 “Testuotojai renkasi” kvėpuoklis lengvas visose pozicijose. Reguliatorius turi labai efektingą prapūtimo sistemą ir minimalią burbulų interferenciją. Narams patiko kandiklis ir turelė ant pirmos pakopos (balansuotas stūmoklis).

POSEIDON Xstream Deep 90
Xstream Deep 90 tarsi apjungė du ankstesnius Poseidono reguliatorius: pirma pakopa atėjo iš buvusio Xstream Dive 90, o antroji – iš Xstream Deep techninio reguliatoriaus. Standartiniuose simuliatoriaus testuose šis naujasis combo pasirodė nuo labai gerai iki puikiai svarbiausiose RMV/gylio kategorijose. Ekstra testuose reguliatorius tiesiog girgždėdamas, bet įveikė stipruolių kvalifikacinę kartelę - 75 RMV.
Vandenyje Xstream Deep 90 dirbo sklandžiai, ypač neriant stačia galva žemyn, kuomet narai praktiškai nepastebėjo jokio pasikeitimo darbe. Antra pakopa burnoje jaučiasi lengvai, su iškvėpimu į šoną, kas mažina burbulų interferenciją. Reg gan lengvai prasivalo papūtus burna, tuo tarpu kai kurie narai nurodė, kad prapūtimo mygtukas veikia pernelyg smarkiai.XS SCUBA SeaAir Tri-Metal
Kai kalba eina apie darbą, šis 2005 m “Testuotojai renkasi” reguliatorius pateisina lūkesčius. Tri-Metal vadinasi dėl to, kadangi pagamintas iš nerūdijančio plieno, titano ir žalvario komponentų. Nebrangus balansuotas stūmoklinis reguliatorius dirbo nuo labai gerai iki puikiai simuliatoriaus testuose. Tuo tarpu ekstrymo sąlygom sugebėjo palaikyti 91 RMV.
Tri-Metal įrodė savo vertę ir realiomis nardymo sąlygomis. Visose kategorijose buvo įvertintas labai gerai, išskyrus pasireguliavimą, už kurį gavo gerai (rankenėlė kiek sunkokai sukiojasi). Diveriai nusprendė, kad tai puikus kvėpuoklis visose padėtyse ir sausas kaip kaulas. Tri-Metal balansuota stūmoklinė pirma pakopa turi ir turelę.

ZEAGLE Flathead VI ir Flathead XPZeagle flagmanas Flathead VI/ZX (2004 “Testuotojai renkasi”) turi sausai izoliuotą nuo aplinkos pirmą pakopą ir naują antrąją pakopą su šoniniu dizainu, kuris padeda našumui ir mažina laisvą oro išėjimą plaukiant stiprioje srovėje.
Flathead XP yra tas pats reguliatorius, bet be sauso izoliavimo sistemos. Abu reguliatoriai yra geri , normaliuose testuose rodantys puikius rezultatus, “nenormaliuose” testuose atlaikantys iki 80 RMV.
Atviram vandenyje abu reg pasirodė esą lengvi kvėpuokliai visose padėtyse. Kvėpuojasi sausai netgi po pravalymo, dėka labai efektyvios prapūtimo sistemos. Pasireguliavimo rankenėlė ir dive/predive svirtelė efektingiir lengvai naudojami. Kandiklis pasirodė didesnis nei įprasta.

Kai kurie terminai.

RMV (Respiratory Minute Volume) - kvėpavimo minutės talpa, kitaip tariant dujų kiekis, kuris gali būti ventiliuotas per plaučius vienos minutės bėgyje.
37.5 RMV atspindi režimą, kai fiziškai pasiruošęs rekreacinis diveris plaukia ilgą distanciją (palyginimui: atsipalaidavęs diveris, palengva nešamas srovės, kvėpuos 22 RMV ar dar mažiau). Teoriškai naras gali plaukti kvėpuodamas 37.5 RMV tik apie penkias minutes – kol galutinai neuždus.
62.5 RMV yra standartinis “sunkus” kvėpavimo dažnis, kuriuo galbūt kvėpuoja komerciniai diveriai dirbdami po vandeniu. Prie geriausių sąlygų rekreacinis naras galėtų kvėpuoti tokiu režimu ne daugiau kelių minučių.
75 RMV laikomas “ekstremaliai sunkiu” kvėpavimu. Prie geriausių sąlygų diveris galėtų taip kvėpuoti tik apie minutę, ir tai tik nedideliame gylyje. Sugebėjimas tiekti orą tokiu režimu gerai parodo reguliatoriaus sugebėjimą palaikyti dviejų narų kvėpavimą iš tos pačios pirmos pakopos dalijimosi oru situacijoje.
Kvėpavimo darbas - WOB (Work of Breathing) – suma įkvėpimo/iškvėpimo pastangų, matuojama džauliais per litrą (j/l) ir išreiškiama grafiškai.
Testo parametrai. Laikantis tarptautinių testo standartų, reguliatoriaus WOB matuojamas j/l kiekvienam pilnam įkvėpimo/iškvėpimo ciklui, kurio metu virtualus “diveris” neturėtų patirti didesnio nei 25 milibarai pasipriešinimo, arba viršyti bendro WOB 3 j/l. Jeigu reguliatorius viršijo šiuos parametrus, tai dar nereiškia kad jis nustojo tiekti orą – tiesiog pasipriešinimas kvėpavimui yra didesnis, nei yra visuotinai priimta.
1 pėda – 0,3048 metro.

Nuo redaktoriaus.

Tai nėra tradicinė ScubaLabo apžvalga. Nebandėme vertinti ar “išrikiuoti” reguliatorius pagal šio siauro ir specializuoto testo rezultatus. Jeigu ieškote sau reguliatoriaus, prašau, peržvelkite pilnas reguliatorių apžvalgas (www.scubadiving .com)
Turėti reguliatorių, kuris atlaiko “ekstrymą”, dar nereiškia, kad jūs tai atlaikysite. Jeigu planuojate nardyti ekstremaliuose gyliuose, pirmiausia prašytume praeiti atitinkamą paruošimą.

Straipsnis išverstas maloniai leidus SCUBADIVING (www.scubadiving.com).

 Parašė sagelo vasario 26 2006 10:08:03 · 0 Komentarai · 3509 Skaityta Spausdinti
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Laikrodis
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

mirka13
16/01/2018 04:57
Shrek sveiku su gimtadieniu

zigis
26/11/2017 17:26
Nuomos

zigis
26/11/2017 17:26
Gal kas zino kokios kainos egipte svoriu ir pilno baliono ? jei galima i PM

eseriuks
30/10/2017 18:06
parduodu iranga

zigis
28/09/2017 18:40
kur galima issinuomuoti metalo detektoriu atsparu vandeniui ?

Dalas
21/08/2017 18:34
Naras vaiduokli Veziai gaudomi tik su sateliais Pas meskeriotojus klausk.

Naras vaiduoklis
03/08/2017 18:09
sveiki gal kas zino kur nelabai tolokai nuo vilniaus galima veziu pagaudyt?

Korsaras
13/07/2017 09:34
zigis

zigis
06/07/2017 18:17
gal kas moka valdyti klompiuteri aladin one Uwatec

eseriuks
18/05/2017 18:57
parduodu iranga !!865774364

Šaukyklos archyvas
Apklausa
Tankas Gilužio ežere:

Tikrai yra (35 m gylyje).

Jį ištraukė bomžai ir pridavė į šrotą.

Antis.

Ančių pulkelis.

Ančių ornitologinis draustinis.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Šiandien Gimimo Diena
SVEIKINAME Deep Star
SVEIKINAME stasys